seca 677 - Waga najazdowa do wózków inwalidzkich

10 917,00 zł brutto

Informacja

Waga bardzo przyjazna w swej konstrukcji i szerokiej gamie innowacyjnych funkcji dla personelu medycznego oraz pacjentów.

Mobilna, składana i zajmująca niewiele miejsca, a przy tym estetyczna i wielofunkcyjna waga najazdowa.

Medyczna waga do zastosowania w placówkach służby zdrowia, gabinetach lekarskich, szpitalach.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

677 7021 288

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

Maksymalne obciążenie300 kg
Dokładność pomiarudo 200 kg/100 g powyżej 200 kg/200 g
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorsrebrno-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Jednostki masygram, kilogram
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Zasilaniezasilacz
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej szer. 800 x wys. 54 x gł. 965 mm
Ciężar własny wagi38 kg

Informacje szczegółowe

Medyczne wagi najazdowe

Nieodzowna pomoc w wielu placówkach medycznych.

Praktyczne i innowacyjne rozwiązania wspomagają proces diagnozowania oraz leczenia pacjentów. Waga wyposażona w bezprzewodową transmisję danych.

Medyczna waga najazdowa do ważenia wózków inwalidzkich lub osób starszych

Każdy z nas może się kiedyś znaleźć w sytuacji kiedy będzie miał problemy z poruszaniem się, czy to z powodu jakiegoś urazu czy poważniejszej choroby mającej wpływ na naszą fizyczność. Niestety w takich sytuacjach musimy polegać na wsparciu i pomocy najbliższych oraz personelu medycznego. Prawidłowa opieka pozwala na szybszy powrót do zdrowia lub przynajmniej poprawę jakości życia z chorobą.

Opieka nad osobami starszymi, otyłymi, z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi stawia przed personelem medycznym nie lada wyzwanie zarówno fizyczne jak i psychologiczne. Aby wspomóc tę pracę firma Seca opracowała i udoskonaliła niezastąpione narzędzie jakim jest waga do wózków inwalidzkich Seca 677. Dzięki wielu innowacyjnym funkcjom waga zapewnia sprawne i szybkie ważenie osób na wózkach gwarantując im komfort i bezpieczeństwo, a personelowi gwarancję precyzyjnych i wiarygodnych pomiarów.

Najazdowa waga medyczna Seca 677 znajdzie szerokie zastosowanie w wielu placówkach medycznych, w szpitalach, na oddziałach pourazowych, w ośrodkach leczenia otyłości czy w domach opieki nad seniorami. Dzięki przestronnej antypoślizgowej platformie możliwe jest ważenie osób na wózkach inwalidzkich lub na krześle, a solidna poręcz zapewnia bezpieczne ważenie w pozycji stojącej. Wjechanie wózkiem na platformę nie nastręcza żadnych trudności dzięki zintegrowanej rampie podjazdowej. Dzięki funkcji Pre-TARA na wadze można ważyć pacjentów z różnymi przedmiotami nie zniekształcając prawidłowego wyniku pomiaru. Maksymalne obciążenie wagi to aż 300 kg. Wyświetlacz, na którym można odczytać wyniki pomiarów, został dla wygody umieszczony na wysokości bioder, dzięki czemu łatwo się go obsługuje, a jednocześnie wynik jest widoczny dla osoby siedzącej na wózku. Ponadto można go wysuwać co jest dodatkowym udogodnieniem dla personelu. Dzięki standardowej dla urządzeń firmy Seca funkcji HOLD pielęgniarka czy lekarz nie  obawiając się o zapis wyniku badania może najpierw zająć się pacjentem, a dopiero potem odczytem i zapisaniem wyników. Po zakończonym badaniu wystarczy kilka ruchów aby złożyć wagę, a dzięki zamocowanym rolkom transportowym bez wysiłku można ją umieścić w dowolnym miejscu. 

Technologia bezprzewodowej transmisji danych pozwala natomiast na przesłanie wyników badań albo do opcjonalnej drukarki 360 wireless albo do komputera z opcjonalnym bezprzewodowym oprogramowaniem seca emr flash 101 i seca analytics 115 gdzie mogą być analizowane, a następnie udostępniane Systemowi Zarządzania Danymi Pacjenta (PDMS). Waga medyczna Seca 677 to kompletne urządzenie pomiarowe dopracowane w najmniejszym szczególe. Przemyślane tak aby maksymalnie ułatwić pracę osób je obsługujących, a pacjentom zapewnić najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Ważenie wózków inwalidzkich

Opis wagi

Konstrukcja
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • przestronna antypoślizgowa platforma.
 • dwie zintegrowane rampy najazdowe
 • stabilna i wytrzymała poręcz
Zasilanie
 • zasilacz
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD  

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - wyświetlacz pokazuje wynik pomiaru, także wtedy gdy pacjent zejdzie z wagi. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie.
 • Funkcja TARA
 • przydatna funkcja, zwłaszcza wtedy gdy chcemy na wadze umieści dodatkowe obciążenie (np. krzesło czy wózek inwalidzki), a które nie powinno być uwzględnione w wyniku ważenia. Najpierw ważony jest dodatkowy przedmiot, a następnie zerujemy wyświetlacz wciskając przycisk TARA. Waga przedmiotu jest pomijana podczas kolejnego ważenia.
 • Funkcja Pre-TARA
 • Gdy funkcja jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja BMI
 • Body Mass Index służy do ustalenia stanu odżywienia i opiera się na zależności pomiędzy wzrostem a masą ciała. Zakres tolerancji uznawany za optymalny ze zdrowotnego punktu widzenia to 18,5 do 24,9. Jeżeli wartość ta jest niższa lub wyższa od podanej, należy zasięgnąć porady lekarskiej.
 • Auto-CLEAR
 • stare wyniki pomiarów lub zapisane dane pacjenta mogą prowadzić do błędnych obliczeń. Dlatego za pomocą funkcji CLEAR wszystkie poprzednie wartości zostają usunięte z pamięci. Można tego dokonać manualnie lub automatycznie po 5 min poprzez funkcję Auto-CLEAR.
 • automatyczna zmiana
  zakresów ważenia
 • Wagi seca z tą funkcją pozwalają na automatyczne przełączenie z jednego zakresu ważenia na drugi. W 1 zakresie ważenia dostępna jest precyzyjna podziałka, natomiast w 2 zakresie ważenia – maksymalne obciążenie.
 • Funkcja amortyzacji
 • Funkcja amortyzująca umożliwia bezbłędne określenie masy ciała mimo zakłóceń podczas procesu ważenia, np. spowodowanych ruchami pacjenta. Poziom amortyzacji można dostosować do potrzeb przed zważeniem pacjenta: im silniejsza amortyzacja, tym słabiej urządzenie reaguje na ruch podczas procesu ważenia.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni .
 3. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 4. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

30 Inne produkty w tej samej kategorii: