Na przykład chorując na nadciśnienie specjalista zleca nam przyjmowanie Atenonolu 50mg i witaminę D, dwa razy dziennie – rano i wieczorem oraz codzienny pomiar ciśnienia, który należy wykonać przed śniadaniem. Dodatkowo na koniec dnia powinniśmy udać się na co najmniej 30 minutowy spacer. Łatwo się w tym wszystkim pogubić, dlatego sięgamy po telefon komórkowy. Kilka kliknięć i mamy ustawiony pomiar ciśnienia, codziennie o 7:00, Atenonol oraz witamina D – 7:15 oraz 18:30, spacer zaplanowany na godzinę 18:45. Teraz, o danych porach możemy spodziewać się wyskakującego powiadomienia w swoim smartphonie, które powinniśmy potwierdzić po zrealizowaniu zadania, a do tego wpisać szczegóły badania.
Niezależnie od tego czy spędzamy większość dnia w domu czy w biurze, każdy z nas ma codzienne obowiązki. Przez to, kiedy dane schorzenie „nie boli”, po prostu łatwo jest zapomnieć o przepisanej dawce leku czy o sprawdzeniu ciśnienia.
Przyczepienie kartki na lodówce nie zawsze pomaga, przyzwyczajamy się do niej i już po paru dniach jest ona ignorowana przez nasze zmysły. O wielu skuteczniejszym sposobem, co potwierdzili* lekarze i naukowcy z Uniwersytetu Charite Berlin, jest ustawienie przypomnień w telefonie komórkowym w postaci prostych powiadomień – dźwiękowych i wizualnych.
pozwala na wprowadzenie informacji o przyjmowanych lekach, prowadzonych pomiarach, uprawianym sporcie oraz godzinie i dniu, w których powinniśmy otrzymać przypomnienie.
* / Badania przeprowadzone przez grupę badawczą Geriatria Uniwersytetu Medycznego Charité Berlin.
Zapisywanie rezultatów na kartce papieru to po pierwsze ryzyko jej łatwego zagubienia, a po drugie konieczność noszenia zeszytu oraz długopisu wszędzie ze sobą. Przybór, który zawsze mamy w kieszeni, to oczywiście telefon komórkowy.
Zapisanie wyników w aplikacji MyTherapy zajmuje parę sekund, a dodatkowo posiadamy do nich stały dostęp, dzięki czemu możemy łatwo podzielić się nimi z lekarzem. Specjaliści w szczególności docenili tzn. raporty zdrowia, które generuje aplikacja - są to przejrzyste wykresy przedstawiające ilość przyjętych leków, wartości pomiarów oraz ile czasu uprawialiśmy sport – dzień po dniu.
Co ważne – aplikacja, w języku polskim, jest dostępna na systemy Android oraz iOS zupełnie za darmo. Program nie wykorzystuje informacji użytkowników, a nawet nie wymaga rejestracji! Nie znajdziemy tam również irytujących reklam, ponieważ firma istnieje dzięki współpracy z koncernami farmaceutycznymi oraz instytucjami medycznymi, dla których prawidłowe przyjmowanie leków oraz pozytywne wyniki terapii są równie istotne co dla pacjenta i jego bliskich.
W ofercie Heritage Medical znajdą Państwo szeroką gamę produktów służących do pomiaru istotnych dla zdrowia wskaźników, w tym między innymi wagi, analizatory składu ciała, ciśnieniomierze czy profesjonalne miarki. Niektóre wskaźniki należy sprawdzać nawet codziennie (np. wartość ciśnienia krwi, wagę), inne zaś sporadycznie (np. obwód talii czy uda). Jednak niezależnie od zaplanowanej częstotliwości ich pomiaru często zapominamy sięgnąć po właściwe urządzenie, nawet kiedy sprawa jest poważna. I tu z pomocą przychodzi nam bezpłatna aplikacja myTherapy w której mogą Państwo zanotować większość pomiarów związanych z kontrolą zdrowia.
» CUKROMOCZ
» CZĘSTOTLIWOŚĆ ODDECHU
» NASYCENIE TLENEM
» OBJĘTOŚĆ ODDECHU
» POZIOM ALKOHOLU
» POZIOM CUKRU WE KRWI (po posiłku)
» POZIOM CUKRU WE KRWI (przed posiłkiem)
» TEMPERATURA
» TĘTNO W SPOCZYNKU
» WAGA