Lista produktów producenta Ares Kinesiology Tape

Plastry Kinesiology Tape - tejpy do łagodzenia dolegliwości bólowych, usuwania obrzęków oraz polepszenia kondycji mięśni.

Kinesiology Taping to jedna z naturalnych metod radzenia sobie z bólem i kontuzjami. Plastry ARES TAPE używane są przez fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, trenerów sportowych, kręgarzy, lekarzy, terapeutów manualnych, pielęgniarki, fizjoterapeutów, sportowców  i osoby z bólami mięśni. Metoda polega na przyklejaniu specjalistycznych plastrów (tejpów) na obolałe i kontuzjowane miejsca. Tejpy to elastycznie, przepuszczające powietrze plastry, które po przyklejeniu zachowują się "jak druga skóra", a ich użytkowanie nie powoduje żadnego dyskomfortu. Plastry działają na zasadzie mechanicznego uniesienia skóry - efekt "zmarszczenia" - tworząc tym samym przestrzeń pomiędzy skórą, a obolałym mięśniem, dzięki czemu polepsza się przepływ krwi i limfy oraz zmniejsza nacisk na receptory bólowe.


Aplikacja plastrów na obolałe miejsce redukuje zmęczenie mięśnia, zwiększa jego zakres ruchomości oraz poprawia jego zdolność do kurczenia się.


Tejpy wykorzystywane są przede wszystkim przez fizjoterapeutów, przydatne są w szczególności w trakcie rehabilitacji po urazach sportowych i bólach mięśni.

Więcej
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów