Jak prawidłowo myć zęby?

Dlaczego prawidłowa higiena zębów ma tak duże znaczenie?

ponieważ czyste zdrowe zęby mają bezpośrednie przełożenie na stan Twojego zdrowia
... oraz pewność siebie

Tworząca się nieustanie na zębach płytka bakteryjna jest cienką, lepką powłoką. Stanowi główną przyczynę próchnicy zębów, problemów z dziąsłami oraz jest podłożem różnych problemów stomatologicznych. Skuteczne i codzienne usuwanie płytki nazębnej jest podstawą zdrowia jamy ustnej na całe życie. Płytka bakteryjna której nie usuniemy, z czasem przekształca się w kamień nazębny, który przybierając postać złogu o barwie żółtej lub brązowej możemy usunąć już tylko w gabinecie stomatologicznym. Nieczyszczony i zalegający kamień nazębny w prosty sposób natomiast prowadzi nas do wielu schorzeń, a w skrajnym przypadku do utraty zębów.

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że możemy czynnie zapobiegać powstaniu większości problemów stomatologicznych, stosując odpowiednie nawyki w zakresie utrzymywania zdrowia jamy ustnej.

Jeżeli więc

» chcesz mieć naprawdę czyste zęby i nie uważasz że poświęcony na to czas, jest czasem zmarnowanym

» chcesz się nauczyć najlepszych metod pozwalających na to, by cieszyć się świeżym, zdrowym uczuciem, jakie dają czyste zęby

» nie chcesz się przejmować nieprzyjemnym oddechem, odkładającą się płytką bakteryjną i kamieniem, próchnicą zębów lub wizją konieczności założenia wypełnień

» Chcesz mieć poczucie, ze nie stosujesz produktów, które mogą działać na szkodę Twoich zębów

zapraszamy do lektury naszych poradników :)

Nauka, czy też wdrażanie, najlepszych sposobów utrzymania czystości zębów i dziąseł, jest prosta… gdy już wiadomo, jak to się robi.

W przypadku konsekwentnego stosowania zasad pielęgnacji jamy ustnej, z wykorzystaniem najlepszych produktów i odpowiedniej techniki, można przyzwyczaić się do zdrowego uczucia głębokiej czystości, nietworzenia się płytki bakteryjnej ani kamienia oraz pewności siebie, jaką daje świeży oddech. Możesz mieć przy tym poczucie, że robisz wszystko, co możliwe, aby zwalczać choroby dziąseł i inne problemy stomatologiczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem "Zestaw najlepszych praktyk dla długotrwałego utrzymania zdrowia i właściwej higieny jamy ustnej".

Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką Curaprox CS 5460 ultra soft

  • • Trzymaj szczoteczkę jak długopis. W ten sposób unikniesz zbyt dużego nacisku na dziąsła.
  • • Połowę włókien szczoteczki umieść na dziąsłach, a połowę na zębach, aby dotrzeć do linii dziąseł.
  • • Nachyl szczoteczkę pod kątem 45 stopni, aby poprowadzić miękkie, cienkie i gęste włókna Curen® do linii dziąseł, gdzie płytka nazębna powoduje największe uszkodzenia.
  • • Wykonuj małe i delikatne okrężne ruchy, przesuwając się powoli od zęba do zęba.

Jak używać szczoteczki CPS Prime do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych

Bez szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, nie można mówić o naprawdę czystych zębach. Wiele osób musi jeszcze poznać tę rewolucyjną metodę utrzymywania wysokiej higieny jamy ustnej, jaką jest czyszczenie przestrzeni międzyzębowych…

  • … ponieważ zaniedbanie tego elementu pielęgnacji stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia
  • … ponieważ przestrzenie między zębami są idealną wylęgarnią dla bakterii tworzących płytkę nazębną.

Szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych CURAPROX CPS, należy stosować przed lub po wieczornym umyciu zębów, a by zapewnić sobie delikatne i dokładne wyczyszczenie tych trudno dostępnych miejsc. Wystarczy jeden ruch ! Włóż i wyciągnij. I gotowe !

Jak dobrać odpowiednią szczoteczkę do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych

WAŻNE: Należy poprosić stomatologa o pomiar przestrzeni międzyzębowych, aby dobrać właściwy dla siebie rozmiar szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Zbyt mała szczoteczka nie wyczyści przestrzeni prawidłowo. Zbyt duża nie będzie pasować… i może doprowadzić do urazu dziąseł.

Jak używać szczoteczki jednopęczkowej Curaprox CS 1006

Jeżeli chcesz wynieś się na jeszcze wyższy poziom higieny jamy ustnej, naucz się czyszczenia zębów metodą "solo". Stosując szczoteczkę jednopeczkową Curaprox CS 1006 lub CS 1009, technika ta pozwala na super doczyszczenie wszystkich trudno dostępnych miejsc takich jak linia dziąseł czy tylne zęby trzonowe.

Przesuwaj szczoteczkę single delikatnymi i dokładnymi, "trzęsącymi się" ruchami wzdłuż linii dziąseł – od zęba do zęba po kolei. Wymaga to pewnej praktyki i czasu, ale naprawdę warto wdrożyć tą technikę do codziennej rutyny mycia zębów.

Specjaliści stomatolodzy twierdzą, że to jest idealny sposób czyszczenia linii dziąseł i zębów trzonowych.

Jak bezpiecznie korzystać z nici do zębów

Stosowanie szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych jest znacznie skuteczniejsze od czyszczenia nicią dentystyczną i jeżeli jest to możliwe w pierwszej kolejności należy sięgnąć po szczoteczki międzyzębowe.

Natomiast w przypadkach zębów bardzo ciasno osadzonych, np. przednich zębów, zwłaszcza dolnej szczęki, zastosowanie nici dentystycznej może stanowić jedyny możliwy sposób na oczyszczenie tych przestrzeni międzyzębowych.