seca 685 - Wielofunkcyjna waga medyczna

Nowość !

10 600,00 zł brutto

Informacja

Wielofunkcyjna waga najazdowa do ważenia pacjenta w pozycji siedzącej, stojącej lub na wózku inwalidzkim.

Bezpieczna waga z rozkładanym siedziskiem polecana szczególnie w placówkach zdrowotnych opiekujących się osobami starszymi lub pacjentami z ograniczeniami ruchowymi.

Medyczna, legalizowana waga do zastosowania w placówkach służby zdrowia, szpitalach.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

685 7021 283

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Maksymalne obciążenie300 kg
Dokładność pomiarudo 200 kg/100 g powyżej 200 kg/200 g
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorbiało-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Jednostki masygram
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Bezprzewodowa transmisja danychtak
Zasilaniezasilacz
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 80% bez kondensacji
Wymiary platformy wagowej szer. 800 x gł. 850 x wys. 57 mm
Ciężar własny wagi59 kg

Informacje szczegółowe

Bezpieczne ważenie pacjentów z ograniczeniami ruchowymi

Medyczne wagi najazdowe

Wielofunkcyjna waga najazdowa dla placówek zdrowia opiekujących się pacjentami z ograniczeniami ruchowymi.

Jedno urządzenie umożliwiające dokładne ważenie zarówno pacjentów chodzących jak i tych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Waga seca 685 umożliwia bezpieczne i dokładne zważenie pacjenta w pozycji wyprostowanej, siedzącej oraz na wózku inwalidzkim. Urządzenie zostało wyposażone w stabilną poręcz oraz składane siedzisko, które zapewnią bezpieczne i wygodne ważenie szczególnie osobom starszym, natomiast duża platforma wagowa (80 x 84 cm) ze zintegrowanym najazdem umożliwi również ważenie osób na wózkach inwalidzkich.Waga seca 685 wyposażona jest w szereg użytecznych funkcji.  Zastosowanie np. funkcji Pre-TARA pozwala w trakcie ważenia pacjenta odjąć masę wózka inwalidzkiego lub chodzika.

Duże wygodne wejście oraz niewielka wysokość wagi zapewnia łatwy dostęp do platformy ważącej. Konstrukcja wagi została przemyślana tak by każdy z pacjentów czuł się na niej pewnie i komfortowo. Dla osób poruszających się samodzielnie poręcze oraz siedzisko, dla osób na wózkach wygodny najazd oraz ogranicznik dla przednich kół wózka uniemożliwiający stoczenie się z wagi.

Dodatkowymi atutami wagi są: czytelny obrotowy wyświetlacz, który  można odwracać w stronę pacjenta lub opiekuna, praktyczna funkcja HOLD pokazująca wynik pomiaru masy ciała również po opuszczeniu przez pacjenta platformy wagowej, funkcja tłumienia zapewnia precyzję pomiaru, antypoślizgowa gumowa powłoka czy poręcz chroniąca pacjenta przed upadkiem.Dodatkowo by personel medyczny mógł wagę łatwo i bezpiecznie przewozić w dowolnie miejsce została wyposażona w zintegrowane z urządzeniem rolki transportowe.

Bezpieczeństwo ważenia pacjentów

Waga seca 685 to wielofunkcyjność i bezpieczeństwo !

Waga posiada nie tylko barierkę ochronna dla wózków inwalidzkich ale także jeszcze jeden szczegół zwiększający bezpieczeństwo dla pacjenta - sprężyna w mechanizmie siedziska utrzymuje go na swoim miejscu, aż do momentu jej zwolnienia.

Waga Seca 685 to urządzenie nie tylko uniwersalne, praktyczne i dokładne, ale również niezwykle estetyczne dopracowane w najmniejszym szczególe.

Opis wagi

Konstrukcja
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości  gładkiego tworzywa.
 • przestronna antypoślizgowa platforma ze zintegrowanym najazdem.
 • składane siedzisko (maksymalne obciążenie do 150 kg).
 • stabilna poręcz
Zasilanie
 • zasilacz
Wyświetlacz
 • czytelny obrotowy wyświetlacz LCD  

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - wyświetlacz pokazuje wynik pomiaru, także wtedy gdy pacjent zejdzie z wagi. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie.
 • Funkcja TARA
 • przydatna funkcja, zwłaszcza wtedy gdy chcemy na wadze umieści dodatkowe obciążenie (np. krzesło czy wózek inwalidzki), a które nie powinno być uwzględnione w wyniku ważenia. Najpierw ważony jest dodatkowy przedmiot, a następnie zerujemy wyświetlacz wciskając przycisk TARA. Waga przedmiotu jest pomijana podczas kolejnego ważenia.
 • Funkcja Pre-TARA
 • Gdy funkcja jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja BMI
 • Body Mass Index służy do ustalenia stanu odżywienia i opiera się na zależności pomiędzy wzrostem a masą ciała. Zakres tolerancji uznawany za optymalny ze zdrowotnego punktu widzenia to 18,5 do 24,9. Jeżeli wartość ta jest niższa lub wyższa od podanej, należy zasięgnąć porady lekarskiej.
 • Auto-CLEAR
 • stare wyniki pomiarów lub zapisane dane pacjenta mogą prowadzić do błędnych obliczeń. Dlatego za pomocą funkcji CLEAR wszystkie poprzednie wartości zostają usunięte z pamięci. Można tego dokonać manualnie lub automatycznie po 5 min poprzez funkcję Auto-CLEAR.
 • automatyczna zmiana
  zakresów ważenia
 • Wagi seca z tą funkcją pozwalają na automatyczne przełączenie z jednego zakresu ważenia na drugi. W 1 zakresie ważenia dostępna jest precyzyjna podziałka, natomiast w 2 zakresie ważenia – maksymalne obciążenie.
 • Funkcja amortyzacji
 • Funkcja amortyzująca umożliwia bezbłędne określenie masy ciała mimo zakłóceń podczas procesu ważenia, np. spowodowanych ruchami pacjenta. Poziom amortyzacji można dostosować do potrzeb przed zważeniem pacjenta: im silniejsza amortyzacja, tym słabiej urządzenie reaguje na ruch podczas procesu ważenia.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni .
 3. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.

BLOG

30 Inne produkty w tej samej kategorii: