Specjalistyczne urządzenia medyczne

Profesjonalne • Wiarygodne • Nieinwazyjne

Badanie składu ciała pacjenta na analizatorze seca mBCA

Rozwój technologii pozwala tworzyć urządzenia które w znacznym stopniu przyspieszają pracę lekarzy, ale przede wszystkim dostarczają nowej porcji informacji niezbędnych do postawienia właściwej diagnozy. Jednym w takich urządzeń, które w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność, już nie tylko w dziedzinie medycyny zajmującej się zaburzeniami odżywiania jest analiza składu ciała przy pomocy zaawansowanej technologicznie bioimpedancji elektrycznej. Profesjonale analizatory składu ciała seca mBCA , dzięki wiarygodnym pomiarom (potwierdzonym przez badania kliniczne) przy jednoczesnym komforcie podczas badania dla pacjenta znalazły zastosowanie w licznych działach medycyny, są coraz chętniej wykorzystywane w medycynie sportowej i rehabilitacji od oceny stanu masy mięśniowej, do przedoperacyjnego przygotowania pacjenta w celu uzyskania pożądanej masy ciała, czy chociażby w nefrologii do ustalenia stanu hydratacji pacjenta przed i po dializie. Ta prosta metoda badania dostarcza całej masy niezbędnych informacji o stanie pacjenta w imponująco szybkim czasie ok 20 s (w zależności od ilości ustawionych częstotliwości).

Referencje lekarzy dla analizatora seca mBCA

Dr med. Matthias Riedl, diabetolog, dietetyk, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych - CEO Medicum Hamburg, Niemcy

Parametry, które można otrzymać po wykonaniu badania na analizatorze składu ciała seca mBCA:

Ocena sylwetki, zależność między tkanka tłuszczową, a beztłuszczową masą ciała

Wykres składu ciała (BCC)

Stwierdzenie kolosalnych różnic między osobami niedożywionymi, a otyłymi jest bardzo proste.

Body Composition Chart (BCC) pokazuje masę tłuszczową i beztłuszczową na jednej czytelnej grafice, co umożliwia jej szybką interpretację. Za pomocą pomiarów wykonywanych w odstępach czasu, można łatwo obserwować zależności w czasie pomiędzy tkanką tłuszczową, a masą mięśniową i na bieżąco kontrolować czy pacjent traci masę ciała w wyniku spalania tkanki tłuszczowej.

Pomiar beztłuszczowej i tłuszczowej masy ciała

Pomiar beztłuszczowej i tłuszczowej masy ciała (FM)

Medycznie precyzyjne zróżnicowanie między tkanką tłuszczową, a beztłuszczową masa ciała jest szczególnie ważne, kiedy mamy do czynienia ze zmiana wagi ciała.

Analizator składu ciała z technologią bioimpedancji pozwala na precyzyjne określenie masy tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej ciała pacjenta. Informacje te zbierane w czasie pomagają w monitorowaniu i planowaniu dalszej terapii żywieniowej pacjentów z nadwagą i otyłością. Określenie ilości tkanki tłuszczowej pełni również bardzo ważną rolę w tworzeniu terapii zdrowotnej dla niedożywionych pacjentów na oddziałach onkologii, kardiologii czy w trakcie terapii psychologicznych w leczeniu anoreksji czy bulimii.

Pomiar mięśni poprzecznie prążkowanych

Pomiar mięśni poprzecznie prążkowanych (SMM)

Wartości pomiaru masy mięśni tułowia i poszczególnych kończyn zobrazowane są na czytelnej grafice.

Przyrost i utrzymanie masy mięśniowej jest szczególnie ważna w przypadku osób które chcą zredukować masę swojego ciała. Regularny przyrost masy mięśniowej wspomaga spalanie tłuszczu, a co za tym idzie zdrowe zmniejszanie zbyt dużej ilości kilogramów.

Woda zewnątrzkomórkowa i wewnątrzkomórkowa

Woda w organizmie

Całkowita ilość wody w organizmie, woda poza- i wewnątrzkomórkowa są mierzone oddzielnie.

Taka metoda pomiaru wspiera ustalenie masy suchej, wykrycie obrzęków, lepszą ocenę redukcji masy ciała i rozpoznanie stanów odwodnienia.

Wektorowa analiza impedancji bioelektrycznej BIVA

Wektorowa analiza impedancji bioelektrycznej (BIVA)

Informacje o stanie gospodarki wodnej i masie komórkowej przedstawione na jednym czytelnym wykresie.

BIVA stanowi świetną podstawię diagnostyczną dla medycyny żywienia. Punkt pomiaru zawiera informacje o nawodnieniu organizmu oraz masie komórek ciała, które wskazują na stan zdrowia pacjenta i jego odżywienie. Obserwacja tych parametrów jest szczególnie przydatna podczas hospitalizacji oraz w trakcie leczenia zaburzeń odżywiania.

Kąt fazowy - ocena stanu organizmu

Kąt fazowy

Badania wykazały że wysoki kąt fazowy wskazuje na dobry stan i funkcjonalność żywych komórek w ciele.

Kąt fazowy koreluje ze stanem odżywienia i przemianą materii. Wykonując proste i szybkie badanie składu ciała na analizatorze seca mBCA można wcześnie wykryć małe nieprawidłowości komórek. Informacje płynące z tego pomiaru najczęściej wykorzystuje się medycynie ogólnej i sportowej. W pierwszej pomaga w diagnostyce wyraźnie określić zaostrzenie chorób, jak również stan ogólnego wycieńczenia organizmu. W drugim przypadku może zostać wykorzystany do ustalenia w treningu okresu wypoczynku dla organizmu czy przetrenowania.

Wisceralna tkanka tłuszczowa

Wisceralna tkanka tłuszczowa

Analizator mierząc ilość brzusznej tkanki tłuszczowej pomaga w zdiagnozowaniu zwiększenie ryzyka związanego z chorobami kardiometabolicznymi.

Wartości analizy składu ciała można na bieżąco analizować z pacjentem na dotykowym wygodnym ekranie lub przesłać do komputera i wydrukować w czytelnej formie karty pomiarowej dla pacjenta:

Karta pomiarowa - wydruk dla pacjenta

Zamów profesjonalny analizator składu ciała seca mBCA 515

Zapraszamy do udziału w prezentacji analizatora seca mBCA prowadzonej przez naszego przedstawiciela handlowego.

Poznają Państwo możliwości i zalety urządzenia oraz uzyskają odpowiedzi na swoje pytania.

Bezpłatna prezentacja możliwości analizatora seca mBCA