seca 704s PANDA - waga pediatryczna

4 490,00 zł brutto

Informacja

Mobilna, solidna waga przeznaczona specjalnie do ważenia i mierzenia dzieci.

Waga zaprojektowana specjalnie z myślą o małych pacjentach, dla których zwłaszcza pierwsza wizyta u lekarza może być stresująca. Wesoła panda Bao-bao z pewnością pomoże w przełamaniu pierwszych lodów :) 

Medyczna waga do gabinetu pediatrycznego z motywem Pandy oraz zintegrowanym wzrostomierzem.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

704 7721 093 Panda

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Działkado 150 kg / 50 g, powyżej 150 kg / 100 g
Maksymalne obciążenie300 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorbiało-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja Matka / Dzieckotak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wzrostomierzw komplecie
Zakres pomiaru6 - 230 cm
Podziałka wzrostomierza1 mm
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej335 x 345 mm
Wysokość platformy wagowej80 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)360 x 930 x 520 mm
Ciężar własny wagiok 19 kg

Informacje szczegółowe

Heritage Medical urządzenia medyczne specjalnie dla dzieci

Niezastąpiona w każdym pediatrycznym gabinecie lekarskim.

"Poznajcie Pandę Bao-bao"


Ta niezwykle urocza Panda z przyjemnością zaprzyjaźni się z każdym małym pacjentem

Wesoła Panda Bao-bao lekarstwem na przełamanie dziecięcego strachu przed lekarzem

Jednym z ważniejszych zadań lekarza pediatry jest regularne monitorowanie i ocena rozwoju dziecka. Podstawowe badania antropometryczne takie jak pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu głowy czy klatki piersiowej powinny być integralną częścią każdego przedmiotowego badania małego pacjenta. Rutynowe przeprowadzanie pomiarów i systematyczna ocena stanu odżywienia malucha, pozwala bowiem na wczesne wykrycie zaburzeń i wdrożenie odpowiedniego działania profilaktycznego czy też leczniczego.

Nie mniej jednak, tak zdawałoby się proste zadania jak pomiar wagi i wzrostu mogą stać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy pierwsza wizyta u lekarza wzbudza u dziecka lęk i negatywne emocje. Dlatego też firma seca dbając o wszystkich pacjentów stworzyła linę wag specjalnie zaprojektowanych z myślą o dzieciach, tak by każdy gabinet lekarski mógł zamienić się w wesołą dziecięcą krainę.

małe rzeczy • wielkie zmiany

Urocza mała panda sprawi, że proces pomiaru będzie bardziej atrakcyjny dla dziecka i z pewnością pomoże w przełamaniu pierwszych lodów :) 

Najmniejszy nawet element w tym urządzeniu został przemyślany i zaprojektowany z myślą o wsparciu personelu medycznego oraz wygodzie i bezpieczeństwie małego pacjenta:

» BEZPIECZNA PLATFORMA

Bezpieczną i stabilną pozycję podczas badania zapewni małemu pacjentowi solidna, płaska platforma wykonana z ciężkiego żeliwa oraz antypoślizgowa powłoka z ryflowanej gumy. 

» PRZYJAZNA DLA DZIECI

Urocza mała panda sprawia, że proces pomiaru jest bardziej atrakcyjny i przyjazny dla dziecka. Maskotkę można szybko i łatwo zamontować na kolumnie, jest łatwa do czyszczenia dzięki zaokrąglonym brzegom oraz wykonana z solidnego i wytrzymałego materiału Alu-DIBOND®.

» PRECYZYJNE POMIARY MASY I WZROSTU

Urządzenie pomiarowe jest tak dobre jak dobra jest jego konstrukcja, dlatego wagę seca 704s cechuje wyjątkowo solidna konstrukcja, która daje gwarancję bezawaryjnego użytkowania przez lata oraz przede wszystkim precyzyjne i powtarzalne pomiary. Waga wyposażona jest w zintegrowany wzrostomierz z pozycjonerem stóp, dzięki czemu dziecko można zważyć i zmierzyć w jednym kroku pomiarowym. Takie rozwiązanie skraca czas pomiaru, a dziecko nie musi zapoznawać się z kolejnym urządzeniem.

» UDOGODNIENIA

Waga kolumnowa Seca 704s dzięki praktycznym małym kółkom może być swobodnie przemieszczana, a sprytnie ukryty w kolumnie wagi kabel nie przeszkadza w trakcie jej transportu. Waga może być zatem wykorzystywana w różnych miejscach. Energooszczędne zasilanie bateryjne – do 16.000 pomiarów na jednym komplecie baterii – czyni wagę mobilną i niezależną od zasilania elektrycznego.

» FUNKCJONALNOŚĆ

Waga pediatryczna została wyposażona w wiele użytecznych funkcji by usprawnić codzienną pracę i rutynowe czynności personelu medycznego. Waga pozwala w prosty sposób odjąć wagę odzieży ważonego pacjenta. W przypadku małego niespokojnego pacjenta można skorzystać z funkcji matka/ dziecko, która pozwala na obliczenie wagi malucha zważonego w bezpiecznych ramionach rodzica. Natomiast funkcja HOLD zatrzyma wynik pomiaru na wyświetlaczu nawet po zejściu pacjenta z wagi. Niewielkie gabaryty oraz estetyczny design wagi to już tylko wartość dodana to tego nowoczesnego i niezwykle pomocnego urządzenia.

Gabinet lekarski przyjazny dla dzieci

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • stabilny pomost wagowy wykonany z ciężkiego żeliwa, przeznaczony do intensywnego użytkowania.
 • wbudowana poziomnica do precyzyjnego ustawienia wagi
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD  
Wzrostomierz
 • mechaniczny wzrostomierz z nadrukowaną, bardzo trwałą skalą. Zakres pomiaru od 6 do 230 cm z podziałką 1 mm

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • Po zapisaniu masy ciała pacjenta za pomocą przycisku HOLD wyświetlacz nadal pokazuje wynik pomiaru,także wtedy, gdy pacjent zejdzie z wagi. Pozwala to na to, by najpierw zaopiekować się pacjentem, a potem w spokoju zanotować wyniki. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie i wynik pozostaje na wyświetlaczu po stabilizacji wartości pomiaru.
 • Funkcja TARA
 • funkcja TARA pozwala na wyzerowanie wagi po położeniu na niej dodatkowych przedmiotów.
 • Pre-TARA
 • Gdy jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja matka/dziecko
 • Funkcja ta została opracowana, aby oprócz ważenia dorosłych umożliwić także ważenie dzieci trzymanych przez dorosłych na rękach. Gdy aktywna jest funkcja matka/dziecko, zapisana wcześniej masa ciała dorosłego odejmowana jest od aktualnie wyświetlanej wartości. Wyświetlacz wskazuje następnie wyłącznie masę ciała dziecka.
 • Funkcja BMI
 • funkcja Body Mass Index  służy określa  pośrednio stopień nadmiaru lub niedoboru tkanki tłuszczowej w organizmie poprzez oznaczenie stosunku masy ciała i wzrostu.
 • Automatyczne AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 20 s bezczynności.

Solidne i trwałe wykonanie wagi lekarskiej

Zakres dostawy

 1. Waga kolumnowa seca 704s z wzrostomierzem
 2. Maskotka w kształcie Pandy z elementami montażowymi
 3. Komplet baterii
 4. Deklaracja zgodności CE
 5. Instrukcja obsługi w języku polskim

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Jeżeli potrzebujesz przetransportować wagę w inne miejsce, skorzystaj z rolek transportowych. Nie podnoś/przenoś wagi trzymając na kolumnę. Pamiętaj by w każdym nowym miejscu wypoziomować wagę przed użyciem.
 4. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 5. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

Akcesoria

10 Inne produkty w tej samej kategorii: