seca 704 PANDA - waga pediatryczna

4 100,00 zł brutto

Informacja

Mobilna, energooszczędna o bardzo solidnej konstrukcji waga przeznaczona specjalnie do ważenia dzieci.

Waga zaprojektowana specjalnie z myślą o małych pacjentach, dla których zwłaszcza pierwsza wizyta u lekarza może być stresująca. Wesoła panda Bao-bao z pewnością pomoże w przełamaniu pierwszych lodów :) 

Medyczna waga do gabinetu pediatrycznego z motywem Pandy.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

704 7021 288 Panda

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Działkado 150 kg / 50 g, powyżej 150 kg / 100 g
Maksymalne obciążenie300 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorbiało-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja Matka / Dzieckotak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wzrostomierzopcjonalnie
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej335 x 345 mm
Wysokość platformy wagowej80 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)360 x 930 x 520 mm
Ciężar własny wagiok 18 kg

Informacje szczegółowe

Heritage Medical urządzenia medyczne specjalnie dla dzieci

Niezastąpiona w każdym pediatrycznym gabinecie lekarskim.

"Poznajcie Pandę Bao-bao"


Ta niezwykle urocza Panda z przyjemnością zaprzyjaźni się z każdym małym pacjentem

Wesoła Panda Bao-bao lekarstwem na przełamanie dziecięcego strachu przed lekarzem

Jednym z ważniejszych zadań lekarza pediatry jest regularne monitorowanie i ocena rozwoju dziecka. Podstawowe badania antropometryczne takie jak pomiar masy ciała, wzrostu, obwodu głowy czy klatki piersiowej powinny być integralną częścią każdego przedmiotowego badania małego pacjenta. Rutynowe przeprowadzanie pomiarów i systematyczna ocena stanu odżywienia malucha, pozwala bowiem na wczesne wykrycie zaburzeń i wdrożenie odpowiedniego działania profilaktycznego czy też leczniczego.

Nie mniej jednak, tak zdawałoby się proste zadanie jak pomiar wagi może stać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy pierwsza wizyta u lekarza wzbudza u dziecka lęk i negatywne emocje. Dlatego też firma seca dbając o wszystkich pacjentów stworzyła linę wag specjalnie zaprojektowanych z myślą o dzieciach, tak by każdy gabinet lekarski mógł zamienić się w wesołą dziecięcą krainę.

małe rzeczy • wielkie zmiany

Urocza mała panda sprawi, że proces pomiaru będzie bardziej atrakcyjny dla dziecka i z pewnością pomoże w przełamaniu pierwszych lodów :) 

Najmniejszy nawet element w tym urządzeniu został przemyślany i zaprojektowany z myślą o wsparciu personelu medycznego oraz wygodzie i bezpieczeństwie małego pacjenta:

» BEZPIECZNA PLATFORMA

Bezpieczną i stabilną pozycję podczas badania zapewni małemu pacjentowi solidna, płaska platforma wykonana z ciężkiego żeliwa oraz antypoślizgowa powłoka z ryflowanej gumy. 

» PRZYJAZNA DLA DZIECI

Urocza mała panda sprawia, że proces pomiaru jest bardziej atrakcyjny i przyjazny dla dziecka. Maskotkę można szybko i łatwo zamontować na kolumnie, jest łatwa do czyszczenia dzięki zaokrąglonym brzegom oraz wykonana z solidnego i wytrzymałego materiału Alu-DIBOND®.

» PRECYZYJNE POMIARY

Urządzenie pomiarowe jest tak dobre jak dobra jest jego konstrukcja, dlatego wagę seca 704 cechuje wyjątkowo solidna konstrukcja, która daje gwarancję bezawaryjnego użytkowania przez lata oraz przede wszystkim precyzyjne i powtarzalne pomiary.

» UDOGODNIENIA

Waga kolumnowa Seca 704 dzięki praktycznym małym kółkom może być swobodnie przemieszczana, a sprytnie ukryty w kolumnie wagi kabel nie przeszkadza w trakcie jej transportu. Waga może być zatem wykorzystywana w różnych miejscach. Energooszczędne zasilanie bateryjne – do 16.000 pomiarów na jednym komplecie baterii – czyni wagę mobilną i niezależną od zasilania elektrycznego.

» FUNKCJONALNOŚĆ

Waga została wyposażona w wiele użytecznych funkcji by usprawnić codzienną pracę i rutynowe czynności personelu medycznego. Waga pozwala w prosty sposób odjąć wagę odzieży ważonego pacjenta. W przypadku małego niespokojnego pacjenta można skorzystać z funkcji matka/ dziecko, która pozwala na obliczenie wagi malucha zważonego w bezpiecznych ramionach rodzica. Natomiast funkcja HOLD zatrzyma wynik pomiaru na wyświetlaczu nawet po zejściu pacjenta z wagi. Niewielkie gabaryty oraz estetyczny design wagi to już tylko wartość dodana to tego nowoczesnego i niezwykle pomocnego urządzenia.

Gabinet lekarski przyjazny dla dzieci

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • stabilny pomost wagowy wykonany z ciężkiego żeliwa, przeznaczony do intensywnego użytkowania.
 • wbudowana poziomnica do precyzyjnego ustawienia wagi
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD  

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • Po zapisaniu masy ciała pacjenta za pomocą przycisku HOLD wyświetlacz nadal pokazuje wynik pomiaru,także wtedy, gdy pacjent zejdzie z wagi. Pozwala to na to, by najpierw zaopiekować się pacjentem, a potem w spokoju zanotować wyniki. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie i wynik pozostaje na wyświetlaczu po stabilizacji wartości pomiaru.
 • Funkcja TARA
 • funkcja TARA pozwala na wyzerowanie wagi po położeniu na niej dodatkowych przedmiotów.
 • Pre-TARA
 • Gdy jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja matka/dziecko
 • Funkcja ta została opracowana, aby oprócz ważenia dorosłych umożliwić także ważenie dzieci trzymanych przez dorosłych na rękach. Gdy aktywna jest funkcja matka/dziecko, zapisana wcześniej masa ciała dorosłego odejmowana jest od aktualnie wyświetlanej wartości. Wyświetlacz wskazuje następnie wyłącznie masę ciała dziecka.
 • Funkcja BMI
 • funkcja Body Mass Index  służy określa  pośrednio stopień nadmiaru lub niedoboru tkanki tłuszczowej w organizmie poprzez oznaczenie stosunku masy ciała i wzrostu.
 • Automatyczne AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 20 s bezczynności.

Solidne i trwałe wykonanie wagi lekarskiej

Zakres dostawy

 1. Waga kolumnowa seca 704
 2. Maskotka w kształcie Pandy z elementami montażowymi
 3. Komplet baterii
 4. Deklaracja zgodności CE
 5. Instrukcja obsługi w języku polskim

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Jeżeli potrzebujesz przetransportować wagę w inne miejsce, skorzystaj z rolek transportowych. Nie podnoś/przenoś wagi trzymając na kolumnę. Pamiętaj by w każdym nowym miejscu wypoziomować wagę przed użyciem.
 4. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 5. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

Akcesoria

10 Inne produkty w tej samej kategorii: