Waga niemowlęca seca 834

915,00 zł brutto

Informacja

Mobilna, kompaktowa waga medyczna z podwójnym zastosowaniem - jako waga do ważenia niemowląt oraz po zdjęciu szalki jako płaska waga do ważenia większych dzieci do 20 kg.

Medyczna waga niemowlęca seca 834 do zastosowania w gabinetach lekarskich.

Waga zalegalizowana do celów medycznych.

Produkt medyczny CE 0123  CE 0102

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

834 7017 094

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała
PrzeznaczenieLekka waga przenośna dla pielęgniarek i położnych
Maksymalne obciążenie20 kg
Dokładność pomiarudo 10kg / 10g, powyżej 10kg / 20g
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Funkcja TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja Breast-Milk-Intaketak
Automatyczne wyłączeniepo ok. 2 min. od ostatniego pomiaru
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 21 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowejszalka: 525 x 80 x 250 mm, platforma: 280 x 65 x 250 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)552 x 156 x 341 mm
Ciężar własny wagi2,5 kg
Wyposażenie opcjonalnetorba transportowa seca 413, plecak seca 431, stolik seca 403, stolik seca 402

Informacje szczegółowe

Medyczne wagi do ważenia niemowląt

Ze względu na swoją dwufunkcyjność, waga niemowlęca seca 834, będzie niezastąpionym urządzeniem w gabinetach lekarskich oraz jako waga mobilna dla pielęgniarek i położnych  środowiskowych. 

Ze względu na swoją funkcjonalność oraz łatwość obsługi stanowi duże udogodnienie w pracy lekarzy na oddziałach pediatrycznych, a także pielęgniarek i położnych środowiskowych.

Medyczne wagi do ważenia niemowląt

Waga z legalizacją, przeznaczona co celów medycznych.

» MAKSYMALNA NOŚNOŚĆ WAGI TO AŻ 20 KG

Waga niemowlęca seca 834 jest wagą dwuzakresową o maksymalnej nośności do 20 kg z działką 10g<10kg>20g. Oznacza to że małe dzieci ważące do 10 kg zostaną zważone z dokładnością do 10g, natomiast większe dzieci powyżej 10 kg zostaną zważone z dokładnością do 20g. 

» WAGA PRZEZNACZONA DO CELÓW MEDYCZNYCH

Wagi niemowlęce seca 834 posiadają certyfikat CE oraz legalizację pierwotną w IIII klasie. Spełniają podstawowe wymogi dyrektywy europejskiej dotyczącej wag nieautomatycznych oraz wysokie wymagania jakościowe i techniczne jakie muszą spełniać wagi legalizowane przeznaczone do użytku w praktyce lekarskiej.

» ŁATWA W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI

Szalkę wagi można odłączyć przy pomocy jednego przycisku, dzięki czemu, można ją wygodnie i bezpiecznie wyczyścić i zdezynfekować. Obudowa wagi głównej został tak zaprojektowana i wykonana by nie było miejsc gdzie może gromadzić się brud, dzięki czemu jest bardzo łatwa w utrzymaniu wymaganej, zwłaszcza w szpitalach czystości. 

» ŁATWA W OBSŁUDZE I FUNKCJONALNA

Waga niemowlęca seca 834 jest bardzo łatwa w obsłudze. Jej największą zaletą jest odłączana szalka. Dzięki takiemu rozwiązaniu - w trakcie np. wizyty kontrolnej - położna ma możliwość, na jednej wadze, wykonania ważenia niemowlaka w pozycji leżącej, a po zdjęciu szalki większego dziecka w pozycji stojącej. Waga wyposażona jest w standardowe użyteczne funkcje takie jak: TARA - dzięki której można na wadze umieścić pieluchę lub miękką podkładkę, która nie zostanie doliczona do wagi dziecka, funkcję HOLD - która pozwoli na zatrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia, dzięki czemu pielęgniarka może spokojnie odłożyć zważonego malucha w bezpieczne miejsce, a dopiero potem zanotować wynik.

» FUNKCJA BMIF

Ta niezwykle użyteczna funkcja może służyć do określenia ile pokarmu zjadło dziecko podczas karmienia lub do określenia przyrostu masy dziecka od ostatniego ważenia. Za pomocą jednego przycisku zapisujemy wagę dziecka przed karmieniem, a następnie ważymy niemowlę po karmieniu. Przełączając się w tryb wyświetlania różnicy na wyświetlaczu pojawi się aktualny pomiar pomniejszony o zapisana wcześniej wartość.

» ZAPROJEKTOWANA DO ŁATWEGO CZYSZCZENIA

Jako światowy lider w dziedzinie pomiarów medycznych i ważenia, firma seca już na etapie projektowania wag uwzględnia kwestię higieny. Dzięki zastosowaniu łatwych do utrzymania w czystości materiałów, wagi seca są łatwe do codziennego czyszczenia i dezynfekcji, dzięki czemu ryzyko pozostawania patogenów na ich powierzchni jest mniejsze. Do dezynfekcji wag seca zalecamy stosowanie chusteczek dezynfekujących zawierających związki AC: czwartorzędowe związki amoniowe. Związki te mają ogólne działanie grzybobójcze, bakteriobójcze i wirusobójcze wobec wirusów otoczkowych. W przeciwieństwie do innych środków dezynfekujących QAS są delikatne dla tworzyw sztucznych i nie mają na nie negatywnego wpływu.

Legalizowane wagi medyczne

Ze względu na funkcjonalność i niewielki ciężar własny waga jest idealna dla pielęgniarek i położnych środowiskowych, do kontroli przyrostu masy ciała małych podopiecznych.

Wyjątkowa, elegancka waga do ważenia niemowląt oraz większych dzieci do 20 kg. Przeznaczona do użytku medycznego w gabinetach lekarskich lub jako waga mobilna dla pielęgniarek i położnych. Ściągana szalka wagi umożliwia ważenie także większych dzieci na stojąco, więc jednocześnie możemy kontrolować wagę młodszych jak i starszych pociech. Specjalnie wyprofilowana powierzchnia ważąca dla niemowląt ma zaokrąglony, gładki kształt i lekko podwyższone ścianki boczne, by zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo. Przy pomocy jednego przycisku szalkę można odłączyć od reszty wagi i bezpiecznie ją umyć czy zdezynfekować. 

Na wzrost i przybieranie dziecka na wadze ma wpływ dieta, spokojny sen, dostarczanie zdrowych dawek ruchu i świeżego powietrza. Prawidłowy przyrost wagi jest odbiciem stanu zdrowia dziecka, dlatego tak ważna zwłaszcza w pierwszym okresie życia jest jego kontrola. Przyrost masy ciała ze względów genetycznych, sposobu prowadzenia ciąży itp. może być różny dla każdego dziecka, dlatego ważne jest wykonywanie powtarzalnych pomiarów w równych odstępach czasu, na których podstawie można obserwować w czasie indywidualne tempo wzrostu maluszka. Regularne zapisy pozwolą ocenić czy niemowlak rozwija się prawidłowo i nic nie zakłóca jego procesu wzrostu. 

Waga posiada wbudowaną funkcją Breast-Milk-Intake pozwalającą na uzyskanie informacji ile zjadło dziecko podczas karmienia. Seca 834 jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą w domu kontrolować ilość wypitego mleka przez ich niemowlę. Waga do ważenia niemowląt jest łatwa w obsłudze, wyposażone jest również w funkcję HOLD, która przytrzymuje wynik pomiaru na wyświetlaczu. Dzięki czemu można najpierw zająć się niemowlęciem odkładając go w bezpieczne miejsce, a dopiero później spokojnie zanotować wynik pomiaru. W standardzie waga posiada również funkcję TARA, która umożliwia odjęcie wagi pieluszek lub kocyka od pomiaru masy dziecka. Ponieważ sama waga nie jest ciężka oraz posiada energooszczędny tryb pracy na baterie, sprawia że Seca 834, będzie świetnym narzędziem pracy dla wszystkich którzy w trosce o zdrowie najmłodszych, muszą pozostawać mobilni.

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • Składa się z dwóch części:
  szalki wagi do ważenia noworodków (wymiary: szer. 52,5 cm x wys. 8 cm x gł. 25 cm)
  podstawy wagi do ważenia większych dzieci (wymiary: szer. 28 cm x wys. 6,5 cm x gł. 23,5 cm)
Zasilanie
 • 6 baterii AA 
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD, zużywający niewiele prądu - na jednym zestawie baterii można wykonać ok 10.000 ważeń
Obsługa
 • cztery wygodne w obsłudze przyciski, przycisk/blokada do odłączenia szakli wagowej. 

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - można odłożyć niemowlę w bezpiecznie miejsce, a dopiero potem zapisać wynik.
 • Funkcja TARA
 • funkcja TARA pozwala na wyzerowanie wagi po położeniu na niej kocyka lub pieluszki.
 • Funkcja BMIF
 • funkcja Breast-Milk-Intake może służyć do określenia ilości spożytego mleka podczas karmienia lub do pomiaru przyrostu masy ciała dziecka od ostatniego ważenia. Za pomocą jednego przycisku można zapisać wagę niemowlęcia przed karmieniem, a następnie wykonać ponowne ważenie po karmieniu, przełączając się w tryb wyświetlania różnicy, na wyświetlaczu pojawi się aktualny pomiar pomniejszony o zapisaną wcześniej wartość.
 • Automatyczne AUTO-OFF
 • waga jest gotowa do pracy po ok. 20 sekundach od włączenia. Po zważeniu wyświetlacz prze ok. 2 minuty pokazuje zmierzoną wartość, po czym waga wyłącza się automatycznie.
 • Przełączanie zakresu ważenia
 • waga seca 834 posiada do wyboru dwa zakresy ważenia. W ramach zakresu 1 można przy zmniejszonej wartości maksymalnego obciążenia korzystać z większej dokładności wyświetlacza, natomiast 2 zakres pozwala na pełne wykorzystanie maksymalnej wartości obciążenia wagi. Zależnie od potrzeb użytkownik decyduje o tym, czy chce korzystać z wysokiej dokładności wyświetlacza, czy z możliwości ważenia dużych obciążeń.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę niemowlęcą w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na nią z wysokości może spaść i ją uszkodzić.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni .
 3. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych (np. w łazience).
 4. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

Akcesoria

3 Inne produkty w tej samej kategorii: