Zdrowy styl życia z Tanita

BRAWO ! - za podjęcie decyzji, przejścia na zdrowszą stronę życia :)

Pokażemy ci jak to osiągnąć i jak najlepiej pomoże ci w tym twój analizator Tanita.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą analizatorów tkanki tłuszczowej dla użytkowników domowych.

W Tanita wyznajemy prostą filozofię. Trzeba wykonać trzy kroki by podnieść poziom świadomości swojego ciała, każdy krok dobrze wpłynie na Twoje zdrowie. Osiągnięcie Twoich celów nie będzie wymagało aż tak wielkich zmian jak myślisz. Drobne zmiany pomogą osiągnąć dużą poprawę Twojego zdrowia i poziomu sprawności.

Krok 1. Rozsądne jedzenie, zrównoważona dieta

Krok 2. Podnoszenie poziomu aktywności fizycznej

Krok 3. Kontrolowanie składu ciała

Tanita ekspert zdrowia

Tanita Ekspert zdrowia

Poświęciliśmy się badaniom i rozwijaniu najnowocześniejszych technologii służących monitorowaniu zdrowia. Nasze wyroby używane są szeroko zarówno do zastosowań domowych jak i profesjonalnych przez lekarzy, dietetyków czy trenerów fitness.

Jednym z największych naszych osiągnięć było stworzenie kosztem wielu milionów funtów centrum do badania wpływu składu ciała na zdrowie. Współpracujemy z wieloma doświadczonymi naukowcami i specjalistami na całym świecie, aby stale być w czołówce badań dotyczących zdrowia. Analizatory Tanity były weryfikowane w trakcie niezależnych klinicznych badań.

Pomiar tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa
Dlaczego jej potrzebujemy ?

Wszyscy potrzebujemy tkanki tłuszczowej. Konieczna do życia, sprzyja podstawowym funkcjom organizmu: reguluje temperaturę, przechowuje witaminy, ochrania organy wewnętrzne i stawy.

Ale nadmiar tkanki tłuszczowej zdrowiu szkodzi, wymieniany jest wśród przyczyn nadciśnienia, chorób wieńcowych, cukrzycy, niektórych form raka. Dlatego monitorowanie poziomu tłuszczu pomaga pozostać zdrowym i zredukować zagrożenia. Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej poprawia Twój wygląd. Czujesz się lepiej, wyglądasz lepiej, jesteś bardziej pewny siebie i bardziej z siebie zadowolony. Żyjesz zdrowiej!

Kontroluj tkankę tłuszczową swojego dziecka.

W oparciu o ostatnie osiągnięcia medycyny utworzono tabele zdrowej zawartości tkanki tłuszczowej dla dzieci w wieku 5-18 lat. Mają pomóc rodzicom w kontrolowaniu zawartości tkanki tłuszczowej w ciałach ich dzieci w okresie wzrostu.Dzieciom wzrasta waga, bo ich mięśnie i kości rosną. Potrzebują również rezerw tkanki tłuszczowej we właściwej proporcji. Jako rodzic chronisz zdrowie i dobre samopoczucie swojego dziecka, a monitorując poziom jego tkanki tłuszczowej będziesz miał więcej pewności, że Twoja rodzina prowadzi zdrowy styl życia.

Zakres tkanki tłuszczowej u dzieci

Nadmiar tkanki tłuszczowej. Jak powstaje ?

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej to rezultat braku równowagi pomiędzy dostarczaną do organizmu energią, a jej zużyciem. W większości przypadków przyczyną powstania otyłości jest spożywanie posiłków o dużej zawartości tłuszczu, wysokokaloryczne diety i jednocześnie brak ruchu i ćwiczeń.

Energia - lub kalorie - dostarczamy naszemu organizmowi poprzez to co jemy i pijemy. Jeżeli dziennie dostarczamy organizmowi odpowiednia dawkę kalorii, wszystkie zostaną przekształcone w energię potrzebna do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli natomiast dostarczamy ich więcej niż potrzebuje tego nasz organizm, nadwyżki kalorii są magazynowane w komórkach tłuszczowych, które nie przekształcone w energię później, z czasem stworzą nadmiar tkanki tłuszczowej.

Nie jest także zdrowa zbyt niska zawartość tłuszczu. Młode kobiety są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia anemii, a także niedoboru wapnia co w późniejszym życiu może skutkować wystąpieniem osteoporozy. Długo nieleczona niedokrwistość może prowadzić do niedotlenienia wielu narządów, tak więc problemów z sercem i mózgiem, zwiększa poddatność na infekcje oraz może prowadzić do niepłodności. Analizator masy ciała automatycznie wskaże Ci czy ilość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie jest prawidłowa czy należy popracować nad jego zmniejszeniem czy zwiększeniem.

Zakres zawartości tkanki tłuszczowej dla osób dorosłych

Wisceralna tkanka tłuszczowa

Wisceralna tkanka tłuszczowa
Co to jest ?

Wisceralna tkanka tłuszczowa gromadzi się w jamie brzusznej w okolicy ważnych dla życia narządów.

Badania wykazały że nawet jeżeli twoja waga i zawartość tkanki tłuszczowej pozostaje stała, z wiekiem następują zmiany w jej rozmieszczeniu i z największym prawdopodobieństwem przemieszcza się w okolice brzucha. Na niekorzystne gromadzenie tkanki tłuszczowej wewnątrz jamy brzusznej narażeni są mężczyźni u których najczęściej występuje otyłość typu "jabłko" (otyłość wisceralna), a także kobiety w okresie pomenopauzalnym, u których zahamowana zostaje produkcja żeńskich hormonów płciowych. Zapewnienie odpowiedniego poziomu tkanki wisceralnej zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, nadciśnienie tętnicze, a także przyczynia się do opóźnienia wystąpienia cukrzycy typu II.

Czy tkanka tłuszczowa jest zawsze widoczna?

W oparciu o ostatnie osiągnięcia medycyny utworzono tabele zdrowej zawartości tkanki tłuszczowej dla dzieci w wieku 5-18 lat. Mają pomóc rodzicom w kontrolowaniu zawartości tkanki tłuszczowej w ciałach ich dzieci w okresie wzrostu.Dzieciom wzrasta waga, bo ich mięśnie i kości rosną. Potrzebują również rezerw tkanki tłuszczowej we właściwej proporcji. Jako rodzic chronisz zdrowie i dobre samopoczucie swojego dziecka, a monitorując poziom jego tkanki tłuszczowej będziesz miał więcej pewności, że Twoja rodzina prowadzi zdrowy styl życia.

Nadmiar tkanki tłuszczowej. Jak powstaje ?

Tłuszcz może gromadzić się pod skórą lub w obrębie narządów wewnętrznych, więc jego nadmiar nie zawsze będzie widoczny. Może zdarzyć się i tak, że osoba wyglądająca szczupło (mająca odpowiednią wagę do wzrostu) może mieć zbyt wysoki poziom trzewnej tkanki tłuszczowej, która może być zagrożeniem dla zdrowia.

Analizator masy ciała umożliwia ocenę wisceralnej tkanki tłuszczowej w zakresach od 1 do 59:

od 1 do 12

wskazuje że ilość wisceralnej tkanki tłuszczowej znajduje się na właściwym, zdrowym poziomie. Należy monitorować tkankę tłuszczowa aby zawsze znajdowała się w bezpiecznym zakresie

od 13 do 59

wskazuje na zwiększoną ilość wisceralnej tkanki tłuszczowej. należy rozważyć zmiany w swoim stylu życia, poprzez zastosowanie odpowiedniej diety lub rozpoczęcie czy też zwiększenie ilości ćwiczeń.