» Innowacyjna technologia od 1923 roku

Tanita to prywatna firma rodzinna, a jednocześnie lider w monitorowaniu stanu zdrowia na światowym rynku. Jako pierwsza firma wprowadzili na rynek w 1992 roku profesjonalny monitor do analizy składu ciała w pozycji stojącej przy zastosowaniu bioimpedancji elektrycznej (BIA), a niedługo potem w 1994 roku analizator składu ciała do użytku domowego.

 

» Ponad 20 milionów sztuk sprzedanych na całym świecie

Tanita jest światowym liderem w produkcji urządzeń monitorujących zdrowie, wagę i skład ciała. Do tej pory na całym świecie zostało sprzedanych ponad 20 milionów egzemplarzy. Firma oprócz swoich fabryk w Japonii i Chinach posiada swoje oddziały dystrybucyjne w Europie i Ameryce.

 

» Sprawdzony przez ekspertów z branży

Technologia bioimpedancji elektrycznej Tanita została gruntownie przetestowana, a jej wyniki porównane z innymi alternatywnymi technikami oceny składu ciała ludzkiego. Wyniki tych badań zostały opublikowane w międzynarodowych czasopismach medycznych. Analizatory Tanita były również wielokrotnie wykorzystywane w trakcie przeprowadzania niezależnych badań na całym świecie.

 

» Uznany przez naukowców na całym świecie

Tanita została doceniona i uznana jako złoty standard w dziedzinie technologii BIA przez społeczność naukową, a powołana medyczna rada doradcza zapewnia firmie pozostanie w czołówce postępu naukowego. Przeprowadzone rozległe badania dowiodły ze poprawne przewidywania odnośnie składu ciała są możliwe tylko wtedy gdy w algorytmach zostaną uwzględnione parametry dotyczące płci, wieku, wzrostu i ciężaru ciała.

 

» Najwyższy poziom dokładności klinicznej

Oryginalne wzory używane w oprogramowaniu Tanita zostały opracowane przez światowej sławy eksperta w dziedzinie składu ciała profesora Stevena Heymsfielda i jego zespół badawczy ze szpitala św. Łukasza w Roosevelt, Uniwersytetu Columbia w Nowym Yorku. Równania Tanita są silnie skorelowane z rozmaitymi Złotymi Standardami składu ciała w tym metodą DXA, metodą rozcieńczania izotopów czy tomografią komputerową.

 

» Przełomowe badania naukowe

Tanita nieustannie inwestuje w liczne projekty badawcze, które koncentrują się na zrozumieniu kluczowych zagadnień związanych ze zdrowiem i kondycją w takich aspektach jak otyłość u dzieci, optymalizacja wyników sportowych czy sarkopenii w podeszłym wieku. Celem firmy Tanita jest stała współpraca z ekspertami w celu tworzenia narzędzi i technologii,  służących najlepszą z możliwych pomocą dla pracowników służby zdrowia w ich codziennej pracy, sportowców w osiąganiu lepszych wyników oraz ludziom cieszyć się zdrowszym życiem.

 

» ISO 9001 Japońska jakość

Tanita osiągnęła tak wysokie wyniki dzięki ciągłej innowacji produktów i zaangażowaniu w utrzymaniu najwyższych standardów jakości produkcji. Wszystkie produkowane wyroby medyczne spełniają rygorystyczne międzynarodowe standardy jakości i są stale monitorowane pod kątem wysokiej jakości.

 

» FDA (Food and Drug Administration)

Nasz rozległe badania kliniczne zostały zgłoszone do weryfikacji w Agencji Żywności i Leków FDA zgodnie z nakazami prawa. FDA (Amerykańska instytucja rządowa) kojarzona jest z zastosowaniem rygorystycznych przepisów odnośnie dopuszczania lekarstw i produktów medycznych do obrotu handlowego. Pozytywna ocena FDA uznawana jest w Stanach jak również poza jego granicami za pozytywny wyznacznik i potwierdzenie braku szkodliwości na zdrowie.

 

» Projektowanie i produkcja wszystkich urządzeń

Tanita posiada własne centrum badań i produkcji wszystkich urządzeń, a ich pełna integracja, zapewnia wysoką jakość i kontrolę na każdym etapie produkcji, dystrybucji i sprzedaży. Wysokiej jakości urządzenia ważące w połączeniu z zweryfikowanymi przez FDA algorytmami gwarantują najnowocześniejszą technologię produktów do monitorowania zdrowia i kondycji.

 

» Koncentracja na jednej dziedzinie

W odróżnieniu od innych firm w tej kategorii rynkowej, Tanita skupia swoją uwagę tylko na ważeniu i wpływie wagi na zdrowie. Mnogość produkowanych modeli i różnorodność ich funkcji umożliwia firmie realizować misję zakładającą lepsze życie dla ludzi poprzez „pomiar i monitoring”.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą analizatorów tkanki tłuszczowej dla użytkowników domowych.