seca 704s - Waga lekarska z wzrostomierzem

3 935,00 zł brutto

Informacja

Wielofunkcyjna, energooszczędna, medyczna waga kolumnowa.

Waga seca 704s umożliwia wykonanie pomiaru masy ciała i wzrostu pacjenta w jednym kroku pomiarowym.

Medyczna waga do zastosowania w placówkach medycznych i gabinetach lekarskich.

Waga zalegalizowana do celów medycznych.

Produkt medyczny CE 0123

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

704 7721 093

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała i wzrostu
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Działkado 150 kg / 50 g, powyżej 150 kg / 100 g
Maksymalne obciążenie300 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorbiało-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja Matka / Dzieckotak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wzrostomierzw komplecie
Zakres pomiaru6 - 230 cm
Podziałka wzrostomierza1 mm
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej335 x 345 mm
Wysokość platformy wagowej80 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)360 x 930 x 520 mm
Ciężar własny wagiok 19 kg

Informacje szczegółowe

Waga medyczna

Niezastąpiona w gabinetach lekarskich.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w wadze kolumnowej seca 704s kompleksowa kontrola stanu pacjenta nigdy nie była tak prosta.

Precyzyjna kontrola masy ciała i wzrostu w jednym kroku pomiarowym.

Medyczny pomiar wagi i wzrostu pacjenta

» BEZPIECZNA PLATFORMA

Bezpieczną i stabilną pozycję podczas badania zapewni każdemu pacjentowi solidna, płaska platforma wykonana z ciężkiego żeliwa oraz antypoślizgowa powłoka z ryflowanej gumy. 

» PRECYZYJNE POMIARY MASY I WZROSTU

Urządzenie pomiarowe jest tak dobre jak dobra jest jego konstrukcja, dlatego wagę seca 704s cechuje wyjątkowo solidna konstrukcja, która daje gwarancję bezawaryjnego użytkowania przez lata oraz przede wszystkim precyzyjne i powtarzalne pomiary. Waga wyposażona jest w zintegrowany wzrostomierz z pozycjonerem stóp, dzięki czemu pacjenta można zważyć i zmierzyć w jednym kroku pomiarowym. Takie rozwiązanie skraca czas pomiaru, a pacjent nie musi przechodzić do kolejnego urządzenia.

» UDOGODNIENIA

Waga kolumnowa seca 704s dzięki praktycznym małym kółkom może być swobodnie przemieszczana, a sprytnie ukryty w kolumnie wagi kabel nie przeszkadza w trakcie jej transportu. Waga może być zatem wykorzystywana w różnych miejscach. Energooszczędne zasilanie bateryjne – do 16.000 pomiarów na jednym komplecie baterii – czyni wagę mobilną i niezależną od zasilania elektrycznego.

» FUNKCJONALNOŚĆ

Waga lekarska została wyposażona w wiele użytecznych funkcji by usprawnić codzienną pracę i rutynowe czynności personelu medycznego. Waga pozwala w prosty sposób odjąć wagę odzieży ważonego pacjenta. W przypadku małego niespokojnego pacjenta można skorzystać z funkcji matka/ dziecko, która pozwala na obliczenie wagi malucha zważonego w bezpiecznych ramionach rodzica. Natomiast funkcja HOLD zatrzyma wynik pomiaru na wyświetlaczu nawet po zejściu pacjenta z wagi. Niewielkie gabaryty oraz estetyczny design wagi to już tylko wartość dodana to tego nowoczesnego i niezwykle pomocnego urządzenia.

Gabinet lekarski przyjazny dla dzieci

Precyzyjne i wiarygodne dane o stanie pacjenta to podstawowy element pozwalający na postawienie właściwej diagnozy i zastosowanie skutecznego leczenia. Aby skrócić proces wykonywania wszystkich niezbędnych badań firma Seca opracowała urządzenie, które pozwala na dokonanie jednoczesnego pomiaru wagi, wzrostu oraz obliczenie wskaźnika BMI. To właśnie waga kolumnowa seca 704s z mechanicznym wzrostomierzem. Pomiar masy ciała oraz wzrostu to niezbędne elementy z jednej strony dbania o zdrowie, a z drugiej kontroli nad efektami stosowanego leczenia czy terapii. Aby badania te były jak najmniej uciążliwe, ale jednocześnie dokładne i wiarygodne potrzebne są odpowiednie narzędzia.

Szeroki wachlarz niezwykle pomocnych funkcji sprawia, że waga seca 704s znajduje zastosowanie w różnych placówkach medycznych jak np. oddziały pediatryczne, ośrodki leczenia otyłości, gabinety dietetyków czy nawet szkolne gabinety lekarskie. Obsługa urządzenie jest niezwykle prosta, co ma duże znaczenie dla personelu medycznego, który musi jednocześnie zadbać o pacjenta jak i o dokładność pomiarów.

Seca 704s jest bardzo praktyczna i pomyślana tak, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo dla każdego pacjenta. Można na niej ważyć zarówno małe dzieci, nawet na rękach rodziców, aż po osoby z dużą nadwagą, gdyż maksymalne dopuszczalne obciążenie to 300 kg. Ponadto pacjent może zostać zważony z różnymi dodatkowymi przedmiotami gdyż dzięki wbudowanej funkcji Pre-TARA nie nie będzie miało to wpływu na ostateczny wynik ważenia.

Platforma wagi wykonana jest ciężkiego żeliwa i pokryta antypoślizgową powłoką. Dzięki temu waga jest stabilna i bezpieczna. Waga medyczna seca 704 to sprzęt bardzo zaawansowany technologicznie. Inteligentne rozwiązania niezwykle ułatwiają pracę osobom obsługującym. Wyświetlacz można obsługiwać w czasie ważenia pacjenta, a odczyt ze wzrostomierza ułatwia dwustronny nadruk skali. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby mogło być z łatwością wykorzystywane w różnych miejscach. W tym celu zamontowane zostały małe, ale praktyczne kółka umożliwiające przemieszczanie bez większego wysiłku, a specjalne miejsce w kolumnie pozwala na schowanie tam kabla zabezpieczając go tym samym przed uszkodzeniem. Bardzo estetyczny i nowoczesny wygląd wagi kolumnowej seca 704s to kolejne cechy przemawiające na jej korzyść.

Opis wagi

Obudowa
 • • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • • stabilny pomost wagowy wykonany z ciężkiego żeliwa, przeznaczony do intensywnego użytkowania.
 • • wbudowana poziomnica do precyzyjnego ustawienia wagi
Wyświetlacz
 • • czytelny wyświetlacz LCD  
Wzrostomierz
 • • mechaniczny wzrostomierz z nadrukowaną, bardzo trwałą skalą. Zakres pomiaru od 6 do 230 cm z podziałką 1 mm

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • Po zapisaniu masy ciała pacjenta za pomocą przycisku HOLD wyświetlacz nadal pokazuje wynik pomiaru,także wtedy, gdy pacjent zejdzie z wagi. Pozwala to na to, by najpierw zaopiekować się pacjentem, a potem w spokoju zanotować wyniki. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie i wynik pozostaje na wyświetlaczu po stabilizacji wartości pomiaru.
 • Funkcja TARA
 • funkcja TARA pozwala na wyzerowanie wagi po położeniu na niej dodatkowych przedmiotów.
 • Pre-TARA
 • Gdy jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja matka/dziecko
 • Funkcja ta została opracowana, aby oprócz ważenia dorosłych umożliwić także ważenie dzieci trzymanych przez dorosłych na rękach. Gdy aktywna jest funkcja matka/dziecko, zapisana wcześniej masa ciała dorosłego odejmowana jest od aktualnie wyświetlanej wartości. Wyświetlacz wskazuje następnie wyłącznie masę ciała dziecka.
 • Funkcja BMI
 • funkcja Body Mass Index  służy określa  pośrednio stopień nadmiaru lub niedoboru tkanki tłuszczowej w organizmie poprzez oznaczenie stosunku masy ciała i wzrostu.
 • Automatyczne AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 20 s bezczynności.

Solidne i trwałe wykonanie wagi lekarskiej

Zakres dostawy

 1. Waga kolumnowa seca 704s ze wzrostomierzem
 2. Komplet baterii
 3. Deklaracja zgodności CE
 4. Instrukcja obsługi w języku polskim

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Jeżeli potrzebujesz przetransportować wagę w inne miejsce, skorzystaj z rolek transportowych. Nie podnoś/przenoś wagi trzymając na kolumnę. Pamiętaj by w każdym nowym miejscu wypoziomować wagę przed użyciem.
 4. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 5. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

Akcesoria

30 Inne produkty w tej samej kategorii: