seca 959 - Waga krzesełkowa bezprzewodowa

6 185,00 zł brutto

Informacja

Jedyna w swoim rodzaju tak nowoczesna waga do ważenia w pozycji siedzącej z bezprzewodową transmisją danych. Gwarantuje wysoką precyzję pomiarów przy bardzo dużej nośności.

Elektroniczna waga krzesełkowa seca 959 jest wykorzystywana zgodnie z krajowymi przepisami przede wszystkim w szpitalach, gabinetach lekarskich i stacjonarnych ośrodkach opieki.


GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

959 7021 286

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

Działkado 150 kg / 50 g, powyżej 150 kg do 250 kg / 100 g, powyżej 250 kg / 200 g
Maksymalne obciążenie300 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorbiało-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Bezprzewodowa transmisja danychtak
Zasilanieblok akumulatorowy / zasilacz sieciowy
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 80% bez kondensacji
Wymiary (szer. x wys. x gł.)563 x 897 x 978 mm
Ciężar własny wagi25 kg

Informacje szczegółowe

Bezprzewodowa waga krzesełkowa dla szpitali seca 959

Medyczne wagi krzesełkowe do ważenia w pozycji siedzącej

Medyczny sprzęt lekarski

Obowiązkowe wyposażenie dla szpitali i domów opieki.

Bezprzewodowa waga krzesełkowa Seca 959 to najwyższej klasy sprzęt medyczny, który nada prestiżu każdej wykorzystującej go placówce medycznej.

Waga krzesełkowa Seca 959 to sprzęt z najwyższej półki zarówno pod względem jakości wykonania jak i dużej funkcjonalności zastosowanych rozwiązań. Idealnie sprawdzi się na w szpitalach, klinikach leczenia otyłości, domach opieki czy na oddziałach pourazowych. Waga może być również stosowana w pediatrii i na oddziałach dziecięcych. Małe dzieci, które nie mogą stać mogą być ważone na siedząco lub co więcej siedząc na kolanach rodzica.

Regularna kontrola wagi pacjentów obłożnie chorych czy otyłych jest niezwykle istotna w procesie leczenia. Częste przewożenie osób z problemami w poruszaniu się stanowi duży problem ze względu na ich bezpieczeństwo i prawdopodobny dyskomfort dlatego też opieka nad takimi pacjentami jest dla personelu medycznego nie lada wyzwaniem. Jednoczesne zadbanie o komfort i bezpieczeństwo pacjenta oraz o dokonanie prawidłowych badań i pomiarów sprawia, że niezbędna jest pomoc takich urządzeń jak Seca 959.

Jej konstrukcja i wbudowane funkcje umożliwiają skoncentrowanie się przede wszystkim na pacjencie. Waga ta jest niezwykle stabilna, a możliwość zablokowania tylnych kół pozwala na bezpieczne wstawanie i siadanie. Wyprofilowane siedzisko, składane podłokietniki i wysuwane podnóżki sprawiają, że pacjenci czują się bezpiecznie i komfortowo. Cały proces ważenia odbywa się niezwykle szybko i sprawnie, a funkcja bezprzewodowej transmisji danych sprawia, że lekarz czy pielęgniarka naciskając jeden przycisk przesyła wyniki na opcjonalna drukarkę lub komputer. Praktyczny panel znajdujący się za siedziskiem umożliwia osobie ważącej mieć kontrolę jednocześnie nad pacjentem i dokonywanymi pomiarami.

Waga służy do konwencjonalnego pomiaru masy ciała i określania ogólnego stanu odżywienia, pomaga ona lekarzowi w diagnostyce albo w podejmowaniu decyzji dotyczących terapii. Obok tradycyjnego sposobu ważenia masy ciała Seca 959 posiada również funkcję obliczania wskaźnika Body-Mass-Index. W tym celu należy przy użyciu klawiatury podać wzrost, a waga automatycznie obliczy wskaźnik Body-Mass-Index stosownie do wartości pomiaru masy ciała.

Pacjenci mogą być ważeni z różnymi przedmiotami gdyż funkcja TARA i Pre-TARA pozwalają na odjęcie ciężaru tych rzeczy od ostatecznego wyniku pomiaru. Waga medyczna Seca 959 odznacza się także bardzo dużą dokładnością wykonywanych pomiarów. Przy ważeniu osób do 150 kg Seca 959 waży z 50-gramową dokładnością. Jej maksymalna nośność sięga aż 300 kg. W najdrobniejszym szczególe przemyślane rozwiązania zastosowane w medycznej wadze krzesełkowej to nieoceniona pomoc dla personelu medycznego ograniczająca do minimum niezbędny wysiłek. Jednakże przy projektowaniu tego urządzenia nie skupiono się wyłącznie na jego funkcjonalności, ale duży nacisk położono także na estetykę i jakość wykorzystanych materiałów. Wyposażenie placówki medycznej w tej klasy urządzenia poprawi przede wszystkim jakość usług medycznych oraz komfort i bezpieczeństwo pacjentów i personelu, a to wszystko sprawi, że znacznie wzrośnie prestiż takiego miejsca.

Opis wagi

Konstrukcja
 • solidny stelaż rurowy.
 • wyprofilowane siedzisko wykonane z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa.
 • cztery podgumowane kółka, w tym dwa z dźwigniami blokującymi.
 • odchylane podłokietniki i podpórki pod nogi.
 • poziomnica i regulowane nóżki
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD, wysokość cyfr 25 mm

Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - wyświetlacz pokazuje wynik pomiaru, także wtedy gdy pacjent zejdzie z wagi. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie.
 • Funkcja TARA
 • przydatna funkcja, zwłaszcza wtedy gdy chcemy na wadze umieści dodatkowe obciążenie (np. krzesło czy wózek inwalidzki), a które nie powinno być uwzględnione w wyniku ważenia. Najpierw ważony jest dodatkowy przedmiot, a następnie zerujemy wyświetlacz wciskając przycisk TARA. Waga przedmiotu jest pomijana podczas kolejnego ważenia.
 • Funkcja Pre-TARA
 • Gdy funkcja jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja BMI
 • Body Mass Index służy do ustalenia stanu odżywienia i opiera się na zależności pomiędzy wzrostem a masą ciała. Zakres tolerancji uznawany za optymalny ze zdrowotnego punktu widzenia to 18,5 do 24,9. Jeżeli wartość ta jest niższa lub wyższa od podanej, należy zasięgnąć porady lekarskiej.
 • Auto-CLEAR
 • stare wyniki pomiarów lub zapisane dane pacjenta mogą prowadzić do błędnych obliczeń. Dlatego za pomocą funkcji CLEAR wszystkie poprzednie wartości zostają usunięte z pamięci. Można tego dokonać manualnie lub automatycznie po 5 min poprzez funkcję Auto-CLEAR.
 • automatyczna zmiana
  zakresów ważenia
 • Wagi seca z tą funkcją pozwalają na automatyczne przełączenie z jednego zakresu ważenia na drugi. W 1 zakresie ważenia dostępna jest precyzyjna podziałka, natomiast w 2 zakresie ważenia – maksymalne obciążenie.
 • Funkcja amortyzacji
 • Funkcja amortyzująca umożliwia bezbłędne określenie masy ciała mimo zakłóceń podczas procesu ważenia, np. spowodowanych ruchami pacjenta. Poziom amortyzacji można dostosować do potrzeb przed zważeniem pacjenta: im silniejsza amortyzacja, tym słabiej urządzenie reaguje na ruch podczas procesu ważenia.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. Przed użyciem wypoziomuj wagę zgodnie z instrukcją.
 3. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 4. Waga Seca 959 nie jest przeznaczona do transportu osób i przedmiotów.
 5. Wagę przemieszczać wyłącznie przy odblokowanych hamulcach postojowych.
 6. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 7. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie
 8. Stosując urządzenia HF, np. telefony komórkowe należy zachować odstęp przynajmniej 1 metra, by uniknąć błędnych pomiarów lub zakłóceń w bezprzewodowym przesyle danych.

BLOG

30 Inne produkty w tej samej kategorii: