seca 635 - Platformowa waga bariatryczna

4 856,00 zł brutto

Informacja

Medyczna waga cyfrowa Seca 635 z niską platformą ułatwiającą pacjentom wejście na nią.

Proste i intuicyjne urządzenie do kontroli wagi i stanu odżywienia pacjenta. 

Legalizowana, medyczna waga platformowa do stosowania w szpitalach i gabinetach lekarskich.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

635 7021 999

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

Działkado 200 kg / 100 g powyżej 200 kg / 200 g
Maksymalne obciążenie300 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorsrebrno-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Bezprzewodowa transmisja danychtak
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 80% bez kondensacji
Wymiary platformy wagowej560 x 560 mm
Wysokość platformy wagowej55 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)640 x 55 x 600 mm
Ciężar własny wagi14,4 kg
Długość kabla zasilającego2,3 m

Informacje szczegółowe

Wagi medyczne

Medyczna waga platformowa seca 635

Ważenie osób otyłych

Niezastąpiona w gabinetach lekarskich.

Intuicyjna obsługa oraz prosta konstrukcja wagi sprawia, że spełnia ona najwyższe oczekiwania zarówno personelu medycznego jak i samych pacjentów.

Waga medyczna Seca 635 stanowi niezwykłe udogodnienie zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego. Przeznaczona jest przede wszystkim do stosowania w szpitalach, domach opieki, ośrodkach zajmujących się leczeniem osób starszych, w centrach zaburzeń odżywiania czy ośrodkach leczenia otyłości. Problem otyłości dotyka obecnie zarówno kraje rozwinięte jak i rozwijające się. Światowa  Organizacja  Zdrowia  zaliczyła  otyłość  do  epidemii naszych czasów, a najnowsze badania wskazują, że ten problem dotyczy obecnie 50% dorosłych. Leczenie otyłości nie jest łatwe gdyż aby przyniosło zamierzone efekty nie wystarczy samo przyjmowanie lekarstw. Niezbędna jest zmiana stylu życia jak chociażby stosowanie odpowiedniej diety czy aktywności fizycznej. Niestety dużym problemem jest utrzymanie efektów odchudzania. Jednym z elementów diagnozy i terapii jest regularna kontrola wagi.

Ważnymi zaletami wagi jest wyposażenie platformy w antypoślizgową powłokę oraz jej niewielka wysokość, co niezwykle ułatwia ważenie osób z ograniczeniami ruchowymi, osób starszych, gdyż nie muszą oni wysoko podnosić nóg i bezpiecznie wchodzą na wagę. Dzięki wbudowanej funkcji Pre-TARA można umieścić na wadze krzesło, aby pacjent mógł siedzieć w trakcie ważenia.

Funkcja HOLD służy do zamrażania wartości wyświetlacza, co pozwala w pierwszej kolejności zająć się pacjentem, a następnie odczytać wyniki. Waga medyczna Seca 635 to specjalistyczne urządzenie gwarantujące bezpieczeństwo i wygodę dla pacjentów z ograniczoną sprawnością ruchową, a jednocześnie usprawniające pracę lekarzy i pielęgniarek. Duża nośność wagi do 300 kg  pozwala ważyć osoby bardzo otyłe. Waga zapewnia dużą dokładność wykonywanych pomiarów, jest łatwa do utrzymania w czystości, co jest szczególnie istotne ze względu na użytkowanie w gabinetach lekarskich czy oddziałach szpitalnych, gdzie wymagane są wysokie standardy higieny i czystości. Wszystkie elementy są gładko zakończone, co pozwala uniknąć skaleczenia się przez pacjenta, np. przez osoby starsze mające problem z zachowaniem równowagi.

Dzięki zasilaniu bateryjnemu Seca 635 jest niezależna od dostępu do gniazdek elektrycznych. Opcjonalnie można oczywiście zakupić zasilacz sieciowy. Zaletą wagi Seca 635 jest jej dwuzakresowość, która pozwala na ważenie pacjentów w dwóch przedziałach. Dla osób o masie ciała do 200 kg uzyskamy pomiar ciała z dokładnością do 100 g, natomiast pacjenci z dużą nadwagą powyżej 200 kg zostaną zważeni z dokładnością 200 g.

Waga wyposażona jest w panel sterowania na kablu o długości 2,3 m, który można umieścić w dowolnym miejscu, np. na biurku lub na ścianie albo na dokupionym w tym celu stojaku. Po podaniu wzrostu ważonego pacjenta waga obliczy jego BMI. Warto też dokupić drukarkę, która dzięki wyposażeniu wagi w funkcję bezprzewodowej transmisji danych umożliwia  wydrukowanie danych ważenia po naciśnięciu przycisku print. Bezsprzeczną zaletą tego zestawu jest fakt, że nie trzeba używać żadnych kabli łączących wagę z drukarką.

Legalizowana waga Seca 956 to urządzenie przeznaczone do celów medycznych stanowiące ważną pomoc w diagnostyce i podejmowaniu decyzji w leczeniu, terapii pacjenta. Jej uniwersalność zastosowania sprawia, że staje się niezbędnym narzędziem w pracy z pacjentem o dużej wadze czy mającym problemy ruchowe.

Opis wagi

Konstrukcja
 • duża, wygodna platforma wagowa wyposażona w uchwyt do łatwego przenoszenia.
 • powierzchnia platformy wykonana jest z antypoślizgowego tworzywa.
 • miernik wykonany z łatwego do czyszczenia tworzywa można ustawić na blacie lub zawiesić na ścianie.
 • waga wyposażona jest w regulowane nóżki oraz poziomnicę.
Opis działania
 • obok tradycyjnego sposobu ważenia urządzenie Seca 635 posiada również funkcję obliczania wskaźnika Body Mass Index. W tym celu wystarczy przy użyciu klawiatury wprowadzić wzrost, a waga automatycznie obliczy na podstawie zmierzonej wartości masy ciała wskaźnik Body Mass Index.
Przeznaczenie
 • elektroniczna waga wielofunkcyjna Seca 635 jest używana zgodnie z przepisami krajowymi głównie w szpitalach, przychodniach lekarskich i stacjonarnych ośrodkach opieki, klinikach leczenia otyłości.

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia po zejściu pacjenta z wagi. Przy włączonej funkcji Auto-HOLD wartość pomiaru masy ciała wyświetla się automatycznie w sposób ciągły do momentu, gdy waga wyłączy się samoczynnie lub zostanie wyłączona.
 • Funkcja TARA
 • dzięki funkcji TARA można wyeliminować wpływ dodatkowego ciężaru (np. ręcznika czy nakładki na wagę) na wynik ważenia. Maksymalna masa pokazywana przez wagę zmniejsza się o masę położonych na niej przedmiotów.
 • Funkcja Pre-TARA
 • gdy funkcja jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja BMI
 • Body Mass Index służy do ustalenia stanu odżywienia i opiera się na zależności pomiędzy wzrostem a masą ciała. Zakres tolerancji uznawany za optymalny ze zdrowotnego punktu widzenia to 18,5 do 24,9. Jeżeli wartość ta jest niższa lub wyższa od podanej, należy zasięgnąć porady lekarskiej.
 • Funkcja AUTO-OFF
 • w trybie zasilania z baterii waga wyłącza się automatycznie po 5 minutach, jeżeli w tym czasie nie zostanie obciążona.
 • Funkcja Auto-CLEAR
 • stare wyniki pomiarów lub zapisane dane pacjenta mogą prowadzić do błędnych obliczeń. Dlatego za pomocą funkcji CLEAR wszystkie poprzednie wartości zostają usunięte z pamięci. Można tego dokonać manualnie lub automatycznie po 5 min poprzez funkcję Auto-CLEAR.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Przed rozpoczęciem użytkowania upewnij się że waga jest wypoziomowana. Do poziomowania wagi służą regulowane nóżki oraz poziomnica. Należy poziomować wagę za każdym razem gdy zmieniamy miejsce użytkowania wagi.
 4. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 5. Nie narażaj urządzenia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i uważaj, by w pobliżu urządzenia nie było żadnych źródeł ciepła. Za wysokie temperatury mogą uszkodzić elementy elektroniczne.
 6. urządzenie nie jest urządzeniem diagnostycznym. Urządzenie pomaga jedynie lekarzowi prowadzącemu leczenie w postawieniu diagnozy.
 7. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie. Stosować wyłącznie podany dla danego modelu typ baterii / akumulatorów.

BLOG

Akcesoria

30 Inne produkty w tej samej kategorii: