Dezynfekcja. Kiedy warto zastosować ?

Dezynfekcja. Kiedy warto zastosować ?

 (1)    0

  Wiedzieć więcej

W zimie częste zmiany pogody, różnice temperatur na zewnątrz i w pomieszczeniach mogą powodować, że nasz organizm jest osłabiony i podatny na inwazję bakteryjną lub wirusową. Dla uniknięcia infekcji warto w tym okresie szczególnie zadbać o higienę rąk i otoczenia. Szczególnie jest to ważne, gdy mamy kontakt z osobą chorą lub często przebywamy w miejscach zwiększonego ryzyka zachorowania np. w ośrodkach zdrowia, szkołach, w komunikacji miejskiej, na dworcach, na lotniskach czy też supermarketach.

Oprócz obowiązkowego mycia rąk warto pomyśleć o ich profesjonalnej dezynfekcji. Pomocne może się okazać użycie specjalistycznych preparatów odkażających. W pracy, w domu czy w podróży użytkujemy i dotykamy wielu przedmiotów, z którymi styczność mogły mieć osoby zainfekowane. Złośliwe patogeny bardzo łatwo przenoszą się się drogą kropelkową. Wystarczy, że ktoś kichnął w dłoń, a później tą dłonią przywitał się z nami, otworzył drzwi, podał nam kubek z kawą, i w ten sposób zarazki z jego dróg oddechowych mogą znaleźć się na naszej dłoni, naszej klamce od drzwi, na naszym kubku z kawą. W medycynie przyjmuje się zasadę, że każdy człowiek może być potencjalnym źródłem zakażenia, dlatego tak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Na naszych rękach znajduje się ok. 5 milionów bakterii, które mogą z nami żyć w symbiozie, a zrazem być niebezpieczeństwem dla osób z osłabioną odpornością.

Zadbaj o zdrowie swoje i innych!

Chroń innych przed zakażeniem wirusowym

Jak unikać zakażenia

Zapamiętaj nigdy nie kichaj w dłoń, zawsze miej przy sobie jednorazowe chusteczki higieniczne. W przypadku stwierdzenia u siebie lub bliskich Ci osób choroby zakaźnej, używaj antyseptycznej jednorazowej maseczki. Dobrym nawykiem jest używanie chusteczek dezynfekujących. Można je stosować zarówno do odkażania rąk, jak i powierzchni. Chusteczki firmy Medisept mają szerokie spektrum działania i skutecznie inaktywują bakterie, drożdżaki, wirusy otoczkowate i prątki gruźlicy w czasie: od 30 sekund (w warunkach czystych - czyste ręce) lub 60 sekund (w warunkach brudnych - brudne ręce). Można je stosować zarówno do odkażania rąk jak i przedmiotów których dotykasz. Do odkażania większych powierzchni stosuj profesjonalne preparaty dezynfekujące na bazie alkoholu np. gotowe do użycia chusteczki IPA Spirit 70%

Pamiętaj, że odpowiednio dobrana metoda dezynfekcji skutecznie obniża liczbę drobnoustrojów chorobotwórczych do poziomu nie zagrażającego zdrowiu człowieka.

Źródło :

http://www.szpital.miechow.pl/index.php/item/230-swiatowy-dzien-higieny-rak

https://medisept.pl/strefawiedzy/cel-zasady-mycia-dezynfekcji-rak/

wikipedia

 (1)    0

Komentarze są zamknięte dla tego posta