seca mBCA 525 - Mobilny analizator składu ciała

25 704,00 zł brutto

Informacja

Analizator składu ciała wykorzystujących technologię bioimpedancji w wersji mobilnej.

Potwierdzony licznymi badaniami klinicznymi analizator seca mBCA 525 umożliwia szybki pomiar składu ciała w dowolnym miejscu oraz długoterminową obserwację terapeutyczną.

Urządzenie medyczne dla dietetyków, trenerów personalnych, przychodni czy gabinetów lekarskich.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

mBCA 525

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieMedyczna analiza składu ciała
PrzeznaczenieWspieranie procesu diagnostycznego
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa IIa
Walidacja klinicznatak
Metoda pomiaru8 elektrod, analiza segmentowa BIA
Sposób pomiaruprzez stopy i ręce
Segmentowy pomiar ciałatak
Wartości pomiaroweImpedancja (Z), Rezystancja (R), Reaktancja (Xc), Kąt fazowy (φ )
Częstotliwość pomiaruWieloczęstotliwościowy, 1kHz / 2kHz / 5kHz / 10kHz / 20kHz / 50kHz / 100kHz / 200kHz / 500kHz
Prąd pomiarowy100 μA (+20%, -50%)
Kolorbiało-czarny
Funkcja BMItak
Pomiar masy ciała (kg)nie
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Masa tkanki tłuszczowej (kg)tak
Beztłuszczowa masa ciała (kg)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (litr)tak
ECW - woda pozakomórkowa (litr)tak
ICW - woda wewnątrzkomórkowa (litr)tak
Stosunek ECW / TBWtak
Kąt fazowytak
BIVA - Analiza impedancji bioelektrycznejtak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
Wskaźnik BMItak
Obsługa wagiwyświetlacz dotykowy
Wyświetlacz dotykowy7"
Graficzna prezentacja pomiarówtak
Napięcie sieciowe100 V - 240 V
Częstotliwość sieciowa50 Hz - 60 Hz
Zasilaniezasilacz wewnętrzny w monitorze, akumulator litowo-jonowy czas pracy ok 5h
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 80% bez kondensacji
Wymiary (szer. x wys. x gł.)Monitor: 230 x 262 x 252 mm, Mata: 783 x 20 x 170 mm
Ciężar własny urządzenia3 kg
Klasyfikacja IPMonitor: IP 20, Mata: IP44

Informacje szczegółowe

Profesjonalny, przenośny medyczny
analizator składu ciała seca mBCA 525

Mobilna analiza bioimpedancji (BIA) została wyniesiona przez seca mBCA 525 na zupełnie nowy poziom. Jego niezwykła precyzja umożliwia diagnozę i zapewnia bezpieczeństwo długoterminowych obserwacji terapeutycznych. Ułatwia codzienną pracę dzięki graficznemu przestawieniu wyników pomiarów, które są zrozumiałe i przyjazne użytkownikowi. Ich bezpośrednia prezentacja na monitorze lub jednostronnym wydruku jest idealnym sposobem na udaną konsultację z pacjentem. Urządzenie z powodzeniem wykorzystywane jest w szpitalach, przychodniach lekarskich, ośrodkach opieki, gabinetach i centrach dietetycznych czy klubach sportowych. Wyniki pomiarów składu ciała przedstawione w wygodnej graficznej formie są pomocne w ocenie zużywanej i gromadzonej przez pacjenta energii jako podstawy poradnictwa dietetycznego, ocenie aktywności przemiany materii i wyniku treningu np. w ramach rehabilitacji ruchowej lub fizjoterapii czy oceny stanu nawodnienia pacjenta. Urzadzenie nie jest przeznaczone do przeprowadzania pomiarów u dzieci.

Obsługa seca mBCA za pomocą ekranu dotykowego jest bardzo prosta i nie wymaga wysiłku. Menu jest uporządkowane intuicyjnie i nie trzeba prowadzić czasochłonnych szkoleń pracowników. Wystarczy włączyć urządzenie, obrócić ekran do preferowanej pozycji i rozpocząć pomiar. 

Zobacz jakie wyniki pomiarów otrzymasz po wykonaniu analizy składu ciała.

Przenośny analizator składu ciała

Dokładność i wiarygodność pomiarów została poparta licznymi, opublikowanymi badaniami klinicznymi.

Parametry prawidłowych zakresów składowych ciała, zostały stworzone na podstawie badań pacjentów zróżnicowanych pod względem płci, wieku i narodowości.

Mobilne medyczne wagi niemowlęce

Korzyści płynące z użytkowania
analizatora składu ciała mBCA 525

» DOBRA INWESTYCJA NA PRZYSZŁOŚĆ

Analizator składu ciała seca mBCA 525 to nie tylko wsparcie w codziennej pracy z pacjentami. To przede wszystkim inwestycja w najnowocześniejsza technologię, która przyczynia się do lepszego diagnozowania i prowadzenia skuteczniejszego leczenia terapeutycznego. To również możliwość rozszerzenia dla gabinetu czy jednostki dietetycznej / medycznej  czy trenera personalnego oferty o wiarygodne i profesjonalne badanie składu ciała dla pacjentów.

» WSPARCIE DIAGNOZY

Do postawienia właściwej diagnozy lub dopasowania do pacjenta odpowiedniej terapii zdrowotnej, konieczne są wiarygodne informacje o stanie jego zdrowia. Analizator składu ciała seca mBCA 525 dostarcza w czasie krótkiego badania, szczegółowych informacji o ilości masy tłuszczowej , ilości wody w organizmie czy masie mięśniowej. Wszystkie te parametry wraz z ich graficznym odzwierciedleniem w kilka sekund wyświetlane sa na ekranie lub po podłączeniu do komputera na biurku w formie papierowej do dalszej konsultacji z pacjentem. Przedstawienie parametrów ciała na powiązanych ze sobą graficznych wykresach, wspomagają odpowiednią interpretację badania, jak również pozwalają na wygodne śledzenie postępów terapii w czasie.

» KONTROLA PRZEBIEGU TERAPII ZDROWOTNEJ

W trakcie długiej terapii zdrowotnej, dietetycznej czy rehabilitacyjnej istotne jest regularne wykonywanie pomiarów i ich bieżąca kontrola. Analizator mBCA zapewnia rzetelnie wyniki na podstawie których będą mogli Państwo na bieżąco podejmować działania i korygować zalecenia terapii. Ważnym aspektem śledzenia parametrów składu ciała jest także ich czynnik motywacyjny dla pacjenta, zwłaszcza tych pacjentów którzy zmagają się z dużą otyłością lub wręcz odwrotnie ze znacznym niedożywieniem organizmu.

» OPTYMALIZACJA CZASU REHABILITACJI

W trakcie rehabilitacji pacjenta, istotną sprawą jest stała kontrola skuteczności ustalonych działań i ewentualnej ich modyfikacji. Analizator dzięki rzetelnym pomiarom, krótkiemu czasowi ich uzyskania, a także przedstawienia wyników w przejrzysty i czytelny sposób, przyczynia się do lepszych efektów terapii przy jednoczesnej redukcji czasu potrzebnej na rehabilitację pacjenta.

» PRESTIŻ POTWIERDZAJĄCY OPIEKĘ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Analizator składu ciała seca mBCA 525 jest produktem medycznym (klasa IIa). Jest to urządzenie zaprojektowane specjalnie na potrzeby wsparcia w szerokim zakresie, diagnostyki medycznej. Wiarygodność pomiarów została potwierdzona w badaniach klinicznych i zwalidowana za pomocą adekwatnie najdokładniejszej metody pomiaru, zwanej również Złotym Standardem naukowym, co oznacza że na danych które Państwo otrzymują, naprawdę można polegać. Co ważne badania naukowe potwierdzające wiarygodność pomiarów BIA wykonanych na seca mBCA zostały opublikowane, zapewniając tym samym przejrzystość i bezpieczeństwo.

» MOŻLIWOŚĆ WYKONYWANIA WIARYGODNYCH BADAŃ DLA INNYCH JEDNOSTEK MEDYCZNYCH

Zalety przenośnego analizatora składu ciała

Mobilna analiza składu ciała

Intuicyjna obsługa

Czytelny wyświetlacz dotykowy 7", sprawia że obsługa analizatora seca mBCA jest niezwykle prosta i przyjemna.

Krótki czas pomiaru

ok 30 sekund * - tyle trwa średnio przeprowadzenie badania. Wyniki pomiaru mogą Państwo od razu analizować na ekranie lub przesłać dane do komputera i wydrukować komplet informacji w formie czytelnej karty pomiaru pacjenta.

*długość pomiaru jest zależna od ustawionej ilości częstotliwości pomiaru. Urządzenie ma możliwość ustawienia aż 19 różnych częstotliwości. Podany czas badania dotyczy ustawienia pomiaru przy trzech częstotliwościach.
Imponująca precyzja

Medyczna dokładność wszystkich wyników pomiaru, zwalidowana na różnych grupach etnicznych, sprawdzona w badaniu klinicznym odpowiednią metodą Złotego Standardu medycznego, wyposażona w inteligentną niemiecką technikę pomiaru. Kiedy liczy się precyzja: liczy się seca mBCA.

Wysokiej klasy urządzenie pomiarowe

Urządzenie zapewnia nie tylko wysokiej jakości pomiary, ale także jest bezpieczne dla pacjenta, wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających długie użytkowanie oraz spełnia najwyższe standardy higieny .

Monitor

Wyniki pomiarów wyświetlane są wyraźnie i zrozumiale na monitorze dotykowym. Poprzez czułą na dotyk technologię, menu można obsługiwać nawet w rękawiczkach i przez materiał ochronny.

Mata pomiarowa

Mata pomiarowa jest jedynym w swoim rodzaju narzędziem wielofunkcyjnym. Zasilana jest za pomocą własnego akumulatora, który pobiera energię przez podłączenie indukcyjne z monitora, dlatego działa całkowicie autonomicznie. Dane pomiarowe są przesyłane do monitora za pomocą sygnału Wi-Fi. Opcjonalnie Połączenie bezprzewodowe można także opcjonalnie wyłączyć, a dane do monitora przesyłać za pośrednictwem interfejsu optycznego. Wysokiej jakości przewody elektrodowe są łatwe w dezynfekcji a ich duże naprężenie zapobiega plątaniu się nici kablowych. Elektrody posiadają mechanizm Easy Snap™ co pozwala na szybkie i sprawne podłączenie ich z samoprzylepnymi elektrodami, bez potrzeby większego nacisku.

Wiarygodne i powtarzalne wyniki

Parametry wyjściowe seca mBCA zostały potwierdzone w obszernych badaniach klinicznych. Najbardziej dokładne metody pomiaru, tzw. złoty standard są naszym absolutnym punktem odniesienia. seca mBCA 525 okazał się produktem zdecydowanie porównywalnym, a jego wyjątkową pozycję potwierdziły badania wykazując dokładność jego pomiarów bioimpedancji powyżej 95 %.

Czytelna karta wyników

Wykonany pomiar można przeglądać bezpośrednio na ekranie analizatora lub przesłać do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem seca analitics 115 (licencja startowa dla jednego komputera jest darmowym dodatkiem do seca mBCA 515 - oprogramowanie w języku polskim) by móc szybko wydrukować w formie arkusza A4 czytelna kartę pacjenta z wynikami wszystkich pomiarów i podstawowymi danymi pacjenta. Karta z wynikami badania jest przejrzyście i zrozumiale zaprojektowana. Może stanowić podstawę do dalszej konsultacji lub być wydrukiem przeznaczonym dla pacjenta.

Walidacja kliniczna analizatora składu ciała seca mBCA 515

Parametry wyjściowe seca mBCA zostały potwierdzone w obszernych badaniach klinicznych*. Najbardziej dokładne metody pomiaru, tzw. złoty standard są naszym absolutnym punktem odniesienia.

seca mBCA okazał się produktem zdecydowanie porównywalnym, a jego wyjątkową pozycję potwierdziły badania wykazując dokładność jego pomiarów bioimpedancji powyżej 95 %.

* Badanie: Bosy-Westphal A, Schautz B, Later W. Kehayias JJ, Gallagher D. What makes a BIA equation unique?
Validity of eight-electrode multifrequency BIA to estimate body composition in a healthy adult population. Eur J Clin Nutr 2013; 67: 14-21; doi:10.1038/ejcn.2012.160

.

FAKT: seca mBCA osiąga dokładność porównywalną do wielu bardzo kosztownych i czasochłonnych medycznych metod pomiarowych.

Wzory i wartości referencyjne były opracowywane w ścisłej współpracy z Instytutem Żywienia Człowieka i Badań Artykułów Spożywczych (Institut für Humanernährung und Lebensmittelkunde) Uniwersytetu im. Christiana Albrechtsa (CAU) w Kilonii, także w ramach wspólnych badań na reprezentatywnej populacji pacjentów. W przeciwieństwie do ogólnie opublikowanych dotychczas wzorów, własne wzory firmy seca są odniesione do konkretnej populacji pacjentów. Wzory opracowane w Kilonii obowiązują wyłącznie dla ludzi kaukaskiej grupy etnicznej.

Dodatkowe reprezentatywne badania przeprowadzono w USA we współpracy z Nowojorskim Centrum Badania Otyłości (New York Obesity Nutrition Research Center) szpitala St. Luke's-Roosevelt Hospital. Na tej podstawie firma seca opracowała własne wzory dla grup etnicznych: afrykańskiej, południowo- i środkowoamerykańskiej oraz azjatyckiej. Własne wzory firmy seca są implementowane wyłącznie w urządzeniach seca mBCA i aplikacji komputerowej seca.

Dzięki temu firma seca zajmuje pozycję pioniera w dziedzinie ugruntowanych naukowo, wiarygodnych medycznie pomiarów składu ciała metodą analizy impedancji bioelektrycznej.

oprogramowanie seca 115

W zestawie z analizatorem otrzymują Państwo jednostanowiskowe oprogramowanie seca 115 do obsługi pomiarów, tworzenia i zarządzania teczkami pacjentów

Wymagania systemowe do instalacji oprogramowania:

  • Obsługiwane systemy operacyjne: Windows® 8.1, Windows® 8, Windows® Server 2012 R2, Windows® Server 2012, Windows® 7 (SP1), Windows® Vista (SP1, SP2), Windows® Server 2008 R2 i Windows® Server 2008
  • Procesor: 1,2 GHz lub szybszy
  • Wymagana wolna przestrzeń na twardym dysku: Minimum 1 GB
  • Wymagana wolna przestrzeń na dysku głównym: Minimum 512 MB RAM
  • Urządzenia peryferyjne: Napęd DVD
  • Porty: USB 2.0 do zastosowania z urządzeniami seca lub port szeregowy (RS232)
  • Monitor: 1024x768, High Colour (16-bit), 32-bit (zalecany)

BLOG

Akcesoria

5 Inne produkty w tej samej kategorii: