Analizator ACCUNIQ BC310 - wersja mobilna

12,500.00 zł brutto

Informacja

Najnowszej generacji, segmentowy, wieloczęstotliwościowy analizator składu ciała, wykorzystujący metodę bioimpedancji elektrycznej (BIA).

Pomiar wykonywany jest poprzez stopy i ręce za pomocą ośmiu elektrod. Wersja bez kolumny.

Analizator do zastosowania w gabinetach dietetycznych, na salach fitness. Wersja mobilna bez kolumny.

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

ACCUNIQ BC310

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
Maksymalne obciążenie200 kg
Dokładność pomiaru0,1 kg
Dokładność pomiaru w %0,1%
Czas pomiaruponiżej 1 minuty
Metoda pomiaru8 elektrod, analiza segmentowa BIA
Sposób pomiaruprzez stopy i ręce
Segmentowy pomiar ciałatak
Częstotliwość pomiaruWieloczęstotliwościowy, 5kHz / 50kHz / 250kHz
Prąd pomiarowy280 μA
Kolorbiało-srebrny
Funkcja TARAtak
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Masa tkanki tłuszczowej (kg)tak
Beztłuszczowa masa ciała (kg)tak
SLM - masa tkanki miękkiej beztłuszczowej (kg)tak
BCM - masa komórkowa (kg)tak
Proteiny (kg)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (litr)tak
ECW - woda pozakomórkowa (litr)tak
ICW - woda wewnątrzkomórkowa (litr)tak
Stosunek ECW / TBWtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
TEE - całkowity wydatek energetyczny (kcal)tak
Wiek metabolicznytak
Minerały (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Wskaźnik BMItak
Stopień otyłości (%)tak
Impedancjatak
Jednostki masykilogram
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDgraficzny, 4.5 cala (160 x 160 pikseli)
InterfejsRS 232C, port USB
Zintegrowana drukarkatak, drukarka termiczna
Poziomnica i regulowane stopytak
Pobór mocy60VA
Zasilaniewejściowy (AC 100-240V, 50/60Hz), wyjściowy (DC 12V, 5A zasilacz)
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 75% bez kondensacji
Wymiary platformy wagowej371 x 355 x 105 mm
Ciężar własny urządzenia11 kg

Informacje szczegółowe

Przenośny, medyczny analizator tkanki tłuszczowej
Przenośna konstrukcja analizatora sprawia że świetnie sprawdzi się jako narzędzie pracy dla dietetyków ale również  dla rehabilitantów czy trenerów personalnych do monitorowania podstawowych zmian w składzie ciała podczas procesu rehabilitacji, ustalania indywidualnego treningu ruchowego czy sposobu odżywiania.

Użycie analizatora nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a cały proces pomiaru przeprowadza się szybko i łatwo, nie powodując żadnych niedogodności dla pacjenta. Analiza składu ciała trwa około 1 minuty, po czym podstawowe parametry dotyczące ilości tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej masy ciała oraz BMI zostaną wyświetlone na wyświetlaczu, po naciśnięciu przycisku PRINT, dane analizy składu ciała zostaną wydrukowane na drukarce termicznej (można ustawić wydruk automatyczny). Gdy analizator jest podłączony do komputera dane z analizy zostaną wyświetlone w programie. Przy użyciu zainstalowanego w komputerze oprogramowania Accuniq Contact Plus można wygenerować rozszerzony raport z przeprowadzonego badania.

wieloczęstotliwościowy profesjonalny analizator składu ciała

Analizator Accuniq BC310 to profesjonalny sprzęt medyczny, oferujący wiarygodne i powtarzalne wyniki, szybki pomiar oraz łatwość obsługi. W trakcie badania analizator wykorzystuje trzy częstotliwości 5, 50, 250 kHz by uzyskać dokładne wyniki.

Heritage Medical NEWS

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowinkami oraz produktami marki ACCUNIQ!

Formularz zapisu do newsletter

Analizator oferuje pomiar następujących parametrów ciała:

» Rzeczywistą i standardową masę ciała [ kg ]

» BMI - wskaźnik masy ciała

» PBF - procent tkanki tłuszczowej [ % ]

» MBF - masa tkanki tłuszczowej [ kg ]

» FFM - beztłuszczowa masa ciała [ kg ]

» SLM - masa tkanki miękkiej beztłuszczowej [ kg ]

» SMM - masa mięśni szkieletowych [ kg ]

» BCM - masa komórkowa [ kg ]

» Ilość protein i minerałów [ kg ]

» TBW - całkowita zawartość wody [ litr ]

» ICW - zawartość wody wewnątrzkomórkowej [ %, litr ]

» ECW - zawartość wody pozakomórkowej [ %, litr ]

» Stosunek ECW do TBW

» BMR - podstawowa przemiana materii [ kcal ]

» TEE - całkowity wydatek energetyczny [ kcal ]

» Wiek metaboliczny [ lata ]

» Typ sylwetki [ 9 typów ]

» Stopień otyłości [ % ]

» Impedancja [ ? ]

» Analiza okolicy brzucha - WHR (stosunek obwodów pasa i bioder) oraz szacunkowy obwód brzucha w okolicy pępka

» Analiza segmentowa - masa tkanki miękkiej beztłuszczowej [ kg ] oraz rozłożenie SLM

Wydruk analizy składu ciała na drukarce termicznej

Dane z analizy składu ciała wydrukowane dla Twojego pacjenta
Mobilne medyczne wagi niemowlęce

Analizator Składu Ciała Accuniq BC310 posiada certyfikat EC0197 oraz spełnia wymagania dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych.

Monitorowanie nawodnienia organizmu czy zmian w proporcji między tkanką tłuszczową, a masą mięśniową, jest nieodzownym elementem odpowiedniego spersonalizowanego treningu wysiłkowego. Segmentowy analizator Accuniq będzie zatem pożądanym elementem wyposażenia profesjonalnych siłowni, klubów fitness czy spa, gdzie klienci będą mieli możliwość na bieżąco monitorować efekty założonego planu ćwiczeń jak i modyfikowania go ze swoim trenerem personalnym.
Analizator będzie również pomocny w poradniach dietetycznych do lepszego zobrazowania problemu gromadzenia się tkanki tłuszczowej oraz rozpoczęciu przemyślanej i dopasowanej do organizmu i możliwości psychicznych danej osoby, a przede wszystkim nie zagrażającej zdrowiu, walki z nadprogramowymi kilogramami.

Biała tkanka tłuszczowa - oprócz spędzania snu z powiek każdej kobiecie - pełni jednak bardzo ważną rolę w organizmie człowieka, poprzez gromadzenie zapasów energii w przypadku nadwyżki energetycznej oraz uwalniania wolnych kwasów tłuszczowych w przypadku niedoboru energii. Produkuje również biologicznie aktywne związki wpływające na prawidłowy przebieg procesów metabolicznych. Biologicznie czynne białka zwane adipokinami o charakterze hormonalnym wydzielane są przez białą tkankę tłuszczową w zależności od jej ilości i stanu odżywienia człowieka. Białka te stymulują lub hamują wrażliwość tkanek na insulinę regulując tym samym metabolizm organizmu. Zmiany w wydzielaniu adipokin mogą mieć wpływ na rozwój insulinoodporności, a przez co zmniejszenie podatności tkanki tłuszczowej na spalanie i trudności w budowaniu czystej masy mięśniowej. Ważne jest zatem uświadomienie pacjentowi że, by wyglądać pięknie i czuć się zdrowo, fizycznie i psychicznie potrzebujemy jej w rozsądnej ilości.

Analizator BC310 wykorzystuje najnowocześniejszą wieloczęstotliwościową technologię BIA, która pozwala na wykonanie szerokiego zakresu pomiarów w przeciągu niecałej minuty, poczynając od segmentowego rozłożenia tkanki tłuszczowej i masy mięśni, aż do wskaźnika podstawowej przemiany materii, wody zewnątrzkomórkowej i wewnątrzkomórkowej. Badanie jest bezpieczne dla pacjenta i można przeprowadzać je niezależnie od płci zarówno w przypadku osób zdrowych jaki chorych (z wyjątkiem kobiet w ciąży i osób z wszczepionym rozrusznikiem serca). Ponieważ wynik badania znany jest natychmiast, można go od razu omówić z pacjentem podczas wizyty oraz przechowywać do dalszej analizy i monitorowania w bazie danych przy pomocy dołączonego oprogramowania.

Wiele osób udających się do poradni żywieniowej czy rozpoczynających intensywne treningi rozpoczyna walkę ze swoim wyglądem pod względem nieestetycznej wyglądającej oponki na brzuchu, biodrach czy zbyt dużej ilości tłuszczu odkładającego się na udach. Zapominając od dużo groźniejszym przeciwniku dla swojego zdrowia jakim jest wisceralna tkanka tłuszczowa, czyli ten tłuszcz który okala nasze narządy wewnętrzne w okolicy brzucha. Analizator Accuniq BC 310 oprócz wyliczenia procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w całym organizmie, daje możliwość pokazania pacjentowi problemu związanego także z nadmiarem tłuszczu trzewnego. To właśnie ten tłuszcz jak dowodzą badania naukowe sprzyja rozwojowi chorób zespołu metabolicznego związanych z miażdżycą naczyń i upośledzeniem układu krążenia, jak również zwiększa ryzyko zachorowań na cukrzycę typu 2.

Analizator ACCUNIQ BC310 znajdzie także zastosowanie w centrach rehabilitacyjnych do obserwowania składu ciała pacjentów po różnych wypadkach i przebytych urazach.

Monitorowanie, zwłaszcza przy pomocy segmentowego analizatora składu ciała ułatwia kontrolę tkanki tłuszczowej i mięśniowej w danej kończynie oraz zastosowania odpowiedniego treningu rehabilitacyjnego.

Szybszy powrót do formy w trakcie rechabilitacji

Dzięki użyciu prądu o wielu częstotliwościach analizator BC310 daje możliwość obliczenia nie tylko całkowitej zawartości wody w organizmie, ale również wody zewnątrz i wewnątrzkomórkowej, które to mogą dostarczyć cennych informacji o stanie zdrowia pacjenta oraz kondycji jego komórek. Analiza parametrów pomaga w określeniu tendencji do gromadzenia się płynów w organizmie pacjentów cierpiących na obecność obrzęków. Funkcja ta przydatna jest w wielu dziedzinach medycyny, takich jak nefrologia do monitorowania osób dializowanych, chirurgia do monitorowania pacjentów po złamaniach, oddziałach pooperacyjnych do monitorowania pacjentów w okresie rekonwalescencji, podczas opieki nad osobami starszymi czy w gabinetach odnowy biologicznej jak również podczas fizycznego przygotowania zawodników do wysiłku startowego i pracą na utrzymaniem formy na optymalnym poziomie.

Możliwości technologiczne związane z poznaniem składu ludzkiego ciała można wykorzystać w wielu dziedzinach w tym także medycynie sportowej. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost poziomu wyników sportowych i dążenie do kolejnego łamania granic w biciu kolejnych życiowych rekordów, znamienne znaczenie w budowaniu formy ma gromadzenie, analiza danych i ciągłe poszerzanie wiedzy o predyspozycjach i indywidualnych możliwościach sportowców. By osiągać jak najlepsze rezultaty w sporcie należy zweryfikować wiele czynników w tym jakże istotne siły mięśni i koordynacji ruchowej. Specjalnie ukierunkowany trening ma za zadanie dobór odpowiednio spersonalizowanych ćwiczeń ich odpowiedniego nasilenia, jak również fazy odpoczynku. Planowanie procesu treningowego nie jest zadaniem łatwym i wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, w tym ogólny rozwój, budowę ciała, uzdolnienia czy stan psychiki. By móc zapewnić optymalne warunki do rozwoju sportowego, należy działać w sposób systemowy i przemyślany oraz dysponować bogatym zasobem wiedzy również o indywidualnej budowie ciała sportowca. Znając poszczególne składniki ciała możemy na bieżąco oceniać i dostosowywać trening podnosząc tym samym efektywność szkolenia.  

Zakup profesjonalnego analizatora składu ciała ACCUNIQ BC310 niesie ze sobą wiele zalet, nie tylko poprzez możliwość rozszerzenia oferty usług Państwa gabinetu, ale przede wszystkim zwiększenia zadowolenia i zaufania pacjentów, zwiększenia jakości oferowanych usług i wzrost konkurencyjności i atrakcyjności ośrodka, jak również zdobycie narzędzia motywującego pacjentów do wzmożonej pracy osiągnięcia zaplanowanego celu.

Analizator to interaktywna, samodzielna jednostka, która pozwala na łatwe przeprowadzenie pomiaru składowych ciała bez specjalistycznej obsługi. Pomiary mogą być wydrukowane na wbudowanej drukarce termicznej lub wysłane do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem Accuniq Contact Plus by wygenerować pełny arkusz konsultacyjny do dalszej dyskusji. By zapewnić maksymalną precyzję pomiarów, analizator został wyposażony w poziomnicę i regulowane stopy.

Zakres dostawy

 1. Analizator składu ciała z wbudowaną wagą
 2. Wbudowana drukarka termiczna
 3. 2 rolki papieru termicznego
 4. Oprogramowanie Accuniq Contact Plus, do analizy i gromadzenia danych
 5. Kabel zasilający
 6. Kabel łączący wagę z wyświetlaczem
 7. Kabel łączący analizator z komputerem
 8. Drukowana instrukcja w języku polskim do analizatora

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim).
 4. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".
 5. Należy pamiętać o zdezynfekowaniu metalowych elektrod, odpowiednim środkiem dezynfekującym po każdym użyciu.
 6. Nie należy wykonywać pomiaru zaraz po dużym wysiłku. Należy odczekać ok 2-3 godzin do wykonywaniu intensywnych ćwiczeń.
 7. Pomiar należy wykonywać przy prawidłowych warunkach nawodnienia organizmu. Przed pomiarem należy unikać nadmiernego picia i jedzenia. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wypicie dużej ilości wody tuż przed badaniem, spożyciu alkoholu, menstruacja, choroba czy intensywne ćwiczenia).
 8. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 9. Stojąc na analizatorze nie należy uginać kolan, należy stać prosto nie schylając głowy.

BLOG

Akcesoria

2 Inne produkty w tej samej kategorii: