ACCUNIQ BC310 - Analizator Składu Ciała dla dietetyków

13 500,00 zł brutto

Informacja

Najnowszej generacji, segmentowy, wieloczęstotliwościowy analizator składu ciała, wykorzystujący metodę bioimpedancji elektrycznej (BIA).

Pomiar wykonywany jest poprzez stopy i ręce za pomocą ośmiu elektrod. 

Analizator do zastosowania w gabinetach dietetycznych, na salach fitness. Wersja z kolumną.

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

ACCUNIQ BC310 K

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
Maksymalne obciążenie200 kg
Dokładność pomiaru0,1 kg
Dokładność pomiaru w %0,1%
Czas pomiaruponiżej 1 minuty
Metoda pomiaru8 elektrod, analiza segmentowa BIA
Sposób pomiaruprzez stopy i ręce
Segmentowy pomiar ciałatak
Częstotliwość pomiaruWieloczęstotliwościowy, 5kHz / 50kHz / 250kHz
Prąd pomiarowy280 μA
Kolorbiało-srebrny
Funkcja TARAtak
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Masa tkanki tłuszczowej (kg)tak
Beztłuszczowa masa ciała (kg)tak
SLM - masa tkanki miękkiej beztłuszczowej (kg)tak
BCM - masa komórkowa (kg)tak
Proteiny (kg)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (litr)tak
ECW - woda pozakomórkowa (litr)tak
ICW - woda wewnątrzkomórkowa (litr)tak
Stosunek ECW / TBWtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
TEE - całkowity wydatek energetyczny (kcal)tak
Wiek metabolicznytak
Minerały (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Wskaźnik BMItak
Stopień otyłości (%)tak
Impedancjatak
Jednostki masykilogram
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDgraficzny, 4.5 cala (160 x 160 pikseli)
InterfejsRS 232C, port USB
Zintegrowana drukarkatak, drukarka termiczna
Poziomnica i regulowane stopytak
Pobór mocy60VA
Zasilaniewejściowy (AC 100-240V, 50/60Hz), wyjściowy (DC 12V, 5A zasilacz)
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 75% bez kondensacji
Wymiary platformy wagowej371 x 355 x 105 mm
Ciężar własny urządzenia13,5 kg

Informacje szczegółowe

Profesjonalny, medyczny
analizator składu ciała ACCUNIQ BC310 z kolumną oraz wbudowaną drukarką termiczną.

Analizator Składu Ciała ACCUNIQ BC310 z wbudowaną wagą to nowszy model znanego i cenionego wśród dietetyków i trenerów personalnych modelu Jawon Medical X-Contact 350. Stacjonarna wersja wieloczęstotliwościowego analizatora wyposażona jest w kolumnę oraz wbudowaną drukarkę termiczną, która pozwala na natychmiastowy wydruk raportu z badania, bez konieczności dostępu do komputera. Przy użyciu zainstalowanego w komputerze oprogramowania Contact można wygenerować rozszerzony raport z przeprowadzonego badania. Uniwersalny, segmentowy analizator składu ciała ACCUNIQ BC310 sprawdzi się zarówno w gabinetach dietetycznych, ośrodkach medycznych czy ośrodkach aktywności fizycznej ze względu na szeroki zakres zarówno nośności wagi jak i przedziału wiekowego badanych osób.

wieloczęstotliwościowy profesjonalny analizator składu ciała

Analizator Accuniq BC310 to profesjonalny sprzęt medyczny, oferujący wiarygodne i powtarzalne wyniki, szybki pomiar oraz łatwość obsługi. W trakcie badania analizator wykorzystuje trzy częstotliwości 5, 50, 250 kHz by uzyskać dokładne wyniki.

Heritage Medical NEWS

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowinkami oraz produktami marki ACCUNIQ!

Formularz zapisu do newsletter

Analizator oferuje pomiar następujących parametrów ciała:

» Rzeczywistą i standardową masę ciała [ kg ]

» BMI - wskaźnik masy ciała

» PBF - procent tkanki tłuszczowej [ % ]

» MBF - masa tkanki tłuszczowej [ kg ]

» FFM - beztłuszczowa masa ciała [ kg ]

» SLM - masa tkanki miękkiej beztłuszczowej [ kg ]

» SMM - masa mięśni szkieletowych [ kg ]

» BCM - masa komórkowa [ kg ]

» Ilość protein i minerałów [ kg ]

» TBW - całkowita zawartość wody [ litr ]

» ICW - zawartość wody wewnątrzkomórkowej [ %, litr ]

» ECW - zawartość wody pozakomórkowej [ %, litr ]

» Stosunek ECW do TBW

» BMR - podstawowa przemiana materii [ kcal ]

» TEE - całkowity wydatek energetyczny [ kcal ]

» Wiek metaboliczny [ lata ]

» Typ sylwetki [ 9 typów ]

» Stopień otyłości [ % ]

» Impedancja [ Ω ]

» Analiza okolicy brzucha - WHR (stosunek obwodów pasa i bioder) oraz szacunkowy obwód brzucha w okolicy pępka

» Analiza segmentowa - masa tkanki miękkiej beztłuszczowej [ kg ] oraz rozłożenie SLM

Wydruk analizy składu ciała na drukarce termicznej

Wydruk analizy składu ciała z oprogramowania Accuniq

Mobilne medyczne wagi niemowlęce

Analizator Składu Ciała Accuniq BC310 posiada certyfikat EC0197 oraz spełnia wymagania dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych.

Segmentowy analizator składu ciała Accuniq BC310 zapewnia natychmiastową analizę stanu zdrowia i kondycji pacjenta oraz zapewnia monitorowanie wyników pomiarów w czasie. By uzyskać jak najlepszy obraz stanu pacjenta, dobrać odpowiednio spersonalizowany program treningowy połączony z odpowiednią dietą lub dopasować odpowiednią kurację farmakologiczną, istotne jest otrzymanie jak najdokładniejszego obrazu kluczowych składników ciała, tak by móc odpowiednio zdiagnozować problem i dobrać właściwą, przynoszącą efekt terapię.

Analizator BC310 wykorzystuje najnowocześniejszą wieloczęstotliwościową technologię BIA, która pozwala na wykonanie szerokiego zakresu pomiarów w przeciągu niecałej minuty, poczynając od segmentowego rozłożenia tkanki tłuszczowej i masy mięśni, aż do wskaźnika podstawowej przemiany materii, wody zewnątrzkomórkowej i wewnątrzkomórkowej. Badanie jest bezpieczne dla pacjenta i można przeprowadzać je niezależnie od płci zarówno w przypadku osób zdrowych jaki chorych (z wyjątkiem kobiet w ciąży i osób z wszczepionym rozrusznikiem serca). Ponieważ wynik badania znany jest natychmiast, można go od razu omówić z pacjentem podczas wizyty oraz przechowywać do dalszej analizy i monitorowania w bazie danych przy pomocy opcjonalnego oprogramowania.

W dzisiejszych czasach problem otyłości jest najbardziej zaniedbanym problemem zdrowotnym w wielu częściach świata, które w przypadku nie podjęcia przeciwdziałań przełożą się w poważne zaburzenia zdrowotne. Otyłość jest złożonym stanem chorobowym, który dotyka wszystkich grup wiekowych i o różnym statusie społeczno-ekonomicznym w krajach rozwijających się. Zgodnie z informacjami płynącymi z WHO w 1995 roku było ok 200 milionów otyłych dorosłych na całym świecie i 18 milionów dzieci poniżej 5 roku życia u których stwierdzono nadwagę. Natomiast w 2000 roku liczba otyłych dorosłych wzrosła do ponad 300 milionów. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, dla których utrzymanie znacznej nadwyżki kilogramów wiąże się ze zwiększeniem ryzyka związanego z cukrzycą, chorobami układu krążenia, nadciśnienia, udaru mózgu czy nawet niektórych form raka. Otyłość to nie tylko znaczne obniżenie jakości życia i zwiększonego ryzyka związanego z chorobami przewlekłymi, to także zwiększenie ryzyka przedwczesnej śmierci.

Analizator ACCUNIQ BC310 znajdzie także zastosowanie w centrach rehabilitacyjnych do obserwowania składu ciała pacjentów po różnych wypadkach i przebytych urazach.

Monitorowanie, zwłaszcza przy pomocy segmentowego analizatora składu ciała ułatwia kontrolę tkanki tłuszczowej i mięśniowej w danej kończynie oraz zastosowania odpowiedniego treningu rehabilitacyjnego.

Szybszy powrót do formy w trakcie rechabilitacji

Dzięki użyciu prądu o wielu częstotliwościach analizator BC310 daje możliwość obliczenia nie tylko całkowitej zawartości wody w organizmie, ale również wody zewnątrz i wewnątrzkomórkowej, które to mogą dostarczyć cennych informacji o stanie zdrowia pacjenta oraz kondycji jego komórek. Analiza parametrów pomaga w określeniu tendencji do gromadzenia się płynów w organizmie pacjentów cierpiących na obecność obrzęków. Funkcja ta przydatna jest w wielu dziedzinach medycyny, takich jak nefrologia do monitorowania osób dializowanych, chirurgia do monitorowania pacjentów po złamaniach, oddziałach pooperacyjnych do monitorowania pacjentów w okresie rekonwalescencji, podczas opieki nad osobami starszymi czy w gabinetach odnowy biologicznej jak również podczas fizycznego przygotowania zawodników do wysiłku startowego i pracą na utrzymaniem formy na optymalnym poziomie.

Możliwości technologiczne związane z poznaniem składu ludzkiego ciała można wykorzystać w wielu dziedzinach w tym także medycynie sportowej. Biorąc po uwagę ciągły wzrost poziomu wyników sportowych i dążenie do kolejnego łamania granic w biciu kolejnych życiowych rekordów, znamienne znaczenie w budowaniu formy ma gromadzenie, analiza danych i ciągłe poszerzanie wiedzy o predyspozycjach i indywidualnych możliwościach sportowców. By osiągać jak najlepsze rezultaty w sporcie należy zweryfikować wiele czynników w tym jakże istotne siły mięśni i koordynacji ruchowej. Specjalnie ukierunkowany trening ma za zadanie dobór odpowiednio spersonalizowanych ćwiczeń ich odpowiedniego nasilenia, jak również fazy odpoczynku. Planowanie procesu treningowego nie jest zadaniem łatwym i wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, w tym ogólny rozwój, budowę ciała, uzdolnienia czy stan psychiki. By móc zapewnić optymalne warunki do rozwoju sportowego, należy działać w sposób systemowy i przemyślany oraz dysponować bogatym zasobem wiedzy również o indywidualnej budowie ciała sportowca. Znając poszczególne składniki ciała możemy na bieżąco oceniać i dostosowywać trening podnosząc tym samym efektywność szkolenia.  

Zakup profesjonalnego analizatora składu ciała ACCUNIQ BC310 niesie ze sobą wiele zalet, nie tylko poprzez możliwość rozszerzenia oferty usług Państwa gabinetu, ale przede wszystkim zwiększenia zadowolenia i zaufania pacjentów, zwiększenia jakości oferowanych usług i wzrost konkurencyjności i atrakcyjności ośrodka, jak również zdobycie narzędzia motywującego pacjentów do wzmożonej pracy osiągnięcia zaplanowanego celu.

Analizator to interaktywna, samodzielna jednostka, która pozwala na łatwe przeprowadzenie pomiaru składowych ciała bez specjalistycznej obsługi. Czytelny wyświetlacz wyraźnie pokazuje wyniki pomiaru i szczegółową analizę segmentową na łatwym do odczytania formacie graficznym. Pomiary mogą być wydrukowane na wbudowanej drukarce termicznej lub wysłane do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem Accuniq Contact Plus by wygenerować pełny arkusz konsultacyjny do dalszej dyskusji. By zapewnić maksymalną precyzję pomiarów, analizator został wyposażony w poziomnicę i regulowane stopy.

Zakres dostawy

 1. Analizator składu ciała z wbudowaną wagą
 2. Wbudowana drukarka termiczna
 3. 2 rolki papieru termicznego
 4. Kolumna łącząca podstawę z wyświetlaczem
 5. Oprogramowanie Accuniq Contact Plus, do analizy i gromadzenia danych
 6. Kabel zasilający
 7. Kabel łączący wagę z wyświetlaczem
 8. Kabel łączący analizator z komputerem
 9. Drukowana instrukcja w języku polskim do analizatora

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim).
 4. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".
 5. Należy pamiętać o zdezynfekowaniu metalowych elektrod, odpowiednim środkiem dezynfekującym po każdym użyciu.
 6. Nie należy wykonywać pomiaru zaraz po dużym wysiłku. Należy odczekać ok 2-3 godzin do wykonywaniu intensywnych ćwiczeń.
 7. Pomiar należy wykonywać przy prawidłowych warunkach nawodnienia organizmu. Przed pomiarem należy unikać nadmiernego picia i jedzenia. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wypicie dużej ilości wody tuż przed badaniem, spożyciu alkoholu, menstruacja, choroba czy intensywne ćwiczenia).
 8. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 9. Stojąc na analizatorze nie należy uginać kolan, należy stać prosto nie schylając głowy.

BLOG

Akcesoria

1 Inne produkty w tej samej kategorii: