Segmentowy analizator ACCUNIQ BC300

20 000,00 zł brutto

Informacja

Analizator Accuniq BC 300 wykorzystujący zaawansowaną technologię BIA do dokładnej analizy składu ciała.

Pomiar wykonywany jest poprzez stopy i ręce za pomocą ośmiu elektrod oraz trzech częstotliwości 5, 50, 250kHz. 

Analizator do zastosowania w gabinetach dietetycznych, na salach fitness.

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

ACCUNIQ BC300

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
Maksymalne obciążenie200 kg
Dokładność pomiaru0,1 kg
Dokładność pomiaru w %0,1%
Czas pomiaruponiżej 1 minuty
Metoda pomiaru8 elektrod, analiza segmentowa BIA
Sposób pomiaruprzez stopy i ręce
Segmentowy pomiar ciałatak
Częstotliwość pomiaruWieloczęstotliwościowy, 5kHz / 50kHz / 250kHz
Kolorbiało-srebrny
Funkcja TARAtak
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Masa tkanki tłuszczowej (kg)tak
Beztłuszczowa masa ciała (kg)tak
SLM - masa tkanki miękkiej beztłuszczowej (kg)tak
BCM - masa komórkowa (kg)tak
Proteiny (kg)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (litr)tak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
TEE - całkowity wydatek energetyczny (kcal)tak
Wiek metabolicznytak
Minerały (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Wskaźnik BMItak
Stopień otyłości (%)tak
Impedancjatak
Jednostki masykilogram
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDkolorowy, o przekątnej 7 cali
InterfejsRS 232C, port USB
Zintegrowana drukarkatak, drukarka termiczna
Pobór mocy60VA
Zasilaniewejściowy (AC 100-230V, 50/60Hz), wyjściowy (DC 12V, 5A zasilacz)
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 75% bez kondensacji
Wymiary (szer. x wys. x gł.)400 x 890 x 735 mm
Ciężar własny urządzeniaok 10,5 kg

Informacje szczegółowe

Profesjonalny, medyczny
analizator składu ciała ACCUNIQ BC300 ze składaną kolumną oraz wbudowaną drukarką termiczną.

Analizator Składu Ciała ACCUNIQ BC300 (BC - Body Composition) to produkt z nowej linii, następca dla modelu Jawon Medical ioi-353. Jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla poradni dietetycznych jak i specjalistycznych gabinetów lekarskich. Dzięki systemowi 8 elektrod umożliwia pomiar komponentów w poszczególnych segmentach ciała. Całościowa analiza oprócz podstawowych parametrów jest wzbogacona o pomiar: masy mięśni szkieletowych, zawartości protein, minerałów oraz szczegółową analizę obszaru brzucha. Urządzenie jest proste w obsłudze, a drukarka termiczna umożliwia otrzymanie szybkiego wydruku w formie paragonu, bezpośrednio po wykonanym badaniu. Wydruk z drukarki termicznej, jak i z komputera - w języku polskim.

W standardzie dostarczane jest również oprogramowanie komputerowa Accuniq Contact Plus. Program umożliwia obsługę urządzenia z od strony oprogramowania oraz zapis dowolnej ilości danych pomiarowych pacjentów.W oprogramowaniu można wydrukować rozszerzony raport danych pomiarowych dla dzieci o siatki centylowe oraz uzupełnić wydruk o swój logotyp. Urządzenie może być używane stacjonarnie, ale świetnie sprawdza się też jako analizator mobilny, dzięki ultralekkiej masie i wygodnej plastikowej walizce na kółkach, zapewniającej bezpieczny transport. Dodatkowym udogodnieniem w pomiarze dzieci są siatki centylowe dla wysokości i masy ciała.

Profesjonalny analizator składu ciała z oprogramowaniem oraz drukarką termiczną

Analizator Accuniq BC300 to profesjonalny sprzęt medyczny, oferujący wiarygodne i powtarzalne wyniki, szybki pomiar oraz łatwość obsługi. W trakcie badania analizator wykorzystuje trzy częstotliwości 5, 50, 250 kHz by uzyskać dokładne wyniki.

Heritage Medical NEWS

Dołącz do naszego newslettera i bądź na bieżąco z nowinkami oraz produktami marki ACCUNIQ!

Formularz zapisu do newsletter

Analizator oferuje pomiar następujących parametrów ciała:

» Rzeczywistą i docelową masę ciała [ kg ]

» BMI - wskaźnik masy ciała

» PBF - procent tkanki tłuszczowej [ % ]

» MBF - masa tkanki tłuszczowej [ kg ]

» FFM - beztłuszczowa masa ciała [ kg ]

» SLM - masa tkanki miękkiej beztłuszczowej [ kg ]

» SMM - masa mięśni szkieletowych [ kg ]

» BCM - masa komórkowa [ kg ]

» Ilość protein i minerałów [ kg ]

» TBW - całkowita zawartość wody [ l ]

» BMR - podstawowa przemiana materii [ kcal ]

» TEE - całkowity wydatek energetyczny [ kcal ]

» Wiek biologiczny [ lata ]

» Określenie typu sylwetki [ 20 typów ]

» Stopień otyłości [ % ]

» Balans ciała (tkanka tłuszczowa: góra/dół, ogólny balans ciała: góra/dół) - opcja dostępna w oprogramowaniu

Analiza wisceralnej tkanki tłuszczowej:

» VFA - obszar trzewnej tkanki tłuszczowej w odniesieniu do norm [ cm2 ]

» VFL - poziom tłuszczu wisceralnego [ skala 1-16 ]

» AC - szacunkowa wartość obwodu brzucha w okolicy pępka [ cm ]

WHR - stosunek obwodu pasa do obwodu bioder [ współczynnik ]

» Ocena typu sylwetki w odniesieniu do brzusznej tkanki tłuszczowej [ opcja dostępna w oprogramowaniu ]

» Typ trzewnej tkanki tłuszczowej [ podskórna, trzewna - opcja dostępna w oprogramowaniu ]

Analiza segmentowa:

» SLM - masa beztłuszczowej tkanki miękkiej [ kg ] w odniesieniu do trzech poziomów - dobra, w normie, poniżej normy

» MBF - masa tkanki tłuszczowej [ kg ] w odniesieniu do trzech poziomów: podwyższona, w normie, obniżona

» Impedancja dla wszystkich częstotliwości [ Ω ]

Wydruk analizy składu ciała na drukarce termicznej

Wydruk pomiarów z analizy składu ciała

Mobilne medyczne wagi niemowlęce

Analizator Składu Ciała Accuniq BC300 posiada certyfikat EC0197 oraz spełnia wymagania dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych.

Stacjonarno/mobilny analizator tkanki tłuszczowej ACCUNIQ BC300 został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w klinikach leczenia otyłości, gabinetach dietetycznych, poradniach żywieniowych czy klinikach rehabilitacji oraz wszędzie tam gdzie pacjenci zmagają się z nadprogramowymi kilogramami lub odwrotnie ze zbyt niską wagą.

W ostatnich latach w lawinowym tempie wzrasta ilość osób ze zwiększoną ilością tkanki tłuszczowej, co stanowi spore wyzwanie zarówno na poziomie społeczno-ekonomicznym, ale przede wszystkim na poziomie medycznym. Problem otyłości dotyczy zarówno dorosłych jak i niestety coraz częściej młodzieży, a nawet małych dzieci. Patologiczna nadwaga czy otyłość prowadzi nie tylko do zwiększenia ryzyka związanego z zachorowalnością na raka, cukrzycę, problemów z nadciśnieniem tętniczym czy układem krążenia, przekłada się także na problemy psychiczne związane nieakceptowaniem własnego ciała, niską samooceną, problemami emocjonalnymi i społecznymi. Problemy z wahaniem wagi w wieku dziecięcym mają także swoje odbicie w dorosłym życiu. Otyłość jest chorobą przewlekłą i często konsekwencją lub przyczynkiem współistnienia innych schorzeń, dlatego by z nią skutecznie walczyć potrzebne są jak najbardziej dokładne i spersonalizowane informacje o pacjencie, które przyczynią się do przygotowania odpowiedniej dla danej osoby długofalowej terapii, jak również narzędzia pozwalające wcześnie wykrywać i zapobiegać nadmiernemu przyrostowi ciała.

W tym procesie może nas wspierać odpowiednio dobrany sprzęt najnowszej klasy: analizatory składu ciała pozwalają na uzyskanie odpowiedniej informacji o pacjencie, o jego problemach i wyzwaniach zdrowotnych oraz postawić trafniejszą diagnozę, w konsekwencji zastosować właściwą farmakoterapię oraz zapewnić mu szybszy powrót do zdrowia. A ponieważ nowe technologie szturmem wdarły się do naszego życia, czemu nie wykorzystać ich w dobrym celu? Monitorowanie stanu zdrowia i kondycji fizycznej przy pomocy analizatorów to tylko pozornie niewinna zabawa designerskimi urządzeniami. Jeśli dbałość o zdrowie ma nam wejść w nawyk podobnie jak korzystanie z telefonów komórkowych, wciąż poszerzająca się oferta analizatorów składu ciała w kategorii ‘zdrowie i fitness’ wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Diagnostyka składu ciała pacjenta

Kolejnym medycznym wyzwaniem, w którym pomocne może się okazać badanie na analizatorze składu ciała są problemy wynikające z niedoboru masy ciała. Długotrwała niedowaga może być równie groźna dla organizmu co nadwaga czy otyłość. Chwilowa utrata masa ciała może być sygnałem, że nasza dieta jest zbyt uboga w wartości odżywcze lub że nasz organizm jest przemęczony. Wychwycenie w porę tego sygnału może zapobiec poważniejszym problemom związanym z niedowagą.  Dlatego warto zawsze obserwować parametry ciała, aby zawczasu zadbać o równowagę organizmu. Poważniejszymi przyczynami zaburzenia równowagi masy ciała mogą być np. choroby somatyczne (tj. nowotwory, nadczynność tarczycy, AIDS), psychiczne (jadłowstręt psychiczny) oraz zaburzenia zachowania, np. uzależnienie od narkotyków lub nadmierny wysiłek fizyczny. Również choroby takie jak bulimia i anoreksja są bardzo częstymi przyczynami niedowagi. Wymagają one już specjalistycznej opieki lekarskiej, zarówno medycznej jak i psychiatrycznej. Leczenie jest często długotrwałe i wymagające częstego monitorowania składu masy ciała. Takie analizy są niezbędne podczas terapii zarówno dla lekarza prowadzącego jak i dla samego pacjenta. W każdej z tych chorób warto monitorować skład masy ciała, a przez to budować dzień po dniu swoją wiedzę o własnym organizmie.

Wykonanie prostego i szybkiego badania daje lepszy obraz stanu zdrowia pacjenta, a przez to pozwala na trafniejszą diagnozę lub dopasowanie odpowiedniego odżywiania czy treningu. Biorąc pod uwagę ze każdy z nas jest inny jak również że z nadwagą i otyłością wiążą się często inne jednostki chorobowe, dopasowanie odpowiedniego leczenia czy zmiany stylu życia może okazać się długofalowym procesem. Obserwowanie i analiza zmiennych wartości prowadzonych systematycznie badań składu ciała pozwoli na zoptymalizowanie działań i dopasowanie terapii do indywidualnego przypadku. Tym samym zyskają Państwo zaufanie swoich pacjentów, lepsze rezultaty i większe zadowolenie. Regularne badanie wykonywane na analizatorze może również przyczynić się do wczesnego wykrywania problemów związanym z nadmiarem lub niedoborem masy ciała i z odpowiednio wcześniejszą reakcją.  

Zdanie sobie sprawy z problemu i reakcja we wczesnym stadium, nie tylko przełoży się na lepszy komfort życia pacjenta, ale sprawi ze proces zmiany trybu życia będzie dla niego znacznie łatwiejszy.

Badania prewencyjne związane z kontrolą masy ciała oraz zawartością tkanki tłuszczowej powinny się zatem odbywać już na najwcześniejszym stopniu opieki medycznej - u lekarza rodzinnego.

Ponieważ proces utraty zbędnych kilogramów powinien odbywać się w sposób właściwy i nie zagrażający zdrowiu pacjenta poprzez np. zastosowanie wyniszczających diet, ważne jest obserwowanie nie tylko spadku masy ciała, ale przede wszystkim związku pomiędzy zamianami między tkanką tłuszczową, a masą mięśniową oraz ilością wody w organizmie.

Analizator ACCUNIQ BC300 to interaktywna, samodzielna jednostka, która pozwala na łatwe przeprowadzenie pomiaru składowych ciała bez specjalistycznej obsługi. Czytelny wyświetlacz oraz słowne podpowiedzi w łatwy sposób przeprowadzą pacjenta przez kolejne etapy procedury pomiarowej, aż do wyświetlenia wyników i wydruku na termicznej drukarce. Analizator może być równiez obsługiwany z pozycji dołączonego do zestawu oprogramowania Accuniq Contact Plus, który pozwala na tworzenie nieograniczonej ilości kartotek pacjentów, zapisywania danych pomiarowych w czasie oraz generowania pełnego arkusza wyników do dalszej dyskusji.

Zakres dostawy

 1. Analizator składu ciała z wbudowaną wagą oraz zintegrowaną kolumną
 2. Wbudowana drukarka termiczna
 3. Solidna walizka transportowa
 4. 2 rolki papieru termicznego
 5. Oprogramowanie Accuniq Contact Plus, do analizy i gromadzenia danych
 6. Kabel zasilający
 7. Kabel łączący analizator z komputerem
 8. Drukowana instrukcja w języku polskim do analizatora

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim).
 4. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".
 5. Należy pamiętać o zdezynfekowaniu metalowych elektrod, odpowiednim środkiem dezynfekującym po każdym użyciu.
 6. Nie należy wykonywać pomiaru zaraz po dużym wysiłku. Należy odczekać ok 2-3 godzin do wykonywaniu intensywnych ćwiczeń.
 7. Pomiar należy wykonywać przy prawidłowych warunkach nawodnienia organizmu. Przed pomiarem należy unikać nadmiernego picia i jedzenia. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wypicie dużej ilości wody tuż przed badaniem, spożyciu alkoholu, menstruacja, choroba czy intensywne ćwiczenia).
 8. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 9. Stojąc na analizatorze nie należy uginać kolan, należy stać prosto nie schylając głowy.

BLOG

Akcesoria

2 Inne produkty w tej samej kategorii: