Waga niemowlęca seca 376

3 500,00 zł brutto

Informacja

Intuicyjna waga medyczna zapewniająca komfort zarówno dziecku jak i osobie obsługującej wagę.

Ergonomiczna, wygodna szalka z wysokimi ranatami, pozwala na bezpieczne ważenie nawet tych bardziej niespokojnych maluchów

Waga zalegalizowana do celów medycznych.

Produkt medyczny CE 0123  CE 0102

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

376 7021 288

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Maksymalne obciążenie20 kg
Dokładność pomiarudo 7,5kg / 5g, powyżej 7,5kg / 10g
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Funkcja TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja Breast-Milk-Intaketak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 21 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej615 x 130 x 275 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)620 x 190 x 358 mm
Ciężar własny wagi3,7 kg
Wyposażenie opcjonalnezasilacz seca 447, wzrostomierz seca 233, stolik seca 403, stolik seca 402

Informacje szczegółowe

Stacjonarna waga niemowlęca

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dla niemowląt - niesamowita waga seca 376.

Jak w ramionach matki czy ojca, ergonomiczna szalka w wysokimi ściankami bocznymi zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas procesu ważenia.

Medyczne wagi do ważenia niemowląt

Waga z legalizacją, przeznaczona co celów medycznych.

Waga niemowlęca - niezwykle pomocna na oddziałach ginekologiczno-położniczych i pediatrycznych.

Waga seca 376 to produkt medyczny, legalizowany, dopracowany w najmniejszym szczególe. Spełnia najwyższe normy jakości. Stworzony z myślą o zastosowaniu przede wszystkim na oddziałach położniczo - ginekologicznych, na oddziałach dla wcześniaków, gdzie bardzo często sprawdzany jest przyrost masy ciała, ale również i w żłobkach. Urządzenie to jest niezwykle pomocne w pracy pielęgniarek / położnych pracujących z malutkimi dziećmi. Duży „muszelkowy” kształt szalki umożliwia ważenie małych dzieci w pozycji leżącej, a większych dzieci na siedząco.

Pierwsze 2 lata życia dziecka to czas szczególny ze względu na bardzo dynamiczne zmiany zachodzące w jego rozwoju. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zadbanie o stworzenie optymalnych warunków, aby ten rozwój odpowiednio stymulować. Wszelkie nieprawidłowości zaistniałe w tym okresie odciskają na nim swoje wyraźne i nieodwracalne piętno, nie pozwalają na osiągnięcie genetycznie zaprogramowanych możliwości i utrudniają rozwój dziecka. Odpowiednia dieta, kontakt z najbliższą osobą, a także regularne, profilaktyczne badania kontrolne to niezbędne elementy mające bezpośredni wpływ na jego prawidłowy rozwój.

seca 376 urządzenie dwuzakresowe, bardzo dokładne, umożliwiające ważenie w dwóch przedziałach: dla mniejszych dzieci poniżej 7,5kg, odczyt masy ciała z dokładnością 5g, dla większych dzieci powyżej 10kg z dokładnością do 10g. Waga posiada wiele przydatnych funkcji usprawniających pracę nawet z bardzo niecierpliwymi małymi pacjentami. Oprócz funkcji TARA pozwalającej na ważenie razem z pieluchą czy podkładką jest także dostępna funkcja Auto-HOLD, dzięki której pielęgniarka czy lekarz nie muszą się spieszyć z zapisaniem wyniku badania gdyż pozwala ona przytrzymać wynik na wyświetlaczu. Bardzo istotną funkcją jest też funkcja BMIF (Breast -Milk-Intake - Function) pozwalająca na obliczenie ilości wypitego mleka podczas karmienia piersią. Aby praca z wagą seca 376 była jeszcze bardziej przyjazna i bezpieczna zaopatrzono ją w opcję bezprzewodowej transmisji danych, co pozwala przesłać wyniki bądź to na drukarkę (opcjonalnie do kupienia) bądź do bazy szpitala. Dzięki temu wyeliminowano konieczność podłączania różnych kabli co często bywa kłopotliwe. Jak widać zaprojektowanie wagi medycznej seca 376 zostało przemyślane w najdrobniejszym szczególe tak aby stało się nieodzowną pomocą podczas opieki nad noworodkami.

Do urządzenia można dokupić też mobilne stoliki służące do ustawienia wagi, które zostały zaprojektowane tak by ich czyszczenie było niezwykle łatwe, a tym samym przyczyniało się do zapewnia bardzo higienicznych warunków pracy. Stoliki posiadają również specjalne wgłębienia zapobiegające przesunięciu się wagi po blacie, mają również  uchwyt i rolki z hamulcem do łatwego ich transportu. Waga medyczna seca 376 może stanowić kompletną stację pomiarową po opcjonalnym dokupieniu specjalnej wzrostomiarki wraz z ogranicznikiem głowy i nóżek. Kolejnym plusem urządzenia jest zasilanie przez baterię co czyni z niego wagę mobilną umożliwiając tym samym użytkowanie jej w dowolnym miejscu. Stosowanie całego zestawu (waga + stolik + wzrostomiarka) zapewnia niezwykle wysoki komfort pracy pielęgniarek, lekarzy, co przekłada się jednocześnie na bezpieczeństwo i wygodę małych pacjentów.

Kompletna stacja pomiarowa do ważenia niemowląt na oddziałach położniczych

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
Zasilanie
 • 6 baterii, typ AA
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD  
Obsługa
 • trzy wygodne w obsłudze przyciski.

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD
 • Dzięki aktywacji funkcji HOLD wartość pomiaru wyświetla się także po zdjęciu niemowlęcia z wagi. Najpierw można zaopiekować się niemowlęciem, a później zanotować wartość pomiaru.
 • Funkcja TARA
 • Dzięki funkcji TARA mamy pewność, że dodatkowy przedmiot (np. ręcznik czy nakładka na wagę) nie wpłynie na wynik ważenia.
 • Funkcja BMIF
 • Dzięki funkcji BMIF (BMIF: Breast Milk Intake Funktion) można określić ilość pokarmu spożytego przez niemowlę w trakcie jednego karmienia. W tym celu należy zapisać w pamięci aktualną masę ciała. Po karmieniu wywołać z pamięci zapisaną masę ciała i ponownie zważyć niemowlę. Waga oblicza różnicę, a tym samym ilość spożytego pokarmu
 • Funkcja AUTOHOLD
 • Dzięki włączeniu funkcji Autohold, przy każdym ważeniu wynik pomiaru wyświetla się także po zdjęciu niemowlęcia z wagi. Nie ma potrzeby ręcznego włączania funkcji Hold przy każdym ważeniu.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę niemowlęcą w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na nią z wysokości może spaść i ją uszkodzić.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 4. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

Medyczne wagi niemowlęce

BLOG

Akcesoria

3 Inne produkty w tej samej kategorii: