Waga do ważenia niemowląt seca 336

1 700,00 zł brutto

Informacja

Przenośna, elektroniczna waga do kontroli masy ciała niemowląt i małych dzieci.

Medyczna waga niemowlęca do zastosowania w szpitalach, przychodniach oraz gabinetach lekarskich jak i w pracy położnych i pielęgniarek środowiskowych.

Waga zalegalizowana do celów medycznych.

Produkt medyczny CE 0123  CE 0102

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

366 7021 283

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar masy ciała
PrzeznaczenieDo intensywnego użytku w placówkach zdrowia
Maksymalne obciążenie20 kg
Dokładność pomiarudo 10kg /5 g, powyżej 10kg / 10g
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Funkcja TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja Breast-Milk-Intaketak
Automatyczne wyłączeniepo ok. 1 min. od ostatniego pomiaru
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 20 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej645 x 40 x 290 mm
Wymiary (szer. x wys. x gł.)650 x 110 x 308 mm
Ciężar własny wagi3,7 kg
Wyposażenie opcjonalnezasilacz seca 401, wzrostomierz elektroniczny seca 234, wzrostomierz mechaniczny seca 232, torba transportowa seca 428, stolik seca 403, stolik seca 402

Informacje szczegółowe

Medyczne wagi niemowlęce

Waga medyczna seca 336 do kontroli masy niemowląt.

Ze względu na swoją funkcjonalność oraz łatwość obsługi stanowi duże udogodnienie w pracy lekarzy na oddziałach pediatrycznych, a także pielęgniarek i położnych środowiskowych. Waga wyposażona jest w uchwyt do komfortowego przenoszenia, a jej prosta konstrukcja ułatwia czyszczenie i dezynfekcję urządzenia.

Medyczne wagi do ważenia niemowląt

Waga z legalizacją, przeznaczona co celów medycznych.

» MAKSYMALNA NOŚNOŚĆ WAGI TO AŻ 20 KG

Waga niemowlęca seca 336 jest wagą dwuzakresową o maksymalnej nośności do 20 kg z działką 5g < 10kg > 10g. Oznacza to że małe dzieci ważące do 10 kg zostaną zważone z dokładnością do 5g - co jest szczególnie istotne u wcześniaków, które wymagają szczególnej troski i opieki. Większe dzieci powyżej 10 kg zostaną zważone z dokładnością do 10g.  

» WAGA PRZEZNACZONA DO CELÓW MEDYCZNYCH

Wagi niemowlęce seca posiadają certyfikat CE oraz legalizację pierwotną w III klasie. Spełniają podstawowe wymogi dyrektywy europejskiej dotyczącej wag nieautomatycznych oraz wysokie wymagania jakościowe i techniczne jakie muszą spełniać wagi legalizowane przeznaczone do użytku w praktyce lekarskiej.

» ŁATWA W UTRZYMANIU CZYSTOŚCI

Bardzo prosta forma wagi bez zbytecznych wgłębień i zakamarków jak również wysokiej jakości tworzywo ABS z którego jest wykonana, przyczynia się do łatwego utrzymania wagi w czystości, co jest szczególnie istotne w przypadku ważenia małych dzieci. Wyświetlacz wagi został zaprojektowany i wbudowany w wagę by zminimalizować miejsca gromadzenia się nieczystości a jednocześnie był czytelny dla obsługującego.

» ŁATWA W OBSŁUDZE I FUNKCJONALNA

Waga seca 336 jest bardzo łatwa w obsłudze oraz wyposażona w standardowe użyteczne funkcje takie jak: TARA - dzięki której można na wadze umieścić pieluchę lub miękką podkładkę, która nie zostanie doliczona do wagi dziecka, funkcję HOLD - która pozwoli na zatrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia, dzięki czemu pielęgniarka może spokojnie odłożyć zważonego malucha w bezpieczne miejsce, a dopiero potem zanotować wynik.

» FUNKCJA BMIF

Ta niezwykle użyteczna funkcja może służyć do określenia ile pokarmu zjadło dziecko podczas karmienia lub do określenia przyrostu masy dziecka od ostatniego ważenia. Za pomocą jednego przycisku zapisujemy wagę dziecka przed karmieniem, a następnie ważymy niemowlę po karmieniu. Przełączając się w tryb wyświetlania różnicy na wyświetlaczu pojawi się aktualny pomiar pomniejszony o zapisana wcześniej wartość.

» ZAPROJEKTOWANA DO ŁATWEGO CZYSZCZENIA

Jako światowy lider w dziedzinie pomiarów medycznych i ważenia, firma seca już na etapie projektowania wag uwzględnia kwestię higieny. Dzięki zastosowaniu łatwych do utrzymania w czystości materiałów, wagi seca są łatwe do codziennego czyszczenia i dezynfekcji, dzięki czemu ryzyko pozostawania patogenów na ich powierzchni jest mniejsze. Do dezynfekcji wag seca zalecamy stosowanie chusteczek dezynfekujących zawierających związki AC: czwartorzędowe związki amoniowe. Związki te mają ogólne działanie grzybobójcze, bakteriobójcze i wirusobójcze wobec wirusów otoczkowych. W przeciwieństwie do innych środków dezynfekujących QAS są delikatne dla tworzyw sztucznych i nie mają na nie negatywnego wpływu.

Mobilne medyczne wagi niemowlęce

Idealna dla pielęgniarek i położnych środowiskowych.

Waga medyczna SECA 336 zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o pracy pielęgniarek, pielęgniarek środowiskowych oraz położnych. Zastosowanie znajdzie zatem w szpitalach i klinikach położniczych, na oddziałach położniczo-ginekologicznych czy przychodniach dziecięcych. Waga stanowi kompletne, estetyczne i wysokiej jakości urządzenie usprawniające pracę z bardzo wymagającymi pacjentami jakimi są malutkie dzieci.

Dbanie o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci, zwłaszcza we wczesnym okresie życia to obowiązek zarówno rodziców jak i personelu medycznego. Elementem oceny  rozwoju fizycznego dziecka jest między innymi regularne kontrolowanie przyrostu masy ciała i jego długości. Dzięki takim badaniom można w porę wykryć ewentualne nieprawidłowości i im zaradzić.

Praca z małymi dziećmi wymaga od personelu medycznego niezwykłej koncentracji, a jednocześnie sprawności co powoduje, że każde, nawet najmniejsze udogodnienie gwarantuje większe bezpieczeństwo i komfort dla małych pacjentów. Seca 336 stanowi właśnie takie udogodnienie. Wbudowana funkcja TARA pozwala na ważenie dziecka z kocykiem czy pieluszką, a funkcja HOLD pozwala przytrzymać wynik ważenia na wyświetlaczu. Ponadto wagę można opcjonalnie doposażyć we wzrostomiarkę seca 232, która pozwala na jednoczesne zważenie i zmierzenie dziecka co w efekcie sprawia, że badanie jest szybsze i prostsze.

Zintegrowany z konstrukcją wagi uchwyt, możliwość opcjonalnego dokupienia specjalnej torby oraz bateryjne zasilanie sprawiają, że jej przenoszenie jest niezmiernie łatwe, co pozwala na wykorzystywanie jej do pracy w dowolnym miejscu.

 

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości idealnie gładkiego tworzywa.
 • wymiary wagi:  szer. 65 cm x wys. 11 cm x gł. 30,8 cm)
 • wymiary powierzchni ważącej: szer. 64,5 cm x wys. 4 cm x gł. 29 cm)
 • zakres pomiaru opcjonalnej wzrostomiarki seca 232 lub seca 234: 35-80 cm, z podziałką co 1 mm
Zasilanie
 • 6 baterii typu R6
 • lub opcjonalny zasilacz
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD  27 mm x 84 mm, wysokość cyfr 20 mm
Wyświetlacz / wymiary
 • 90 mm x 28 mm

 Funkcje wagi

 • Funkcja HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - można odłożyć niemowlę w bezpiecznie miejsce, a dopiero potem zapisać wynik.
 • Funkcja TARA
 • funkcja TARA pozwala na wyzerowanie wagi po położeniu na niej kocyka lub pieluszki.
 • Funkcja BMIF
 • określenie ilości wypitego mleka przez niemowlę podczas karmienia
 • Automatyczne AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 60 s bezczynności. Można w menu wagi wydłużyć okres czuwania do max 10 minut (zalecamy w takim przypadku doposażyć wagę w opcjonalny zasilacz)

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę niemowlęcą w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na nią z wysokości może spaść i ją uszkodzić.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 3. Pamiętaj o wypoziomowaniu wagi, za każdym razem gdy przenosisz ją w inne miejsce. 
 4. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 5. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

3 Inne produkty w tej samej kategorii: