TANITA RD-953 - Analizator Składu Ciała

770,00 zł brutto

Informacja

Dwuczęstotliwościowy analizator składu ciała ze zintegrowaną technologią Bluetooth®

Zaawansowany technologicznie analizator umożliwiający wykonanie 11 różnych pomiarów składu ciała w tym unikalną ocenę jakości mięśni.

Analizator do domowego użytku.

GWARANCJA 5 lat

Szczegóły

RD-953-W

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
Maksymalne obciążenie200 kg
Dokładność pomiarudo 100 kg - 50 g, 100-200 kg - 100 g
Dokładność pomiaru w %0,1 %
Metoda pomiaru4 elektrody, analiza BIA
Sposób pomiaruprzez stopy
Częstotliwość pomiaruDwuczęstotliwościowy, 6.25kHz / 50kHz
Kolorbiało-srebrny
Tryb "GOŚCIA"tak
Typ sylwetkiStandard, Sportowiec
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Ocena masy mięśnitak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
Wiek metabolicznytak
Oszacowanie tkanki kostnej (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Wskaźnik BMItak
Pamięć użytkowników4 osoby
Obsługa wagidotykowy panel lub przez telefon z darmową aplikacją
Bezprzewodowa transmisja danychtak
Zasilaniebateryjne 4 x AA
Wymiary platformy wagowejok. 30 x 33 cm
Wysokość platformy wagowej3 cm
Ciężar własny wagi2,1 kg
Ciężar wagi wraz z opakowaniem3,2 kg

Informacje szczegółowe

Analizator składu ciała Tanita RD-953 z bezprzewodową transmisją danych Bluetooth®

Tanita RD-953 to dwuczęstotliwościowy analizator składu ciała, który wykorzystując technologię podwójnej częstotliwości BIA, pozwala na precyzyjne określenie wagi jak również oszacowanie ilości składników naszego ciała - kluczowych dla utrzymania dobrego zdrowia i smukłej sylwetki - takich jak ilość tkanki tłuszczowej, masa i jakość mięśni czy ilość wody w organizmie.

Ta niezwykle elegancka waga jest niezastąpionym urządzeniem wspierającym osoby zmagające się z nadwagą w motywowaniu do dalszego wysiłku w drodze do upragnionego celu. Analizator doceniają także osoby dla których sport stanowi ważną część życia, które dzięki systematycznej analizie pomiarów i indywidualnym doborze ćwiczeń mogą wzmacniać siłę swoich mięśni, a co za tym idzie osiągi w zawodach sportowych. I wreszcie wagę z analizą składu ciała polecamy każdej osobie dla której własne zdrowie i nienaganna sylwetka są ważnym priorytetem w życiu.

Analizator przeznaczony jest do użytku domowego i w bezpieczny, komfortowy sposób pozwala na regularne obserwowanie zmian zachodzących w ciele w trakcie założonego planu treningowego czy diety.

Jeżeli często przemieszczasz się z miejsca na miejsce i potrzebujesz zabierać ze sobą swój analizator - możesz opcjonalnie dokupić elegancką torbę do bezpiecznego transportu analizatora.

Urzadzenie z bezprzewodową transmisją danych

Analizator wyposażony w bezprzewodową transmisję danych

pozwala na komfortowe przeglądanie i analizę zapisanych danych z ważenia.

Niewątpliwą zaletą tej wagi - poza niezwykle atrakcyjnym wyglądem i użytecznymi funkcjami- jest możliwość połączenia z telefonem wyposażonym w system iOS lub Android. Wystarczy jedynie ściągnąć bezpłatną aplikację „My Tanita” by móc bez ograniczeń zapisywać wszystkie swoje pomiary na własnym telefonie. Instalacja aplikacji i jej użytkowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Po zainstalowaniu aplikacji i sparowaniu telefonu z urządzeniem możemy obsługiwać analizator z pozycji własnego telefonu. Analiza składu ciała trwa bardzo szybko i po kliku sekundach wyniki pomiarów automatycznie zapisywane są w telefonie. Można je przeglądać na wygodnych wykresach lub w formie tabeli.

Przesyłanie danych pomiarowych na telefon
Aplikacja My Tanita

Wszystkie dane analizy składu ciała na Twoim telefonie !

Tanita RD-953 oferuje możliwość zapisywania danych z wykonanych pomiarów do Twojego telefonu, poprzez darmową aplikację mobilną "my Tanita" dla telefonów iPhone / Android ™.

Analizator składu ciała z bezprzewodową transmisją danych

Precyzyjne pomiary elementów składowych ciała

Dwie częstotliwości pomiaru = dokładniejsze wyniki składu ciała


Analizator składu ciała Tanita RD-953 do przeprowadzania precyzyjnej analizy wykorzystuje dwuczęstotliwościowy, bezpieczny prąd o częstotliwości 50kHz i 6,25kHz. Pozwala ważyć i analizować osoby do maksymalnej nośności wagi 200kg. Urządzenie jest wagą dwuzakresową, dzięki czemu osoby ważące do 100 kg mogą uzyskać odczyt masy ciała z dokładnością aż do 50g, natomiast osoby ważce powyżej 100kg uzyskają wynik z dokładnością do 100g. Pełna analiza składu ciała jest dostępna dla osób od 18 do 99 roku życia, pozostałe osoby mogą korzystać z funkcji ważenia.

Bardzo istotną cechą analizatora jest jego niewielka wysokość (3cm) i duży wygodny pomost wagowy. Stabilną konstrukcję wagi oraz bardzo czytelny wyświetlacz docenią szczególnie osoby starsze.

Opis wagi

Obudowa
 • Podstawa wykonana z odpornego, łatwego do utrzymania w czystości tworzywa sztucznego zwieńczonego grubym pomostem wykonanym z szkła hartowanego. Analizatory są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.
Zasilanie
 • 4 baterie AA (paluszki) -  zawarte w dostawie.
Wyświetlacz
 • duży wyświetlacz z kolorowymi diodami, które odpowiednim kolorem podpowiadają czy Twój wynik mieści się w normie, jest zbyt wysoki czy zbyt niski
Obsługa
 • przez panel dotykowy z czterema klawiszami funkcyjnymi lub przez indywidualny telefon z systemem iOS lub Android z zainstalowaną darmową aplikacją "my Tanita"

Analiza składu ciała

Waga wykonuje następujące pomiary:

masa ciała

Masa ciała (kg)

pomiar tkanki tluszczowej

pomiar tkanki tłuszczowej (%)

Pomiar masy mięśni

Masa mięśni (kg)

Ocena masy mięśni

Wskaźnik budowy ciała

Wskaźnik budowy ciała

Zawartość wody w organizmie

Całkowita zawartość wody (%)

Pomiar tłuszczu brzusznego

Poziom tłuszczu trzewnego

Podstawowa przemiana materii

Podstawowa przemiana materii - BMR (kcal)

Masa kości

Zmineralizowana masa kostna (kg)

Wskaźnik BMI

Wskaźnik BMI

Wiek metaboliczny

Wiek metaboliczny

 Dodatkowe funkcje

Funkcja SPORTOWIEC
 • funkcja przeznaczona dla osób intensywnie uprawiających sporty. Tanita definiuje typ sylwetki "sportowiec" jako osoby zaangażowane w intensywną aktywność fizyczną przez ok. 10 godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Typ sylwetki "sportowiec" obejmuje również osobę, która ćwiczy mniej niż 10 godzin tygodniowo, ale systematycznie od wielu lat
Tryb GOŚĆ
 • umożliwia przeprowadzenie analizy ciała bez rejestrowania użytkownika w pamięci analizatora.
Tryb TYLKO WAGA
 • wykonuje tylko pomiar masy ciała bez przeprowadzania analizy.
 AUTO-OFF
 • Monitor składu ciała wyłączy się automatycznie jeżeli nie będzie używany przez 60s
 • Jeżeli w trakcie wprowadzania informacji żaden przycisk nie zostanie wciśnięty w ciągu 60s
 • Po zakończeniu pomiaru
Zmiana jednostek masy
 • analizator może pracować w trybach: lb, kg, st/lb.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 4. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 5. Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 6. Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 7. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 8. Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu. Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 9. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 10. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".

BLOG

Akcesoria

22 Inne produkty w tej samej kategorii: