Informacja
Elektroniczny, bardzo dokładny termometr owulacyjny.
Zalecany dla kobiet wykorzystujących metodę objawowo-termiczną do naturalnego planowania rodziny.
Ekonomiczny w użyciu, jedna bateria LR41 zapewnia długie użytkowanie.
Producent: Microlife
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.
GWARANCJA PRODUCENTA 2 LATA
Microlife MT16C2
Nowy produkt
Ostatnie sztuki !
Dostępne od:
Zastosowanie | Pomiar temperatury ciała |
Zakres pomiaru temperatury ciała | 32 - 42.99°C |
Rozdzielczość | 0,01°C |
Dokładność pomiaru | +/-0,1°C |
Czas pomiaru | 60 sekund |
Alarm gorączki | nie |
Data i godzina | nie |
Automatyczne wyłączenie | tak |
Pamięć | jeden ostatni pomiar |
Zasilanie | bateryjne 1 x LR41 |
Trwałość baterii | około 4500 pomiarów (na nowej baterii) |
Temperatura pracy | +10ºC do +40ºC |
Zakres wilgotności | 15% - 95% maksymalna wilgotność względna |
Wymiary (szer. x wys. x gł.) | 22 mm x 150 mm x 10 mm |
Ciężar własny urządzenia | 12 g (z baterią) |
Klasyfikacja IP | IP 67 |
Przewidywana żywotność urządzenia | 5 lat lub 10000 pomiarów |
Regularny pomiar temperatury ciała pozwala zaobserwować niewielkie spadki temperatury następujące przed owulacją i dzięki temu wyznaczyć dni płodne. Termometr Microlife MT16C2 pozwala wykonać pomiar temperatury ciała z dokładnością dwóch miejsc po przecinku, dzięki czemu jesteś w stanie odnotować nawet najmniejsze wahania temperatury.
Termometr prosty w obsłudze, nie zawiera niebezpiecznej dla zdrowia rtęci oraz szkła które mogło by się stłuc. Bezpieczny w użyciu, w 100% wodoodporny (stopień ochrony IP 67). Termometr umożliwia szybki pomiar temperatury ciała w zakresie od 32oC do 42,99oC. Prawidłowe funkcjonowanie termometru jest sprawdzane automatycznie przy każdym jego włączeniu, co gwarantuje wysoką wiarygodność wykonywanych pomiarów.
Zasilany jest jedną baterią LR41, która zapewni długie użytkowanie termometru - pozwala na wykonanie ok 4500 pomiarów.
Termometr posiada funkcję pamięci ostatnio zmierzonej temperatury.
Urządzenie spełnia wymagania zawarte w Dyrektywie Wyrobów Medycznych 93/42/EEC
Bazowa temperatura ciała to temperatura zdrowego człowieka zaraz po przebudzeniu, przespaniu spokojnej nocy. Dokładniej jest to temperatura zmierzona w ramach tzw. warunków podstawowych czyli 12 godzin po jedzeniu, spokojnym śnie, bez wysiłki , bez emocji, w temperaturze pokojowej. By mieć gwarancje optymalnych , dokładnych wyników, temperatura ciała powinna być zmierzona w tym samym czasie, czyli rano zaraz po przebudzeniu. Zmiany w temperaturze bazowej kobiety są ściśle związane z cyklem reprodukcyjnym. Bacznie obserwując bazową temperaturę ciała i wykresy temperaturowe można zauważyć niewielkie odchylenia, dzięki którym można w czasie zrozumieć cykl miesiączkowy i owulację. Określenie bazowej temperatury ciała i obserwacja wykresów temperaturowych może być pomocne w naturalnym planowaniu rodziny. Analiza wykresów temperatury i przewidywania owulacji mogą być pomocne w zwiększeniu prawdopodobieństwa zajścia w ciążę.
Wykonując dobową kontrole temperatury ciała można zauważyć zmiany , które zachodzą w każdym cyklu owulacji. Zapisywanie wyników temperatur z ostatnich trzech miesięcy, dostarcza niezbędnych informacji do określenia przybliżonej daty owulacji w czasie cyklu miesiączkowego.
Aby uzyskać dokładną , bazowa temperaturę ciała, należy zmierzyć temperaturę rano zaraz po przebudzeniu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, temperatura powinna być mierzona o tym samym czasie każdego ranka. Termometr powinien leżeć w zasięgu reki. Ponieważ każda aktywność ruchowa sprzyja podniesieniu temperatury ciała, nie należy wstawać z łóżka dopóki nie zostanie zmierzona temperatura. Należy także wystrzegać się wszystkich czynności mogących powodować zawyżenie wyników takich jak : kąpiel, picie gorących i zimnych napojów, palenie papierosów, picie alkoholu czy wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Na zmianę temperatury ciała może mieć także wpływ używanie koców i poduszek elektrycznych.
Do wykonywania pomiarów temperatury bazowej w celach wykonywania wykresów powinno się mierzyć temperaturę wewnątrz ciała (wewnątrz jam ciała wyścielonych śluzówką, pomiar pod pachę jest w tym przypadku nie miarodajny). Temperaturę ciała można mierzyć zatem w ustach (pomiar oralny), w odbycie (pomiar rektalny) lub w pochwie (pomiar waginalny). Ponieważ w każdym z tych miejsc pomiar temperatury ciała da inny odczyt, najważniejsze jest wybrać jedna najbardziej dla nasz komfortową metodę i konsekwentnie się jej trzymać przez cały czas. Jeżeli będziemy mierzyć temperaturę za każdym razem w różnych miejscach, nie otrzymamy wiarygodnego wykresu temperaturowego.
Pomiar w ustach pod językiem (oralny): Termometr należy włożyć głęboko pod język, aż do jego nasady, zawsze po tej samej stronie wędzidełka, język opuścić miękko na termometr i zamknąć usta. Podczas mierzenia termometr należy trzymać nieruchomo i nie otwierać ust. Pomiar powinien być wykonywany zawsze w tym samym miejscu jamy ustnej. W różnych punktach jamy ustnej wskazania mogą się różnić nawet o kilka kresek. Przed końcem pomiaru nie należy jeść, pić, palić ani rozmawiać.
Pomiar w pochwie (waginalny): Termometr wprowadzić głęboko do pochwy tak, by oparł się o jej sklepienie, a mięśnie ściśle obejmujące termometr zaczęły go wypychać. Jest to ważne ponieważ temperatura w pochwie jest zależna od głębokości. Termometr podczas pomiaru należy przytrzymywać ręką lub bielizną.
Pomiar w odbytnicy (rektalny): Leżąc na boku z podkurczonymi nogami należy delikatnie wprowadzić natłuszczony zbiorniczek termometru do odbytnicy na głębokość 1,5 – 2cm, w czasie pomiaru termometr przytrzymywać ręką. Następnie wyjąć, wytrzeć i odczytać wskazanie. Po każdym użyciu termometru należy umyć go w letniej wodzie. Dla pomiarów oralnych i waginalnych najwłaściwsza jest sama woda bez żadnych środków dezynfekcyjnych, które mogłyby powodować podrażnienia. Po pomiarze rektalnym do mycia termometru należy użyć mydła i wody.
Źródło: iner.pl
Zmiany hormonalne podczas owulacji powodują niewielki wzrost bazowej temperatury ciała niekiedy o około 0,3oC jak również rozpoznawalne zmiany w obrazie śluzu szyjki macicy. Kobieta analizując zmiany temperatury ciała może określić czas owulacji, a dodatkowo analizując wygląd śluzu dni płodne przed owulacją. Gdy zmiany temperatury łączą się z obserwacją śluzu, taką metodę nazywamy „metodą objawowo-termiczną”. Ustalenie dni owulacji może zostać wykorzystane do planowania współżycia w okresie dni płodnych i zwiększać szansę na zajście w ciążę. Metoda ta może także służyć temu by właśnie w dni płodne unikać współżycia w celu zapobiegania zajścia w ciążę.
Aby dobrze zrozumieć metodę termiczną konieczne jest zrozumienie podstaw aktywności rozrodczej kobiet.
Jaka jest rola hormonów w owulacji?
Na początku każdego cyklu menstruacyjnego przysadka mózgowa wydziela hormon folikulotropowy – FSH, który przygotowuje jajnik do owulacji. Rosnący pęcherzyk Graafa, w którego wnętrzu dojrzewa komórka jajowa, wydziela do krwi dominujące ilości estrogenów, hormonów, które przygotowują organizm kobiety do owulacji i ewentualnego przyjęcia poczętego dziecka. Estrogen powoduje też zwiększenie wydzielania śluzu przez gruczoły szyjki macicy. Śluz zmienia środowisko w pochwie, które wydłuża życie plemników i ułatwia ich penetrację w głąb macicy. W tym okresie śluz ma zazwyczaj konsystencje lepkiej substancji, a podczas owulacji zmienia konsystencję na bardziej płynną, przypominając wyglądem białko jaja kurzego,
Co to jest owulacja?
W czasie owulacji jajniki przygotowują pęcherzyki z komórkami jajowymi, które są transportowane jajowodami do macicy. Aby nastąpiło do zapłodnienia komórki jajowej, plemniki muszą zapłodnić komórkę w ciągu 24 godzin od owulacji. Po upływie 24 godzina komórka jajowa nie jest już zdolna do zapłodnienia. Po owulacji rozpoczyna się wydzielanie kolejnego hormonu – Progesteronu – który hamuje dalsza owulację. Progesteron powodując rozrost błony śluzowej macicy, zagęszczenie śluzu, a także wzrost bazowej temperatury ciała. Wydzielanie progesterony trwa najczęściej ok 14 dni, po tym czasie jeżeli nie doszło do zapłodnienia, następuje złuszczenie nadbudowanych komórek śluzówki macicy, potocznie zwanej miesiączką i cykl menstruacyjny zaczyna się od nowa.
Jak określić datę owulacji?
Podczas regularnego badania bazowej temperatury ciała, zaraz po przebudzeniu, można na stworzonym wykresie zaobserwować charakterystyczny spadek temperatury w trakcie owulacji oraz wzrost temperatury po owulacji. Ze względu na czas życia komórki jajowej oraz czas przeżycia plemników w ciele kobiety, największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę występuje w dniach tuż przed owulacją i w dniu owulacji.
Uwaga
Ten produkt nie jest środkiem antykoncepcyjnym. Należy pamiętać że skuteczność metod zajścia w ciążę jak i jej uniknięcia zależy od bardzo wielu czynników indywidualnych, dokładności wykonywanych pomiarów, doświadczenia w obserwacji swojego ciała ja i czynników zewnętrznych które maja wpływ na zmiany temperatury ciała.
Powyższe informacje mają charakter ogólny, informacyjny i nie zwierają wytycznych prowadzących do naturalnego planowania rodziny. Obliczanie okresów niepłodnych w połączeniu z obserwacjami swojego organizmu wymagają konsultacji u lekarza, jeżeli Twoim celem jest uniknięcie ciąży.
Producent
Microlife to firma, która jest światowym liderem w produkcji i rozwoju sprzętu medycznego do użytku domowego i klinicznego. Zajmuje się głównie produkcją ciśnieniomierzy, termometrów, urządzeń do kontroli astmy oraz leczenia ciepłem.
Zobacz jak do nas dojechać
Domowe analizatory
Zdrowie jamy ustnej
Wsparcie diagnozy
Ulga w bólu mięśni
Fototerapia
Ciekawostki
Materiały do pobrania
Stan magazynowy