Termometr dla dzieci Microlife żabka

Dziecięcy termometr wesoła żabka Zobacz większe

25.00 zł brutto

Informacja

Elektroniczny termometr do kontroli temperatury ciała w ustach, pod pachą i odbycie.

Zabawna i przyjazna obudowa w kształcie wesołej żabki pomaga w przełamaniu niechęci dziecka do pomiaru temperatury i sprawia że samo badanie będzie dla niego mniej stresujące.

Ekonomiczny w użyciu, jedna bateria LR41 zapewnia długie użytkowanie.

Producent: Microlife

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

GWARANCJA PRODUCENTA 2 LATA

Szczegóły

Microlife MT710

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowaniePomiar temperatury ciała
Zakres pomiaru temperatury ciała32 - 42.9°C
Dokładność pomiaru+/-0,1°C dla zakresu 34 - 42,0°C
Czas pomiaru30 sekund - usta, odbyt, 3-5 minut - pacha
Alarm gorączkinie
Data i godzinanie
Automatyczne wyłączenietak
Pamięćjeden ostatni pomiar
Zasilaniebateryjne 1 x LR41
Trwałość bateriiokoło 4500 pomiarów (na nowej baterii)
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności15% - 95% maksymalna wilgotność względna
Wymiary (szer. x wys. x gł.)23 mm x 125 mm x 17 mm
Ciężar własny urządzenia11 g (z baterią)
Klasyfikacja IPIP 22

Informacje szczegółowe

Urządzenia przyjazne dla dzieci

Szybki, dokładny i wesoły :) termometr

do kontroli temperatury Twojego dziecka.

Pomiar temperatury ciała jest tą czynnością, którą wykonujemy dość często zwłaszcza gdy w domu rozlega się wesołe gaworzenie. Stąd warto być przygotowanym i zaopatrzyć się w wiarygodny i dobrej jakości, klinicznie testowany termometr. Wiele chorób charakteryzuje się zmianą temperatury ciała. Występująca gorączka to reakcja na bodźce specyficzne dla choroby. Ciało zmienia swoją normalną temperaturę, aby wspierać własne mechanizmy obronne organizmu. Gorączka jest najczęstszą postacią związanego z chorobą (patologicznego) wzrostu temperatury ciała. Regularny pomiar temperatury ciała pozwala także na śledzenie przebiegu choroby, a dostarczona lekarzowi historia pomiarów temperatury ciała pozwala analizować skuteczność zabiegów.

Firma Microlife przygotowała linę termometrów przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych. Termometry charakteryzują się ciekawymi i kolorowymi kształtami w formie sympatycznych zwierzątek, do wyboru uroczy kaczorek i wesoła żabka. Żywe kolory i wesołe kształty termometru odwracają uwagę dziecka od samego nieprzyjemnego odczucia związanego z pomiarem temperatury (zwłaszcza gdy pomiar musimy wykonać w odbycie) i pomagają poprzez skojarzenie z zabawką uprzyjemnić dziecku sam proces i przełamać jego strach przed kolejnym pomiarem.

Termometry dla dzieci zostały zaprojektowane tak by jak zminimalizować dyskomfort u dziecka. Oprócz sympatycznego designu termometry posiadają giętką delikatną dla dziecka kocówkę i technologię umożliwiającą wykonanie pomiaru w bardzo krótkim czasie. W przypadku pomiaru w ustach lub odbycie przybliżony czas pomiaru to jedynie ok 30 sekund, co docenią zwłaszcza rodzice niecierpliwych kilkulatków :)

dokładny pomiar temperatury u dzieci

Termometr umożliwia wykonanie pomiaru:

w ustach – przybliżony czas pomiaru ok 30 sekund

w odbycie – przybliżony czas pomiaru ok 30 sekund

pod pachą – przybliżony czas pomiaru ok 3-5 minut,

Metody pomiaru

A. Pomiar odbytnicy

Wykonanie pomiaru doodbytniczego jest najbardziej niezawodnym sposobem uzyskania temperatury ciała i szczególnie jest polecana przez lekarzy do wykonywania pomiaru u małych dzieci. Zmienność wyników przy tego rodzaju pomiarach jest niska, a precyzja jest szczególnie wysoka. Prawidłowy zakres temperatury dla tego rodzaju pomiaru mieści się w zakresie  od 36,6 ° C do 38,0 ° C.

B. Pomiar w jamie ustnej

Pomiar doustny można wykonać  jako pomiar podpoliczkowy (w policzek) lub pomiar podjęzykowy (pod językiem). W obu przypadkach zmierzona temperatura jest niższa niż zmierzona wartość pomiaru doodbytniczego - w przybliżeniu do 1,1 ° C. Przy czym pomiar podjęzykowy jest jakościowo lepszy niż pomiar podpoliczkowy. Prawidłowy zakres temperatury w jamie ustnej pomiaru mieści się w zakresie  od 35,5 ° C do 37,5 ° C.

C. Pomiar pachowy

Jeżeli decydujemy się na pomiar temperatury ciała pod pachą, musimy pamiętać o odpowiednim dociśnięciu kończyny do ciała tak by zminimalizować możliwy wpływ temperatury otoczenia na sam pomiar. Minimalny rekomendowany czas pomiaru powinien trwać od 3 do 5 minut z tego też powodu nie jest to najlepsza metoda pomiaru temperatury zwłaszcza u niecierpliwych dzieci..

U dorosłych pacjentów temperatura pomiaru pod pachą jest niższa od pomiaru doodbytniczego nawet do 1,9 ° C! Prawidłowy zakres temperatury mierzonej pod pachą mieści się w zakresie  od 34,7 ° C do 37,3 ° C.

Ważne jest rozróżnienie między dokładnością techniczną, z jaką termometr dokonuje odczytu, a wiarygodnością kliniczną konkretnej metody pomiaru. Dokładność termometru jest określana w idealnych warunkach zgodnie z odpowiednimi normami technicznymi, w celu zagwarantowania jakości przyrządu pomiarowego. Nowoczesne termometry wysokiej jakości mierzą z dokładnością +/- 0,1 ° C.

Pamiętaj również że temperatura ciała będzie różniła się w zależności od wybranej metody i czasu pomiaru. Fakt ten wynika to z czynników fizjologicznych i należy je odróżnić od nieprawidłowego działania termometru. Dokładność pomiaru zależy przede wszystkim od prawidłowego użytkowania termometru – dlatego bardzo ważne przeczytaj instrukcję jego obsługi!

Należy również pamiętać o tym że temperatura ciała zdrowej osoby zmienia się również w ciągu dnia, w zależności od podejmowanych czynności. Przy na przykład odbytniczym pomiarze temperatury temperatura ciała jest zwykle o 0,5 stopnia Celsjusza wyższa wieczorem niż w innych porach dnia z przyczyn fizjologicznych. Ponadto temperatura ciała wzrasta przy każdym wysiłku fizycznym.

Zapamiętaj ogólną zasadę:

Zmierzona temperatura ciała jest zawsze zależna od miejsca pomiaru. 
W przeciwieństwie do powszechnego poglądu nie ma „normalnej temperatury”.

Funkcjonalny i prosty w obsłudze

Termometr prosty w obsłudze, nie zawiera niebezpiecznej dla zdrowia rtęci oraz szkła które mogło by się stłuc. Termometr umożliwia szybki pomiar temperatury ciała w zakresie od 32oC do 42,9oC. Prawidłowe funkcjonowanie termometru jest sprawdzane automatycznie przy każdym jego włączeniu, co gwarantuje wysoka wiarygodność wykonywanych pomiarów.

Zasilany jest jedną baterią LR41, która zapewni długie użytkowanie termometru - pozwala na wykonanie ok 4500 pomiarów.

Termometr posiada funkcję pamięci ostatnio zmierzonej temperatury.

Urządzenie spełnia wymagania zawarte w Dyrektywie Wyrobów Medycznych 93/42/EEC

Zestaw zawiera

  1. Elektroniczny termometr Microlife MT710
  2. Bateria (1xLR41)
  3. Etui zabezpieczające termometr
  4. Instrukcję obsługi w języku polskim

BLOG

Akcesoria

8 Inne produkty w tej samej kategorii: