Ciśnieniomierz Microlife BP B3 Afib

225.00 zł brutto

Informacja

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny do kontroli ciśnienia krwi w warunkach domowych.

Ciśnieniomierz z funkcją AFIB służącą do wykrywania arytmii pulsu oraz migotania przedsionków.

Walidowany klinicznie u pacjentów z nadciśnieniem, cukrzycą, ciążą, stanem przedrzucawkowym, otyłością i w podeszłym wieku.

Producent: Microlife

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

GWARANCJA DOOR-TO-DOOR - 5 lat

Szczegóły

BP B3 Afib

Nowy produkt

Stan magazynowy

Ostatnie sztuki !

Dane techniczne

ZastosowanieKontrola ciśnienia krwi w warunkach domowych
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Zakres pomiaru ciśnienia20 - 280 mmHg
Dokładność pomiaru ciśnienia± 3 mmHg
Zakres pomiaru tętna40 - 200 uderzeń / minutę
Dokładność pomiaru tętna± 5% wskazywanego odczytu
Rodzaj mankietuStandardowy, miękki mankiet
Obwód mankietu22 cm - 42 cm
Walidacja klinicznatak
Metoda pomiaruOscylomertyczna
Funkcja optymalnego ciśnienia w mankiecietak
Data i godzinatak
Funkcja uśredniana pomiarówśrednia ze wszystkich zapisanych pomiarów
Wskaźnik wysokiego poziomu ciśnieniatak
Wskaźnik prawidłowo założonego mankietutak
Wykrywanie ruchu w czasie badaniatak
Wykrywanie nieregularnego tętnatak
Wykrywanie migotania przedsionkówtak
Pamięć użytkowników1 osoba
Wyświetlacz LCDtak
Pamięć99 ostatnich pomiarów z datą i godziną
Zasilaniebateryjne 4 x AA 1.5V lub zasilacz (oba dołączone w zestawie)
Trwałość bateriiokoło 920 pomiarów (na nowych bateriach alkalicznych)
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności15% - 95% maksymalna wilgotność względna
Wymiary ciśnieniomierza (szer. x wys. x gł.)94,5 mm x 62,5 mm x 138 mm, przewód: ok 700 mm
Ciężar własny urządzeniaciśnieniomierz bez baterii: 300 g; mankiet: 150 g
Materiał wykończenia przewodupolichlorek winylu
Klasyfikacja IPIP 20
Przewidywana żywotność urządzenia5 lat lub 10000 pomiarów

Informacje szczegółowe

Wykrywanie migotania przedsionków

Ciśnieniomierz Microlife B3 Afib z funkcją wykrywania migotania przedsionków

zaprojektowany we współpracy z lekarzami oraz poddany testom klinicznym które potwierdziły wysoką dokładność pomiarową ciśnieniomierza.

Microlife AFIB sens jest wiodącą na świecie technologią cyfrowego pomiaru ciśnienia krwi do wykrywania migotania przedsionków (AF) i nadciśnienia tętniczego. Są to dwa najważniejsze czynniki ryzyka wystąpienia udaru w przyszłości. Ważne jest, aby wykryć migotanie przedsionków i nadciśnienie tętnicze we wczesnym etapie, nawet jeśli nie występują żadne objawy. Badanie przesiewowe wykrywające migotania przedsionków w ogólnej populacji, a więc także algorytm Microlife AFIB, jest zalecane dla osób w wieku 65 lat i starszych. Algorytm AFIB wskazuje, że z dużym prawdopodobieństwem występuje migotanie przedsionków. Dlatego, zalecana jest konsultacja z lekarzem, w sytuacji, gdy urządzenie po wykonaniu pomiaru zasygnalizuje migotanie przedsionków. Algorytm AFIB używany przez Microlife został sprawdzony w testach klinicznych udowadniając swoją skuteczność w wysokości 97-100%.

Technologia Gentle+

Technologia Gentle+ zapewnia optymalne napełnienie mankietu powietrzem, umożliwiając wykonanie komfortowych dla pacjenta pomiarów ciśnienia krwi, bez zbędnego uciskania ramienia.

Microlife B3 Afib z funkcją wykrywania migotania przedsionków

Prosty w obsłudze • Gwarantowana dokładność pomiarów

Funkcja mam

Automatyczny pomiar potrójny

W trybie MAM wykonywane są automatycznie 3 następujące po sobie pomiary, a ich wynik jest analizowany i wyświetlany. Ponieważ ciśnienie krwi nieustannie się waha, wynik uzyskany w ten sposób jest bardziej niezawodny niż podczas pojedynczego pomiaru.

funkcja AFIB

Wykrywanie migotania przedsionków

Funkcja aktywna tylko w trybie MAM. Urządzenie z dużym prawdopodobieństwem wykrywa migotanie przedsionków. Algorytm AFIB używany w ciśnieniomierzach Microlife został sprawdzony w licznych testach klinicznych udowadniając swoją skuteczność w wysokości 97-100%.

wykrywanie arytmii

Wykrywanie nieregularnego tętna - Funkcja PAD

Tętno odzwierciedla pracę układu sercowo-naczyniowego. Ciśnieniomierz Microlife pozwala na wykrywani arytmii pulsu w celu wczesnego ostrzegania o możliwej arytmii serca. Jeżeli wystąpią co najmniej dwie takie nieregularności, zostanie wyświetlony symbol PAD.

klasyfikacja pomiaru

Kolorowy wskaźnik klasyfikacji pomiaru

Strzałka pokaże Ci w jakim zakresie znajduje się zmierzone ciśnienie krwi. Jeżeli wartość mieści się w  optymalnym przedziale, strzałka wyświetli się w obrębie pola zielonego, jeżeli ciśnienie jest podniesione w obrębie pola pomarańczowego, natomiast jeżeli jest za wysokie w polu czerwonym.

kontrola-mankietu

Kontrola poprawnego dopasowania mankietu

Urządzenie podczas wykonywania pomiaru kontroluje czy mankiet został odpowiednio dopasowany.

wykrywanie ruchu podczas pomiaru

Wykrywanie ruchu podczas pomiaru

W Podczas wykonywania pomiaru ta ikonką ciśnieniomierz poinformuje Cię że wykrył błąd sygnały spowodowany ruchem lub napięciem mięśniowym.

pamieć pomiarów

Pamięć pomiarów i średnia ze wszystkich pomiarów

Urządzenie pozwana na automatyczne zapamiętanie 99 ostatnich pomiarów. Przechodząc do zapisanych w pamięci pomiarów można podglądnąć każdy z osobna lub średnią ze wszystkich dotąd zapisanych wyników.

diagnoza 7 dniowa

Zasilanie bateryjne lub z zasilacza

Ciśnieniomierz w standardzie jest wyposażony w komplet baterii oraz zasilacz, dzięki czemu możesz wygodnie korzystać niezależnie od tego czy mierzysz ciśnienie w podróży czy w domu.

Walidacja kliniczna ciśnieniomierzy

Walidacja kliniczna to proces polegający na testowaniu urządzeń pod kątem spełniania wymagań ustanowionych przez międzynarodowe, niezależne organizacje. Dokładność ciśnieniomierzy Microlife została potwierdzona w badaniach klinicznych zgodnie z protokołem brytyjskiego i irlandzkiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (BIHS) o najwyższym możliwym stopniu jakości A/A. 

Ciśnieniomierze zostały przebadane klinicznie na różnych grupach pacjentów w tym: pacjentów z nadciśnieniem, niedociśnieniem, cukrzycą, kobietach w ciąży, ze stanem przedrzucawkowym, miażdżycą tętnic, schyłkową niewydolnością nerek, otyłością i u osób w podeszłym wieku. 

walidacja ciśnieniomierza na ogólnej populacji

walidacja ciśnieniomierza w grupie kobiet w ciąży

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z cukrzycą

walidacja ciśnieniomierza u osób z otyłością

walidacja ciśnieniomierza u dzieci powyżej 12 roku życia

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z chorobami nerek

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z migotaniem przedsionków

Pamiętaj ! Stałe wysokie ciśnienie krwi zagraża zdrowiu i wymaga leczenia!

Wszystkie wyniki konsultuj z lekarzem, a także informuj go o wszelkich nietypowych lub niepokojących objawach.

Pojedynczy pomiar nigdy nie jest miarodajny.

W żadnym wypadku nie należy zmieniać dawkowania leków ani inicjować leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Różnice pomiędzy wynikami pomiarów wykonanych u lekarza lub farmaceuty, a wynikami uzyskanymi w domu nie powinny dziwić, jako że sytuacje, w jakich były dokonywane pomiary, znacznie się różnią.

Niezawodny i prosty w obsłudze ciśnieniomierz domowy

Co to jest migotanie przedsionków (AF)?

Normalnie serce skurcza i rozkurcza się w regularnym cyklu. Pewne komórki w sercu produkują elektryczne sygnały, które synchronizują pracę serca jako pompy krwi. Migotanie przedsionków występuje, gdy gwałtowne desynchronizujące sygnały elektryczne są obecne w sercu, w obu górnych komorach nazwanych przedsionkami, które wywołują szybką i niesynchroniczną pracę zwaną migotaniem. Migotanie przedsionków występuje, gdy szybkie, zdezorganizowane sygnały elektryczne są obecne w dwóch górnych komorach serca, zwanych przedsionkami; powodując ich nieregularne kurczenie się (to się nazywa migotaniem). Migotanie przedsionków jest najczęstszą postacią arytmii serca. Często nie powoduje żadnych objawów, ale znacznie zwiększa ryzyko udaru. Skontaktuj się z lekarzem i stale kontroluj problem migotania przedsionków.

Kto powinien być badany pod kątem migotania przedsionków?

Badanie przesiewowe AF jest zalecane dla osób w wieku powyżej 65 lat, ponieważ prawdopodobieństwo wystąpienia udaru zwiększa się wraz z wiekiem. Badanie przesiewowe metodą AF zaleca się także osobom w wieku powyżej 50 lat, które mają wysokie ciśnienie krwi (np. SYS wyższe niż 159 lub DIA wyższe niż 99), a także osobom z cukrzycą, niewydolnością serca lub tymi, które wcześniej przeszły udar. U młodych osób lub u kobiet w ciąży badania przesiewowe w kierunku migotania przedsionków nie są zalecane, ponieważ mogą powodować fałszywe wyniki i niepotrzebny niepokój. Ponadto młode osoby z AF mają niskie ryzyko udaru mózgu w porównaniu do osób starszych.

Czynniki ryzyka, które możesz kontrolować

Wczesne rozpoznanie AF, a następnie odpowiednio podjęte leczenie może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru. Znając soje ciśnienie krwi oraz mając informacje dotyczącą występowania migotania przedsionków możemy działać prewencyjnie.

Jak prawidłowo wykonać pomiar ciśnienia krwi

  1. Przed wykonaniem pomiaru unikaj nadmiernej aktywności, przyjmowania pokarmów oraz palenia tytoniu.
  2. Usiądź na krześle z oparciem i zrelaksuj się przez 5-10 minut.
  3. Trzymaj stopy płasko na podłodze i nie krzyżuj nóg.
  4. Pomiar wykonuj zawsze na tym samym ramieniu (zwykle lewym).
  5. Zaleca się, aby lekarz przy pierwszej wizycie przeprowadził pomiar ciśnienia na obu rękach równocześnie, w celu określenia, na którym ramieniu powinien być przeprowadzony pomiar w przyszłości. Ramię, na którym wartości ciśnienia są wyższe powinno być wykorzystane do pomiarów ciśnienia krwi.
  6. Zdejmij odzież, która mogłaby uciskać ramię. Nie podwijaj rękawów, gdyż mogą one uciskać ramię. Rozprostowane rękawy nie wpływają na pracę mankietu.
  7. Zawsze sprawdzaj czy został użyty mankiet o właściwym obwodzie (sprawdź znaczniki na mankiecie) - przed zakupem ciśnieniomierza zmierz obwód swojego ramienia i kup urządzenie z odpowiednim rozmiarem mankietu. Mankiety Microlife są produkowane w rozmiarach: S: 17-22 cm, M: 22-32 cm, M-L: 22-42 cm (standardowy mankiet w większości ciśnieniomierzach), L: 32-42 cm oraz L-XL: 32-52 cm. Jeżeli nie jesteś pewny jaki mankiet wybrać, zadzwoń do nas lub przyjdź do sklepu stacjonarnego gdzie pomożemy Ci w doborze odpowiedniego mankietu.
  8. Zaciśnij mankiet dokładnie, jednak niezbyt silnie.
  9. Upewnij się, że mankiet jest założony 1-2 cm powyżej łokcia.
  10. Znacznik arterii umieszczony na mankiecie (3 cm żółty pasek) musi znaleźć się nad arterią po wewnętrznej stronie stawu łokciowego.
  11. Wspieraj ramię podczas pomiaru.
  12. Upewnij się, że mankiet znajduje się na wysokości serca

Zestaw zawiera

  1. Ciśnieniomierz B3 Afib
  2. Miękki mankiet stożkowy  (22-42 cm)
  3. Baterie (4xAA)
  4. Zasilacz
  5. Instrukcję obsługi w języku polskim
  6. Etui
  7. Kartę do notowania zmierzonych wartości ciśnienia
  8. Kartę gwarancyjną

Uwaga! Wszystkie sprzedawane akcesoria w naszym sklepie do produktów marki Microlife są akcesoriami oryginalnymi marki Microlife. Podłączenie nieoryginalnych akcesoriów lub niekompatybilnych z jednostką główną może skutkować uszkodzeniem samego urządzenia i będzie równoznaczne z utratą gwarancji producenta na produkt. 

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

11 Inne produkty w tej samej kategorii: