Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort

295,00 zł brutto

Informacja

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny Omron M6 Comfort do pomiaru ciśnienia krwi w warunkach domowych. Nowy model 2020.

Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort z możliwością wykrywania migotania przedsionków (AFib), wyposażony w mankiet Intelli Wrap.

Producent: OMRON - Światowy lider w produkcji ciśnieniomierzy elektronicznych.

Produkt medyczny CE0197

GWARANCJA PRODUCENTA 3 lata

Szczegóły

HEM-7360-E

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieKontrola ciśnienia krwi w warunkach domowych
Zakres pomiaru ciśnienia0 - 299 mmHg
Dokładność pomiaru ciśnienia± 3 mmHg
Zakres pomiaru tętna40 - 180 uderzeń / minutę
Dokładność pomiaru tętna± 5% wskazywanego odczytu
Rodzaj mankietuIntelli Wrap Cuff
Materiały wykończenia mankietuNylon, poliester, poliuretan
Obwód mankietu22 cm - 42 cm
Walidacja klinicznatak
Metoda pomiaruoscylomertyczna
Funkcja optymalnego ciśnienia w mankiecietak
Data i godzinatak
Funkcja uśredniana pomiarówtak
Wskaźnik wysokiego poziomu ciśnieniatak - ikona na ekranie
Wskaźnik prawidłowo założonego mankietutak
Wykrywanie ruchu w czasie badaniatak
Wykrywanie nieregularnego tętnatak
Wykrywanie migotania przedsionkówtak
Tryb "GOŚCIA"tak
Pamięć użytkowników2 osoby
Wyświetlacz LCDtak
Pamięć100 pomiarów z datą i godziną dla każdego użytkownika
Bezprzewodowa transmisja danychnie
Wartości znamionowePrąd stały 6 V 4W
Zasilaniebateryjne 4 x AA 1.5V (standard) lub opcjonalny zasilacz
Trwałość bateriiokoło 1000 pomiarów (na nowych bateriach alkalicznych)
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności15% - 90% wilgotności względnej
Wymiary ciśnieniomierza (szer. x wys. x gł.)191 mm x 85 mm x 120 mm, przewód: 750 mm
Wymiary mankietu145 mm x 532 mm
Ciężar własny urządzeniaciśnieniomierz bez baterii: 460 g; mankiet: 163 g
Materiał wykończenia przewodupolichlorek winylu
PompowanieAutomatyczne pompowanie za pomocą pompy
Wypuszczanie powietrzaAutomatyczny zawór uwalniania powietrza
Klasyfikacja IPIP 20
Przewidywana żywotność urządzenia5 lat

Informacje szczegółowe

Nowoczesny atrakcyjny design, nowa funkcjonalność i jak zawsze wiarygodne wyniki pomiaru

Zapraszamy do zapoznania się z nowym modelem znanego i lubianego

ciśnieniomierza Omron M6 Comfort

Omron M6 Comfort to klinicznie zatwierdzony aparat do pomiaru ciśnienia krwi. Ciśnieniomierz umożliwia pracę w dwóch trybach. Możesz wykonać pojedynczy pomiar podczas którego wykrywana jest arytmia, lub w trybie AFIB w którym podczas wykonywanych po sobie trzech kolejnych pomiarach wykrywane jest nieregularne tętno, które może sugerować migotanie przedsionków. Omron M6 Comfort może pomóc Ci na wczesnym etapie wykryć potencjalne migotanie przedsionków (Afib), często niewykrytą chorobę, która może zwiększyć ryzyko wystąpienia udaru i zatoru serca. Zestaw wyposażony jest w unikalny mankiet Intelli Wrap Cuff, który zapewni Ci dokładny pomiar ciśnienia krwi w dowolnej pozycji wokół ramienia.

Ciśnieniomierz Omron z możliwością wykrywania migotania przedsionków

Ciśnieniomierz wyposażony w funkcję trzykrotnego pomiaru

w trakcie którego może wykrywać nieregularne tętno, które może sugerować migotanie przedsionków (Afib)

Migotanie przedsionków (zwane także Afib lub AF) jest to nieregularne drganie lub nieregularne bicie (arytmia) serca, które może prowadzić do tworzenia się skrzepów krwi, udaru , niewydolności serca i innych powikłań związanych z praca serca. W czasie migotania przedsionków dwie górna jamy serca (przedsionki) kurczą się chaotycznie i nieregularnie, w sposób nieskoordynowany z pracą dwóch dolnych jam (komór) serca. Epizody migotania przedsionków mogą występować od czasu do czasu lub mogą przejść w nieprzemijające migotanie komór, które może wymagać leczenia. Funkcja wskazywania migotania przedsionków (Afib) wykrywa możliwość występowania migotania przedsionków z dokładnością 94,2% (z czułością 95,5% i swoistością 93,8%) co wykazano w badaniu polegającym na wykonaniu jednoodprowadzeniowego EKG jako pomiaru referencyjnego.

Należy jednocześnie pamiętać że urządzenie nie jest przeznaczone do rozpoznawania migotania przedsionków, a jedynie może sugerować jego występowanie. Rozpoznanie migotania przedsionków może potwierdzić jedynie badanie elektrokardiograficzne (EKG). Jeżeli na wyświetlaczu ciśnieniomierza pojawi się symbol oznaczający migotanie przedsionków, należy skonsultować się z lekarzem.

Technologia Intelli Wrap

Ciśnieniomierz M6 Comfort z mankietem Intelli Wrap

redukuje niedokładności pomiarów spowodowane nieprawidłowym umieszczeniem mankietu na ramieniu.

Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby wykonujące pomiar jest nieodpowiednie umieszczenie mankietu na ramieniu. W odróżnieniu od innych mankietów, strefa pomiaru mankietu Omron Intelli Wrap to 360 stopni dookoła ramienia. Mankiet Intelli Wrap nie posiada "słabego punktu" pomiarowego, co sprawia, że jest niemal niemożliwe, aby umieścić mankiet nieprawidłowo na ramieniu. Mankiet w ciśnieniomierzu M6 Comfort jest wstępnie uformowany co znacznie ułatwia jego założenie, nawet jedną ręką.

Technologia IntelliSense

Technologia Intellisense™ zapewnia, że rękaw pompowany jest do odpowiedniej wartości, a system podwójnej kontroli zapewnia, że czujnik wykonujący pomiar jest kontrolowany przez drugi czujnik w celu zapewnienia większej dokładności.

Ciśnieniomierz OMRON M6 Comfort

Prosty w obsłudze • Gwarantowana dokładność pomiarów

rytm-serca

Wykrywanie nieregularnego rytmu serca

Automatycznie monitoruje pracę serca podczas pomiaru ciśnienia (Jednokrotny pomiar). W przypadku wykrycia zakłóceń w rytmie serca wyświetla się ikona ostrzegawcza. Symbol ten nie pojawia się w czasie pracy w trybie Afib.

wykrywanie migotania przedsionków

Funkcja wykrywania migotania przedsionków

Ikonka wyświetli się na wyświetlaczu gdy ciśnieniomierz podczas pomiaru (Afib) wykryje możliwość wystąpienia migotania przedsionków. W trybie Afib ciśnieniomierz automatycznie dokonuje trzech kolejnych pomiarów w 30s odstępach, po czym wyświetla uśredniony odczyt. 

wykrycie ruchu

Czujnik ruchu sygnalizujący błąd

Czujnik wykrywa wszelkie ruchy ciała, które mogą unieważnić pomiar w trakcie badania. Jeżeli się pojawi, zdejmij mankiet, odczekaj 2-3 minuty i spróbuj ponownie, starając się nie ruszać.

nadciśnienie

Ikonka podwyższonego ciśnienia krwi

Ikonka zostanie wyświetlona gdy wartość skurczowego ciśnienia krwi wyniesie 135 mmHg lub gdy wartość rozkurczowego ciśnienia krwi wyniesie 85 mmHg lub gdy wartości ją wyższe.

kontrola-mankietu

Kontrola poprawnego założenia mankietu

W przypadku zbyt luźnego założenia mankietu, który może doprowadzić do niewiarygodnych pomiarów wskaźnik zaświeci się na pomarańczowo. Poprawne założenie mankietu sygnalizowane jest wskaźnikiem w kolorze zielonym.

Pamięć użytkowników

Pamięć pomiarów dla 2 użytkowników

Urządzenie zapamiętuje 100 pomiarów z datą i godziną dla każdego z użytkowników. Dzięki tej funkcji można łatwo śledzić zmiany ciśnienia w czasie, bez konieczności zapisywania wyników pomiarów na papierze.

Wymiary ciśnieniomierza Omron M6 Comfort

Walidacja kliniczna ciśnieniomierzy

Firma Omron jako pierwsza na świecie zdecydowała się na pełną walidację kliniczną wszystkich swoich ciśnieniomierzy.

Walidacja kliniczna to proces polegający na testowaniu urządzeń pod kątem spełniania wymagań ustanowionych przez międzynarodowe, niezależne organizacje. Do organizacji prowadzących walidację ciśnieniomierzy należą:

 • Brytyjskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (BHS),
 • Association for the Advancement of Medical Instrumentation (AAMI),
 • Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego (ESH).

Organizacje te poprzez przyznanie certyfikatu „clinically validated” potwierdzają wysoką dokładność pomiarów wykonywanych za pomocą urządzenia.

Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort został poddany próbom klinicznym zgodnie z wymogami normy ISO 81060-2:2013. W walidacyjnym badaniu klinicznym ciśnienie rozkurczowe u 85 badanych określono na podstawie V fazy Korotkowa.

Zestaw zawiera

 1. Ciśnieniomierz Omron M6 Comfort
 2. Mankiet Intelli Wrap (22-42 cm)
 3. Baterie (4xAA - LR06)
 4. Instrukcję obsługi w języku polskim 1 i 2
 5. Etui

Uwaga! Wszystkie sprzedawane akcesoria w naszym sklepie do produktów marki Omron są akcesoriami oryginalnymi marki Omron. Podłączenie nieoryginalnych akcesoriów lub niekompatybilnych z jednostką główną może skutkować uszkodzeniem samego urządzenia i będzie równoznaczne z utratą gwarancji producenta na produkt. 

Warunki Gwarancji producenta

Produkty marki Omron zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów i dołożono wielkiej staranności podczas ich produkcji. Produkty zostały zaprojektowane w taki sposób by zapewnić zadowolenie i satysfakcję Klienta, pod warunkiem że są użytkowane i konserwowane zgodnie z instrukcją obsługi.
Gwarancja obejmuje właściwą konstrukcję, wykonanie i materiały które zostały użyte do produkcji. W czasie trwania gwarancji firma Omron zapewnia bezpłatne naprawy w zakresie naprawy usterek lub wymiany wadliwych części. Gwarancja obejmuje wyłącznie produkty zakupione na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Kosztów transportu i zagrożeń związanych z transportem.
 2. Kosztów napraw i/lub wad wynikających z napraw wykonywanych przez nieautoryzowane osoby.
 3. Okresowych przeglądów i konserwacji.
 4. Awarii, zużycia części opcjonalnych lub dodatków innych niż urządzenie główne.
 5. Kosztów wynikających z faktu odmowy przyjęcia usterki do naprawy w ramach gwarancji (koszty pokrywa w takim przypadku nabywca).
 6. Uszkodzeń innych rodzajów włącznie z osobowymi spowodowanymi przez wypadek, nieprawidłowe użytkowanie lub podłączenie do jednostki głównej nieoryginalnych części zamiennych lub akcesoriów takich jak mankiety, zasilacze, końcówki do podłączenia mankietu, przewód mankietu.
 7. Baterii dołączonych do zestawu.
 8. Stwierdzonych wad urządzenia i wyposażenia dodatkowego powstałych w wyniku uszkodzeń mechanicznych, termicznych lub chemicznych.
 9. Uszkodzeń spowodowanych przepięciami, zjawiskami atmosferycznymi lub instalacją użytkownika.
 10. Uszkodzeń spowodowanych przeciążeniami elektrycznymi urządzenia.
 11. Uszkodzeniami związanymi z brakiem zalecanych czynności konserwacyjnych.
 12. Usługi kalibracji.
 13. Części opcjonalne objęte są 12 miesięczną gwarancją od daty zakupu.
 14. Opcjonalne części obejmują m.in.: mankiet i przewód mankietu, zasilacz.

Naprawa lub wymiana w okresie gwarancji nie daje prawa do przedłużenia lub odnowienia okresu gwarancji. Gwarancja będzie zapewniona wyłącznie, gdy zwrócony zostanie kompletny, czysty produkt razem z oryginalną fakturą/paragonem wystawionym przez sprzedawcę dla klienta.

Wymiana zużywających się akcesoriów

Akcesoria takie jak mankiet są częściami zużywającymi się w czasie, które zgodnie z zaleceniami producenta należy regularnie wymieniać (patrz instrukcja obsługi dla danego modelu) by zachować najwyższą jakość pomiaru. Jeżeli więc z powodu zużycia lub innej potrzeby muszą Państwo dokupić sam mankiet do ciśnieniomierza, prosimy dokładnie zapoznać się z opisem danego mankietu (do jakiego modelu ciśnieniomierza można go zastosować) lub skontaktować się z nami przed zakupem w celu dobrania odpowiedniego modelu.

Szanowni Państwo by zapewnić jak najlepsze i powtarzalne wyniki pomiarów produkty marki Omron przechodzą szereg, badań i certyfikacji. Poszczególne modele testowane są pod kątem jakości z odpowiednio do nich przeznaczonymi akcesoriami i tylko w takiej konfiguracji mogą zapewnić Państwu miarodajne wyniki. Dlatego bardzo istotną kwestią jest podłączanie do danego modelu kompatybilnych i oryginalnych z nim akcesoriów. Zastosowanie niekompatybilnych/lub nieoryginalnych z danym urządzeniem mankietów może skutkować uzyskaniem nieprawidłowych odczytów.

Usługa kalibracji i sprawdzania sprzętu

Świadczymy także usługi odpłatnego sprawdzania/kalibracji ciśnieniomierzy marki Omron w przypadku których upłynął już okres gwarancji. Jeżeli posiadają Państwo starszy sprzęt i chcą się upewnić że urządzenie wykonuje poprawne pomiary zapraszamy do kontaktu z nami. 

Dla tych z Państwa, którzy wolą notować pomiary na kartce papieru

przygotowaliśmy gotowy do pobrania plik "karty pomiarów ciśnienia krwi" do wydruku na drukarce.

Pobierz kartę pomiarów ciśnienia krwi

Karta pomiarów ciśnienia krwi

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

14 Inne produkty w tej samej kategorii: