TANITA BC-401 - Analizator Składu Ciała

409.00 zł brutto

Informacja

Dwuczęstotliwościowy analizator składu ciała ze zintegrowaną technologią Bluetooth®.

Tanita BC 401 łączy w sobie zalety małej i eleganckiej wagi łazienkowej z najnowocześniejszą technologią BIA, która dostarczy całej rodzinie przydatnych informacji o zdrowiu i kondycji organizmu.

Analizator do domowego użytku.

+ GRATIS - Jednopęczkowa szczoteczka do zębów Curaprox CS 1009 (kolor wysyłamy losowo)

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

BC-401-W+gratis

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Maksymalne obciążenie150 kg
Dokładność pomiaru100 g
Dokładność pomiaru w %0,1 %
Metoda pomiaru4 elektrody, analiza BIA
Sposób pomiaruprzez stopy
Częstotliwość pomiaruDwuczęstotliwościowy, 6.25kHz / 50kHz
Kolorbiały
Tryb "GOŚCIA"tak
Typ sylwetkiStandard, Sportowiec
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
Wiek metabolicznytak
Oszacowanie tkanki kostnej (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Wskaźnik BMItak
Pamięć użytkowników5 osób
Obsługa wagidotykowy panel lub przez telefon z darmową aplikacją
Bezprzewodowa transmisja danychtak
Zasilaniebateryjne 4 x AAA
Wymiary platformy wagowejok. 32 x 22 cm
Wysokość platformy wagowejok. 2,7 cm
Ciężar własny wagi1,5 kg
Ciężar wagi wraz z opakowaniem1,9 kg

Informacje szczegółowe

Analizator składu ciała Tanita BC-401 z bezprzewodową transmisją danych Bluetooth® i bezpłatną aplikacją na telefon do gromadzenia danych pomiarowych

Oprócz podstawowej informacji o masie ciała, uzyskasz aż 9 dodatkowych informacji o kluczowych aspektach ważnych dla Twojego zdrowia.

Domowy analizator składu ciała Tanita BC-401 to niezwykle użyteczny gadżet dla całej rodziny!
Tanita BC 401 łączy w sobie zalety małej i eleganckiej wagi łazienkowej z najnowocześniejszą technologią BIA, która dostarczy całej Twojej rodzinie przydatnych informacji o zdrowiu i kondycji waszych organizmów. Oprócz podstawowej informacji o masie ciała, uzyskasz aż 9 dodatkowych informacji o kluczowych aspektach ważnych dla Twojego zdrowia. Dowiesz się między innym czy Twoje ciało jest odpowiednio nawodnione, czy masz odpowiednią masę mięśni oraz czy nie przekraczasz norm % ilości tkanki tłuszczowej odpowiednich dla Twojego wieku i płci. Dodatkowe informacje takie jak oszacowanie podstawowej przemiany materii czy wieku metabolicznego, a także określenie typu budowy ciała pomoże Ci w utworzeniu osobistego planu poprawy trybu życia, zaplanowaniu ewentualnych korekt i zachęci do dążenia do wyznaczonego celu.

Wszystkie dane z pomiarów możesz obserwować i analizować w swoim telefonie w bezpłatnej aplikacji myTanita, do której pomiar przesyłany jest automatycznie po sparowaniu urządzeń. Monitoring pomiarów składu ciała pomoże Ci w zdrowy sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i jednocześnie zmniejszyć masę ciała, ale nie kosztem ubywających mięśni czy redukcji wody z organizmu. Aby umożliwić Ci jak najbardziej precyzyjny pomiar w aplikacji masz możliwość odjęcia od wagi ciężaru ubrań które masz na sobie oraz ciężaru telefonu.

wymiary domowego analizatora składu ciała Tanita BC 401

Jad dobrać analizator składu ciała?

Urzadzenie z bezprzewodową transmisją danych

Analizator wyposażony w bezprzewodową transmisję danych

wszystkie dane analizy składu ciała na Twoim telefonie !

Niewątpliwą zaletą tej wagi - poza niezwykle atrakcyjnym wyglądem i użytecznymi funkcjami - jest możliwość połączenia z telefonem wyposażonym w system iOS lub Android. Wystarczy jedynie ściągnąć bezpłatną aplikację „My Tanita” by móc bez ograniczeń zapisywać wszystkie swoje pomiary na własnym telefonie. Instalacja aplikacji i jej użytkowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Po zainstalowaniu aplikacji i sparowaniu telefonu z urządzeniem możemy obsługiwać analizator z pozycji własnego telefonu. Analiza składu ciała trwa bardzo szybko i po kliku sekundach wyniki pomiarów automatycznie zapisywane są w telefonie. Można je przeglądać na wygodnych wykresach lub w formie tabeli.

Jeżeli wolisz notować pomiary na kartce papieru, kartę pomiarów w formacie pdf możesz pobrać na tej stronie w sekcji - Drukuj (pod zdjęciami).

Przesyłanie danych pomiarowych na telefon

Aplikacja do analizatorów składu ciała myTanita

Tanita BC-401 oferuje możliwość zapisywania danych z wykonanych pomiarów do Twojego telefonu, poprzez darmową aplikację "my Tanita" dla telefonów iPhone / Android ™. Zgromadzone dane możesz analizować w aplikacji na wykresach trendu, podzielić się swoimi osiągnięciami na popularnych  serwisach społecznościowych jak również wyeksportować dane w formie pliku pdf i przesłać na maila np. do swojego dietetyka. Poniżej prezentujemy przykładowy raport wygenerowany z aplikacji myTanita.

Przykładowy raport wygenerowany z aplikacji myTanita

Utrzymanie analizatora w czystości

Nie tylko w dobie pandemii, ale i codziennie dbaj o swój analizator składu ciała i czyść go zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi, a odwdzięczy Ci się długim i bezawaryjnym użytkowaniem oraz wysoką precyzją pomiarów.

Pomost wagowy należy regularnie przecierać i utrzymywać w czystości, gdyż zalegający kurz i tłuste osady będą miały po czasie negatywny wpływ na wykonywany pomiar. Należy również pamiętać by regularnie dezynfekować powierzchnię analizatora, zwłaszcza gdy korzysta z niego kilka osób. Analizatory Tanita szczycą się wysoką jakością wykonania, a w szczególności płaska powierzchnia pomostu, na której stajemy bosymi stopami jest łatwa do zachowania wysokiej higieny.

Jeżeli posiadasz analizator z pomostem ze szkła hartowanego dezynfekuj go chusteczkami nasączonymi środkiem bakteriobójczym na bazie alkoholu. Jeżeli posiadasz analizator z pomostem wykonanym z tworzywa ABS, stosuj dezynfekujące chusteczki bezalkoholowe.

Promocja w Heritage Medical !

Teraz razem z wagą otrzymasz GRATIS od Heritage Medical - Jednopęczkową szczoteczkę do mycia zębów kultowej marki Curaprox CS 1009 !

Jednopęczkowa szczoteczka do zębów Curaprox CS 1009 do czyszczenia nierównych zębów

kolor szczoteczki wysyłamy losowo

więcej informacji na temat jednopęczkowej szczoteczki Curaprocx CS 1009

Precyzyjne pomiary elementów składowych ciała

Dwie częstotliwości pomiaru = dokładniejsze wyniki składu ciała

Analizator składu ciała Tanita BC-401 do przeprowadzania precyzyjnej analizy wykorzystuje dwuczęstotliwościowy, bezpieczny prąd o częstotliwości 50kHz i 6,25kHz. Pozwala ważyć i analizować osoby o maksymalnym ciężarze ciała do 150kg z dokładnością 100g. 

Analizator przeznaczony jest dla całej Twojej rodziny, ale pamiętaj o kilku istotnych kwestiach:

 1. Z funkcji analizy składu ciała nie mogą korzystać osoby z rozrusznikiem serca czy innymi wszczepionymi elektronicznymi implantami. Jeżeli więc w waszej rodzinie jest taka osoba, uprzedź ją że może korzystać tylko z funkcji ważenia masy ciała w wadze (Funkcja tylko waga), bez wykonywania analizy składu ciała. To samo zastrzeżenie dotyczy kobiet będących w ciąży, którym również nie zaleca się wykonywania analizy.
 2. Z wagi mogą korzystać również Twoje dzieci, przy czym dla maluchów które nie ukończyły 4 roku życia analizator pokaże tylko masę ciała. Natomiast dla pociech w wieku od 5 do 17 lat, dostępne są funkcje pomiaru wagi ciała, ilości % zawartości tkanki tłuszczowej oraz wskaźnika BMI.
 3. Wszystkie funkcje dostępne są dla osób dorosłych od 18 do 99 roku życia.
 4. Dla niezwykłych seniorów którzy ukończyli 99 lat, analizator wskaże tylko masę ciała.
 5. Waga nie jest przeznaczona dla zawodowych sportowców oraz kulturystów.

Aby Twoje wyniki były miarodajne i stanowiły rzetelną podstawę do dalszej analizy, pamiętaj o kilku ważnych zasadach dotyczących wykonywania pomiarów:

 1. Najlepiej ustal sobie jedną stałą porę, w której będziesz wykonywać pomiar.
 2. Pomiary wykonuj najlepiej w minimalnej ilości ubrań na sobie (najlepiej w bieliźnie). Jeżeli jednak wolisz ważyć się w ubraniu, skorzystaj z funkcji odliczania masy ubrań w aplikacji.
 3. Zwróć uwagę czy Twoje stopy są bose, czyste i suche.
 4. Rejestrując swoje dane w profilu użytkownika, wpisz poprawne informacje, szczególną uwagę zwracając na określenie prawidłowego poziomu aktywności. Analizator umożliwia Ci wybór pomiędzy niskim i umiarkowanym poziomem aktywności, a także aktywnym gdy regularnie wykonujesz ćwiczenia oraz poziomem sportowym dla osób które regularnie ćwiczą więcej niż 12 godzin w tygodniu.
 5. Dbaj o swój analizator i czyść go regularnie zgodnie z zaleceniami w instrukcji. Zabrudzone elektrody będą miały wpływ na jakość wykonanego pomiaru.
 6. Wybierz dla swojego analizatora bezpieczne miejsce, tak by nic na niego nie spadło powodując uszkodzenie, z dala od przeciągów i bezpośredniego światła słonecznego. Podczas pomiaru ustaw go na twardej i stabilnej powierzchni – nie stawiaj go na dywanach, wykładzinach czy innych miękkich powierzchniach.
 7. Regularnie wymieniaj baterie, stan ich naładowania ma wpływ na jakość wykonywanego pomiaru.
 8. Technologia BIA jest wrażliwa na ilość wody w organizmie, jeżeli więc zaburzysz swój naturalny stan nawodnienia, np. kąpielą, wypiciem jednorazowo bardzo dużej ilości wody, intensywnym treningiem, chorobą czy świetną imprezą, będzie to miało wpływ na wykonany pomiar. Dlatego staraj się wykonywać pomiar w warunkach naturalnego nawodnienia, odczekaj ok 3 godziny od posiłku, kąpieli czy intensywnego treningu zanim wejdziesz na analizator.
 9. Wejdź ostrożnie na analizator i stój wyprostowany(a) (nie uginaj kolan) spokojnie przez cały – naprawdę krótki :) - czas analizy. Nie musisz się kręcić i patrzeć na wyświetlacz, gdy waga skończy pomiar da Ci znać sygnałem dźwiękowym i będziesz mógł(a) spokojnie zejść i przejrzeć wyniki.

Opis wagi

Obudowa
 • Podstawa wykonana z odpornego, łatwego do utrzymania w czystości tworzywa sztucznego zwieńczonego grubym pomostem wykonanym z szkła hartowanego. Analizatory są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.
Zasilanie
 • 4 baterie AAA (paluszki) -  zawarte w dostawie.
Wyświetlacz
 • duży wyświetlacz z dodatkową informacją czy Twój wynik mieści się w normie, jest zbyt wysoki czy zbyt niski
Obsługa
 • przez panel dotykowy z czterema klawiszami funkcyjnymi lub przez indywidualny telefon z systemem iOS lub Android z zainstalowaną darmową aplikacją "my Tanita"

Analiza składu ciała

Waga wykonuje następujące pomiary:

masa ciała

pomiar tkanki tluszczowej

Pomiar masy mięśni

Wskaźnik budowy ciała

Zawartość wody w organizmie

[ kg ]

[ % ]

[ kg ]

[ % ]

Masa ciała
[0,1-150 kg]

Pomiar tkanki
tłuszczowej [5-99 lat]

Masa mięśni
[18-99 lat]

Wskaźnik budowy
ciała [18-99 lat]

Całkowita zawartość
wody [18-99 lat]

Wisceralna tkanka tłuszczowa

Podstawowa przemiana mterii

Zmineralizowana masa kostna

Wskaźnik BMI

Wiek metaboliczny

[ kcal ]

[ kg ]

Poziom tłuszczu
trzewnego [18-99 lat]

Podstawowa przemiana
materii BMR [18-99 lat]

Zmineralizowana masa
kostna [18-99 lat]

Wskaźnik BMI
[5-99 lat]

Wiek metaboliczny
[18-99 lat]

 Dodatkowe funkcje

Funkcja SPORTOWIEC
 • Funkcja przeznaczona dla osób intensywnie uprawiających sporty. Tanita definiuje typ sylwetki "sportowiec" jako osoby zaangażowane w intensywną aktywność fizyczną przez więcej niż 12 godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Typ sylwetki "sportowiec" obejmuje również osobę, która ćwiczy mniej niż 12 godzin tygodniowo, ale systematycznie od wielu lat.
Tryb GOŚĆ
 • Umożliwia przeprowadzenie analizy ciała bez rejestrowania użytkownika w pamięci analizatora.
Tryb TYLKO WAGA
 • Wykonuje tylko pomiar masy ciała bez przeprowadzania analizy.
 AUTO-OFF
 • Monitor składu ciała wyłączy się automatycznie jeżeli nie będzie używany przez około 60 sekund
 • Jeżeli w trakcie wprowadzania informacji żaden przycisk nie zostanie wciśnięty w ciągu około 60 sekund
 • Po zakończeniu pomiaru
Zmiana jednostek masy
 • Analizator może pracować w trybach: lb, kg, st/lb.

Zestaw zawiera:

 1. Analizator składu ciała Tanita BC-401
 2. Instrukcję obsługi w języku polskim
 3. Dodatkowy przewodnik po analizie składu ciała
 4. Kartę z informacją o warunkach gwarancji
 5. Komplet baterii (4 x AAA)

Zadbaj o swój uśmiech z produktami do higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX

Zdrowie i piękne zęby dzięki produktom do higieny jamy ustnej marki CURAPROX

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 4. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 5. Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 6. Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 7. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 8. Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu. Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 9. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 10. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

17 Inne produkty w tej samej kategorii: