Ciśnieniomierz Microlife BT B6 Connect z Bluetooth®

260,00 zł brutto

Informacja

Automatyczny ciśnieniomierz naramienny z Bluetooth® do pomiaru ciśnienia krwi w warunkach domowych.

Ciśnieniomierz z funkcją AFIB służącą do wykrywania migotania przedsionków podczas kontroli ciśnienia.

Dokładny pomiar ciśnienia krwi nawet u „trudnych” pacjentów z zaburzeniami rytmu serca, u kobiet w ciąży, mających stan przedrzucawkowy, u diabetyków.

GWARANCJA DOOR-TO-DOOR - 5 lat

Szczegóły

BP B6 Afib

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieKontrola ciśnienia krwi w warunkach domowych
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Zakres pomiaru ciśnienia20 - 280 mmHg
Dokładność pomiaru ciśnienia± 3 mmHg
Zakres pomiaru tętna40 - 200 uderzeń / minutę
Dokładność pomiaru tętna± 5% wskazywanego odczytu
Rodzaj mankietuSztywny, wstępnie uformowany
Obwód mankietu22 cm - 42 cm
Walidacja klinicznatak
Metoda pomiaruoscylomertyczna
Funkcja optymalnego ciśnienia w mankiecietak
Data i godzinatak
Funkcja uśredniana pomiarówtak
Wskaźnik wysokiego poziomu ciśnieniatak
Wskaźnik prawidłowo założonego mankietutak
Wykrywanie ruchu w czasie badaniatak
Wykrywanie nieregularnego tętnatak
Wykrywanie migotania przedsionkówtak
Tryb "GOŚCIA"nie
Pamięć użytkowników2 osoby
Wyświetlacz LCDtak
Pamięć99 pomiarów dla każdego użytkownika
Bezprzewodowa transmisja danychBluetooth®
Zasilaniebateryjne 4 x AA 1.5V lub zasilacz (oba dołączone w zestawie)
Trwałość bateriiokoło 920 pomiarów (na nowych bateriach alkalicznych)
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności15% - 95% maksymalna wilgotność względna
Wymiary ciśnieniomierza (szer. x wys. x gł.)100 mm x 60 mm x 160 mm, przewód: 710 mm
Ciężar własny urządzeniaciśnieniomierz bez baterii: 350 g; mankiet: 150 g
Materiał wykończenia przewodupolichlorek winylu
Klasyfikacja IPIP 20

Informacje szczegółowe

Wykrywanie migotania przedsionków

Ciśnieniomierz Microlife B6 Connect z funkcją wykrywania migotania przedsionków

zaprojektowany we współpracy z lekarzami oraz poddany testom klinicznym które potwierdziły wysoką dokładność pomiarową ciśnieniomierza.

Microlife AFIB sens jest wiodącą na świecie technologią cyfrowego pomiaru ciśnienia krwi do wykrywania migotania przedsionków (AF) i nadciśnienia tętniczego. Są to dwa najważniejsze czynniki ryzyka wystąpienia udaru w przyszłości. Ważne jest, aby wykryć migotanie przedsionków i nadciśnienie tętnicze we wczesnym etapie, nawet jeśli nie występują żadne objawy. Badanie przesiewowe wykrywające migotania przedsionków w ogólnej populacji, a więc także algorytm Microlife AFIB, jest zalecane dla osób w wieku 65 lat i starszych. Algorytm AFIB wskazuje, że z dużym prawdopodobieństwem występuje migotanie przedsionków. Dlatego, zalecana jest konsultacja z lekarzem, w sytuacji, gdy urządzenie po wykonaniu pomiaru zasygnalizuje migotanie przedsionków. Algorytm AFIB używany przez Microlife został sprawdzony w testach klinicznych udowadniając swoją skuteczność w wysokości 97-100%.

Technologia Gentle+

Technologia Gentle+ zapewnia optymalne napełnienie mankietu powietrzem, umożliwiając wykonanie komfortowych dla pacjenta pomiarów ciśnienia krwi, bez zbędnego uciskania ramienia.

Ciśnieniomierz Microlife BP B6 Connect

Prosty w obsłudze • Gwarantowana dokładność pomiarów

Funkcja mam

Automatyczny pomiar potrójny

W trybie MAM wykonywane są automatycznie 3 następujące po sobie pomiary, a ich wynik jest analizowany i wyświetlany. Ponieważ ciśnienie krwi nieustannie się waha, wynik uzyskany w ten sposób jest bardziej niezawodny niż podczas pojedynczego pomiaru. Technologia MAM została potwierdzona w 5 opublikowanych badaniach naukowych.

funkcja AFIB

Wykrywanie migotania przedsionków

Funkcja działa w trybie MAM. Urządzenie z dużym prawdopodobieństwem wykrywa migotanie przedsionków. Algorytm AFIB używany w ciśnieniomierzach Microlife został sprawdzony w licznych testach klinicznych udowadniając swoją skuteczność w wysokości 97-100%.

wykrywanie arytmii

Wykrywanie nieregularnego tętna - Funkcja PAD

Tętno odzwierciedla pracę układu sercowo-naczyniowego. Ciśnieniomierz Microlife pozwala na wykrywani arytmii pulsu w celu wczesnego ostrzegania o możliwej arytmii serca. Jeżeli wystąpią co najmniej dwie takie nieregularności, zostanie wyświetlony symbol PAD.

klasyfikacja pomiaru

Kolorowy wskaźnik LED

Wskaźnik LED  wskazuje w jakim zakresie znajduje się zmierzone ciśnieni krwi. Jeżeli wartość mieści się w  optymalnym przedziale, wskaźnik zaświeci się na zielono, jeżeli ciśnienie jest podniesione na pomarańczowo, natomiast jeżeli jest za wysokie na czerwono.

kontrola-mankietu

Kontrola poprawnego założenia mankietu

Urządzenie sprawdzi czy mankiet został poprawnie założony na ramię.

standardowy rozmiar mankietu

Wstępnie uformowany mankiet

W zestawie dołączony jest wygodny, wstępnie uformowany mankiet, który pozwala na przeprowadzenie badania ciśnienia krwi dla najbardziej popularnych rozmiarów ramion od 22 do 42 cm.

pamieć dwóch wizytowników

Pamięć dla dwóch użytkowników

Urządzenie pozwana na automatyczne zapamiętanie 99 pomiarów dla każdego z dwóch użytkowników. Przed pomiarem należy wybrać użytkownika pod którym dane zostaną zapisane.

diagnoza 7 dniowa

Diagnostyczna średnia "MyBP"

Urządzenie pozwala na podgląd klinicznie istotnego średniego ciśnienia krwi "MyBP". Średnia wartość ciśnienia tętniczego jest wyświetlana tylko wtedy gdy wykonano 12 istotnych klinicznie wartości pomiaru w ciągu ostatnich 28 dni.

Walidacja kliniczna ciśnieniomierzy

Walidacja kliniczna to proces polegający na testowaniu urządzeń pod kątem spełniania wymagań ustanowionych przez międzynarodowe, niezależne organizacje. Dokładność ciśnieniomierzy Microlife została potwierdzona w badaniach klinicznych zgodnie z protokołem brytyjskiego i irlandzkiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (BIHS) o najwyższym możliwym stopniu jakości A/A. 

Ciśnieniomierze zostały przebadane klinicznie na różnych grupach pacjentów w tym: pacjentów z nadciśnieniem, niedociśnieniem, cukrzycą, kobietach w ciąży, ze stanem przedrzucawkowym, miażdżycą tętnic, schyłkową niewydolnością nerek, otyłością i u osób w podeszłym wieku. 

walidacja ciśnieniomierza na ogólnej populacji

walidacja ciśnieniomierza w grupie kobiet w ciąży

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z cukrzycą

walidacja ciśnieniomierza u osób z otyłością

walidacja ciśnieniomierza u dzieci powyżej 12 roku życia

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z chorobami nerek

walidacja ciśnieniomierza u pacjentów z migotaniem przedsionków

Aplikacja Connected Health+

Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem !

Model Microlife BP B6 Connect oferuje możliwość zapisywania danych z pomiarów ciśnienia do Twojego telefonu, poprzez darmową aplikację mobilną "Connected Health+" dla telefonów iPhone / Android ™.

Przesyłanie danych pomiarowych ciśnienia krwi na telefon

Jeżeli wolisz notować wyniki swoich pomiarów w komputerze Model Microlife BP A7 B6 oferuje także możliwość przesyłania pomiarów ciśnienia do bezpłatnego oprogramowania Microlife BP Analyzer +, który może być instalowany na komputerach z systemem Windows 7, 8 i 10. Wystarczy tylko że połączysz oba urządzenia dołączonym w zestawie kablem USB.

Uzyskaj kompleksowe i długoterminowe informacje o ciśnieniu krwi

Dla tych z Państwa, którzy muszą regularnie mierzyć ciśnienie w ciągu dnia z pewnością przydatna będzie możliwość używania ciśnieniomierza z bezpłatnym oprogramowaniem komputerowym Microlife BPA+. Wystarczy ściągnąć i zainstalować na komputerze oprogramowanie, połączyć dostarczonym w zestawie kablem ciśnieniomierz z komputerem by przesłać zapamiętane w urządzeniu wyniki.

Gromadzenie tak ważnych dla Państwa zdrowia danych w oprogramowaniu jest dużo łatwiejsze niż zapisywanie ich na kartkach, łatwiej także obserwować dane w czasie czy wydrukować pomiary z wybranego okresu i przesłać je np. w mailu do lekarza prowadzącego. Plusem programu jest możliwość zrobienia krótkiej notatki przy każdym pomiarze, co może być szczególnie ważne dla osób które muszą kontrolować ciśnienie regularnie i o stałych porach. Informację o wystąpieniu szczególnego zdarzenia, które mogło wpłynąć na zawyżenie pomiaru ciśnienia można zanotować przy pomiarze dla wiadomości naszej lub lekarza.

Oprogramowanie Microlife BPA + obsługuje wiele profili użytkowników, dzięki czemu wszyscy członkowie Twojej rodziny mogą tworzyć swoje indywidualne profile, aby przechowywać i przeglądać pomiary ciśnienia krwi na komputerze

Co to jest migotanie przedsionków (AF)?

Normalnie serce skurcza i rozkurcza się w regularnym cyklu. Pewne komórki w sercu produkują elektryczne sygnały, które synchronizują pracę serca jako pompy krwi. Migotanie przedsionków występuje, gdy gwałtowne desynchronizujące sygnały elektryczne są obecne w sercu, w obu górnych komorach nazwanych przedsionkami, które wywołują szybką i niesynchroniczną pracę zwaną migotaniem. Migotanie przedsionków występuje, gdy szybkie, zdezorganizowane sygnały elektryczne są obecne w dwóch górnych komorach serca, zwanych przedsionkami; powodując ich nieregularne kurczenie się (to się nazywa migotaniem). Migotanie przedsionków jest najczęstszą postacią arytmii serca. Często nie powoduje żadnych objawów, ale znacznie zwiększa ryzyko udaru. Skontaktuj się z lekarzem i stale kontroluj problem migotania przedsionków.

Kto powinien być badany pod kątem migotania przedsionków?

Badanie przesiewowe AF jest zalecane dla osób w wieku powyżej 65 lat, ponieważ prawdopodobieństwo wystąpienia udaru zwiększa się wraz z wiekiem. Badanie przesiewowe metodą AF zaleca się także osobom w wieku powyżej 50 lat, które mają wysokie ciśnienie krwi (np. SYS wyższe niż 159 lub DIA wyższe niż 99), a także osobom z cukrzycą, niewydolnością serca lub tymi, które wcześniej przeszły udar. U młodych osób lub u kobiet w ciąży badania przesiewowe w kierunku migotania przedsionków nie są zalecane, ponieważ mogą powodować fałszywe wyniki i niepotrzebny niepokój. Ponadto młode osoby z AF mają niskie ryzyko udaru mózgu w porównaniu do osób starszych.

Czynniki ryzyka, które możesz kontrolować

Wczesne rozpoznanie AF, a następnie odpowiednio podjęte leczenie może znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru. Znając soje ciśnienie krwi oraz mając informacje dotyczącą występowania migotania przedsionków możemy działać prewencyjnie.

Jak prawidłowo wykonać pomiar ciśnienia krwi

 1. Przed wykonaniem pomiaru unikaj nadmiernej aktywności, przyjmowania pokarmów oraz palenia tytoniu.
 2. Usiądź na krześle z oparciem i zrelaksuj się przez 5-10 minut.
 3. Trzymaj stopy płasko na podłodze i nie krzyżuj nóg.
 4. Pomiar wykonuj zawsze na tym samym ramieniu (zwykle lewym).
 5. Zaleca się, aby lekarz przy pierwszej wizycie przeprowadził pomiar ciśnienia na obu rękach równocześnie, w celu określenia, na którym ramieniu powinien być przeprowadzony pomiar w przyszłości. Ramię, na którym wartości ciśnienia są wyższe powinno być wykorzystane do pomiarów ciśnienia krwi.
 6. Zdejmij odzież, która mogłaby uciskać ramię. Nie podwijaj rękawów, gdyż mogą one uciskać ramię. Rozprostowane rękawy nie wpływają na pracę mankietu.
 7. Zawsze sprawdzaj czy został użyty mankiet o właściwym obwodzie (sprawdź znaczniki na mankiecie) - przed zakupem ciśnieniomierza zmierz obwód swojego ramienia i kup urządzenie z odpowiednim rozmiarem mankietu. Jeżeli nie jesteś pewny jaki mankiet wybrać, zadzwoń do nas lub przyjdź do sklepu stacjonarnego gdzie pomożemy Ci w doborze odpowiedniego mankietu.
 8. Zaciśnij mankiet dokładnie, jednak niezbyt silnie.
 9. Upewnij się, że mankiet jest założony 1-2 cm powyżej łokcia.
 10. Znacznik arterii umieszczony na mankiecie (3 cm żółty pasek) musi znaleźć się nad arterią po wewnętrznej stronie stawu łokciowego.
 11. Wspieraj ramię podczas pomiaru.
 12. Upewnij się, że mankiet znajduje się na wysokości serca

Zestaw zawiera

 1. Ciśnieniomierz BT B6 Connect
 2. Sztywny mankiet  (22-42 cm)
 3. Baterie (4xAA)
 4. Zasilacz
 5. Instrukcję obsługi w języku polskim
 6. Etui
 7. kabel USB
 8. Kartę do notowania zmierzonych wartości ciśnienia
 9. Kartę gwarancyjną

Uwaga! Wszystkie sprzedawane akcesoria w naszym sklepie do produktów marki Microlife są akcesoriami oryginalnymi marki Microlife. Podłączenie nieoryginalnych akcesoriów lub niekompatybilnych z jednostką główną może skutkować uszkodzeniem samego urządzenia i będzie równoznaczne z utratą gwarancji producenta na produkt. 

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

14 Inne produkty w tej samej kategorii: