Zestaw do porodu rodzinnego, SMS

42,00 zł brutto

 • S
 • M
 • L

Informacja

Gotowy zestaw obowiązkowej odzieży ochronnej dla osoby towarzyszącej przy porodzie rodzinnym.

Zestaw zawiera: jednorazowy komplet chirurgiczny SMS (bluza, spodnie), czepek 1 szt., maseczka higieniczna 3 szt., rękawiczki nitrylowe 5 par, ochraniacze na buty 5 par.

Rozmiary do wyboru (dotyczy kompletu chirurgicznego i rękawiczek): S / M / L

Czepek, maseczka, ochraniacze roz. uniwersalny

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Ochrona dróg oddechowych

Gotowy zestaw obowiązkowej odzieży ochronnej dla osoby towarzyszącej przy porodzie rodzinnym

Powitanie na świecie nowego członka rodziny jest dużym przeżyciem niezależnie od tego czy jest to pierwsza czy kolejna pociecha. Coraz więcej par decyduje się na poród rodzinny, by wspólnie przeżywać ten wyjątkowy moment, budować i wzmacniać więzi rodzinne. Obecność bliskiej osoby w tak ważnym i trudnym dla kobiety dniu ma także na celu dodania otuchy i podniesienie jej poczucia bezpieczeństwa.

zalecenia dla osoby towarzyszącej przy porodach rodzinnych


Poród rodzinny w czasie epidemii koronawirusa

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną należy pamiętać że decyzję o możliwości uczestnictwa osoby towarzyszącej podczas porodu podejmuje każdorazowo personel medyczny szpitala. Dlatego decydując się na poród rodzinny należy być przygotowanym na przestrzeganie konkretnych zasad:

 1. Zarówno kobieta w ciąży jak i osoba towarzysząca będzie musiała wypełnić ankietę epidemiologiczną, u obu osób zostanie również zmierzona temperatura ciała
 2. Osoba towarzysząca nie będzie mogła uczestniczyć w porodzie jeżeli została objęta kwarantanną, izolacją lub miała jakąkolwiek styczność z osoba chorą lub podejrzaną o zakażenie COVID-19 lub wykazuje w dniu przyjęcia do szpitala objawy infekcji.
 3. Rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami obcymi celem zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem.
 4. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca (ojciec dziecka, w szczególnych przypadkach inna bliska osoba), która zamieszkuje z rodzącą co najmniej przez 14 dni przed porodem.
 5. Osoba towarzysząca może zostać wpuszczona na teren Szpitala w momencie rozpoczętego porodu i powinna opuścić Szpital w ciągu 2 godzin po porodzie.
 6. Osoba towarzysząca jest zobowiązana do przebrania się w jednorazowy komplet chirurgiczny (bluza, spodnie, czepek, maska, ochraniacze na buty) w który ma zaopatrzyć się we własnym zakresie, przed zgłoszeniem się do Szpitala.
 7. Podczas pobytu w szpitalu osoba towarzysząca powinna zachować bezpieczny dystans (2 metry) wobec innych osób. Osoba towarzysząca nie może opuszczać Sali przedporodowej/porodowej.
 8. Osoba towarzysząca pozostaje przez cały okres pobytu na terenie szpitala w masce medycznej, którą należy zmieniać co 2 godziny.
 9. W dalszym ciągu na dzień dzisiejszy utrzymana jest decyzja dot. braku jakiejkolwiek formy odwiedzin pacjentów w oddziałach Szpitala.

źródło: ujastek.grupaneomedic.pl - Komunikat Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK dotyczący PORODÓW RODZINNYCH

Gotowy zestaw zawiera:

Np. przy wyborze zestawu M otrzymają Państwo: komplet medyczny i rękawiczki w rozmiarze M
czepek, maseczki, ochraniacze w rozmiarze uniwersalnym

komplet chirurgiczny składający się z bluzy i spodni - 1 komplet

Wykonany z warstwowej włókniny SMS 35 g/m. Deklaracja zgodności CE. Produkt medyczny zgodny z dyrektywą 93/42/EEC klasa I.

kolor zielony

jednorazowy czepek medyczny, typu harmonijka - 1 sztuka

kolor biały

maseczkę higieniczną - 3 sztuki

Jednorazowa maseczka higieniczna wykonana z dwóch warstw włókniny polipropylenowej. Wyposażona w gumki oraz sztywnik na nos umożliwiający dopasowanie maski do twarzy. Lekka maseczka nie utrudnia oddychania i nie przeszkadza w trakcie konwersacji. Nie sterylna.

Każda maseczka zapakowana w osobne foliowe opakowanie.

kolor biały

rękawiczki nitrylowe - 5 par (10 sztuk)

Produkt medyczny: MDR 2017/745: Class I, PPE Regulation 2016/425: CAT I

kolor niebieski

foliowe ochraniacze na buty - 5 par (10 sztuk)

Wykonane z polietylenu, ściągane gumką przeznaczone do ochrony przed wnoszeniem zabrudzeń do pomieszczeń wymagających zachowania pełnej czystości.

kolor niebieski

Wymiary kompletów chirurgicznych

Zamówienia hurtowe - ceny do negocjacji

Jednorazowa odzież ochronna na zamówienie

Jednorazowa odzież ochronna na zamówienie

Szyjemy na zamówienie: fartuchy ochronne, komplety medyczne, kombinezony ochronne, pelerynki i peniuary jednorazowe

Jeżeli potrzebujesz większych ilości lub wyrobu dostosowanego do specyficznych wymagań (np. innej gramatury lub kroju)

Zadzwoń lub napisz do nas

przygotujemy dla Ciebie próbkę produktu oraz ofertę cenową uwzględniającą Twoje wytyczne

BLOG

Akcesoria

10 Inne produkty w tej samej kategorii: