Pulsoksymetr dla dzieci żabka

180,00 zł brutto

Informacja

Napalcowy pulsoksymetr to przenośne, nieinwazyjne urządzenie do punktowego sprawdzania nasycenia tlenem hemoglobiny tętniczej (SpO2).

Ze względu na swoją konstrukcję przystosowany do pomiaru u dzieci i nastolatków.

Przeznaczony do użytku prywatnego jak również do stosowania w służbie zdrowia (szpitale, przychodnie).

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

MD300C53

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieNieinwazyjny pomiar nasycenia tlenem hemoglobiny tętniczej
Zakres pomiaru nasycenia70 ~ 100%
Dokładność pomiaru nasycenia+/- 2% dla zakresu 70 ~ 99%
Zakres pomiaru tętna30 - 235 uderzeń / minutę
Dokładność pomiaru tętna+/- 2 uderzeń / minutę dla zakresu 30 - 99 | +/- 2% dla zakresu 100 - 235 uderzeń / minutę
Automatyczne wyłączeniepo ok 8 sekundach
Wyświetlacz OLEDtak
Zasilaniebateryjne 2 x AAA
Trwałość bateriiokoło 30 godzin (na nowych bateriach)
Temperatura pracy+5ºC do +40ºC, max wilgotność względna powyżej 80%
Wymiary (szer. x wys. x gł.)53 mm x 31 mm x 30 mm
Ciężar własny urządzenia46 g (z bateriami)
Klasyfikacja IPIPX1

Informacje szczegółowe

Urządzenia wspomagające diagnozę chorób układu oddechowego

Urządzenia medyczne przyjazne dla dzieci

wysokiej klasy pulsoksymetr pediatryczny MD300 C53 Żabka

Napalcowy pulsoksymetr ChoiceMMed MD 300 żabka jest przenośnym i nieinwazyjnym urządzeniem przeznaczonym do punktowego sprawdzenia nasycenia tlenem hemoglobiny tętniczej (SpO2) oraz tętna u dzieci. Wskazania nasycenia oraz pulsu pojawiają się w kilka sekund po uruchomieniu urządzenia nie powodując dyskomfortu u małego pacjenta. Badanie jest bezbolesne i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, dodatkowo zaprojektowana z myślą o dzieciach obudowa z wesołą żabką ułatwia wykonanie badania. Pulsoksymetry przeznaczone do pomiaru u dzieci są też mniejsze od klasycznych pulsoksymetrów, dostosowane do małych dziecięcych paluszków. 

Badanie przeprowadzone na pomocą pulsoksymetru jest wykorzystywane w placówkach zdrowia lub gabinetach lekarza rodzinnego gdy następuje podejrzenie niewydolności oddechowej lub na oddziałach szpitalnych do kontroli terapii tlenowej. Nasycenie tlenem wykazuje procent hemoglobiny we krwi tętniczej, która zawiera tlen. Jest to bardzo ważny parametr do obserwacji w przypadku układu oddechowego, gdyż wiele chorób z nim związanych może skutkować zmniejszeniem się nasycenia tlenem we krwi. Czynnikami które mogą również spowodować zmniejszenie nasycenia tlenu jest automatyczne rozregulowanie oraz dysfunkcja narządu oddechowego spowodowane znieczuleniem, intensywnym urazem pooperacyjnym lub urazem spowodowanym niektórymi badaniami lekarskimi.

W przypadku obniżenia saturacji, następuje niedotlenienie tkanki przez zbyt małą zawartość tlenu we krwi co może spowodować duszności, zawroty głowy, omdlenia czy wymioty. Dzięki informacji dotyczącej nasycenia tlenem krwi pacjenta, lekarze są w stanie zdiagnozować problemy związane z układem oddychania w krótkim czasie i podjąć stosowne leczenie.

Prawidłowa wartość wysycenia hemoglobiny tleniem powinna zawierać się w przedziale od 95% do 98%.

Wartości wysycenia poniżej 90% świadczą o niewydolności oddechowej.

Materiały, które kontaktują się ze skórą pacjenta, zawierają silikon medyczny oraz tworzywo sztuczne ABS obudowy, które przeszły testy ISO 10993-5 dotyczące cytotoksyczności in vitro i ISO 10993-10, badania działania drażniącego i nadwrażliwości typu opóźnionego. Urządzenie nadaje się zarówno do użytku prywatnego w domu jak również do wykonywania pomiarów w placówkach służby zdrowia takich jak szpitale czy przychodnie.

Pulsoksymetr jest niewielkim, lekkim urządzeniem o klasie ochrony IPX1 (zabezpieczony przed kapiącą wodą). Pomiar wyświetlany jest po kilku sekundach na bardzo czytelnym wyświetlaczu. Odczyt pomiaru można ustawić w 6 różnych pozycjach dla wygody obsługującego.

Prosty w obsłudze • dostosowany do pomiaru na małych dziecięcych paluszkach

Przystosowane do dzieci pulsoksymetry napalcowe

Zestaw zawiera

  1. Pulsoksymetr ChoiceMMed MD300 C53
  2. Smycz
  3. Etui
  4. Baterie (2xAAA)
  5. Instrukcję obsługi w języku polskim

BLOG

13 Inne produkty w tej samej kategorii: