Trener oddechu Respiron

75,00 zł brutto

Informacja

Aparat do indywidualnych ćwiczeń i stymulacji głębokiego wdechu. Polecany do rehabilitacji pacjentów z fizjopatologią dróg oddechowych. 

Ze względu na duży zakres regulacji stopnia trudności wykonywanych ćwiczeń idealny dla dzieci, dorosłych oraz pacjentów po przebytych operacjach serca i płuc.

Produkt medyczny klasy 1, zgodny z Dyrektywą (UE) MDR 2017/745.

Do użytku indywidualnego.

Szczegóły

Respiron

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Urządzenia wspomagające diagnozę chorób układu oddechowego

PowerBreathe Respiron - Popraw siłę i jakość oddechu

poręczne i łatwe w użyciu urządzenie do treningu oddechowego z regulacją poziomu trudności.

Respiron jest urządzeniem do treningu oddechowego wykorzystującym przepływ powietrza. Został opracowany w celu ułatwienia oddychania i pomocy w przywracaniu prawidłowego toru oddychania. Urządzenie PowerBreathe Respiron wzmacnia i ćwiczy mięśnie oddechowe, wymuszając kontrolowane i głębokie wdechy. Urządzenie może być również stosowane we wspomaganiu przywracania i utrzymywaniu czynności płuc. 

Urządzenie posiada regulację natężenia trudności ćwiczeń, dzięki czemu można stopniowo zwiększać jego zakres zaczynając od 0 „łatwe”, stopniowo zwiększając poziom trudności do 3 ”Bardzo trudne”.

Dzięki regulacji stopnia trudności urządzenie można dostosować dla potrzeb zarówno dzieci jak i dorosłych

Dużą zaletą urządzenia jest możliwość dostosowania stopnia trudności wykonywanego ćwiczenia w zależności od danej sytuacji i osoby ćwiczącej. Przykładowo dla Pacjentów zaraz po operacjach czy dzieci, które nie są w stanie wykonać ćwiczenia przy standardowych ustawieniach trudności, można dostosować urządzenie do ich potrzeb przez zaklejenie wlotów powietrza w komorze 3 i 2 przy pomocy dołączonych do zestawu naklejek. Po osiągnięciu większej wydolności wdechowej, odklejenie wlotów pozwoli na powrót do standardowej funkcjonalności urządzenia i dalszych treningów z 4 stopniową skalą trudności.

Długie, powolne i skupione wdechy służą osiąganiu wielu celów i korzyści:

 1. Trenuje i wzmacnia mięśnie oddechowe
 2. Pomaga zachować pojemność i czynność płuc po okresie braku aktywności
 3. Osobom po operacjach płuc i serca pomaga przywrócić czynność płuc po okresach braku aktywności
 4. Zwiększa ciśnienie przezpłucne i objętości wdechowe
 5. Pomaga zapobiegać chorobom i zakażeniom oskrzeli oraz płuc
 6. Ułatwia głębokie oddychanie, co może pomóc w odksztuszaniu nadmiaru śluzu
 7. Doskonały do obniżania poziomu stresu

Jak korzystać z urządzenia Respiron

Po podłączeniu ustnika i rurki do komory z kulkami, należy objąć ustnik dokładnie ustami i wykonać głęboki wdech tak by kolejno unieść trzy kulki i utrzymać je w tym położeniu przez kilka sekund. Wdech powinien być energiczny i głęboki (ale nie szybki) tak by kulki unosiły się powoli kolejno, jednostajnym, płynnym ruchem do góry.

Ćwiczenia należy wykonywać w odpowiedniej ilości powtórzeń zgodnie z zaleceniami rehabilitanta.

Producent zaleca wykonanie dwóch serii po 10 wdechów dziennie.

Pamiętaj ! Kluczem do efektu są regularne ćwiczenia z POWERbreathe!

» Kompaktowy, lekki i przenośny

Łatwy do utrzymania w czystości

» 4 stopniowa skala trudności wykonywanych ćwiczeń

0 - łatwe, 1 - średnie, 2 - trudne, 3 - bardzo trudne

» Możliwość dodatkowego dostosowania do sytuacji i/lub osoby

Zwłaszcza w przypadku dzieci i pacjentów po operacjach można dodatkowo ułatwić na początek standardowe ustawienia trudności urządzenia

» Urządzenie Medyczne klasy 1, Deklaracja zgodności CE

Produkt medyczny klasy 1, zgodny z Dyrektywą (UE) MDR 2017/745

Urządzenie Respiron jest produktem o opatentowanej konstrukcji

Czyszczenie i konserwacja

Zaleca się czyszczenie urządzenia po każdym użyciu z powodu gromadzenia się śliny. Należy odłączyć rurkę i ustnik, a następnie umyć wszystkie części używając wody z mydłem, następnie przepłukać pod bieżącą wodą i pozostawić do całkowitego wyschnięcia . Przechowuj w zamkniętym i czystym pojemniku.

Ze względów higienicznych urządzenie Respiron przeznaczone jest dla jednego użytkownika i w tego samego urządzenie nie powinno korzystać kilka osób. W przypadku korzystania z urządzenia przez dzieci poniżej 16 roku życia konieczny jest nadzór osoby dorosłej.

Środki ostrożności

Urządzenie opracowana w celu wzmacniania mięśni oddechowy i nie jest przeznaczone do innych zastosowań. Produkt nie jest przeznaczony do rozpoznawania, leczenia czy zapobiegania chorobom. Produkt ze względów higienicznych sprzedawany jest w szczelnym opakowaniu i nie  podlega zwrotowi po jego uszkodzeniu.

 1. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania trenażera Respiron lub gdy cierpi się z powodu jakiegokolwiek schorzenia, należy skontaktować się z lekarzem.
 2. Trening mięśni oddechowych z trenażerem Respiron, nie jest zalecany pacjentom z przebytą odmą samoistną (płuco zapadnięte z powodu przebytego urazu, np. złamania żebra), ponieważ może on spowodować ponowne wystąpienie dolegliwości. Respiron może być stosowany w przypadku pacjentów, którzy przeszli urazową odmę opłucnową i/lub złamanie żebra, dopiero gdy całkowicie wrócą do zdrowia.
 3. Trening mięśni oddechowych nie jest odpowiedni dla pacjentów z astmą z obniżonym postrzeganiem objawów i tych, którzy cierpią na częste ostre nasilenie objawów choroby.
 4. Trening mięśni oddechowych nie jest odpowiedni dla pacjentów, którzy niedawno przeszli pęknięcie błony bębenkowej.
 5. Osoby poniżej 16. roku życia powinny stosować Respiron pod opieką dorosłych.

Zestaw zawiera

 1. Urządzenie Respiron higienicznie zapakowane
 2. Instrukcję obsługi w języku polskim

BLOG

Akcesoria

13 Inne produkty w tej samej kategorii: