Bandaż kohezyjny dla dzieci 7,5 cm x 4,5 m - serduszka

5.10 zł brutto

Informacja

Kolorowy samoprzylepny bandaż kohezyjny do zabezpieczania opatrunków i lekkich urazów u dzieci.

Oddychający, komfortowy, łatwy w aplikacji. Nie wymaga zawiązywania ani mocowania zapinką. Krepowana struktura materiału pozwala na dobranie optymalnego poziomu ucisku podczas bandażowania. Produkt jednorazowy.

Deklaracja CE

Produkt medyczny zgodny z dyrektywą 2017/745 klasa I, reguła 1

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

Szczegóły

YCB-7545-PH

Nowy produkt

Stan magazynowy

Ostatnie sztuki !

Dane techniczne

Długość taśmy4,5 m
Szerokość taśmy7,5 cm

Informacje szczegółowe

Bandaże kohezyjne

Bandaże kohezyjne to funkcjonalne, samoprzylepne bandaże do zabezpieczania opatrunków czy usztywniania stawów.

Pojedyncze zwoje nie luzują się i nie zsuwają, nawet przy opatrywaniu trudnych do bandażowania części ciała. Bardzo dobrze sprawdzają się przy bandażowaniu trudnych do opatrywania części ciała, np. w zgięciach kończyn.

Bandaż bardzo dobrze przepuszcza powietrze, nie powodując przegrzania skóry.

Wyrób medyczny zgodny z normami europejskimi:

EN ISO 13485:2016, EN ISO 14971:2019, EN 62366-1:2015/A1:2020, EN ISO 15223-1:2016, EN 1041:2008+A1:2013, EN ISO 10993-1:2009, EN ISO 10993-5:2009, EN ISO 10993-10:2013, EN ISO 11737-1:2018.

Bandaż kohezyjny marki yellowBAND to specjalna odmiana bandaża elastycznego. Może być stosowany do:

» zabezpieczania opatrunków nieklejących

» tworzenia opatrunków kompresyjnych

» mocowania szyn unieruchamiających

» zabezpieczania stawów po urazie

W przeciwieństwie do klasycznego bandaża elastycznego, bandaż kohezyjny wykonany jest z jednowarstwowej włókniny pokrytej substancją kohezyjną, która sprawia że opaska przyczepia się sama do siebie. Dzięki zastosowaniu syntetycznego kauczuku, bandaże kohezyjne mogą być używane przez osoby uczulone na lateks. Bandaż charakteryzuje się wyjątkową rozciągliwością, co ułatwia uzyskanie optymalnego poziomu ucisku przy jego nakładaniu. Każdy bandaż zapakowany jest w foliowe higieniczne opakowanie, które chroni go przed zabrudzeniem lub zniszczeniem podczas transportu i przechowywania. Dzięki zastosowaniu włókniny, która jest zdecydowanie lżejsza od tradycyjnego bandażu elastycznego, założony opatrunek jest mniejszy i wygodniejszy. Opaska nie posiada właściwości leczniczych, jest produktem wspomagającym proces leczenia. Produkt niejałowy.

Bandaże kohezyjne mają jeszcze kilka fajnych zalet:

» Bez nożyczek

Nie potrzeba do nich nożyczek, wystarczy oderwać potrzebną ilość w rękach. Możesz go więc użyć w każdej chwili gdy jest Ci potrzebny.

» Oddychający

Włóknina przepuszcza powietrze, więc skóra w miejscu aplikacji przez cały czas noszenia opatrunku ma odpowiednią wentylację.

» Samoklejący

Bandaż nasączony jest specjalną substancją kohezyjną, co powoduje że bandaż przylepia się sam do siebie, a jednocześnie nie przykleja się do skóry, ubrań czy włosów. Wystarczy docisnąć go do poprzedniego owinięcia, a opatrunek będzie się doskonale trzymał niezależnie od warunków – stąd też bardzo często używany jest przez lekarzy weterynarii.

» Bez zapinek

Dzięki „samoprzylepianiu się” nie ma potrzeby stosowania zapinek, które po pierwsze często się gubią, a po drugie ich  ostre końce mogą zadrapać skórę.

» Utrzymuje się na miejscu

Kolejne owinięcia bandaża trzymają się same siebie, nie ma więc problemu z opatrzeniem miejsc o nietypowym kształcie, z których tradycyjny bandaż elastyczny może się zsuwać.

» Odporny na wilgoć

Kolejną zaletą bandaża kohezyjnego jest jego odporność na działanie potu i wilgoci, opatrunek nie będzie się odklejał, ani zsuwał nawet jeśli zostanie poddany działaniu wody lub będzie wykorzystywany podczas intensywnej aktywności fizycznej.

» Ekonomiczny w użyciu

Bandaż kohezyjny zachowuje swoje przylepne właściwości nawet po oderwaniu, dlatego gdy owiniesz miejsce zbyt mocno możesz spokojnie go odwinąć i skorygować opatrunek bez konieczności marnowania dodatkowego kawałka bandaża.

» Stworzone z myślą o dzieciach

Kolorowe, wzorzyste bandaże zostały opracowane specjalnie z myślą o najmłodszych, których niepohamowana ciekawość świata często pcha w małe tarapaty :) Zadrapanie, stłuczenie czy skręcenie, wywołują ból, panikę, płacz i przerażenie, często całkowicie niewspółmierną do doznanej kontuzji. Kolorowy bandaż ma za zadanie odwrócić uwagę dziecka od nieprzyjemnego zdarzenia, pomóc w uspokojeniu oraz sprawnym zaopatrzeniu urazu przez rodzica lub opiekuna. No i można się pochwalić bajeranckim opatrunkiem wśród kolegów i koleżanek :)

Instrukcja użycia

 1. Miejsce aplikacji powinno być oczyszczone i osuszone.
 2. Należy odpowiednio dobrać rozmiar bandaża do miejsca aplikacji.
 3. Opatrunek pierwotny, który bandaż ma podtrzymywać powinien być założony bezpośrednio na ranę zgodnie z zasadami aseptyki. Jeśli bandaż nie jest wykorzystywany do podtrzymania opatrunku należy pominąć ten punkt.
 4. Wyjąć bandaż z opakowania.
 5. Założyć bandaż na miejscu docelowym tak, aby jego kolejne warstwy zachodziły na siebie, co pozwoli na utrzymywanie się bandaża poprzez działanie kohezyjne.
 6. Jeśli bandaż jest zbyt długi, należy przyciąć go do pożądanej długości.
 7. Wolny koniec bandaża należy docisnąć palcami do poprzednich warstw opatrunku, upewniając się, że przylegają do siebie i tworzą bezpieczne połączenie.
 8. Skontrolować, czy opatrunek nie uciska zbyt mocno i nie pojawiają się cechy niedokrwienia takie jak bladość, czy zasinienie.
 9. Bandaż powinien być zmieniany zgodnie z instrukcją dla opatrunku pierwotnego.
 10. Jeśli opatrunek nie służy do przytrzymywania opatrunku jałowego, powinien być zmieniony kiedy ulegnie uszkodzeniu lub zabrudzeniu, nie rzadziej niż codziennie

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące wyrobu

 1. Wyrób przeznaczony do jednorazowego użytku, ponowne użycie może zagrażać zdrowiu lub życiu
 2. Wyrób niejałowy, nie należy stosować bezpośrednio na rany czy uszkodzony naskórek.
 3. Nie należy używać wyrobu po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
 4. Opatrunek powinien być zakładany z zachowaniem zasad higieny.
 5. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych takich jak: zaczerwienienie, świąd, wysypka, należy usunąć opatrunek i przerwać jego stosowanie.
 6. Miejsce aplikacji należy obserwować pod kątem możliwości wystąpienia infekcji (może objawiać bólem, zaczerwienieniem, obrzękiem wokół miejsca aplikacji lub gorączką). Jeśli w trakcie stosowania opatrunku wystąpi podejrzenie infekcji należy usunąć taśmę i dokonać oględzin miejsca aplikacji w celu podjęcia dalszych decyzji terapeutycznych
 7. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, przechowywać w pomieszczeniach, w których utrzymywana jest stała temperatura w przedziale od +5 do +35 °C, a wilgotność od 35% do 70%.

BLOG

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

6 Inne produkty w tej samej kategorii: