Drewniana szczoteczka do zębów Curaprox CS 4440 wood

Biodegradowalne szczoteczki do zębów Curaprox CS 4440 wood Zobacz większe

Deklaracja firmy Curaden, właściciela marki Curaprox o zgodności produkowanych produktów kosmetycznych z Rozporządzeniem UE nr 1223/2009 oraz oświadczenie o nie stosowaniu we wszystkich swoich produktach żadnych składników wymienionych w rozporządzeniu UE Omnibus VI 2023/1490, a sklasyfikowanych jako rakotwórcze, mutagenne lub działające szkodliwie na rozrodczość.

Deklaracja Omnibus VI 2023/1490 (211.25k)

40.00 zł brutto

Informacja

Nareszcie powstała! Drewniana szczoteczka do zębów Curaprox, która naprawdę dba o zęby i dziąsła - a także o środowisko naturalne!

Niezwykle delikatna dla zębów i dziąseł. Wyjątkowo skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej.

4440 pojedynczych włókien CUREN® w pięknej drewnianej, ekologicznej oprawie!

Pielęgnacja jamy ustnej klasy premium w szwajcarskim wydaniu.

Kartonowe opakowanie zawiera 1 szt. szczoteczki.

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Curaprox najlepsze szczoteczki do zębów

Poczuj jedność z naturą każdego dnia

z pięknym, drewnianym ciepłem biodegradowalnej, kompostowalnej rączki i żywymi kolorami włókien na główce szczoteczki

CURAPROX CS 4400 wood ultra soft

to dzieło sztuki, które możesz z miłością podarować rodzinie i przyjaciołom!

Dbanie o zdrowie zębów jest ważne gdyż brak odpowiedniej higieny jamy ustnej może mieć ogromny wpływ na ogólny stan Twojego zdrowia. Nieusunięta płytka nazębna sprzyja rozwojowi bakterii i jest jedną z najczęstszych przyczyn podrażnienia i chorób dziąseł. Co więcej bakterie, które rozwijają się w związku z przewlekłym zapaleniem przyzębia nie pozostają w jamie ustnej, lecz przedostają się do krwioobiegu, co może skutkować rozwojem chorób ogólnoustrojowych oraz zwiększać ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu. Właśnie dlatego tak ważna jest ta prosta codzienna czynność kontrolowania biofilmu i burzenia jego struktury raz czy dwa razy dziennie. I dlatego też ważne jest by dbając o zęby używać zarówno odpowiednich technik higieny, past i szczoteczek, które gwarantują perfekcyjną czystość bez ryzyka uszkodzenia dziąseł.

Bakterie płytki nazębnej są jedną z najczęstszych przyczyn chorób dziąseł. Bakterie wykorzystują zawarte w pożywieniu cukry do produkcji kwasów, które mogą podrażniać dziąsła i rozpuszczać szkliwo, prowadząc do powstania ubytków. Uwalniane przez bakterie toksyny przyczyniają się do powstania stanu zapalnego oraz uszkodzenia tkanki dziąseł, mobilizując organizm do przesyłania większej ilości krwi w te rejony, co w efekcie skutkuje krwawieniem dziąseł podczas szczotkowania. Nieusunięta płytka z czasem twardnieje i przeradza się w kamień nazębny. Ta skorupiasta substancja, gromadzi się wokół linii dziąseł i mocno przylega do zębów, utrudniając ich czyszczenie. Obecność bakterii może powodować także cofanie się dziąseł. Niedostateczna higiena jamy ustnej powoduje że zaczynają tworzyć się małe „kieszonki”, w których gromadzi się coraz więcej płytki nazębnej. Kieszonki te z czasem pogłębiają się, osłabiając kości i tkanki, które podtrzymują i chronią zęby.

Inną bardzo istotną rzeczą o której często w pośpiechu zapominamy jest czyszczenie zębów ze zbyt dużym naciskiem, co w połączeniu z twardymi szczoteczkami może dać fatalne skutki dla zębów i przyzębia. Za mocny nacisk uszkadza bowiem tkanki, powodując krwawienie dziąseł, recesje, ubytki klinowe i może być powodem innych poważnych problemów zdrowotnych. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko czym czyścimy nasze zęby, ale także zadbać o odpowiednią technikę ich pielęgnacji.

Dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu produkty marki CURAPROX, których niezmiennie od lat sami używany oraz które mogą być używane bez ryzyka uszkodzeń zębów i dziąseł. Myjąc zęby szczoteczkami marki CURAPROX w szczególności w połączeniu z pastami tej marki można łatwo zauważyć pozytywne rezultaty. A dzięki bajecznie kolorowym produktom, motywacja do starannego czyszczenia zębów, utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie - nawet przez dzieci :) 

Heritage Medical NEWS

Utrzymaj wysoką motywację do prawidłowej higieny jamy ustnej, otrzymuj najnowsze wiadomości i nie przegap żadnej super oferty produktów Curaprox!

Formularz zapisu do newsletter

Ta sama przełomowa technologia oraz doskonały design
stosowany we wszystkich kultowych szczoteczkach Curaprox

Wielu posiadaczy drewnianych szczoteczek do zębów uważa, że poszli na kompromis - wybrali szczoteczkę, która jest dobra dla środowiska, ale nie czyści tak dobrze, jak szczoteczki plastikowe. Teraz możesz mieć wszystko dzięki drewnianej ultramiękkiej szczoteczce do zębów Curaprox: w delikatny sposób dba o zęby i dziąsła - a także o środowisko naturalne.

Drewniana szczoteczka do zębów, która troszczy się o Twój uśmiech i środowisko naturalne

» 4440 WŁÓKIEN CUREN® o średnicy 0,10 mm

4440 włókien ułożonych blisko siebie tworzy gęstą i wydajną powierzchnię czyszczącą. Zastosowane w szczoteczce włókna CUREN®, są niezwykle cienkie (średnica pojedynczego włókna to zaledwie 0,1 mm) i niewiarygodnie delikatne dla Twoich zębów i dziąseł. Specjalnie opatentowane włókna CUREN®, są bardziej sprężyste niż te zastosowane w większości zwykłych szczoteczek i zachowują swoje właściwości i miękkość niezależnie od tego czy są suche czy mokre. Dzięki niesamowitej gęstości miękkiego włosia delikatnie i efektywnie zapobiegają powstawaniu uszkodzeń, ale też dokładnie rozbijają i usuwają płytkę nazębną.

» PERFEKCYJNE CZYSZCZENIE DZIĘKI TECHNOLOGII Curacurve®

Kompaktowa, mała główka szczoteczki jest lekko odchylona zapewniając optymalne czyszczenie i możliwość dotarcia do każdego zęba.

» W 100% BIODEGRADOWLNY DREWNIANY UCHWYT

Uchwyt został wykonany w Szwajcarii z ultratwardego, ultratrwałego i pozyskiwanego w zrównoważony sposób drewna bukowego oraz zabezpieczony woskiem z drzewa palmowego carnauba w celu ochrony przed uszkodzeniem przez wodę. Uchwyt jest w 100% biodegradowalny i można go kompostować..

» AMA PIANETA

Ama Pianeta oznacza – między innymi – zrównoważoną uprawę żywności, promocję naturalnych procesów oraz rozważne korzystanie z zasobów planety. Marka Curaprox dba o zdrowie jamy ustnej, ale również o naszą planetę. Dlatego założyciel marki Curaprox, Ueli Breitschmid, powołał markę Ama Pianeta – aby szanować przyrodę, faunę i florę, nasze środowisko i społeczeństwo. Curaprox z pasją wspiera zrównoważoną uprawę bukowego drewna... aby zachować zdrowy ekosystem leśny w Szwajcarii z pokolenia na pokolenie. 

» Jak wyrzucić szczoteczkę do zębów?

Odłam główkę szczoteczki za pomocą szczypiec lub podobnego narzędzia. Wyrzuć główkę szczoteczki do zwykłego kosza. Natomiast w 100% biodegradowalną, drewnianą rączkę do pojemnika na odpady bio. Zalecamy wymianę drewnianej szczoteczki do zębów co dwa miesiące (aby uniknąć wygiętych włókien i nagromadzenia się potencjalnie szkodliwych bakterii). 

Dlaczego szczoteczki Curaprox są lepsze od zwykłych szczoteczek?

Czyszczenie zębów w niewłaściwy sposób może wywołać wiele problemów stomatologicznych.

Jeżeli przyzwyczaisz się i konsekwentnie będziesz stosować zasady pielęgnacji jamy ustnej z wykorzystaniem najlepszych produktów i odpowiedniej techniki – zagwarantujesz sobie zdrowe zęby, uczucie głębokiej czystości oraz pewność siebie jaką daje świeży oddech.

Jak najlepiej i najzdrowiej czyścić zęby

Prosta i skuteczna technika czyszczenia zębów

  1. Trzymaj szczoteczkę tak, jak pióro, pochyloną pod kątem 45 stopni
  2. Połowa włókien powinna znaleźć się na dziąsłach, a połowa na zębach
  3. Wykonuj małe, okrężne ruchy, prawie bez żadnego nacisku
  4. Zacznij od najtrudniejszych miejsc, od wewnętrznej części zębów, od tylnych zębów trzonowych, przechodząc do części zewnętrznej, kończąc na powierzchniach żujących.
Wysoka jakość produktu

Najlepszej jakości szwajcarskie wyroby do pielęgnacji jamy ustnej produkowane przez firmę Curaden od 1972 roku

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych w branży.

BLOG

Akcesoria

29 Inne produkty w tej samej kategorii: