Szczoteczka jednopęczkowa Curaprox CS 1009 blister

26.00 zł brutto

Informacja

Precyzyjna szczoteczka do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni CURAPROX CS 1009 ortho / single.

Niezwykle delikatna dla zębów i dziąseł. Wyjątkowo skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej.

Opracowana specjalnie dla najlepszej techniki mycia zębów, czyli - ząb po zębie!

Pielęgnacja jamy ustnej klasy premium w szwajcarskim wydaniu. 

Opakowanie typu blister zawiera 1 szt. szczoteczki.

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Higiena aparatów ortodontycznych

Osiągnij perfekcję w higienie jamy ustnej

CURAPROX CS 1009 ortho / single

Metoda szczotkowania „solo” z użyciem szczoteczki CS 1009 to idealne czyste zęby oraz brak stanów zapalnych na linii dziąseł.

CURAPROX CS 1009 ortho to jednopęczkowa szczoteczka do zębów z niezwykle gęstymi i miękkimi włóknami. Przeznaczona jest specjalnie do czyszczenia trudno dostępnych miejsc oraz do precyzyjnego czyszczenia bruzdy dziąsłowej. Włókna o długości 9 mm i specjalnie zaprojektowana rączka idealne sprawdzą się podczas szczotkowania zębów z aparatem ortodontycznym. Niezwykle wysoka gęstość miękkich włókien skutecznie przeciwdziała długotrwałemu gromadzeniu się płytki nazębnej. Szczoteczka została specjalnie opracowana do metody mycia zębów ząb po zębie – tzw. ‘solo’. Ze względu na swoją konstrukcję polecana jest szczególnie osobom noszącym aparaty ortodontyczne, jak również osobom z wrażliwymi dziąsłami. Szczoteczka to również doskonałe rozwiązanie gdy chcesz doczyścić nierówne zęby.

Higiena jamy ustnej w przypadku osób które noszą aparat ortodontyczny jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku codziennego rytuału szczotkowania u osób bez aparatu. Jest to aspekt szczególnie istotny gdyż nieprawidłowa higiena może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia próchnicy i odwapnień.

Po pierwsze, przez Twoje zęby biegnie metalowy drut ze stałymi punktami mocowania, co generuje więcej komplikacji podczas mycia zębów. Ponieważ w wielu zakamarkach i ciasnych przestrzeniach może pozostawać wiele resztek pokarmowych i zanieczyszczeń, a tym samym niebezpiecznych bakterii, musisz zwrócić szczególną uwagę by dokładnie wyczyścić te miejsca. Dotarcie i wyczyszczenie wszystkich szczelin jest bardzo uciążliwe, dlatego warto skorzystać z rozwiązań które skutecznie mogą nam w tym pomóc. Szczoteczka curaprox CS 1009 ortho dzięki swojej budowie pozwala na skuteczne dotarcie i wyczyszczenie wszystkich zakamarków, bez ryzyka uszkodzeń i podrażnień zębów i dziąseł.

Po drugie, bardzo wiele osób noszących aparat skarży się na nadwrażliwość, szczególnie w początkowej fazie leczenia. Dolegliwości pojawiają się w momencie szczotkowania, jedzenia oraz picia zimnych lub gorących napojów. W większości przypadków jest to naturalna reakcja, która będzie wymagała dostosowania Twoich nawyków do aktualnej sytuacji. W przypadku diety będzie to skutkowało przejściem na jakiś czas na produkty delikatne i płynne. Natomiast w przypadku szczotkowania zbawienne okażą się szczoteczki z miękkim włosiem.

Po trzecie, higiena jamy ustnej u osoby z aparatem powinna być nie tylko dokładna i skrupulatna, ale przede wszystkim regularna i jak radzą dentyści powinno się ją wykonywać częściej niż tradycyjne mycie. Szczoteczki curaprox są więc i tu idealnym wyborem: zapewniają delikatną i skuteczną higienę jamy ustnej nawet u osób z nadwrażliwością i dodatkowo oferują bogatą gamę kolorystyczną, by częstsze mycie nie wiało nudą :) 

Heritage Medical NEWS

Utrzymaj wysoką motywację do prawidłowej higieny jamy ustnej, otrzymuj najnowsze wiadomości i nie przegap żadnej super oferty produktów Curaprox!

Formularz zapisu do newsletter

NIEZWYKLE PRECYZYJNA
czyli szczoteczka do zadań specjalnych CS 1009 ortho / single

szczoteczka polecana przez dentystów na całym świecie, której grono miłośników codziennie się powiększa

szczoteczka jednopęczkowa curaprox cs 1009 ortho

» DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ SZCZOTECZKĘ „CS 1009 ORTHO / SINGLE”?

Ponieważ całą „czarną robotę” wykonuje pojedyncza kępka. I z tego względu idealnie czyści ząb po zębie oraz linię dziąseł. To najlepszy sposób czyszczenia zębów. Entuzjaści tej szczoteczki uwielbiają wykonywać te dokładne, delikatne ruchy wzdłuż linii dziąseł – czyszczenie w tych miejscach, do których dojście wydaje się prawie niemożliwe. Nawet pomiędzy zębami, a aparatem, zamkami lub retainerami to również świetny sposób na czyszczenie ciasnych i nierównych zębów czy jedynek od wewnętrznej strony.

czyszczenie zębów metodą 'solo' czyli ząb po zębie

Stosując metodę czyszczenia „solo” zapewnisz sobie czyściutkie ząbki i unikniesz powstawania stanów zapalnych na linii dziąseł, a dzięki temu unikniesz:

Gromadzenia się biofilmu – lub płytki nazębnej – na linii dziąseł …

… a co za tym idzie, unikniesz zaostrzania się stanu zapalnego …

… a co za tym idzie, unikniesz problemu z cofającymi się dziąsłami …

… a co za tym idzie, unikniesz problemu odsłoniętych szyjek zębowych!

Czyli w sumie unikniesz sporej ilości bólu z powodu nadwrażliwości zębów!

Ta technika jest również idealna jeśli chodzi o pielęgnację Twojej jamy ustnej w przypadku, gdy cierpisz z powodu cofających się dziąseł i odsłoniętych szyjek zębowych.

» PERFEKCYJNIE I DELIKATNIE

Pojedyncza kępka z ultracienkimi włóknami Curen® o długości 9 mm zapewni Ci dokładną i niepowtarzalną pielęgnację. Włókna szczoteczki CS 1009 ortho są sztywniejsze od włókien w innych szczoteczkach Curaprox. Musisz tylko starannie skierować włókna szczoteczki, aby weszły w linię dziąseł. Podczas czyszczenia, ząb po zębie, włókna rozkładają się w wachlarzyk skrupulatnie czyszcząc bruzdę dziąsłową.

» I JESZCZE FAJNA CIEKAWOSTKA

Szczotkując zęby szczoteczką CS 1009 orhto nie musisz stosować pasty do zębów :). Możesz zatem czyścić swoje ząbki zawsze, gdy masz na to ochotę lub wolną chwilkę … np. oglądając film, serial czy czytając książkę … Czyż nie fantastyczne rozwiązanie w podróży ?

Jak czyścić implanty, aparaty ortodontyczne i protezy

Potrzeba nieco praktyki, aby nauczyć się wykonywania tych precyzyjnych, delikatnych ruchów wzdłuż linii dziąseł. Po opanowaniu tej sztuki, będziesz w stanie szczotkować zęby najlepiej, jak się da. 

Szczoteczki CS 1009 występują w dwóch różnych szatach graficznych, jako CS 1009 single lub CS 1009 ortho, są to te same szczoteczki które wysyłamy zamiennie.

Kochasz kolory ? My też !

Dlatego masz do wyboru w zależności od humoru :)

20 WERSJI KOLORYSTYCZNYCH SZCZOTECZEK 

Bajecznie kolorowe szczoteczki do zębów Curaprox CS 1009

Wysoka jakość produktu

Najlepszej jakości szwajcarskie wyroby do pielęgnacji jamy ustnej produkowane przez firmę Curaden od 1972 roku

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych w branży.

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 Inne produkty w tej samej kategorii: