Szczoteczka do zębów Curaprox CS 5460 ortho blister

26.00 zł brutto

Informacja

Szczoteczka Curaprox CS 5460 ortho została zaprojektowana specjalnie dla osób które noszą aparat ortodontyczny.

Główka szczoteczki została ukształtowana w specjalny sposób w formie „bruzdy na aparat”, jej włókna są przycięte krócej w środku, aby mogły doskonale wyczyścić aparat i zamki.

Wyprodukowana w Szwajcarii. 

Opakowanie typu blister - zawiera 1 szt. szczoteczki.

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Higiena aparatów ortodontycznych

Nosisz aparat ortodontyczny? Oto, jak zapewnisz sobie najlepszą higienę jamy ustnej

CURAPROX CS 5460 ortho

Najlepsza pielęgnacja dla Twojego aparatu ortodontycznego !

Higiena jamy ustnej w przypadku osób które noszą aparat ortodontyczny jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku codziennego rytuału szczotkowania u osób bez aparatu. Jest to aspekt szczególnie istotny gdyż nieprawidłowa higiena może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia próchnicy i odwapnień.

Po pierwsze, przez Twoje zęby biegnie metalowy drut ze stałymi punktami mocowania, co generuje więcej komplikacji podczas mycia zębów. Ponieważ w wielu zakamarkach i ciasnych przestrzeniach może pozostawać wiele resztek pokarmowych i zanieczyszczeń, a tym samym niebezpiecznych bakterii, musisz zwrócić szczególną uwagę by dokładnie wyczyścić te miejsca. Dotarcie i wyczyszczenie wszystkich szczelin jest bardzo uciążliwe, dlatego warto skorzystać z rozwiązań które skutecznie mogą nam w tym pomóc. 

5460 włókien główki szczoteczki Curaprox CS 5460 ortho jest nieznacznie przyciętych na środku, aby idealnie otulić Twój aparat i zamki… zapewniając jeszcze skuteczniejsze czyszczenie. Najlepszą pielęgnację Twojego aparatu ortodontycznego.

Po drugie, bardzo wiele osób noszących aparat skarży się na nadwrażliwość, szczególnie w początkowej fazie leczenia. Dolegliwości pojawiają się w momencie szczotkowania, jedzenia oraz picia zimnych lub gorących napojów. W większości przypadków jest to naturalna reakcja, która będzie wymagała dostosowania Twoich nawyków do aktualnej sytuacji. W przypadku diety będzie to skutkowało przejściem na jakiś czas na produkty delikatne i płynne. Natomiast w przypadku szczotkowania zbawienne okażą się szczoteczki z miękkim włosiem.

Po trzecie, noszenie aparatu ortodontycznego może obciążać dziąsła, więc dbanie o nie jest również niezbędne. Musisz upewnić się, że dziąsła są nie tylko odpowiednio oczyszczone, ale także masowane, aby zapewnić im optymalny przepływ krwi.

Po czwarte, higiena jamy ustnej u osoby z aparatem powinna być nie tylko dokładna i skrupulatna, ale przede wszystkim regularna i jak radzą dentyści powinno się ją wykonywać częściej niż tradycyjne mycie. Szczoteczki Curaprox są więc i tu idealnym wyborem: zapewniają delikatną i skuteczną higienę jamy ustnej nawet u osób z nadwrażliwością i dodatkowo oferują bogatą gamę kolorystyczną, by częstsze mycie nie wiało nudą :) 

Heritage Medical NEWS

Utrzymaj wysoką motywację do prawidłowej higieny jamy ustnej, otrzymuj najnowsze wiadomości i nie przegap żadnej super oferty produktów Curaprox!

Formularz zapisu do newsletter

BEZ ZBĘDNEGO NACISKU
czyli ultra miękka szczoteczka CS 5460 ortho

szczoteczka polecana przez dentystów na całym świecie, której grono miłośników codziennie się powiększa

szczoteczka curaprox cs 5460 ortho

» 5460 WŁÓKIEN CUREN®

5460 włókien ułożonych blisko siebie tworzy gęstą i wydajną powierzchnię czyszczącą. Porównując ze zwykłymi szczoteczkami CURAPROX CS 5460 ma od trzech do pięciu razy więcej włókien, dzięki czemu może usuwać płytkę nazębną w najlepszy możliwy sposób nie powodując uszkodzeń, ani zębów, ani dziąseł. Szczoteczka sprawdzi się idealnie u osób z założonym aparatem ortodontycznym, które bardzo często odczuwają nadwrażliwość zębów i dziąseł zwłaszcza w pierwszej fazie kuracji.

» KOMPAKTOWA I MAŁA GŁÓWKA

Kompaktowa i mała główka szczoteczki jest lekko odchylona zapewniając optymalne czyszczenie i możliwość dotarcia do każdego zęba. Dodatkowo szczoteczkę dostosowano do czyszczenia aparatu ortodontycznego przez przycięcie środkowej linii włókien, zyskując tym samym rowek, dzięki czemu wyczyścisz swój aparat jeszcze efektywniej.

» DELIKATNA ALE SKUTECZNA

Zastosowane w szczoteczce włókna CUREN®, są niezwykle cienkie (średnica pojedynczego włókna to zaledwie 0,1 mm) i niewiarygodnie delikatne dla Twoich zębów i dziąseł. Specjalnie opatentowane włókna CUREN®, są bardziej sprężyste niż te zastosowane w większości zwykłych szczoteczek i zachowują swoje właściwości i miękkość niezależnie od tego czy są suche czy mokre. Dzięki niesamowitej gęstości miękkiego włosia delikatnie i efektywnie zapobiegają powstawaniu uszkodzeń, ale też dokładnie rozbijają i usuwają płytkę nazębną. Z każdym ruchem szczoteczka CS 5460 usuwa 10 x więcej osadu niż rzadkie, twarde włosie standardowych szczoteczek.

» OŚMIOKĄTNY UCHWYT

Nie bez powodu kształt szczoteczki nie uległ zmianie od wielu lat, gdyż tego co doskonałe się nie zmienia :) szczoteczka CURAPROX wyposażona jest w ośmiokątny uchwyt, który pozwala prawie automatycznie czyścić zęby pod właściwym kątem. 

Prostujesz zęby? Zadbaj o właściwą higienę jamy ustnej

Wiele osób zakłada aparaty ortodontyczne by skorygować pozycję zębów i cieszyć się pięknym uśmiechem. Trzeba jednak pamiętać że z aparatem wiąże się również konieczność wyjątkowej dbałości o higienę jamy ustnej. 

Wybierając odpowiednie narzędzia możliwe jest utrzymanie zębów i dziąseł w zdrowiu aż do samego końca kuracji, pod warunkiem że pacjent bardzo dokładnie doczyszcza przestrzenie dookoła zamków i pomiędzy drutami.

Ile razy dziennie należy szczotkować zęby z założonym aparatem?

No cóż ... właściwie ciągle ..., ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu :)

Najlepiej zaopatrz się w zestaw szczoteczek do domu, do pracy i do torebki.

Szczotkuj zęby rano i wieczorem, a także po każdym posiłku, stosując właściwą technikę:

  • • ustaw szczoteczkę CURAPROX CS 5460 ortho pod kątem około 45 stopni na linii dziąseł
  • • szczotkując unikaj horyzontalnych ruchów
  • • przesuwaj się wzdłuż zębów i aparatu małymi, okrężnymi ruchami
  • • pamiętaj o tym, aby również wyczyścić linię dziąseł

WAŻNE: Kluczem do skutecznego usuwania płytki bakteryjnej i osiągnięcia radości, jaką dają zdrowe zęby i dziąsła jest delikatne szczotkowanie. Wiele osób robi to zbyt mocno, wywołując problemy takie jak: uszkodzenia szkliwa zębów, cofanie się dziąseł czy odsłonięte korzenie zębów. 

Wysoka jakość produktu

Najlepszej jakości szwajcarskie wyroby do pielęgnacji jamy ustnej produkowane przez firmę Curaden od 1972 roku

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych w branży.

BLOG

Akcesoria

29 Inne produkty w tej samej kategorii: