Szczoteczka do zębów Curaprox velvet 12460 blister

35.00 zł brutto

Informacja

Nowoczesna szczoteczka do zębów, która stanowi wielki przełom w higienie jamy ustnej.

Szczoteczka przeznaczona dla świadomego użytkownika z wysoką umiejętnością techniki szczotkowania.

12460 pojedynczych włókien CUREN niezwykle skutecznych w walce z próchnicą!

Opakowanie typu blister - zawiera 1 szt szczoteczki.

Kolor włosia wysyłamy losowo.

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Curaprox najlepsze szczoteczki do zębów

Szczoteczka którą pokochają Twoje dziąsła

CURAPROX CS 12460 velvet

Do każdej czynności, która nastawiona jest na osiągnięcie sukcesu, należy podejść metodologicznie, jak do rytuału.

Nie ma znaczenia, czy to sport, praca czy samoopieka.

Dbanie o zdrowie zębów jest ważne gdyż brak odpowiedniej higieny jamy ustnej może mieć ogromny wpływ na ogólny stan Twojego zdrowia. Nieusunięta płytka nazębna sprzyja rozwojowi bakterii i jest jedną z najczęstszych przyczyn podrażnienia i chorób dziąseł. Co więcej bakterie, które rozwijają się w związku z przewlekłym zapaleniem przyzębia nie pozostają w jamie ustnej, lecz przedostają się do krwioobiegu, co może skutkować rozwojem chorób ogólnoustrojowych oraz zwiększać ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu. Właśnie dlatego tak ważna jest ta prosta codzienna czynność kontrolowania biofilmu i burzenia jego struktury raz czy dwa razy dziennie. I dlatego też ważne jest by dbając o zęby używać zarówno odpowiednich technik higieny, past i szczoteczek, które gwarantują perfekcyjną czystość bez ryzyka uszkodzenia dziąseł.

Bakterie płytki nazębnej są jedną z najczęstszych przyczyn chorób dziąseł. Bakterie wykorzystują zawarte w pożywieniu cukry do produkcji kwasów, które mogą podrażniać dziąsła i rozpuszczać szkliwo, prowadząc do powstania ubytków. Uwalniane przez bakterie toksyny przyczyniają się do powstania stanu zapalnego oraz uszkodzenia tkanki dziąseł, mobilizując organizm do przesyłania większej ilości krwi w te rejony, co w efekcie skutkuje krwawieniem dziąseł podczas szczotkowania. Nieusunięta płytka z czasem twardnieje i przeradza się w kamień nazębny. Ta skorupiasta substancja, gromadzi się wokół linii dziąseł i mocno przylega do zębów, utrudniając ich czyszczenie. Obecność bakterii może powodować także cofanie się dziąseł. Niedostateczna higiena jamy ustnej powoduje że zaczynają tworzyć się małe „kieszonki”, w których gromadzi się coraz więcej płytki nazębnej. Kieszonki te z czasem pogłębiają się, osłabiając kości i tkanki, które podtrzymują i chronią zęby.

Jakie są więc najlepsze sposoby na to, aby codzienna pielęgnacja jamy ustnej była przyjemna i zachęcająca dla Ciebie oraz by pozwalała jak najdłużej utrzymać zdrowe zęby i dziąsła?

Świetna, miękka szczoteczka do zębów i właściwa technika szczotkowania!

Ważne aby zdać sobie sprawę, że wysokiej jakości technika szczotkowania zębów pomaga zapobiegać wielu chorobom ogólnoustrojowym i że warto poświęcić czas na mycie zębów! Najlepiej jest szczotkować ząb po zębie. Ruchy szczoteczki mogą być szybkie, ale czas spędzony na szczotkowaniu zębów musi odpowiadać ich ilości i oczywiście własnym możliwościom.

Dlaczego miękka szczoteczka jest lepsza?

Miękka i gęsta szczoteczka do zębów skuteczniej oczyści zęby, ponieważ powierzchnia czyszcząca jest większa, a włosie bardziej elastyczne, co pozwala dostać się w różne trudno dostępne bruzdy, szczeliny, nierówności zębowe i przerwy. Co ważniejsze, ten rodzaj szczoteczki nie uszkodzi zębów ani dziąseł! Ważne jest również, aby myć zęby nie dociskając zbyt mocno szczoteczki, tak by włosie swobodnie prześlizgiwało się przez wypukłe i wklęsłe powierzchnie. Stosowanie lżejszego nacisku gwarantuje również, że podczas szczotkowania nie uszkodzimy zębów ani dziąseł.

Skuteczne i atraumatyczne

Miękkie, gęste szczoteczki do zębów polecane są pacjentom ze zdrowymi zębami i dziąsłami, ale także osobom z nadwrażliwymi szyjkami zębowymi czy w trakcie leczenia lub po zabiegach chirurgicznych. Szczoteczka z super miękkim włosiem skutecznie czyści nie podrażniając dziąseł podczas gdy usta wracają do zdrowia. Szczoteczki Curaprox CS 12460 velvet to także doskonały wybór dla kobiet w okresie ciąży. W czasie ciąży obserwujemy zwiększenie poziomu progesteronu we krwi, który może powodować opuchliznę i tkliwość dziąseł, a nawet krwawienia i stany zapalne, super miękka szczoteczka pozwoli na utrzymanie właściwiej higieny jamy ustnej nie powodując dyskomfortu i niechęci do regularnego czyszczenia zębów.

Czy szczoteczka Curaprox CS 12460 Velvet jest dla wszystkich?

Odpowiedź trudna - ale nie - nie polecamy jej każdemu. To szczoteczka wymagająca świadomego użytkownika, który potrafi docenić skuteczność, miękkość, gęstość włosia i przede wszystkim chce poświęcić odpowiednią ilość czasu na prawidłowe i perfekcyjne czyszczenie zębów. Nie jest to szczoteczka w żadnym razie do szybkiego, „byle jakiego” mycia, czy dla osób które nadal uważają że lepsze efekty uzyskają twardą szczoteczką. Nie jest to szczoteczka również dla osób początkujących czy ze złymi nawykami higieny jamy ustnej. Jeżeli jesteś na początku swojej drogi w ulepszaniu technik higieny jamy ustnej lepiej sięgnij po szczoteczkę CS 5460 lub CS 3960 i stopniowo udoskonalaj przy współpracy ze swoim dentystą metodę prawidłowego szczotkowania zębów.

Heritage Medical NEWS

Utrzymaj wysoką motywację do prawidłowej higieny jamy ustnej, otrzymuj najnowsze wiadomości i nie przegap żadnej super oferty produktów Curaprox!

Formularz zapisu do newsletter

ULTRA MIĘKKA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW
CS 12460 VELVET

niezastąpiona w codziennej higienie jamy, zwłaszcza dla osób z tkliwymi i podrażnionymi dziąsłami

Ultra miękka szczoteczka do zębów dla osób z wrażliwymi dziąsłami

» 12460 WŁÓKIEN CUREN®

12460 włókien ułożonych blisko siebie tworzy niesamowicie gęstą i wydajną powierzchnię czyszczącą. Polecana przez stomatologów i higienistki stomatologiczne z oczywistych powodów: mnogość delikatnych włókien usuwa płytkę nazębną bez ścierania szkliwa… i czyści linię dziąseł bez zranienia. Szczoteczkę Curaprox CS 12460 velvet polecamy szczególnie osobom po zabiegach dentystycznych oraz przyszłym mamom do regularnego czyszczenia zębów w trakcie i po ciąży.

» KOMPAKTOWA I MAŁA GŁÓWKA

Kompaktowa i mała główka szczoteczki jest lekko odchylona zapewniając optymalne czyszczenie i możliwość dotarcia do każdego zęba.

» DELIKATNA ALE SKUTECZNA

Zastosowane w szczoteczce włókna CUREN®, są niezwykle cienkie (średnica pojedynczego włókna to zaledwie 0,08 mm) i niewiarygodnie delikatne dla Twoich zębów i dziąseł. Specjalnie opatentowane włókna CUREN®, są bardziej sprężyste niż te zastosowane w większości zwykłych szczoteczek i zachowują swoje właściwości i miękkość niezależnie od tego czy są suche czy mokre. Dzięki niesamowitej gęstości miękkiego włosia delikatnie i efektywnie zapobiegają powstawaniu uszkodzeń, ale też dokładnie rozbijają i usuwają płytkę nazębną. Szczoteczka zapewni Ci odpowiedni masaż i czyszczenie dziąseł oraz uczucie głębokiej czystości, niemalże jak po wizycie u higienistki.

» OŚMIOKĄTNY UCHWYT

Nie bez powodu kształt szczoteczki nie uległ zmianie od wielu lat, gdyż tego co doskonałe się nie zmienia :) szczoteczka CURAPROX wyposażona jest w ośmiokątny uchwyt, który pozwala prawie automatycznie czyścić zęby pod właściwym kątem. 

Dlaczego szczoteczki Curaprox są lepsze od zwykłych szczoteczek?

Czyszczenie zębów w niewłaściwy sposób może wywołać wiele problemów stomatologicznych.

Jeżeli przyzwyczaisz się i konsekwentnie będziesz stosować zasady pielęgnacji jamy ustnej z wykorzystaniem najlepszych produktów i odpowiedniej techniki – zagwarantujesz sobie zdrowe zęby, uczucie głębokiej czystości oraz pewność siebie jaką daje świeży oddech.

Jak najlepiej i najzdrowiej czyścić zęby

Prosta i skuteczna technika czyszczenia zębów

  1. Trzymaj szczoteczkę tak, jak pióro, pochyloną pod kątem 45 stopni
  2. Połowa włókien powinna znaleźć się na dziąsłach, a połowa na zębach
  3. Wykonuj małe, okrężne ruchy, prawie bez żadnego nacisku
  4. Zacznij od najtrudniejszych miejsc, od wewnętrznej części zębów, od tylnych zębów trzonowych, przechodząc do części zewnętrznej, kończąc na powierzchniach żujących.

Rozjaśnij swoją codzienną rutynę higieny jamy ustnej

i przy okazji swoją łazienkę :) szykowną, dyskretną elegancją, wybierając spośród

12 RÓŻNYCH KOMBINACJI KOLORYSTYCZNYCH 

Bajecznie kolorowe szczoteczki do zębów

Wysoka jakość produktu

Najlepszej jakości szwajcarskie wyroby do pielęgnacji jamy ustnej produkowane przez firmę Curaden od 1972 roku

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych w branży.

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 Inne produkty w tej samej kategorii: