Szczoteczka jednopęczkowa Curaprox CS 1006 blister

26.00 zł brutto

Informacja

Precyzyjna szczoteczka do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni CURAPROX CS 1006 single.

Niezwykle delikatna dla zębów i dziąseł. Wyjątkowo skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej.

Opracowana specjalnie dla najlepszej techniki mycia zębów, czyli - ząb po zębie!

Pielęgnacja jamy ustnej klasy premium w szwajcarskim wydaniu. 

Opakowanie typu blister zawiera 1 szt. szczoteczki.

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Higiena aparatów ortodontycznych

Osiągnij perfekcję w higienie jamy ustnej

CURAPROX CS 1006 single

Metoda szczotkowania „solo” z użyciem szczoteczki CS 1006 to idealne czyste zęby oraz brak stanów zapalnych na linii dziąseł.

CURAPROX CS 1006 single to jednopęczkowa szczoteczka do zębów z niezwykle gęstymi i miękkimi włóknami. Przeznaczona jest specjalnie do czyszczenia zębów w tylnej części jamy ustnej i wokół zębów trzonowych oraz do precyzyjnego czyszczenia bruzdy dziąsłowej. Włókna o długości 6 mm i specjalnie zaprojektowana rączka idealne sprawdzą się gdy musisz dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Niezwykle wysoka gęstość miękkich włókien skutecznie przeciwdziała długotrwałemu gromadzeniu się płytki nazębnej. Szczoteczka została specjalnie opracowana do metody mycia zębów ząb po zębie – tzw. ‘solo’. Ze względu na swoją konstrukcję polecana jest szczególnie osobom noszącym aparaty ortodontyczne, jak również osobom z wrażliwymi dziąsłami. Szczoteczka to również doskonałe rozwiązanie gdy chcesz doczyścić nierówne zęby.

Higiena jamy ustnej w przypadku osób które noszą aparat ortodontyczny jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku codziennego rytuału szczotkowania u osób bez aparatu. Jest to aspekt szczególnie istotny gdyż nieprawidłowa higiena może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia próchnicy i odwapnień.

Po pierwsze, przez Twoje zęby biegnie metalowy drut ze stałymi punktami mocowania, co generuje więcej komplikacji podczas mycia zębów. Ponieważ w wielu zakamarkach i ciasnych przestrzeniach może pozostawać wiele resztek pokarmowych i zanieczyszczeń, a tym samym niebezpiecznych bakterii, musisz zwrócić szczególną uwagę by dokładnie wyczyścić te miejsca. Dotarcie i wyczyszczenie wszystkich szczelin jest bardzo uciążliwe, dlatego warto skorzystać z rozwiązań które skutecznie mogą nam w tym pomóc. Szczoteczka curaprox CS 1006 single dzięki swojej budowie pozwala na skuteczne dotarcie i wyczyszczenie wszystkich zakamarków, bez ryzyka uszkodzeń i podrażnień zębów i dziąseł.

Po drugie, bardzo wiele osób noszących aparat skarży się na nadwrażliwość, szczególnie w początkowej fazie leczenia. Dolegliwości pojawiają się w momencie szczotkowania, jedzenia oraz picia zimnych lub gorących napojów. W większości przypadków jest to naturalna reakcja, która będzie wymagała dostosowania Twoich nawyków do aktualnej sytuacji. W przypadku diety będzie to skutkowało przejściem na jakiś czas na produkty delikatne i płynne. Natomiast w przypadku szczotkowania zbawienne okażą się szczoteczki z miękkim włosiem.

Po trzecie, higiena jamy ustnej u osoby z aparatem powinna być nie tylko dokładna i skrupulatna, ale przede wszystkim regularna i jak radzą dentyści powinno się ją wykonywać częściej niż tradycyjne mycie. Szczoteczki curaprox są więc i tu idealnym wyborem: zapewniają delikatną i skuteczną higienę jamy ustnej nawet u osób z nadwrażliwością i dodatkowo oferują bogatą gamę kolorystyczną, by częstsze mycie nie wiało nudą :) 

Heritage Medical NEWS

Utrzymaj wysoką motywację do prawidłowej higieny jamy ustnej, otrzymuj najnowsze wiadomości i nie przegap żadnej super oferty produktów Curaprox!

Formularz zapisu do newsletter

NIEZWYKLE PRECYZYJNA
czyli szczoteczka do zadań specjalnych CS 1006 single

szczoteczka polecana przez dentystów na całym świecie, której grono miłośników codziennie się powiększa

szczoteczka jednopęczkowa curaprox cs 1006

» DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ SZCZOTECZKĘ „CS 1006 SINGLE”?

Ponieważ całą „czarną robotę” wykonuje pojedyncza kępka. I z tego względu idealnie czyści ząb po zębie oraz linię dziąseł. To najlepszy sposób czyszczenia zębów. Entuzjaści tej szczoteczki uwielbiają wykonywać te dokładne, delikatne ruchy wzdłuż linii dziąseł – czyszczenie w tych miejscach, do których dojście wydaje się prawie niemożliwe. Nawet pomiędzy zębami, a aparatem, zamkami lub retainerami.

czyszczenie zębów metodą 'solo' czyli ząb po zębie

Stosując metodę czyszczenia „solo” zapewnisz sobie czyściutkie ząbki i unikniesz powstawania stanów zapalnych na linii dziąseł, a dzięki temu unikniesz:

Gromadzenia się biofilmu – lub płytki nazębnej – na linii dziąseł …

… a co za tym idzie, unikniesz zaostrzania się stanu zapalnego …

… a co za tym idzie, unikniesz problemu z cofającymi się dziąsłami …

… a co za tym idzie, unikniesz problemu odsłoniętych szyjek zębowych!

Czyli w sumie unikniesz sporej ilości bólu z powodu nadwrażliwości zębów!

Ta technika jest również idealna jeśli chodzi o pielęgnację Twojej jamy ustnej w przypadku, gdy cierpisz z powodu cofających się dziąseł i odsłoniętych szyjek zębowych.

» PERFEKCYJNIE I DELIKATNIE

Pojedyncza kępka z ultracienkimi włóknami Curen® o długości 6 mm zapewni Ci dokładną i niepowtarzalną pielęgnację. Włókna szczoteczki CS single są sztywniejsze od włókien w innych szczoteczkach Curaprox.  Musisz tylko starannie skierować włókna szczoteczki, aby weszły w linię dziąseł. Podczas czyszczenia, ząb po zębie, włókna rozkładają się w wachlarzyk skrupulatnie czyszcząc bruzdę dziąsłową.

» I JESZCZE FAJNA CIEKAWOSTKA

Szczotkując zęby szczoteczką CS 1006 single nie musisz stosować pasty do zębów :). Możesz zatem czyścić swoje ząbki zawsze, gdy masz na to ochotę lub wolną chwilkę … np. oglądając film, serial czy czytając książkę …

Jak czyścić implanty, aparaty ortodontyczne i protezy

Potrzeba nieco praktyki, aby nauczyć się wykonywania tych precyzyjnych, delikatnych ruchów wzdłuż linii dziąseł. Po opanowaniu tej sztuki, będziesz w stanie szczotkować zęby najlepiej, jak się da. 

Kochasz kolory ? My też !

Dlatego masz do wyboru w zależności od humoru :)

24 WERSJI KOLORYSTYCZNYCH SZCZOTECZEK 

Bajecznie kolorowe szczoteczki do zębów Curaprox

Wysoka jakość produktu

Najlepszej jakości szwajcarskie wyroby do pielęgnacji jamy ustnej produkowane przez firmę Curaden od 1972 roku

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych w branży.

BLOG

Akcesoria

29 Inne produkty w tej samej kategorii: