Szczoteczki Curaprox CS 5460 Marble

55.00 zł brutto

Informacja

Limitowana edycja szczoteczek CS 5460 ultra soft Edycja Marble.

Niezwykle delikatne dla zębów i dziąseł. Wyjątkowo skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej.

Soczysty, duet marmurkowych szczoteczek Curaprox 5460, to zabawna wersja zwykłych przedmiotów codziennego użytku :)

Wyprodukowane w Szwajcarii. 

Opakowanie zawiera 2 szczoteczki.

Szczegóły

CS-5460-Marble-dwupak

Nowy produkt

Stan magazynowy

Ostatnie sztuki !

Informacje szczegółowe

Curaprox najlepsze szczoteczki do zębów

Szwajcarskie szczoteczki do codziennego, radosnego mycia zębów

CURAPROX CS 5460 wersja limitowana Marble Edycja 2023

Dbanie o zdrowie jamy ustnej może być przyjemne, a nawet pełne radości!

W każdej chwili każdego dnia, w każdym zwykłym przedmiocie, z którym nieświadomie wchodzisz w interakcję, może kryć się coś niezwykłego. Poszukiwanie tych pięknych elementów, takich jak rozległe żyłki w zielonych liściach, małe dołeczki w uśmiechu przyjaciela lub misterne detale ukryte w zwykłych szczoteczkach do zębów, może sprawić, że Twój dzień będzie o wiele przyjemniejszy!

To właśnie stanowi istotę Marble Edition szczoteczek do zębów autorstwa szwajcarskiego studia projektowego Sula i jego dyrektor kreatywnej Nadji Stäubli. Jej projekt, zainspirowany pięknem codziennego życia i chęcią ożywienia zwykłych przedmiotów codziennego użytku, stworzył pięknego towarzysza codziennego szczotkowania.

Szczoteczki Curaprox wersja limitowana Marble

Dbanie o zdrowie zębów jest ważne gdyż brak odpowiedniej higieny jamy ustnej może mieć ogromny wpływ na ogólny stan Twojego zdrowia. Nieusunięta płytka nazębna sprzyja rozwojowi bakterii i jest jedną z najczęstszych przyczyn podrażnienia i chorób dziąseł. Co więcej bakterie, które rozwijają się w związku z przewlekłym zapaleniem przyzębia nie pozostają w jamie ustnej, lecz przedostają się do krwioobiegu, co może skutkować rozwojem chorób ogólnoustrojowych oraz zwiększać ryzyko wystąpienia zawału serca czy udaru mózgu. Właśnie dlatego tak ważna jest ta prosta codzienna czynność kontrolowania biofilmu i burzenia jego struktury raz czy dwa razy dziennie. I dlatego też ważne jest by dbając o zęby używać zarówno odpowiednich technik higieny, past i szczoteczek, które gwarantują perfekcyjną czystość bez ryzyka uszkodzenia dziąseł.

Bakterie płytki nazębnej są jedną z najczęstszych przyczyn chorób dziąseł. Bakterie wykorzystują zawarte w pożywieniu cukry do produkcji kwasów, które mogą podrażniać dziąsła i rozpuszczać szkliwo, prowadząc do powstania ubytków. Uwalniane przez bakterie toksyny przyczyniają się do powstania stanu zapalnego oraz uszkodzenia tkanki dziąseł, mobilizując organizm do przesyłania większej ilości krwi w te rejony, co w efekcie skutkuje krwawieniem dziąseł podczas szczotkowania. Nieusunięta płytka z czasem twardnieje i przeradza się w kamień nazębny. Ta skorupiasta substancja, gromadzi się wokół linii dziąseł i mocno przylega do zębów, utrudniając ich czyszczenie. Obecność bakterii może powodować także cofanie się dziąseł. Niedostateczna higiena jamy ustnej powoduje że zaczynają tworzyć się małe „kieszonki”, w których gromadzi się coraz więcej płytki nazębnej. Kieszonki te z czasem pogłębiają się, osłabiając kości i tkanki, które podtrzymują i chronią zęby.

Inną bardzo istotną rzeczą o której często w pośpiechu zapominamy jest czyszczenie zębów ze zbyt dużym naciskiem, co w połączeniu z twardymi szczoteczkami może dać fatalne skutki dla zębów i przyzębia. Za mocny nacisk uszkadza bowiem tkanki, powodując krwawienie dziąseł, recesje, ubytki klinowe i może być powodem innych poważnych problemów zdrowotnych. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko czym czyścimy nasze zęby, ale także zadbać o odpowiednią technikę ich pielęgnacji.

Dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu produkty marki CURAPROX, których niezmiennie od lat sami używany oraz które mogą być używane bez ryzyka uszkodzeń zębów i dziąseł. Myjąc zęby szczoteczkami marki CURAPROX w szczególności w połączeniu z pastami tej marki można łatwo zauważyć pozytywne rezultaty. A dzięki bajecznie kolorowym produktom, motywacja do starannego czyszczenia zębów, utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie - nawet przez dzieci :) 

BEZ ZBĘDNEGO NACISKU
czyli nasz klasyk szczoteczka CS 5460

szczoteczka polecana przez dentystów na całym świecie, której grono miłośników codziennie się powiększa

ultra miękka szczoteczka zo zębów curaprox CS 5460

» 5460 WŁÓKIEN CUREN®

5460 włókien ułożonych blisko siebie tworzy gęstą i wydajną powierzchnię czyszczącą. Porównując ze zwykłymi szczoteczkami CURAPROX CS 5460 ma od trzech do pięciu razy więcej włókien, dzięki czemu może usuwać płytkę nazębną w najlepszy możliwy sposób nie powodując uszkodzeń, ani zębów, ani dziąseł. Szczególnie polecamy tą szczoteczkę osobom z wrażliwymi dziąsłami.

» KOMPAKTOWA I MAŁA GŁÓWKA

Kompaktowa i mała główka szczoteczki jest lekko odchylona zapewniając optymalne czyszczenie i możliwość dotarcia do każdego zęba.

» DELIKATNA ALE SKUTECZNA

Zastosowane w szczoteczce włókna CUREN®, są niezwykle cienkie (średnica pojedynczego włókna to zaledwie 0,1 mm) i niewiarygodnie delikatne dla Twoich zębów i dziąseł. Specjalnie opatentowane włókna CUREN®, są bardziej sprężyste niż te zastosowane w większości zwykłych szczoteczek i zachowują swoje właściwości i miękkość niezależnie od tego czy są suche czy mokre. Dzięki niesamowitej gęstości miękkiego włosia delikatnie i efektywnie zapobiegają powstawaniu uszkodzeń, ale też dokładnie rozbijają i usuwają płytkę nazębną. Z każdym ruchem szczoteczka CS 5460 usuwa 10 x więcej osadu niż rzadkie, twarde włosie standardowych szczoteczek.

» OŚMIOKĄTNY UCHWYT

Nie bez powodu kształt szczoteczki nie uległ zmianie od wielu lat, gdyż tego co doskonałe się nie zmienia :) szczoteczka CURAPROX wyposażona jest w ośmiokątny uchwyt, który pozwala prawie automatycznie czyścić zęby pod właściwym kątem. 

Dlaczeko szczoteczki Curaprox są lepsze od zwykłych szczoteczek

Czyszczenie zębów w niewłaściwy sposób może wywołać wiele problemów stomatologicznych.

Jeżeli przyzwyczaisz się i konsekwentnie będziesz stosować zasady pielęgnacji jamy ustnej z wykorzystaniem najlepszych produktów i odpowiedniej techniki – zagwarantujesz sobie zdrowe zęby, uczucie głębokiej czystości oraz pewność siebie jaką daje świeży oddech.

Jak poprawnie czyścić zęby szczoteczkami Curaprox

Prosta i skuteczna technika czyszczenia zębów

  1. Trzymaj szczoteczkę tak, jak pióro, pochyloną pod kątem 45 stopni
  2. Połowa włókien powinna znaleźć się na dziąsłach, a połowa na zębach
  3. Wykonuj małe, okrężne ruchy, prawie bez żadnego nacisku
  4. Zacznij od najtrudniejszych miejsc, od wewnętrznej części zębów, od tylnych zębów trzonowych, przechodząc do części zewnętrznej, kończąc na powierzchniach żujących.
Wysoka jakość produktu

Najlepszej jakości szwajcarskie wyroby do pielęgnacji jamy ustnej produkowane przez firmę Curaden od 1972 roku

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych w branży.

BLOG

Akcesoria

29 Inne produkty w tej samej kategorii: