TANITA BC-730 - Analizator tkanki tłuszczowej

197,00 zł brutto

Informacja

Mały analizator tkanki tłuszczowej, do analizy podstawowych parametrów składu ciała. 

Kompaktowy i najmniejszy w całej gamie modeli Tanita analizator składu ciała wykorzystujący technologię Bioimpedancji elektrycznej. 

Analizator do domowego użytku.

+ GRATIS - Krem ochronny do rąk

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

BC-730-Z+gratis

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Maksymalne obciążenie150 kg
Dokładność pomiaru100 g
Dokładność pomiaru w %0,1 %
Metoda pomiaru4 elektrody, analiza BIA
Sposób pomiaruprzez stopy
Częstotliwość pomiaruJednoczęstotliwościowy, 50kHz
Kolorzielony
Tryb "GOŚCIA"tak
Typ sylwetkiStandard, Sportowiec
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
Wiek metabolicznytak
Oszacowanie tkanki kostnej (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Pamięć użytkowników5 osób
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Zasilaniebateryjne 4 x AA
Wymiary platformy wagowejok. 26 x 21,5 cm
Wysokość platformy wagowejok. 3,2 cm
Ciężar własny wagi875 g
Ciężar wagi wraz z opakowaniem1 kg

Informacje szczegółowe

Mały analizator tkanki tłuszczowej TANITA BC-730

Niewielkich wymiarów analizator składu ciała Tanita BC 730, charakteryzuje się eleganckim wykonaniem i niewielka wagą własną. Mimo małych rozmiarów posiada imponującą gamę funkcji. Przy pomocy analizatora wykorzystującego nowoczesną technologię bioimpedancji elektrycznej BIA można zapoznać się nie tylko z samą masą ciała, ale także procentową zawartością tkanki tłuszczowej czy ilością masy mięśniowej.

Analizator Tanita BC 730 podaje także % zawartość wody w organizmie oraz szacunkową ilość masy kostnej. Posiada także funkcje które pomogą zarówno osobom dbającym o swoja sylwetkę jak i tym które walczą z nadprogramowymi kilogramami w lepszym zrozumieniu swojego ciała i indywidualnym dopasowaniu diety czy planu ćwiczeń. Bazując na obliczonej przezmianie materii można zbudować podstawę diety i modyfikować ją w zależności od zaplanowanego celu: utraty masy lub jej przyrostu. Waga posiada również wbudowaną funkcję oceny sylwetki w dziewięciostopniowej skali która pozwala zauważyć zmieniające się proporcje pomiędzy tkanką tłuszczową, a masą mięśniową , a przez co zmotywować do dalszego wysiłku. Monitor polecany jest zarówno dla osób o małej aktywności fizycznej jak i tych którzy dużo ćwiczą. Analizator polecany jest także dla rodzin z dziećmi, które mogą badać ilość tkanki tłuszczowej już od 5 roku życia. Analizator obsługuje się za pomocą przycisków i dedykowany jest dla tych którzy nie przepadają za obsługą panelu dotykowego.

Jeżeli często przemieszczasz się z miejsca na miejsce i potrzebujesz zabierać ze sobą swój analizator - możesz opcjonalnie dokupić elegancką torbę do bezpiecznego transportu analizatora.

Pomysł na prezent dla osoby dbającej o zdrowy tryb życia

Pomysł na ciekawy i praktyczny prezent

dla bliskiej osoby, dbającej o zdrowy tryb życia.

Analizator tkanki tłuszczowej

Krem ochronny do rąk - GRATIS

Wodę z organizmu tracimy codziennie - poprzez wydalanie, część znika w postaci potu i wydychanego powietrza. W upalne dni wydzielająca się w postaci potu woda schładza nasze ciało, a podczas zimna jest wydychana w postaci pary. Ponieważ organizm ludzki nie jest przystosowany do gromadzenia wody, musimy więc uzupełniać jej zapasy by ciało mogło dobrze funkcjonować. Dbanie o odpowiedni poziom wody jest ważne dla osób zdrowo się odżywiających, korzystających z diet (spożywany błonnik wymaga dużej ilości wody do popicia), osób podróżujących, pijących kawę i alkohol czy też intensywnie uprawiających sporty. Pamiętajmy że niedobór wody ogranicza prawidłowy rozwój i właściwe funkcjonowanie organizmu. Prawidłowe nawodnienie pomaga ci czuć się dobrze i wzmacnia organizm. Zwiększa poziom energii, czyni cię bardziej uważnym, a nawet pomaga zredukować stres. Zwykłymi objawami odwodnienia są zmęczenie, sucha skóra, ból głowy. Większe odwodnienie może prowadzić do zawrotów głowy i nudności, a w ekstremalnych przypadkach do śmierci. 

Analizator tkanki tłuszczowej BC 730 przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci (w wieku 5-17 lat), prowadzących nieaktywny, umiarkowany oraz aktywny tryb życia, a także dla dorosłych o sportowym typie ciała. Uwaga! W przypadku dzieci (w wieku 5-17), urządzenie wyświetli tylko wagę, BMI i % ilość tkanki tłuszczowej. Waga nie jest przeznaczona dla zawodowych sportowców oraz kulturystów.

By ułatwić Ci monitoring odczytów, do każdego analizatora dołączona jest karta, na której możesz zapisywać poszczególne pomiary. Nową kartę w formacie pdf możesz pobrać na tej stronie w sekcji - Drukuj (pod zdjęciami).

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa. Analizatory są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.
Zasilanie
 • 4 baterie AA (paluszki) -  zawarte w dostawie.
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD - wysokość cyfr ok 20 mm.
Obsługa
 • obsługa wagi przy pomocy przycisków.

Analiza składu ciała

Waga wykonuje następujące pomiary:

masa ciała

pomiar tkanki tluszczowej

Pomiar masy mięśni

Zawartość wody w organizmie

Wisceralna tkanka tłuszczowa

[ kg ]

[ % ]

[ kg ]

[ % ]

Masa
ciała

Pomiar tkanki
tłuszczowej

Masa 
mięśni

Całkowita
zawartość wody

Poziom 
tłuszczu trzewnego

Podstawowa przemiana materii BMR

Zmineralizowana masa kostna

Ocena sylwetki

Wiek metaboliczny

[ kcal ]

[ kg ]

Podstawowa przemiana
materii BMR

Zmineralizowana
masa kostna

Physique rating
ocena sylwetki

Wiek
metaboliczny

 Dodatkowe funkcje

Funkcja SPORTOWIEC
 • funkcja przeznaczona dla osób intensywnie uprawiających sporty. Tanita definiuje typ sylwetki "sportowiec" jako osoby zaangażowane w intensywną aktywność fizyczną przez ok. 10 godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Typ sylwetki "sportowiec" obejmuje również osobę, która ćwiczy mniej niż 10 godzin tygodniowo, ale systematycznie od wielu lat
Tryb GOŚĆ
 • umożliwia przeprowadzenie analizy ciała bez rejestrowania użytkownika w pamięci analizatora.
Tryb TYLKO WAGA
 • wykonuje tylko pomiar masy ciała bez przeprowadzania analizy.
Funkcja RECALL
 • pozwala na podgląd ostatnich odczytów podczas wyświetlania aktualnych wyników z analizy składu ciała. Używając przycisku "RECALL" można przywołać ostatni pomiar z pomiaru masy ciała, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, procentowej zawartości wody w organizmie, masy mięśni, podstawowej przemiany materii oraz poziomu wisceralnej tkanki tłuszczowej.  W przypadku dzieci (5-17 lat) urządzenie pokaże pomiar masy ciała oraz zawartości tkanki tłuszczowej. 
 AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 30 s bezczynności.
Zmiana jednostek masy
 • analizator może pracować w trybach: lb, kg, st/lb.

Zestaw zawiera:

 1. Analizator składu ciała Tanita BC-730
 2. Instrukcję obsługi w języku polskim
 3. Dodatkowy przewodnik po analizie składu ciała
 4. Kartę z informacją o warunkach gwarancji
 5. Komplet baterii (4 x AA)

Odkryj naturalne ciepło od Merino - cieplutka, delikatna dla skóry bielizna termoaktywna

Bieliznę z wełny merino polecamy szczególnie osobom które lubią podróże i sport na świeżym powietrzu. To również pomysł na idealny prezent dla aktywnego seniora !

Termoaktywna bielizna z wełny merino - otul się ciepłem

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 4. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 5. Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 6. Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 7. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 8. Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu. Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 9. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 10. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".

Niektóre pomiary można ręcznie zapisywać w bezpłatnej aplikacji na telefon z systemem Android oraz iOS

MyTherapy to bezpłatna aplikacja której zadaniem jest skuteczniejsze prowadzenie zaleconej przez lekarza, dietetyka czy trenera terapii zdrowotnej. Przypomina o zażyciu leków, wykonaniu pomiarów jak np. regularna kontrola masy ciała, nawodnienia czy poziomu tkanki tłuszczowej oraz pozwala zaplanować aktywność fizyczną.

Więcej informacji na temat aplikacji MyTherapy

Bezpłatna aplikacja do przypominania i gromadzenia wyników pomiarów ciśnienia krwi

BLOG

Akcesoria

23 Inne produkty w tej samej kategorii: