TANITA RD-953 - Analizator Składu Ciała

999.00 zł brutto

Informacja

Dwuczęstotliwościowy analizator składu ciała ze zintegrowaną technologią Bluetooth®.

Zaawansowany technologicznie analizator umożliwiający wykonanie 11 różnych pomiarów składu ciała w tym unikalną ocenę jakości mięśni.

Analizator do domowego użytku.

+ GRATIS - Szczoteczka CURAPROX CS 5460 - 1 szt.

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

RD-953-White+gratis

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Maksymalne obciążenie200 kg
Dokładność pomiarudo 100 kg - 50 g, 100-200 kg - 100 g
Dokładność pomiaru w %0,1 %
Metoda pomiaru4 elektrody, analiza BIA
Sposób pomiaruprzez stopy
Częstotliwość pomiaruDwuczęstotliwościowy, 6.25kHz / 50kHz
Kolorbiało-srebrny
Tryb "GOŚCIA"tak
Typ sylwetkiStandard, Sportowiec
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Ocena masy mięśnitak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
Wiek metabolicznytak
Oszacowanie tkanki kostnej (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Wskaźnik BMItak
Pamięć użytkowników4 osoby
Obsługa wagidotykowy panel lub przez telefon z darmową aplikacją
Bezprzewodowa transmisja danychtak
Zasilaniebateryjne 4 x AA
Wymiary platformy wagowejok. 30 x 33 cm
Wysokość platformy wagowej3 cm
Ciężar własny wagi2,1 kg
Ciężar wagi wraz z opakowaniem3,2 kg

Informacje szczegółowe

Analizator składu ciała Tanita RD-953 z bezprzewodową transmisją danych Bluetooth®

Tanita RD-953 to dwuczęstotliwościowy analizator składu ciała, który wykorzystując technologię podwójnej częstotliwości BIA, pozwala na precyzyjne określenie wagi jak również oszacowanie ilości składników naszego ciała - kluczowych dla utrzymania dobrego zdrowia i smukłej sylwetki - takich jak ilość tkanki tłuszczowej, masa i jakość mięśni czy ilość wody w organizmie.

Ta niezwykle elegancka waga jest niezastąpionym urządzeniem wspierającym osoby zmagające się z nadwagą w motywowaniu do dalszego wysiłku w drodze do upragnionego celu. Analizator doceniają także osoby dla których sport stanowi ważną część życia, które dzięki systematycznej analizie pomiarów i indywidualnym doborze ćwiczeń mogą wzmacniać siłę swoich mięśni, a co za tym idzie osiągi w zawodach sportowych. I wreszcie wagę z analizą składu ciała polecamy każdej osobie dla której własne zdrowie i nienaganna sylwetka są ważnym priorytetem w życiu.

Analizator przeznaczony jest do użytku domowego i w bezpieczny, komfortowy sposób pozwala na regularne obserwowanie zmian zachodzących w ciele w trakcie założonego planu treningowego czy diety.

Jeżeli często przemieszczasz się z miejsca na miejsce i potrzebujesz zabierać ze sobą swój analizator - możesz opcjonalnie dokupić elegancką torbę do bezpiecznego transportu analizatora.

Urzadzenie z bezprzewodową transmisją danych

Analizator wyposażony w bezprzewodową transmisję danych

pozwala na komfortowe przeglądanie i analizę zapisanych danych z ważenia.

Analizator składu ciała z bezprzewodową transmisją danych

Niewątpliwą zaletą tej wagi - poza niezwykle atrakcyjnym wyglądem i użytecznymi funkcjami- jest możliwość połączenia z telefonem wyposażonym w system iOS lub Android. Wystarczy jedynie ściągnąć bezpłatną aplikację „My Tanita” by móc bez ograniczeń zapisywać wszystkie swoje pomiary na własnym telefonie. Instalacja aplikacji i jej użytkowanie jest bardzo proste i intuicyjne. Po zainstalowaniu aplikacji i sparowaniu telefonu z urządzeniem możemy obsługiwać analizator z pozycji własnego telefonu. Analiza składu ciała trwa bardzo szybko i po kliku sekundach wyniki pomiarów automatycznie zapisywane są w telefonie. Można je przeglądać na wygodnych wykresach lub w formie tabeli.

Aplikacja My Tanita

Wszystkie dane analizy składu ciała na Twoim telefonie !

Tanita RD-953 oferuje możliwość zapisywania danych z wykonanych pomiarów do Twojego telefonu, poprzez darmową aplikację mobilną "my Tanita" dla telefonów iPhone / Android ™.

Wszystkie dane z pomiarów możesz obserwować i analizować w swoim telefonie w bezpłatnej aplikacji myTanita, do której pomiar przesyłany jest automatycznie po sparowaniu urządzeń. Monitoring pomiarów składu ciała pomoże Ci w zdrowy sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i jednocześnie zmniejszyć masę ciała, ale nie kosztem ubywających mięśni czy redukcji wody z organizmu. Aby umożliwić Ci jak najbardziej precyzyjny pomiar w aplikacji masz możliwość odjęcia od wagi ciężaru ubrań które masz na sobie oraz ciężaru telefonu.

Bezprzewodowe przesyłanie danych z analizatora do telefonu

Przeglądaj wygodnie dane z pomiarów składu ciała w swoim telefonie

Utrzymanie analizatora w czystości

Nie tylko w dobie pandemii, ale i codziennie dbaj o swój analizator składu ciała i czyść go zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi, a odwdzięczy Ci się długim i bezawaryjnym użytkowaniem oraz wysoką precyzją pomiarów.

Pomost wagowy należy regularnie przecierać i utrzymywać w czystości, gdyż zalegający kurz i tłuste osady będą miały po czasie negatywny wpływ na wykonywany pomiar. Należy również pamiętać by regularnie dezynfekować powierzchnię analizatora, zwłaszcza gdy korzysta z niego kilka osób. Analizatory Tanita szczycą się wysoką jakością wykonania, a w szczególności płaska powierzchnia pomostu, na której stajemy bosymi stopami jest łatwa do zachowania wysokiej higieny.

Jeżeli posiadasz analizator z pomostem ze szkła hartowanego dezynfekuj go chusteczkami nasączonymi środkiem bakteriobójczym na bazie alkoholu. Jeżeli posiadasz analizator z pomostem wykonanym z tworzywa ABS, stosuj dezynfekujące chusteczki bezalkoholowe.

Promocja w Heritage Medical !

Teraz razem z wagą otrzymasz od Heritage Medical - szczoteczkę do zębów CURAPROX CS 5460 Ultra Soft - 1 szt. – GRATIS !

kolor szczoteczki wysyłamy losowo

Ultra miękka szczoteczka do czyszczenia zębów Curaprox CS 5460

Szczoteczka niezwykle delikatna dla zębów i dziąseł. Wyjątkowo skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej.

5460 pojedynczych włókien CUREN® niezwykle skutecznych w walce z próchnicą!

Pielęgnacja jamy ustnej klasy premium w szwajcarskim wydaniu.

Precyzyjne pomiary elementów składowych ciała

Dwie częstotliwości pomiaru = dokładniejsze wyniki składu ciała

Analizator składu ciała Tanita RD-953 do przeprowadzania precyzyjnej analizy wykorzystuje dwuczęstotliwościowy, bezpieczny prąd o częstotliwości 50kHz i 6,25kHz. Pozwala ważyć i analizować osoby do maksymalnej nośności wagi 200kg. Urządzenie jest wagą dwuzakresową, dzięki czemu osoby ważące do 100 kg mogą uzyskać odczyt masy ciała z dokładnością aż do 50g, natomiast osoby ważce powyżej 100kg uzyskają wynik z dokładnością do 100g. Pełna analiza składu ciała jest dostępna dla osób od 18 do 99 roku życia, pozostałe osoby mogą korzystać z funkcji ważenia.

Bardzo istotną cechą analizatora jest jego niewielka wysokość (3cm) i duży wygodny pomost wagowy. Stabilną konstrukcję wagi oraz bardzo czytelny wyświetlacz docenią szczególnie osoby starsze.

Analizator tkanki tłuszczowej RD 953 przeznaczony jest dla dorosłych prowadzących nieaktywny, umiarkowany oraz aktywny tryb życia, a także dla dorosłych o sportowym typie ciała. Uwaga! W przypadku dzieci (w wieku 5-17), urządzenie wyświetli tylko wagę. Dla dzieci (poniżej 4 roku życia) i dorosłych (powyżej 100 roku życia), monitor wyświetli jedynie masę ciała. Waga nie jest przeznaczona dla zawodowych sportowców oraz kulturystów.

Jeżeli wolisz notować pomiary na kartce papieru, kartę pomiarów w formacie pdf możesz pobrać na tej stronie w sekcji - Drukuj (pod zdjęciami).

Opis wagi

Obudowa
 • Podstawa wykonana z odpornego, łatwego do utrzymania w czystości tworzywa sztucznego zwieńczonego grubym pomostem wykonanym z szkła hartowanego. Analizatory są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.
Zasilanie
 • 4 baterie AA (paluszki) -  zawarte w dostawie.
Wyświetlacz
 • duży wyświetlacz z kolorowymi diodami, które odpowiednim kolorem podpowiadają czy Twój wynik mieści się w normie, jest zbyt wysoki czy zbyt niski
Obsługa
 • przez panel dotykowy z czterema klawiszami funkcyjnymi lub przez indywidualny telefon z systemem iOS lub Android z zainstalowaną darmową aplikacją "my Tanita"

Analiza składu ciała

Waga wykonuje następujące pomiary:

masa ciała

pomiar tkanki tluszczowej

Pomiar masy mięśni

Wskaźnik budowy ciała

Zawartość wody w organizmie

[ kg ]

[ % ]

[ kg ]

[ % ]

Masa
ciała

Pomiar tkanki
tłuszczowej

Masa mięśni
Ocena masy mięśni

Wskaźnik
budowy ciała

Całkowita
zawartość wody

Wisceralna tkanka tłuszczowa

Podstawowa przemiana mterii

Zmineralizowana masa kostna

Wskaźnik BMI

Wiek metaboliczny

[ kcal ]

[ kg ]

Poziom 
tłuszczu trzewnego

Podstawowa przemiana
materii BMR

Zmineralizowana
masa kostna

Wskaźnik
BMI

Wiek
metaboliczny

Zobacz jakie są normy i jak interpretować poszczególne pomiary z analizatora składu ciała

 Dodatkowe funkcje

Funkcja SPORTOWIEC
 • funkcja przeznaczona dla osób intensywnie uprawiających sporty. Tanita definiuje typ sylwetki "sportowiec" jako osoby zaangażowane w intensywną aktywność fizyczną przez ok. 10 godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Typ sylwetki "sportowiec" obejmuje również osobę, która ćwiczy mniej niż 10 godzin tygodniowo, ale systematycznie od wielu lat
Tryb GOŚĆ
 • umożliwia przeprowadzenie analizy ciała bez rejestrowania użytkownika w pamięci analizatora.
Tryb TYLKO WAGA
 • wykonuje tylko pomiar masy ciała bez przeprowadzania analizy.
 AUTO-OFF
 • Monitor składu ciała wyłączy się automatycznie jeżeli nie będzie używany przez 60s
 • Jeżeli w trakcie wprowadzania informacji żaden przycisk nie zostanie wciśnięty w ciągu 60s
 • Po zakończeniu pomiaru
Zmiana jednostek masy
 • analizator może pracować w trybach: lb, kg, st/lb.

Zestaw zawiera:

 1. Analizator składu ciała Tanita RD-953
 2. Instrukcję obsługi w języku polskim
 3. Dodatkowy przewodnik po analizie składu ciała
 4. Kartę z informacją o warunkach gwarancji
 5. Komplet baterii (4 x AA)

Odkryj naturalne ciepło od Merino - cieplutka, delikatna dla skóry bielizna termoaktywna

Bieliznę z wełny merino polecamy szczególnie osobom które lubią podróże i sport na świeżym powietrzu. To również pomysł na idealny prezent dla aktywnego seniora !

Termoaktywna bielizna z wełny merino - otul się ciepłem

Zadbaj o swój uśmiech z produktami do higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX

Zdrowie i piękne zęby dzięki produktom do higieny jamy ustnej marki CURAPROX

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 4. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 5. Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 6. Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 7. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 8. Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu. Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 9. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 10. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

17 Inne produkty w tej samej kategorii: