TANITA BC-313 czarna - Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej

330,00 zł brutto

Informacja

Nowej generacji, dwuczęstotliwościowy analizator składu ciała z funkcją pomiaru tkanki tłuszczowej. 

Waga wyposażona w czujniki umożliwiające ważenie ciała z dokładnością do 50 g !

Analizator do domowego użytku.

+ GRATIS - Chusteczki do dezynfekcji Velox® Duo Wipes

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

BC-313-Black+gratis

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Maksymalne obciążenie150 kg
Dokładność pomiaru50 g
Dokładność pomiaru w %0,1 %
Metoda pomiaru4 elektrody, analiza BIA
Sposób pomiaruprzez stopy
Częstotliwość pomiaruDwuczęstotliwościowy, 6.25kHz / 50kHz
Kolorczarny
Tryb "GOŚCIA"tak
Typ sylwetkiStandard, Sportowiec
Automatyczne wyłączeniepo ok 20 s bezczynności
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
Wiek metabolicznytak
Oszacowanie tkanki kostnej (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Wskaźnik BMItak
Pamięć użytkowników5 osób
Obsługa wagidotykowy panel
Zasilaniebateryjne 4 x AAA
Wymiary platformy wagowejok. 32 x 22 cm
Wysokość platformy wagowejok. 2,8 cm
Ciężar własny wagi1,5 kg
Ciężar wagi wraz z opakowaniem1,9 kg

Informacje szczegółowe

Analizator składu ciała Tanita BC-313

Waga w wyjątkowy sposób łączy w sobie elegancję wykonania i użyteczność. Posiada podstawowe funkcje analizy składu ciała, z tą jakże najważniejszą procentową zawartością tkanki tłuszczowej, ale także kilka dodatkowych użytecznych/mobilizujących funkcji jak psyhique rating czy wiek metaboliczny. Niewątpliwą zaletą tego analizatora są jej niewielkie wymiary, dzięki którym znajdzie swoje miejsce nawet w niewielkiej łazience.

Waga polecana jest zarówno dla osób intensywnie trenujących (posiada wbudowana funkcje atleta) jak również dla osób ćwiczących sporadycznie lub wcale. Analizator zapewnia zapamiętanie danych dla 5 użytkowników, tak więc z analizatora mogą korzystać w rodzinie zarówno dorośli oraz dzieci od 5 roku życia. Rodzice mogą obserwować na wadze prawidłowy rozwój swojego dziecka przez parametry masy ciała, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej oraz BMI, pozostałe funkcje dla dzieci poniżej 17 roku życia nie są dostępne. Ten elegancki analizator tkanki tłuszczowej został wyposażony również w szereg dodatkowych funkcji pomocnych w codziennej analizie organizmu. Dużą zaletą tego modelu jest wysoka dokładność wykonywanego ważenia (50g), co oczywiście przekład się również na jeszcze większa precyzję pozostałych pomiarów. Jak wszystkie modele marki Tanita, tak również i BC 313 może poszczycić się perfekcyjnym wykonaniem i wysoką powtarzalnością pomiarów.
Waga wyposażona jest w dotykowy panel obsługowy i automatyczne rozpoznanie zaprogramowanego użytkownika.

Wagi Tanita to gwarancja wysokiej jakości i staranności wykonania. Analizatory wykonane są z odpowiednio wytrzymałego tworzywa, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Ergonomiczne kształty, niewielki ciężar własny wagi, estetyczne wykonanie, dbałość o najdrobniejsze szczegóły wykończenia, to wszystko sprawia że wagi Tanita cieszą się Państwa dużym zainteresowaniem. Stanową nie tylko świetne źródło wiedzy o zmianach w organizmie zarówno dla sportowców jak i osób które nie uprawiają sportów wyczynowo lecz chcą dbać o nienaganną sylwetkę. Wysoka estetyka i nowoczesny design analizatorów sprawia, że są także świetnym pomysłem na luksusowy prezent.

Jeżeli często przemieszczasz się z miejsca na miejsce i potrzebujesz zabierać ze sobą swój analizator - możesz opcjonalnie dokupić elegancką torbę do bezpiecznego transportu analizatora.

Pomysł na prezent dla osoby dbającej o zdrowy tryb życia

Pomysł na ciekawy i praktyczny prezent

dla bliskiej osoby, dbającej o zdrowy tryb życia.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej Tanita BC 313

Waga ciała nie jest jedynym wskaźnikiem informującym o kondycji Twojego organizmu. Oczywiście należy utrzymywać wagę ciała w zdrowym przedziale, ale przede wszystkim należy pamiętać o tym że prawdziwym zagrożeniem dla naszego zdrowia jest nadmiar tkanki tłuszczowej, która nie zawsze jest widoczna. Najważniejszym celem powinna być zatem redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej, która z reguły, ale nie zawsze jest związana z utratą kilogramów. Nowej generacji analizator Tanita BC 313, waży masę ciała z dokładnością do 50 g. 

Bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia jest wisceralna tkanka tłuszczowa zwana inaczej tkanką trzewną, która gromadzi się w jamie brzusznej w okolicy ważnych dla życia narządów. Analizator umożliwi Ci ocenę czy ilość wisceralnej tkanki tłuszczowej znajduje się we właściwym zdrowym zakresie. Zbyt duża ilości tłuszczu wewnątrzbrzusznego może powodować cukrzycę typu II, nadciśnienie tętnicze czy zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.Dla osób potrzebujących motywacji do działania, użyteczna funkcją wagi będzie funkcja PHYSIQUE RATING, która ocenia budowę sylwetki w 9 stopniowej skali. Analizator z wbudowaną funkcją physique rating ocenia Twoje ciało według proporcji tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej w organizmie. Jeżeli stajesz się bardziej aktywny(a) i zmniejszysz ilość tkanki tłuszczowej, Twoja ocena budowy ciała również się zmieni.

Jak dobrać analizator składu ciała?

Wymiary analizatora składu ciała Tanita BC-313

Utrzymanie analizatora w czystości

Nie tylko w dobie pandemii, ale i codziennie dbaj o swój analizator składu ciała i czyść go zgodnie z zaleceniami w instrukcji obsługi, a odwdzięczy Ci się długim i bezawaryjnym użytkowaniem oraz wysoką precyzją pomiarów.

Pomost wagowy należy regularnie przecierać i utrzymywać w czystości, gdyż zalegający kurz i tłuste osady będą miały po czasie negatywny wpływ na wykonywany pomiar. Należy również pamiętać by regularnie dezynfekować powierzchnię analizatora, zwłaszcza gdy korzysta z niego kilka osób. Analizatory Tanita szczycą się wysoką jakością wykonania, a w szczególności płaska powierzchnia pomostu, na której stajemy bosymi stopami jest łatwa do zachowania wysokiej higieny.

Jeżeli posiadasz analizator z pomostem ze szkła hartowanego dezynfekuj go chusteczkami nasączonymi środkiem bakteriobójczym na bazie alkoholu. Jeżeli posiadasz analizator z pomostem wykonanym z tworzywa ABS, stosuj dezynfekujące chusteczki bezalkoholowe.

Teraz razem z wagą otrzymasz od Heritage Medical chusteczki do dezynfekcji analizatora – GRATIS !

Promocja w Heritage Medical !

Teraz razem z wagą otrzymasz od Heritage Medical - praktyczne opakowanie chusteczek do mycia i dezynfekcji analizatora Velox® Duo Wipes - 1 opakowanie – GRATIS !

opakowanie zawiera 50 szt nasączanych chusteczek dezynfekujących

Alkoholowe chusteczki do mycia i szybkiej dezynfekcji małych powierzchni i sprzętu medycznego.

Produkt przebadany dermatologicznie.

Działają już od 30 sekund na bakterie, grzyby drożdżopodobne, prątki gruźlicy, wirusy osłonkowe (w tym Vaccinia, BVDV, SARS-Cov-2, HIV, HBV, HCV) oraz rotawirusy i norowirusy.

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa z pomostem wykonanym z grubego hartowanego szkła. Analizatory są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.
Zasilanie
 • 4 baterie AAA -  zawarte w dostawie.
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD - wysokość cyfr ok 28 mm.
Obsługa
 • dotykowy panel obsługi.

Analiza składu ciała

Waga wykonuje następujące pomiary:

masa ciała

pomiar tkanki tluszczowej

Pomiar masy mięśni

Wskaźnik budowy ciała

Zawartość wody w organizmie

[ kg ]

[ % ]

[ kg ]

[ % ]

Masa
ciała

Pomiar tkanki
tłuszczowej

Masa 
mięśni

Wskaźnik
budowy ciała

Całkowita
zawartość wody

Wisceralna tkanka tłuszczowa

Podstawowa przemiana mterii

Zmineralizowana masa kostna

Wskaźnik BMI

Wiek metaboliczny

[ kcal ]

[ kg ]

Poziom 
tłuszczu trzewnego

Podstawowa przemiana
materii BMR

Zmineralizowana
masa kostna

Wskaźnik
BMI

Wiek
metaboliczny

Zobacz jakie są normy i jak interpretować poszczególne pomiary z analizatora składu ciała

 Dodatkowe funkcje

Funkcja SPORTOWIEC
 • funkcja przeznaczona dla osób intensywnie uprawiających sporty. Tanita definiuje typ sylwetki "sportowiec" jako osoby zaangażowane w intensywną aktywność fizyczną przez ok. 10 godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Typ sylwetki "sportowiec" obejmuje również osobę, która ćwiczy mniej niż 10 godzin tygodniowo, ale systematycznie od wielu lat
Tryb GOŚĆ
 • umożliwia przeprowadzenie analizy ciała bez rejestrowania użytkownika w pamięci analizatora.
Tryb TYLKO WAGA
 • wykonuje tylko pomiar masy ciała bez przeprowadzania analizy.
Funkcja RECALL
 • pozwala na podgląd ostatnich odczytów podczas wyświetlania aktualnych wyników z analizy składu ciała. Używając przycisku "RECALL" można przywołać ostatni pomiar z pomiaru masy ciała, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, procentowej zawartości wody w organizmie, masy mięśni, podstawowej przemiany materii oraz poziomu wisceralnej tkanki tłuszczowej.  W przypadku dzieci (5-17 lat) urządzenie pokaże pomiar masy ciała oraz zawartości tkanki tłuszczowej. 
 AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 30 s bezczynności.
Zmiana jednostek masy
 • analizator może pracować w trybach: lb, kg, st/lb.

Zestaw zawiera:

 1. Analizator składu ciała Tanita BC-313
 2. Instrukcję obsługi w języku polskim
 3. Dodatkowy przewodnik po analizie składu ciała
 4. Kartę z informacją o warunkach gwarancji
 5. Komplet baterii (4 x AAA)

Odkryj naturalne ciepło od Merino - cieplutka, delikatna dla skóry bielizna termoaktywna

Bieliznę z wełny merino polecamy szczególnie osobom które lubią podróże i sport na świeżym powietrzu. To również pomysł na idealny prezent dla aktywnego seniora !

Termoaktywna bielizna z wełny merino - otul się ciepłem

Zadbaj o swój uśmiech z produktami do higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX

Zdrowie i piękne zęby dzięki produktom do higieny jamy ustnej marki CURAPROX

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 4. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 5. Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 6. Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 7. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 8. Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu. Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 9. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 10. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".

Niektóre pomiary można ręcznie zapisywać w bezpłatnej aplikacji na telefon z systemem Android oraz iOS

MyTherapy to bezpłatna aplikacja której zadaniem jest skuteczniejsze prowadzenie zaleconej przez lekarza, dietetyka czy trenera terapii zdrowotnej. Przypomina o zażyciu leków, wykonaniu pomiarów jak np. regularna kontrola masy ciała, nawodnienia czy poziomu tkanki tłuszczowej oraz pozwala zaplanować aktywność fizyczną.

Więcej informacji na temat aplikacji MyTherapy

Bezpłatna aplikacja do przypominania i gromadzenia wyników pomiarów ciśnienia krwi

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

23 Inne produkty w tej samej kategorii: