TANITA BC-587 - Analizator Składu Ciała

Analizator składu ciała niezbędny podczas monitorowania postępów zaplanowanej diety i planu treningowego. Zobacz większe

Obserwuj zmiany masy ciała i tkanki tłuszczowej.

Karta pomiarów (260.04k)
Specjalna promocja !

375,00 zł brutto

-15,00 zł

390,00 zł brutto

Informacja

Wysokiej klasy analizator składu ciała, z dużym pomostem wagowym wykonanym z przeźroczystego szkła hartowanego. 

Waga wykorzystująca technologię BIA umożliwia monitorowanie efektów diety i zastosowanego planu treningowego w domowym zaciszu. Elegancka waga z czytelnym, podświetlanym na niebiesko wyświetlaczem i wygodnymi klawiszami obsługi.

Analizator do domowego użytku.

GWARANCJA 3 lata

Szczegóły

BC-587

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

ZastosowanieWażenie i analiza składu ciała
Maksymalne obciążenie200 kg
Dokładność pomiaru100 g
Dokładność pomiaru w %0,1 %
Metoda pomiaru4 elektrody, analiza BIA
Sposób pomiaruprzez stopy
Częstotliwość pomiaruDwuczęstotliwościowy, 6.25kHz / 50kHz
Kolorbiało-srebrny
Tryb "GOŚCIA"tak
Typ sylwetkiStandard, Sportowiec
Pomiar masy ciała (kg)tak
Pomiar tkanki tłuszczowej (%)tak
Pomiar masy mięśni (kg)tak
Całkowita zawartość wody w organizmie (%)tak
Zawartość wisceralnej tkanki tłuszczowejtak
Podstawowa przemiana materii (BMR)tak
Wiek metabolicznytak, ale max do 50 lat
Oszacowanie tkanki kostnej (kg)tak
Physique Rating - typ sylwetkitak
Pamięć użytkowników4 osoby
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Zasilaniebateryjne 4 x AA
Wymiary platformy wagowejok. 40 x 32 cm
Wysokość platformy wagowejok. 3,8 cm
Ciężar własny wagi2,7 kg
Ciężar wagi wraz z opakowaniem3,5 kg

Informacje szczegółowe

Analizator składu ciała Tanita BC-587

Analizator składu ciała Tanita BC-587 jest wszechstronnym monitorem ciała, przeznaczonym do domowego użytku. W urządzeniu zastosowano przeźroczyste elektrody na powierzchni szkła hartowanego, przyczyniając się w ten sposób do estetycznego wyglądu wagi, a jednocześnie zapewniając ten sam wysoki poziom dokładności pomiarów. Waga Tanita BC 587 jest wagą z największym w całej gamie produkowanych analizatorów, pomostem wagowym, zapewniając tym samym stabilność i bezpieczeństwo w wchodzeniu na wagę, zwłaszcza dla osób starszych, czy też osób z nadwagą. 

Gustownie wykończona i precyzyjnie wykonana w każdym detalu waga fitness, posiada dobrany zestaw pomiarów, który pozwoli zarówno oszacować ilość tkanki tłuszczowej czy masy mięśniowej jak również obserwować własny metabolizm, którego zwiększenie poprzez ruch i odpowiednią dietę skutecznie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, bazując na podstawowej przemianie materii, analizator obliczy również Twój wiek metaboliczny, czyli wiek biologiczny w odniesieniu do rzeczywistej ilości lat. Wewnętrzne tempo starzenia się naszego ciała ma bezpośrednie przełożenie na to jak wyglądamy i jak się czujemy. Sytuacja jest korzystna w przypadku gdy wiek metrykalny jest wyższy od wieku metabolicznego (np. mając lat 40, nasz wiek metaboliczny zostanie oceniony na 30 lat), natomiast sytuacja odwrotna zwraca nam uwagę że powinniśmy zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia i styl życia.

Waga wyposażona jest również w funkcję Physique rating - jest to 9 stopniowa ocena budowy ciała, określana na podstawie proporcji między tkanką tłuszczową, a masą mięśniową.  Ze względu na powiększony, stabilny pomost wagowy, jak również duże łatwe w użyciu przyciski funkcyjne oraz podświetlany na niebiesko wyświetlacz z dużymi (30mm) czytelnymi nawet z odległości cyframi, szczególnie polecany dla osób starszych lub borykających się z nadwagą.

Jeżeli często przemieszczasz się z miejsca na miejsce i potrzebujesz zabierać ze sobą swój analizator - możesz opcjonalnie dokupić elegancką torbę do bezpiecznego transportu analizatora.

Pomysł na prezent dla osoby dbającej o zdrowy tryb życia

Pomysł na ciekawy i praktyczny prezent

dla bliskiej osoby, dbającej o zdrowy tryb życia.

Kompleksowy analizator składu ciała Tanita BC 587

Mięśnie odgrywają ważną rolę w zużyciu energii (kalorii). Zwiększenie masy mięśniowej powoduje zwiększenie przemiany  materii co z kolei zmniejsza nadmiar tkanki tłuszczowej i utratę wagi w zdrowy sposób. Chudnij mądrze ! Pamiętaj że zmiana proporcji tkanki mięśniowej i tłuszczowej jest ważniejsza niż tylko utrata kilogramów. Celem odchudzania  nie powinna być tyko redukcja masy, ale przede wszystkim zmniejszenie procentowej zawartości tłuszczu w Twoim organizmie. Tkanka tłuszczowa nie jest Twoim wrogiem. By pięknie wyglądać i czuć się zdrowo fizycznie i psychicznie, potrzebujesz jej po prostu w rozsądnej ilości. 

Cechą wyróżniającą wagę spośród innych analizatorów są dodatkowe klawisze, umożliwiające natychmiastowy podgląd wybranego wyniku pomiaru. Analizator przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci (w wieku 7-17), prowadzących nieaktywny, umiarkowany oraz aktywny tryb życia, a także dla dorosłych o sportowym typie ciała. Waga nie jest przeznaczona dla zawodowych sportowców oraz kulturystów. By ułatwić Ci monitoring odczytów, do każdego analizatora dołączona jest karta, na której możesz zapisywać poszczególne pomiary. Nową kartę w formacie pdf możesz pobrać na tej stronie w sekcji - Drukuj (pod zdjęciami).

Opis wagi

Obudowa
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa z pomostem wykonanym z grubego hartowanego szkła z przeźroczystymi elektrodami. Analizatory są dopracowane w każdym szczególe, idealnie gładkie powierzchnie i wykończenia elementów zapobiegają ewentualnym skaleczeniom ciała, zważywszy że na wagę wchodzisz gołymi stopami.
Zasilanie
 • 4 baterie AA (paluszki) -  zawarte w dostawie.
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD, podświetlany na niebiesko LCD - wysokość cyfr ok 30 mm.
Obsługa
 • 8 wygodnych w obsłudze, miękkich klawiszy obsługi wagi oraz 5 klawiszy umożliwiających natychmiastowy podgląd pomiaru wybranej funkcji: pomiaru tkanki tłuszczowej, pomiaru masy mięśniowej, pomiaru zawartości wody w organizmie, masy kości i poziomu wisceralnej tkanki tłuszczowej (tłuszcz brzuszny).

Analiza składu ciała

Waga wykonuje następujące pomiary:

masa ciała

Pomiar masy ciała

pomiar tkanki tluszczowej

Pomiar tkanki tłuszczowej

Pomiar masy mięśni

Ciężar mięśni

Zawartość wody w organizmie

Procentowa zawartość wody w organizmie

Pomiar tłuszczu brzusznego

Wskaźnik wisceralnej tkanki tłuszczowej

Podstawowa przemiana materii

Podstawowa przemiana materii BMR

Ciężar kości

Waga kości

Ocena sylwetki

Physique rating

Wiek metaboliczny

Wiek metaboliczny
max do 50 lat

 Dodatkowe funkcje

Funkcja ATLETA
 • funkcja przeznaczona dla osób intensywnie uprawiających sporty. Tanita definiuje typ sylwetki "atleta" jako osoby zaangażowane w intensywną aktywność fizyczną przez ok. 10 godzin tygodniowo i której tętno w spoczynku wynosi około 60 uderzeń na minutę lub mniej. Typ sylwetki "atleta" obejmuje również osobę, która ćwiczy mniej niż 10 godzin tygodniowo, ale systematycznie od wielu lat
Tryb GOŚĆ
 • umożliwia przeprowadzenie analizy ciała bez rejestrowania użytkownika w pamięci analizatora.
Tryb TYLKO WAGA
 • wykonuje tylko pomiar masy ciała bez przeprowadzania analizy.
Funkcja RECALL
 • pozwala na podgląd ostatnich odczytów podczas wyświetlania aktualnych wyników z analizy składu ciała. Używając przycisku "RECALL" można przywołać ostatni pomiar z pomiaru masy ciała, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, procentowej zawartości wody w organizmie, masy mięśni, podstawowej przemiany materii oraz poziomu wisceralnej tkanki tłuszczowej.  W przypadku dzieci (5-17 lat) urządzenie pokaże pomiar masy ciała oraz zawartości tkanki tłuszczowej. 
 AUTO-OFF
 • w celu oszczędzania baterii, waga samoczynnie wyłączy się po ok 30 s bezczynności.
Zmiana jednostek masy
 • analizator może pracować w trybach: lb, kg, st/lb.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić analizator w miejscu w którym nie ma ryzyka że coś na niego z wysokości może spaść i uszkodzić wagę.
 2. W trakcie pomiaru analizator powinien być ustawiony na płaskiej, równej, TWARDEJ powierzchni (położenie wagi na uginającym się podłożu np. dywanie spowoduje znaczne błędy w odczytach).
 3. By zapewnić dokładny pomiar, analiza powinna być wykonywana bez odzieży, przy zachowaniu prawidłowych warunków nawodnienia.
 4. Zawsze należy usunąć skarpetki czy pończochy oraz upewnić się czy podeszwy stóp są czyste.
 5. Stojąc na analizatorze nie uginaj kolan, stój prosto nie schylając głowy, gdy analizator skończy przeprowadzać analizę, powiadomi Cię o tym wydając sygnał dźwiękowy, będziesz wiedział(a) że możesz już zejść z wagi i przeglądnąć odczyty pomiarów.
 6. Analizę składu ciała najlepiej wykonywać o tej samej porze dnia. Najlepiej odczekać ok 3 godziny od ostatniego posiłku czy picia napojów.
 7. Na pomiar tkanki tłuszczowej ma wpływ nasz poziom nawodnienia, pomiary będą różne gdy nasz normalny poziom nawodnienia zostanie naruszony przez odwodnienie lub zbyt duże nawodnienie (np. wykonanie analizy po kąpieli, spożyciu alkoholu, menstruacji, chorobie czy intensywnych ćwiczeniach).
 8. Pamiętaj że nasze ciało non stop się zmienia, w zależności od tego co jemy, pijemy i jakiej ilości aktywności fizycznej dostarczamy ciału. Dlatego w celu monitorowania postępów i porównywania masy ciała czy ilości tkanki tłuszczowej należy wykonywać systematyczne pomiary przez pewien okres czasu. Do zapisywania wyników z analizy składu ciała możesz wykorzystać dołączoną do każdego analizatora kartę danych. Nowa kartę w formacie pdf możesz pobrać z naszej strony.
 9. Przed rozpoczęciem używania analizatora zapoznaj się z instrukcją obsługi, która jest dołączona do każdego analizatora (instrukcja w języku polskim). Dodatkowo do każdego analizatora dołączamy przewodnik dokładniej opisujący każdą z funkcji analizy, który ułatwi i przybliży zrozumienie i właściwą interpretację wyników pomiarów.
 10. Ze względu na metodę pomiaru z funkcji analizy składu ciała nie powinny korzystać osoby z wszczepionymi elektronicznymi implantami medycznymi, takimi jak stymulator serca, gdyż sygnał elektryczny przechodzący przez ciało może zakłócić jego działanie. Również kobietom w ciąży nie zaleca się korzystania z funkcji analizy. Zarówno jedni jak i drudzy mogą bezpiecznie korzystać z analizatora tylko z funkcji "tylko waga".

Niektóre pomiary można ręcznie zapisywać w bezpłatnej aplikacji na telefon z systemem Android oraz iOS

MyTherapy to bezpłatna aplikacja której zadaniem jest skuteczniejsze prowadzenie zaleconej przez lekarza, dietetyka czy trenera terapii zdrowotnej. Przypomina o zażyciu leków, wykonaniu pomiarów jak np. regularna kontrola masy ciała, nawodnienia czy poziomu tkanki tłuszczowej oraz pozwala zaplanować aktywność fizyczną.

Więcej informacji na temat aplikacji MyTherapy

Bezpłatna aplikacja do przypominania i gromadzenia wyników pomiarów ciśnienia krwi

BLOG

Akcesoria

22 Inne produkty w tej samej kategorii: