Paski do zamykania ran 6x100 mm

Nowość !

1,80 zł brutto

Informacja

Paski do bezurazowego zamykania ran Rudastrip®.

Samoprzylepne paski tzw. „szwy zewnętrzne” wykonane ze wzmocnionej, nylonowej włókniny typu spunbond pokryte klejem akrylowym.

Opakowanie jałowe zawiera: 10 pasków o wymiarach 6x100 mm.

Produkt jednorazowego użytku, sterylnie zapakowany do profesjonalnego i domowego użytku.

Szczegóły

Rudastrip-6x100mm

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Środki opatrunkowe

RUDASTRIP® samoprzylepne paski do bezurazowego zamykania płytkich ran ciętych. Zamykają i zabezpieczają ranę, poprzez złączenie jej brzegów i przyspieszają gojenie.

mogą być stosowane samodzielnie jako pierwotne zamknięcie rany i zastąpić w części przypadków konieczność założenia tradycyjnego szwu skórnego.

Paski Rudastrip mogą być także stosowane w połączeniu z tradycyjnymi szwami chirurgicznymi lub staplerami, jako produkt wspierający przed rozejściem się brzegów ran świeżych, ciętych o niewielkich rozmiarach lub drobnych ran pooperacyjnych. Proste w aplikacji paski przeznaczone są do użytku profesjonalnego np. w szpitalach jak i użytku  domowego. W codziennych warunkach jako jedyne zabezpieczenie rany nadają się do sklejania niewielkich, płytkich rozcięć o nie poszarpanych brzegach i nie wymagających interwencji chirurgicznej. Samoklejące paski wykonane z wzmocnionej włókniny cechują się dużą wytrzymałością na różne czynniki zewnętrzne, a co bardzo ważne dzięki swojej elastyczności zapewniają komfort i swobodę ruchów. Zabezpieczona nimi rana, przyczynia się do szybszej regeneracji tkanek zapewniając właściwe środowisko dla procesu gojenia i skutecznie zabezpiecza przed rozwojem infekcji.

Sterylne opakowanie jednostkowe zawiera 2 listki na których, na każdym znajduje się 5 pasków o wymiarach 6x100 mm

RUDASTRIP - Samoprzylepne paski do bezurazowego zamykania ran

Niezastąpione w przypadku opatrywania drobnych urazów szczególnie u dzieci, ograniczając ból i stres związany zakładaniem tradycyjnych szwów.

Instrukcja zamykania ran paskami samoklejącymi

Właściwości

 1. Samoprzylepne paski tzw. „szwy zewnętrzne” wykonane ze wzmocnionej, nylonowej włókniny typu spunbond pokryte klejem akrylowym.
 2. Zapewniają bezbolesne zamknięcie rany.
 3. Zmniejszają ryzyko powstawania blizn.
 4. Przepuszczalność powietrza umożliwia wymianę gazową między paskiem, a skórą.
 5. Zastosowanie pasków bez użycia szwów tradycyjnych pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji oraz obniżyć koszty leczenia.
 6. Bardzo cienkie i elastyczne - dopasowują się do kształtu ciała, zapewniają swobodę ruchu.
 7. System aplikacji umożliwiający łatwą i szybką aplikację.
 8. Hipoalergiczne.

Sposób użycia:

 1. Zatamuj krwawienie jałowym kompresem.
 2. Oczyść ranę pod bieżącą zimną wodą lub przy użyciu soli fizjologicznej
 3. Oczyść nieuszkodzoną skórę wokół rozcięcia środkiem antyseptycznym w odległości co najmniej 5 cm od rany.
 4. Pozostaw do wyschnięcia, osusz czystym kompresem brzegi rany.
 5. Otwórz opakowanie z paskami, zegnij listek wzdłuż jednej z perforowanych krawędzi i oderwij papier. 
 6. Upewnij się że skóra nie jest naciągnięta np. nie naklejaj pasków na zgiętym kolanie. Przed aplikacją wyprostuj nogę w kolanie tak by skóra nie była napięta.
 7. Starannie zbliż do siebie oba brzegi rany i rozpoczynając od środka rozcięcia przyklej pierwszy pasek, prostopadle do rany.
 8. Następnie w ten sam sposób przyklej kolejne paski po obu stronach tego pierwszego w odległości ok 2-3 mm, na całej długości przecięcia.
 9. Pamiętaj by nie naprężać paska podczas naklejania.
 10. Obserwuj proces gojenia się rany i udaj się natychmiast do lekarza gdy coś Cię zaniepokoi np. wystąpi gorączka, zaczerwienienie, bolesność tkliwość.
 11. Jeżeli po czasie (ok 5-7 dni) chcemy ściągnąć paski ze skóry, należy ostrożnie podważyć oba końce paska i delikatnie ściągać do środka w kierunku rozcięcia.

Przeciwwskazania:

 1. nie stosuj w przypadku ran szarpanych
 2. nie stosuj w przypadku rozległych, głębokich ran
 3. w przypadku wystąpienia krwotoku, skup się na tamowaniu, założeniu opatrunku uciskającego oraz jak najszybszym wezwaniu medycznej pomocy
 4. w przypadku rany urazowej z wbitym ciałem obcym, w żadnym wypadku nie wyciągaj samodzielnie wbitego przedmiotu, ostrożnie ustabilizuj ciało obce, obkładając go z dwóch stron dwoma rolkami bandaży i delikatnie zabandażuj omijając ciało obce, jak najszybciej wezwij pomoc medyczną.

 

BLOG

Akcesoria

6 Inne produkty w tej samej kategorii: