Pain Reliever OMRON HeatTens

480,00 zł brutto

Informacja

Elektrostymulator OMRON HeatTens do zmniejszania i łagodzenia bólu mięśni i stawów oraz sztywności i drętwienia pleców, ramion, nóg i barków.

Omron HeatTens zapewnia zarówno kojące ciepło, jak i łagodzi ból dzięki technologii TENS.

Producent: OMRON - 20-lat doświadczenia w produkcji urządzeń do łagodzenia bólu.

GWARANCJA 3 LATA

Szczegóły

HV-F311-E

Nowy produkt

Stan magazynowy

Ostatnie sztuki !

Dane techniczne

ZastosowanieElektrostymulator do zmniejszania bólu
PrzeznaczenieDo użytku domowego
Częstotliwośćok. 0,7 do 108 Hz
Czas trwania impulsu100 µs
Maksymalne napięcie wyjściowe70 V ( przy obciążeniu 500 Ω )
Sterowanie mocą20 poziomów natężenia
ElektrodyWielokrotnego użytku elektrody z podkładkami żelowymi
Żywotność elektrodelektrody z przewodem ok 5 lat, podkładki żelowe używać max 30 razy
Kolorbiały
Tryby pracyNagrzewanie + Tens (3 tryby masażu + 6 trybów zmniejszania bólu)
Automatyczne wyłączeniepo 30 minutach leczenia
ZasilanieWbudowany akumulator litowo-jonowy + zasilacz
Trwałość baterii500 zastosowań po pełnym naładowaniu w typowej temperaturze 23ºC
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 80% bez kondensacji
Wymiary (szer. x wys. x gł.)ok. 71 x 165 x 30,5 mm
Ciężar własnyok. 220 g
Klasyfikacja IPIP 22

Informacje szczegółowe

Łagodzenie bólu bez tabletki

Ograniczenie naszej aktywności i mobilności wywołane bólem, przekłada się bezpośrednio na nasze samopoczucie. Męczący ból pleców czy barków ogranicza naszą aktywność fizyczną, wpływa na koncentrację i sprawia że jesteśmy apatyczni i nieskorzy do jakiegokolwiek działania. 

Elektrostymulator mięśni omron HeatTens pomaga złagodzić ból bez użycia obciążających organizm środków przeciwbólowych.

Aparaty do łagodzenia bólu TENS, znane również jako elektrostymulatory TENS, to małe, podręczne urządzenia, powszechnie stosowane przez fizjoterapeutów, specjalistów od leczenia bólu. Ich działanie opiera się na technologii przezskórnej stymulacji nerwów (ang. Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation, TENS) służącej do zmniejszania bólu pleców, ramion, stawów i mięśni o łagodnym lub średnim nasileniu. Aparaty TENS generują impulsy elektryczne o bardzo niskim napięciu, które są przesyłane za pośrednictwem kabli do elektrod przyklejonych do obszaru ciała poddawanego terapii. Mogą one blokować sygnały bólowe przekazywane do mózgu i stymulować produkcję endorfin — naturalnych substancji przeciwbólowych wydzielanych przez mózg i układ nerwowy. W czasie zabiegu osoba poddawana terapii czuje jedynie mrowienie i ulgę w bólu. Zatwierdzone klinicznie do użytku domowego elektrostymulatory TENS firmy OMRON umożliwiają uśmierzanie bólu bez stosowania leków. Do terapii można wybrać jeden z wcześniej przygotowanych programów przeznaczony dla określonego obszaru ciała lub dopasować terapię do własnych potrzeb za pomocą konfigurowalnych ustawień. Możliwość regulowania ustawień, pozwala rozpocząć terapię od niskiego napięcia i dostosować impulsy tak, aby miały one korzystny wpływ, a jednocześnie zapewniały poczucie komfortu.

Aparat OMRON HeatTens przeznaczony jest do zmniejszania i łagodzenia bólu mięśni i stawów, sztywności i drętwienia pleców, ramion, nóg, ramion i stóp poprzez zastosowanie elektrycznej stymulacji nerwów na powierzchni skóry w okolicach miejsca bólu. Omron HeatTens zapewnia zarówno kojące ciepło, jak i łagodzi ból dzięki technologii TENS.

Elektrostymulator OMRON E3 Intense

DOSTOSUJ TERAPIĘ PRZECIWBÓLOWĄ DO SWOICH POTRZEB

Uwolnij się od bólu pleców, mięśni i stawów

» 3 TYPY ZAPROGRAMOWANYCH ZABIEGÓW

nagrzewanie przez 15 minut, następnie tryb tens przez 15 minut

krótkie naprzemienne sesje nagrzewania i tens przez 30 minut

tylko zabieg elektrostymulacji przez 30 minut

» 6 SPECJALNYCH PROGRAMÓW DO WALKI Z BÓLEM

dla poszczególnych obszarów ciała: ramion, pleców, stawów, barków, nóg i stóp

» 3 TRYBY KOJĄCEGO MASAŻU

uderzanie, ugniatanie, pocieranie

» INDYWIDUALNA REGULACJA USTAWIEŃ

ustawienie temperatury nagrzewania (niska lub wysoka)

ustawienie poziomu natężenia dla programów Tens (od 1 do 20)

SKUP SIĘ NA SWOICH ZAJĘCIACH, A NIE NA BÓLU PLECÓW

Ulga w bólu pleców i krzyża

Urządzenie OMRON heatTens, wykorzystujące technologię Triple Action TENS ( ang Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation - czyli przeskórna elektryczna stymulacja nerwów ), która została opracowana do łagodzenia bólów mięśniowo-szkieletowych u osób dorosłych. Urządzenie zwalcza dolegliwości bólowe o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego.

» BLOKOWANIE IMPULSU BÓLOWEGO

» UWALNIANIE ENDORFIN

naturalnego środka przeciwbólowego

» POPRAWA KRĄŻENIA

w wyniku powtarzającego się skurczu i rozkurczu mięśni

UWAGA - urządzenie nie jest przeznaczone dla osób z wszczepionymi rozrusznikami serca lub innymi metalowymi lub elektronicznymi urządzeniami. Nie należy korzystać z produktu w połączeniu z urządzeniami podtrzymującymi funkcje życiowe. Z urządzenia nie mogą korzystać kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby chore na serce lub z podejrzeniem czy zdiagnozowaną padaczką. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją obsługi elektrostymulatora, która (w języku polskim) jest dostarczana do każdego urządzenia.

Skuteczna walka z bólem pleców

TECHNOLOGIA TENS

Od lat siedemdziesiątych XX wieku technologia TENS ( Przeskórna elektryczna stymulacja mięśni ) jest szeroko stosowana w celu łagodzenia bólu mięśniowo-szkieletowego przez pracowników służby zdrowia, fizjoterapeutów czy specjalistów od leczenia bólu. W obecnych czasach, w miarę postępu technologicznego urządzenia przynoszące ulgę - kiedyś wykorzystywane tylko przez specjalistów - dostępne są dla każdego w formie małych przenośnych urządzeń do bezpiecznego wykonywania terapii przeciwbólowych w zaciszu swojego własnego domu.

Z bólem wszelakiego rodzaju stykamy się wszyscy w czasie swojego życia. Czasem jest to lekki stan nie przeszkadzający w codziennym funkcjonowaniu innym razem ból zmęczeniowy sprawia że jesteśmy apatyczni i nieskłonni do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Urządzenia TENS pozwalają na łagodzenie dolegliwości bólowych, które przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu. W bezpieczny sposób, i co niezmiernie ważne, bez obciążających nasz organizm leków możemy poradzić sobie z męczącym bólem pleców czy barków podczas 15 min sesji terapeutycznej. Niewątpliwą zaletą tych urządzeń, są ich niewielkie rozmiary, które umożliwiają przeprowadzanie terapii przeciwbólowej nawet podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Więcej informacji o TENS

Zobacz obszary ciała w których możesz stosować terapię TENS

Zestaw zawiera

  1. Urządzenie główne - elektrostymulator OMRON HeatTens
  2. Przewód z elektrodami
  3. Podkładka na elektrody
  4. Dwie pary podkładek żelowych
  5. Zasilacz
  6. Instrukcja obsługi

BLOG

Akcesoria

3 Inne produkty w tej samej kategorii: