Szczoteczka do zębów dla dzieci Curaprox CS 4260 baby

25.00 zł brutto

Informacja

Szczoteczka CS 4260 baby została opracowana specjalnie dla dzieci w wieku od 0 do 4 lat.

Wszystkie produkty dla dzieci są „biofunkcjonalne” – zaprojektowane tak, aby w naturalny sposób wspierać ich wzrost.

4260 pojedynczych, bardzo cienkich włókien Curen®, które zapobiegają urazom delikatnej błony śluzowej jamy ustnej!

Pielęgnacja jamy ustnej klasy premium w szwajcarskim wydaniu. 

Opakowanie typu blister zawiera 1 szt. szczoteczki.

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Curaprox najlepsze szczoteczki do zębów

Bo mycie pierwszego ząbka to wyjątkowy moment :)

CURAPROX CS 4260 baby ultra soft

Sprawia, że codzienna rutyna staje się zabawą i radością… dzięki czemu możesz miło spędzić czas ze swoim dzieckiem, jednocześnie dbając o jego pierwsze ząbki.

Kiedy Twojemu dziecku wyrżnie się pierwszy ząbek, jest to kamień milowy w jego rozwoju, ale jest to także czas, w którym musisz zachować szczególną ostrożność, aby zapewnić dziecku jak najlepszy start na drodze do zdrowia jamy ustnej. Z badań wynika że prawie 14% trzylatków ma próchnicę, a próchnica zębów mlecznych jest złą oznaką dla przyszłego zdrowia zębów Twojego dziecka. Zbyt wczesna utrata zębów mlecznych z powodu ubytków i próchnicy, może spowodować zmianę położenia zębów stałych, a w konsekwencji ich nieprawidłowe ustawienie, które następnie trzeba będzie skorygować u ortodonty. Zęby mleczne są ważnym elementem zastępczym zębów stałych. Wspomagają rozwój mowy oraz rozwój szczęki.

Nieleczona próchnica mleczaka może doprowadzić do stanu zapalnego i uszkodzenia otaczającej kości, a także znajdującego się pod nim zęba stałego. A kiedy taki zepsuty ząb mleczny wypadnie, pozostawi po sobie bakterie powodujące próchnice, które mogą zaatakować zęby stałe. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zębów mlecznych swojego dziecka, udaj się do dentysty. Im szybciej to zrobisz, tym większą masz szansę na uniknięcie problemów stomatologicznych, gdy Twoje dziecko będzie starsze.

Dlaczego zęby mleczne są takie delikatne?

Zęby mleczne są nie tylko mniejsze od zębów stałych, ale także znacznie mniej wytrzymałe. Pokrywające je szkliwo jest bardziej miękkie i ma tylko połowę grubości, co zdecydowanie wyjaśnia:

  • » Dlaczego zęby mleczne tak łatwo ulegają erozji?
  • » Dlaczego bakterie tak je łatwo atakują?
  • » I dlaczego nawet bardzo małe dzieci mogą cierpieć na ból zęba.

Kiedy rozpocząć czyszczenie zębów mlecznych?

Pierwszy ząb mleczny wybija się zwykle około szóstego miesiąca. Mycie pierwszego zęba to wyjątkowy moment!

Aby prawidłowo zadbać o zęby mleczne, co najmniej raz dziennie czyść każdy ząb zwilżoną szczoteczką Curaprox baby.

Jak myć zęby niemowlęcia lub małego dziecka?

  • » Połóż dziecko na kolanach – tyłem do Ciebie i głową opartą na Twojej klatce piersiowej.
  • » Kiedy dziecko podrośnie, stań za nim, odchylając jego głowę lekko do tyłu.
  • » Szczotkuj zęby małymi kółkami, upewniając się, że pokryłeś wszystkie powierzchnie.

Jaka pasta do zębów dla dzieci?

W tym wieku pasta do zębów jest opcjonalna, ale jeśli już się na to zdecydujesz, użyj kropli pasty do zębów dla dzieci o niskiej zawartości fluoru i przyjemnej w smaku. Zachęć je, aby później wszystko wypluło. Nie ma jednak potrzeby spłukiwania wodą, która zmyłaby fluor.

Pokaż    naucz    przypilnuj    daj dobry przykład

Cierpliwie wyrabiaj u swojego dziecka właściwe nawyki na całe życie

Twoje dziecko uczy się od Ciebie. Upewnij się, więc że przykład, który dajesz, uczy je właściwych nawyków dotyczących higieny jamy ustnej. Dzięki Twojej cierpliwości i odpowiednim produktom możesz sprawić że regularne szczotkowanie zębów przez Twoje dziecko będzie dla niego świetną zabawą i pożądanym doświadczeniem, co z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu i zapewni mu długotrwałe zdrowie zębów i piękny uśmiech.

Cztery etapy pracy z dzieckiem dotyczące właściwego podejścia do odpowiedniej higieny jamy ustnej:

  1. Czyszczenie zależne (pierwszy ząb) - Podczas eksperymentów ze szczoteczką myjesz zęby dziecka i przyzwyczajasz do regularnego szczotkowania.
  2. Wspomagane czyszczenie (2,5 roku) - Podczas pierwszych prób samodzielnego szczotkowania przez Twoje dziecko ucz je prawidłowej techniki i upewnij się, że dokładnie szczotkuje wszystkie – zwłaszcza trudno dostępne miejsca.
  3. Nadzorowane mycia zębów (9 lat) - Daj dziecku przykład i upewnij się, że cała rodzina przestrzega odpowiednich rytuałów codziennego szczotkowania.
  4. Samodzielne szczotkowanie zębów (młodzież) - Poinformuj swoje dzieci o kosztach leczenia stomatologicznego oraz zaletach profilaktyki stomatologicznej.

Razem celebrujcie codzienne rytuały

Absolutnie nie możesz pominąć żadnego szczotkowania - Twoje dziecko kopiuje Twoje zachowania i uczy się od Ciebie. Dzięki niezmiennym, codziennie powtarzanym rytuałom wypracujesz u swojego dziecka nawyk, który pozostanie z nim na całe życie

Regularne przeglądy stomatologiczne

Nie czekaj z pójściem do dentysty, aż zęby zaczną boleć. Regularnie umawiaj się na wizyty przynajmniej raz do roku (najlepiej dwa razy) by skontrolować stan zdrowia zębów i jamy ustnej, by Twoje dziecko zrozumiało jak ważna jest profilaktyka. Pierwsza wizyta dziecka u dentysty powinna nastąpić po jego pierwszych urodzinach.

Odpowiednia dieta

Spróbuj ograniczyć słodycze, czekoladę, soki owocowe i napoje gazowane do minimum - nie tylko w diecie Twojego dziecka, ale także w swojej własnej. Jeżeli pokażesz mu od najwcześniejszych lat jak ważna jest zdrowa żywność naturalnie nauczysz go podchodzić do żywności z wysoką zawartością cukru z ostrożnością i umiarem.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu produkty marki CURAPROX, których niezmiennie od lat sami używany oraz które mogą być używane bez ryzyka uszkodzeń zębów i dziąseł. Myjąc zęby szczoteczkami marki CURAPROX w szczególności w połączeniu z pastami tej marki można łatwo zauważyć pozytywne rezultaty. A dzięki bajecznie kolorowym produktom, motywacja do starannego czyszczenia zębów, utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie - nawet przez dzieci :) 

Heritage Medical NEWS

Utrzymaj wysoką motywację do prawidłowej higieny jamy ustnej, otrzymuj najnowsze wiadomości i nie przegap żadnej super oferty produktów Curaprox!

Formularz zapisu do newsletter

ZAPROJEKTOWANA SPECJALNIE DLA MAŁYCH DZIECI
szczoteczka Curaprox CS 4260 baby

Delikatne i dokładne czyszczenie bez ryzyka jakichkolwiek urazów.

» 4260 WŁÓKIEN CUREN®

4260 włókien, co sprawia, że wydaje się być małym technicznym cudem. To włosie sprawia, że czyszczenie jest wyjątkowo delikatne, a urazy praktycznie niemożliwe, zwłaszcza, że jest niezwykle cieniutkie: pojedyncze włókno ma zaledwie 0,09 mm średnicy.

» KOMPAKTOWA I MAŁA GŁÓWKA

Dzięki kompaktowej główce szczoteczka dociera do wszystkich obszarów jamy ustnej... dzięki czemu możesz mieć pewność, że każdy ząb zostanie prawidłowo wyczyszczony. Dodatkowo gumowa osłonka główki szczoteczki zapobiega otarciom i chroni delikatną tkankę wyścielającą usta.

» DELIKATNA ALE SKUTECZNA

Zastosowane w szczoteczce włókna CUREN®, są niezwykle cienkie (średnica pojedynczego włókna to zaledwie 0,09 mm) i niewiarygodnie delikatne dla zębów i dziąseł Twojego dziecka. Specjalnie opatentowane włókna CUREN®, są bardziej sprężyste niż te zastosowane w większości zwykłych szczoteczek i zachowują swoje właściwości i miękkość niezależnie od tego czy są suche czy mokre. Dzięki niesamowitej gęstości miękkiego włosia delikatnie i efektywnie zapobiegają powstawaniu uszkodzeń, ale też dokładnie rozbijają i usuwają płytkę nazębną.

» ERGONOMICZNA, WYPROFILOWANA KONSTRUKCJA

Zaokrąglona i dopasowana wielkością dla dzieci rączka szczoteczki wyposażona jest w gumowe pierścienie zapewniające wsparcie dla dziecięcej rączki. To wszystko sprawia że Twoje dziecko wie, jak prawidłowo trzymać szczoteczkę do zębów – teraz i na zawsze. Szczoteczka zakończona jest gumową nóżką, dzięki której może stać w pionie i schnąc po użyciu. A jeśli Twoje dziecko ma ochotę go gryźć ..., to też nie ma problemu, pomaga to przy ząbkowaniu :)
Szczoteczka jest „wolna od toksyn” – i całkowicie bezpieczna w użyciu. 

Wysoka jakość produktu

Najlepszej jakości szwajcarskie wyroby do pielęgnacji jamy ustnej produkowane przez firmę Curaden od 1972 roku

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych w branży.

BLOG

Akcesoria

29 Inne produkty w tej samej kategorii: