Czy nebulizacja i inhalacja znaczą to samo?

Czy nebulizacja i inhalacja znaczą to samo?

 (1)    0

  Wiedzieć więcej

Czy nebulizacja i inhalacja znaczą to samo?

Inhalacja to pojęcie bardziej ogólne, stosowane w przypadku wszelkich zabiegów leczniczych polegających na wdychaniu pary, gazów lub rozpylonych substancji prozdrowotnych. Inhalacja może być wykonywana przy użyciu specjalnego aparatu (inhalatora), nebulizatora lub przez bezpośrednie wdychanie par wrzącego płynu. W przypadku inhalacji należy starać się głęboko oddychać, aby wraz z każdym wdechem zaciągać lecznicze opary do dróg oddechowych.

Nebulizacja to przyjmowanie leczniczych aerozoli, które zostały wytworzone w nebulizatorze ( inaczej inhalatorze z kompresorem tłokowym lub inhalatorze siateczkowym czy też ultradźwiękowym ). Zastosowanie odpowiedniej technologii pozwala na atomizację leku i wytworzenie mgiełki o określonej wielkości cząsteczek (MMAD), które mogą dotrzeć do dolnych dróg oddechowych, co gwarantuje większą skuteczność zastosowanej terapii. Zaletą nebulizatorów jest ich uniwersalność, gdyż nie wymagają koordynacji wdechowo-wydechowej i są odpowiednie dla osób w każdym wieku, nawet dla niemowląt i osób starszych.

Nebulizacja jest niezastąpiona w przypadku :

  • astmy oskrzelowej
  • przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP)
  • mukowiscydozy z objawami płucnymi
  • nawracających lub przewlekłych zapaleń oskrzeli
  • zapalenia oskrzelików
  • rozstrzenia oskrzeli
  • zespołu nieruchomych rzęsek
  • nawilżania dróg oddechowych u chorych wentylowanych mechanicznie

Na uwagę zasługują nebulizatory kompresyjne Microlife, posiadające prostą obsługę, kompaktową konstrukcję, oraz bardzo dobre parametry nebulizacji.

MICROLIFE •  NEB 100B

to nebulizator, który charakteryzuje się szybkim procesem inhalacji oraz niewielkimi rozmiarami cząsteczek rozpylanego leku – 1,82 µm (MMAD). Specjalnie zaprojektowany i odpowiednio szeroki kształt pojemnika oraz zastosowany system Venturi’ego sprawa że nebulizacja jest szczególnie wydajna. Szeroki kształt pojemnika zwiększa ilość wykorzystanego podczas inhalacji leku, a system Venturi’ego, zasysając powietrze atmosferyczne, dodatkowo zwiększa tempo nebulizacji.

Inhalator Microlife NEB 100

MICROLIFE •  NEB 800

Nebulizator siatkowy Microlife NEB 800 jest przeznaczony do terapii inhalacyjnej astmy, przewlekłego zapalenia oskrzeli i innych chorób układu oddechowego. To małe, ciche i ultralekkie rozwiązanie umożliwia skuteczne i wygodne leczenie w dowolnym miejscu, które jest odpowiednie dla całej rodziny.

Nebulizator przenośny Microlife NEB 800

Źródło: 

www.microlife.com/consumer-products/respiratory-care
www.mp.pl/pacjent/
www.katarek.pl/blog/nebulizacja-inhalacja/

 (1)    0

Komentarze są zamknięte dla tego posta