Szczoteczka do zębów Curaprox CS 5500 kids

24.50 zł brutto

Informacja

Szczoteczka CS 5500 kids została opracowana specjalnie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Jest niezwykle delikatna, a gęste włosie pozwala na dokładne wyszczotkowanie zębów.

5500 pojedynczych włókien CUREN niezwykle skutecznych w walce z próchnicą!

Pielęgnacja jamy ustnej klasy premium w szwajcarskim wydaniu. 

Opakowanie typu blister zawiera 1 szt szczoteczki.

Szczegóły

Nowy produkt

Stan magazynowy

Informacje szczegółowe

Curaprox najlepsze szczoteczki do zębów

Kolorowe szczoteczki dla super fajnych dzieciaków :)

CURAPROX CS 5500 kids ultra soft

Dbanie o zdrowie jamy ustnej może być przyjemne, a nawet pełne radości !

Najważniejszą sprawą jest delikatne włosie: kiedy dzieci nie chcą szczotkować zębów, przeważnie jest to wina zbyt twardej szczoteczki, która je rani. Włosie CS kids nie jest wykonane z nylonu, ale ze specjalnych włókien CUREN® o średnicy 0,09 mm, co czyni ją tak wyjątkową. Jest jeszcze jedna korzyść. Ponieważ włosie jest tak gęste, powierzchnia czyszcząca jest bardzo duża, a tym samym bardzo efektywna. Włosie szczoteczki dociera również do linii dziąsła - tam, gdzie bakterie szczególnie lubią się kumulować - w szczelinie pomiędzy dziąsłem, a zębami. Ale ze CS kids - nigdy więcej.

Zęby mleczne są zdecydowanie słabsze niż zęby stałe i w związku z tym bardziej podatne na pojawienie się próchnicy. Nieodpowiednia czy niewystarczająca higiena jamy ustnej oraz zła dieta obfitująca w cukry może przyczynić się do zbyt wczesnej utraty zębów mlecznych z powodu próchnicy, co z kolei może niekorzystne wpłynąć na zęby stałe. Jeżeli Twoje dziecko utraci mleczka z powodu próchnicy lub innego urazu z dużym prawdopodobieństwem jego zęby stałe ulegną przemieszczeniu, co w przyszłości będzie wiązało się z wizytą u ortodonty. Próchnica zęba mlecznego może też rozprzestrzenić się na ząb stały co będzie wymagało leczenia dentystycznego już od wczesnych lat, a przecież zęby stałe mają posłużyć mu do końca życia.

Jednym z kluczowych wyzwań związanych z zębami mlecznymi jest próchnica – niestety dzięki szerokiemu dostępowi do niezbyt zdrowego jedzenia nasze zęby narażone są na duży stres chemiczny:

 1. Przetworzona żywność jest często bogata w cukier, który jest głównym składnikiem odżywczym bakterii rozmnażających się w ustach. Nasz organizm nie jest przystosowany do naturalnego przeciwdziałania tak wysokiego poziomu cukru, dlatego potrzebujemy dodatkowej pomocy w postaci regularnego szczotkowania zębów.
 2. Napoje gazowane są często nie tylko bardzo słodkie, ale zawierają również duże ilości kwasów, które burzą równowagę chemiczną szkliwa. Kwasy te są niebezpieczne dla zębów stałych, a jeszcze bardziej niebezpieczne dla cienkiego szkliwa jakie otacza zęby mleczne.
 3. Dzieci są mniej zdyscyplinowane niż dorośli, więc częściej pomijają szczotkowanie, co w połączeniu z nieprawidłową dietą prowadzi do szybkiej próchnicy zębów i problemów ortodontycznych w późniejszym życiu.

Dlatego tak ważna jest profilaktyka, dbanie o pierwsze zęby mlecznie oraz wypracowanie u dziecka dobrego nawyku regularnego, dokładnego i prawidłowego czyszczenia zębów.

Pokaż    naucz    przypilnuj    daj dobry przykład

Cierpliwie wyrabiaj u swojego dziecka właściwe nawyki na całe życie

Twoje dziecko uczy się od Ciebie. Upewnij się, więc że przykład, który dajesz, uczy je właściwych nawyków dotyczących higieny jamy ustnej. Dzięki Twojej cierpliwości i odpowiednim produktom możesz sprawić że regularne szczotkowanie zębów przez Twoje dziecko będzie dla niego świetną zabawą i pożądanym doświadczeniem, co z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu i zapewni mu długotrwałe zdrowie zębów i piękny uśmiech.

Cztery etapy pracy z dzieckiem dotyczące właściwego podejścia do odpowiedniej higieny jamy ustnej:

 1. Czyszczenie zależne (pierwszy ząb) - Podczas eksperymentów ze szczoteczką myjesz zęby dziecka i przyzwyczajasz do regularnego szczotkowania.
 2. Wspomagane czyszczenie (2,5 roku) - Podczas pierwszych prób samodzielnego szczotkowania przez Twoje dziecko ucz je prawidłowej techniki i upewnij się, że dokładnie szczotkuje wszystkie – zwłaszcza trudno dostępne miejsca.
 3. Nadzorowane mycia zębów (9 lat) - Daj dziecku przykład i upewnij się, że cała rodzina przestrzega odpowiednich rytuałów codziennego szczotkowania.
 4. Samodzielne szczotkowanie zębów (młodzież) - Poinformuj swoje dzieci o kosztach leczenia stomatologicznego oraz zaletach profilaktyki stomatologicznej.

Razem celebrujcie codzienne rytuały

Absolutnie nie możesz pominąć żadnego szczotkowania - Twoje dziecko kopiuje Twoje zachowania i uczy się od Ciebie. Dzięki niezmiennym, codziennie powtarzanym rytuałom wypracujesz u swojego dziecka nawyk, który pozostanie z nim na całe życie

Regularne przeglądy stomatologiczne

Nie czekaj z pójściem do dentysty, aż zęby zaczną boleć. Regularnie umawiaj się na wizyty przynajmniej raz do roku (najlepiej dwa razy) by skontrolować stan zdrowia zębów i jamy ustnej, by Twoje dziecko zrozumiało jak ważna jest profilaktyka. Pierwsza wizyta dziecka u dentysty powinna nastąpić po jego pierwszych urodzinach.

Odpowiednia dieta

Spróbuj ograniczyć słodycze, czekoladę, soki owocowe i napoje gazowane do minimum - nie tylko w diecie Twojego dziecka, ale także w swojej własnej. Jeżeli pokażesz mu od najwcześniejszych lat jak ważna jest zdrowa żywność naturalnie nauczysz go podchodzić do żywności z wysoką zawartością cukru z ostrożnością i umiarem.

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu produkty marki CURAPROX, których niezmiennie od lat sami używany oraz które mogą być używane bez ryzyka uszkodzeń zębów i dziąseł. Myjąc zęby szczoteczkami marki CURAPROX w szczególności w połączeniu z pastami tej marki można łatwo zauważyć pozytywne rezultaty. A dzięki bajecznie kolorowym produktom, motywacja do starannego czyszczenia zębów, utrzymuje się na niezmiennie wysokim poziomie - nawet przez dzieci :) 

Heritage Medical NEWS

Utrzymaj wysoką motywację do prawidłowej higieny jamy ustnej, otrzymuj najnowsze wiadomości i nie przegap żadnej super oferty produktów Curaprox!

Formularz zapisu do newsletter

ZAPROJEKTOWANA SPECJALNIE DLA DZIECI
mała, ale niezwykle sprytna Curaprox CS kids

Delikatne i dokładne czyszczenie bez ryzyka jakichkolwiek urazów. No i te kolory :) !!!

ultra miękka szczoteczka do zębów dla dzieci curaprox CS kids

» 5500 WŁÓKIEN CUREN®

5500 włókien, co sprawia, że wydaje się być małym technicznym cudem. To włosie sprawia, że czyszczenie jest wyjątkowo delikatne, a urazy praktycznie niemożliwe, zwłaszcza, że jest niezwykle cieniutkie: pojedyncze włókno ma zaledwie 0,09 mm średnicy.

» KOMPAKTOWA I MAŁA GŁÓWKA

Dentyści chętnie polecają CS kids, ponieważ oferuje ona niezwykle precyzyjne czyszczenie dzięki małej, kompaktowej główce. Główka szczoteczki dla dzieci CS kids jest lekko odchylona zapewniając optymalne czyszczenie i możliwość dotarcia do każdego zęba.

» DELIKATNA ALE SKUTECZNA

Zastosowane w szczoteczce włókna CUREN®, są niezwykle cienkie (średnica pojedynczego włókna to zaledwie 0,09 mm) i niewiarygodnie delikatne dla zębów i dziąseł Twojego dziecka. Specjalnie opatentowane włókna CUREN®, są bardziej sprężyste niż te zastosowane w większości zwykłych szczoteczek i zachowują swoje właściwości i miękkość niezależnie od tego czy są suche czy mokre. Dzięki niesamowitej gęstości miękkiego włosia delikatnie i efektywnie zapobiegają powstawaniu uszkodzeń, ale też dokładnie rozbijają i usuwają płytkę nazębną.

» OŚMIOKĄTNY UCHWYT

Nie bez powodu kształt szczoteczki nie uległ zmianie od wielu lat, gdyż tego co doskonałe się nie zmienia :). Ośmiokątny kształt rączki ułatwia dziecku trzymanie szczoteczki pod właściwym kątem, a delikatnie wychylona główka zapewnia łatwe dotarcie do trudno dostępnych miejsc, np. za ostatnimi zębami trzonowymi. 

KOlorowe szczoteczki dla super fajnych dzieciaków

Oto szczoteczki, które z pewnością w mgnieniu oka skradną serca waszych dzieci - i wyświadczą ich zębom niezwykłą przysługę.

Dzieci wkrótce zorientują się, że mycie zębów jest fantastycznie proste i bajecznie kolorowe, a Ty zaczniesz się martwić jedynie o kolejkę do łazienki :)

Jak najlepiej i najzdrowiej czyścić zęby

Prosta i skuteczna technika czyszczenia zębów

 1. Trzymaj szczoteczkę tak, jak pióro, pochyloną pod kątem 45 stopni
 2. Połowa włókien powinna znaleźć się na dziąsłach, a połowa na zębach
 3. Wykonuj małe, okrężne ruchy, prawie bez żadnego nacisku
 4. Zacznij od najtrudniejszych miejsc, od wewnętrznej części zębów, od tylnych zębów trzonowych, przechodząc do części zewnętrznej, kończąc na powierzchniach żujących.
Wysoka jakość produktu

Najlepszej jakości szwajcarskie wyroby do pielęgnacji jamy ustnej produkowane przez firmę Curaden od 1972 roku

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia najlepszych w branży.

BLOG

Akcesoria

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

29 Inne produkty w tej samej kategorii: