seca 675 - Elektroniczna waga platformowa na wózki inwalidzkie

6 968,00 zł brutto

Informacja

Elektrycznie zasilana wielofunkcyjna waga platformowa do ważenia pacjentów z nadwagą, na wózkach inwalidzkich.

Niezwykle intuicyjne a przy tym bezpieczne i wygodne urządzenie stanowiące duże ułatwienie w pracy z pacjentami o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Medyczna waga do zastosowania w placówkach służby zdrowia, gabinetach lekarskich, szpitalach.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

675 7021 283

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

Maksymalne obciążenie300 kg
Dokładność pomiarudo 200 kg/100 g powyżej 200 kg/200 g
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorsrebrno-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja BMItak
Funkcja Auto-CLEARtak
Jednostki masygram, kilogram
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 25 mm
Zasilaniezasilacz
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej szer. 800 x wys. 65 x gł. 965 mm
Ciężar własny wagi26 kg

Informacje szczegółowe

Medyczne wagi najazdowe

Idealne urządzenie dla szpitali i gabinetów lekarskich.

Wielofunkcyjna i prosta w obsłudze waga spełni oczekiwania zarówno personelu medycznego jak i pacjentów.

Waga platformowa SECA 675 to wielofunkcyjne, mobilne urządzenie dedykowane do ważenia pacjentów z nadwagą, otyłością lub osób z problemami zdrowotnymi: na wózkach inwalidzkich, podczas dializy, w okresie rehabilitacji. Jej maksymalna nośność to aż 300 kg.

Urządzenie to zostało tak pomyślane aby zapewnić wygodę i komfort zarówno dla pacjenta jak również dla personelu. Opieka nad osobami otyłymi, mającymi problemy z poruszaniem się to ciężka i odpowiedzialna praca wymagająca zarówno cierpliwości jak i siły fizycznej. Konstrukcja wagi medycznej SECA 675 wychodzi niejako na przeciw oczekiwaniom i potrzebom w tym zakresie.

Bardzo szeroka antypoślizgowa platforma została wyposażona w boczne barierki blokujące w razie potrzeby zsunięcie się wózka. Dzięki opcjonalnej jednoczęściowej rampie podjazdowej można łatwo i wygodnie umieścić wózek na platformie wagi. Dodatkowym ułatwieniem podczas korzystania z tego urządzenia jest zdalny wyświetlacz, który można umieścić w dowolnym miejscu a opcjonalnie można dokupić do niego statyw SECA 472.

Seca 675 posiada też funkcję HOLD, dzięki której po dokonaniu pomiaru lekarz czy pielęgniarka mogą zająć się w pierwszej kolejności pacjentem bez obawy o wynik pomiaru. Funkcja TARA natomiast zapewnia niezawodny pomiar masy ciała mimo ważenia z dodatkowym przedmiotem czyli np wózkiem inwalidzkim. Ponadto waga posiada też funkcję BMI oraz bardzo istotną funkcję amortyzacji.
Wbudowane rolki transportowe oraz wygodny uchwyt sprawiają, że waga jest bardzo mobilna i łatwa w transporcie. Można ją zatem łatwo przemieszczać i używać w różnych miejscach.

Opis wagi

Konstrukcja
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości  gładkiego tworzywa.
 • jedna rampa najazdowa dla wózków inwalidzkich
 • przestronna antypoślizgowa platforma.
Zasilanie
 • zasilacz
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD  

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - wyświetlacz pokazuje wynik pomiaru, także wtedy gdy pacjent zejdzie z wagi. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie.
 • Funkcja TARA
 • przydatna funkcja, zwłaszcza wtedy gdy chcemy na wadze umieści dodatkowe obciążenie (np. krzesło czy wózek inwalidzki), a które nie powinno być uwzględnione w wyniku ważenia. Najpierw ważony jest dodatkowy przedmiot, a następnie zerujemy wyświetlacz wciskając przycisk TARA. Waga przedmiotu jest pomijana podczas kolejnego ważenia.
 • Funkcja Pre-TARA
 • Gdy funkcja jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja BMI
 • Body Mass Index służy do ustalenia stanu odżywienia i opiera się na zależności pomiędzy wzrostem a masą ciała. Zakres tolerancji uznawany za optymalny ze zdrowotnego punktu widzenia to 18,5 do 24,9. Jeżeli wartość ta jest niższa lub wyższa od podanej, należy zasięgnąć porady lekarskiej.
 • automatyczna zmiana
  zakresów ważenia
 • Wagi seca z tą funkcją pozwalają na automatyczne przełączenie z jednego zakresu ważenia na drugi. W 1 zakresie ważenia dostępna jest precyzyjna podziałka, natomiast w 2 zakresie ważenia – maksymalne obciążenie.
 • Funkcja amortyzacji
 • Funkcja amortyzująca umożliwia bezbłędne określenie masy ciała mimo zakłóceń podczas procesu ważenia, np. spowodowanych ruchami pacjenta. Poziom amortyzacji można dostosować do potrzeb przed zważeniem pacjenta: im silniejsza amortyzacja, tym słabiej urządzenie reaguje na ruch podczas procesu ważenia.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni .
 3. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.

BLOG

30 Inne produkty w tej samej kategorii: