seca 657 - Szpitalna waga platformowa na nosze lub łóżka

11 710,00 zł brutto

Informacja

Waga o dużej platformie ułatwiająca ważenie pacjentów na wszelkiego rodzaju łóżkach i leżankach.

Łatwa w użytkowaniu, mobilna dzięki wbudowanym rolkom transportowym.

Medyczna waga do zastosowania w placówkach służby zdrowia, gabinetach lekarskich, szpitalach.

GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

657 7021 283

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

Maksymalne obciążenie200 kg (zakres 1) 300 kg (zakres 2)
Dokładność pomiarudo 200 kg/100 g powyżej 200 kg/200 g
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorsrebrno-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja Pre-TARAtak
Funkcja HOLDtak
Funkcja AUTO-HOLDtak
Funkcja BMItak
Jednostki masykilogram
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 20 mm
Zasilaniezasilacz
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Wymiary platformy wagowej szer. 760 x wys. 55 x gł. 1470 mm
Ciężar własny wagi46,2 kg

Informacje szczegółowe

Medyczne wagi najazdowe

Szczególna waga dla szczególnych klientów - klinik, przychodni, szpitali.

Bardzo nowoczesna, a przy tym prosta i intuicyjna w obsłudze waga seca 657 to niezawodna pomoc w ośrodkach medycznych.

Szpitalna waga do ważenia łóżek z pacjentami

Waga Seca 657 zaprojektowana została z myślą o bezpiecznym i komfortowym ważeniu przede wszystkim pacjentów leżących, ale również można na niej ważyć osoby na wózkach inwalidzkich lub krzesłach.
Seca 657 to legalizowana, praktyczna a jednocześnie nowoczesna i innowacyjna waga z funkcją pamięci. Jest to rozwiązanie znacznie ułatwiające pracę na SOR, oddziałach szpitalnych, oddziałach ratunkowych: po określeniu masy ciała pacjenta wraz z wózkiem czy noszami, ważymy sam środek transportu – waga samodzielnie, w pamięci dokonuje obliczenia a masa netto pacjenta pokazuje się automatycznie na nowoczesnym wyświetlaczu.  Dużym ułatwieniem dla personelu obsługującego urządzenie jest  przewodowy wyświetlacz LCD, intuicyjnie obsługiwany i wyposażony w wiele dodatkowych funkcji. Dzięki funkcji Pre-TARA dodatkowy ciężar noszy lub wózka inwalidzkiego odejmowany jest bezpośrednio od całkowitego wyniku w procesie ważenia. Funkcja BMI pozwala określić stan odżywienia pacjenta. Waga Seca 657 jest wyposażona w technologię seca 360° wireless, dzięki której wyniki pomiaru są bezprzewodowo przesyłane do PC lub do bezprzewodowej drukarki.

Wyjątkowo szeroka platforma wagi Seca 657 pozwala na ważenie pacjentów na każdym rodzaju łóżka szpitalnego, wózka inwalidzkiego lub wózka do transportu oraz na krzesłach i stołkach. Pacjenci mogą być ważeni na stojąco siedząco, na leżąco – w każdej pozycji. Platforma została wyposażona w boczne barierki  uniemożliwiające zsunięcie się łóżka podczas ważenia. Dzięki stabilnej konstrukcji i nośności do 300 kg, Seca 657 bez trudu zważy nawet bardzo ciężkie  osoby. Waga jest mobilna i łatwa do ustawienia dzięki wbudowanym rolkom transportowym oraz dodatkowej rolce sterującej.

Waga  Seca 657 to uniwersalne urządzenie medyczne gwarantujące precyzję ważenia w każdej sytuacji, stanowiące niezbędną pomoc dla personelu medycznego opiekującego się obłożnie chorymi pacjentami a pacjentom zapewniające bezpieczeństwo i komfort.

Opis wagi

Konstrukcja
 • waga wykonana jest z łatwego do utrzymania w czystości  gładkiego tworzywa.
 • dwie zintegrowane rampy najazdowe
 • przestronna antypoślizgowa platforma.
Zasilanie
 • zasilacz
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD  

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD i Auto-HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - wyświetlacz pokazuje wynik pomiaru, także wtedy gdy pacjent zejdzie z wagi. Przy funkcji Auto-HOLD funkcja HOLD uruchamia się automatycznie.
 • Funkcja TARA
 • przydatna funkcja, zwłaszcza wtedy gdy chcemy na wadze umieści dodatkowe obciążenie (np. krzesło czy wózek inwalidzki), a które nie powinno być uwzględnione w wyniku ważenia. Najpierw ważony jest dodatkowy przedmiot, a następnie zerujemy wyświetlacz wciskając przycisk TARA. Waga przedmiotu jest pomijana podczas kolejnego ważenia.
 • Funkcja Pre-TARA
 • Gdy funkcja jest aktywna, wcześniej zapisana wartość jest automatycznie odejmowana od bieżącego pomiaru. Na przykład w sytuacji, jeżeli opiekun stoi razem z pacjentem na wadze, a wskazana ma być tylko masa ciała pacjenta.
 • Funkcja BMI
 • Body Mass Index służy do ustalenia stanu odżywienia i opiera się na zależności pomiędzy wzrostem a masą ciała. Zakres tolerancji uznawany za optymalny ze zdrowotnego punktu widzenia to 18,5 do 24,9. Jeżeli wartość ta jest niższa lub wyższa od podanej, należy zasięgnąć porady lekarskiej.
 • Auto-CLEAR
 • stare wyniki pomiarów lub zapisane dane pacjenta mogą prowadzić do błędnych obliczeń. Dlatego za pomocą funkcji CLEAR wszystkie poprzednie wartości zostają usunięte z pamięci. Można tego dokonać manualnie lub automatycznie po 5 min poprzez funkcję Auto-CLEAR.
 • automatyczna zmiana
  zakresów ważenia
 • Wagi seca z tą funkcją pozwalają na automatyczne przełączenie z jednego zakresu ważenia na drugi. W 1 zakresie ważenia dostępna jest precyzyjna podziałka, natomiast w 2 zakresie ważenia – maksymalne obciążenie.
 • Funkcja amortyzacji
 • Funkcja amortyzująca umożliwia bezbłędne określenie masy ciała mimo zakłóceń podczas procesu ważenia, np. spowodowanych ruchami pacjenta. Poziom amortyzacji można dostosować do potrzeb przed zważeniem pacjenta: im silniejsza amortyzacja, tym słabiej urządzenie reaguje na ruch podczas procesu ważenia.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni .
 3. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.

BLOG

Akcesoria

30 Inne produkty w tej samej kategorii: