seca 956 - Waga krzesełkowa

3 540,00 zł brutto

Informacja

Mobilna waga krzesełkowa do ważenia osób w pozycji siedzącej została stworzona z myślą o osobach mających problemy ze staniem.

Przemyślana konstrukcja czyni z wagi przyjazne urządzenie zarówno dla pacjentów jak i personelu.

Waga medyczna przeznaczona do szpitali i domów opieki.


GWARANCJA 2 lata

Szczegóły

956 7021 289

Nowy produkt

Stan magazynowy

Dane techniczne

Działka100g
Maksymalne obciążenie200 kg
Wersjalegalizowana
Klasa dokładnościIII
Waga medycznatak - wyrób zgodny z dyrektywą 93/42/EWG - klasa I
Kolorbiało-czarny
Funkcja TARAtak
Funkcja HOLDtak
Obsługa wagiprzyciski funkcyjne
Wyświetlacz LCDwysokość cyfr 20 mm
Zasilaniebateryjne 6 x AA
Temperatura pracy+10ºC do +40ºC
Zakres wilgotności30% - 80% bez kondensacji
Wymiary (szer. x wys. x gł.)563 x 897 x 956 mm
Ciężar własny wagi 22,4 kg

Informacje szczegółowe

Legalizowane lekarskie wagi medyczne

Obowiązkowe wyposażenie dla szpitali i domów opieki.

Waga krzesełkowa Seca 956 to wysokiej klasy sprzęt, w którym zastosowano funkcje wychodzące naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i personelu medycznego.

Waga Seca 956 to urządzenie na najwyższym światowym poziomie. Zaprojektowana tak, aby stanowiła duże udogodnienie zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego. Dla pacjentów chorych, otyłych, mających problemy z poruszaniem się, najmniejszy wysiłek niejednokrotnie stanowi nie lada wyzwanie. Utrata równowagi czy małe potknięcie może mieć fatalne skutki.  Dlatego niezwykle ważne jest aby zapewnić  pomoc dostosowaną do ich potrzeb. Takim właśnie urządzeniem jest waga Seca 956, którą wyposażono w składane podłokietniki i podnóżki, wyprofilowane siedzisko oraz bezpieczne hamulce kółek. Lekko poruszające się rolki sprawiają, że waga jest mobilna i lekka do przemieszczania dla personelu medycznego. Te rozwiązania sprawiają, że pacjent mający problem z poruszaniem się czuje się pewnie i bezpiecznie korzystając z tego urządzenia.

Funkcjonalne i przemyślane rozwiązania są też dużym ułatwieniem dla personelu medycznego. Ponadto Seca 956 jest wyposażona w ważną funkcję TARA, dzięki której ustalana może być masa każdego nowo dodanego przedmiotu. Funkcja HOLD służy do zamrażania wartości wyświetlacza, co pozwala w pierwszej kolejności zająć się pacjentem, a następnie odczytać wyniki. Urządzenie to znajdzie zastosowanie przede wszystkim  w szpitalach, domach opieki, ośrodkach zajmujących się leczeniem osób starszych, ośrodkach rehabilitacyjnych, oddziałach chirurgicznych oraz w centrach zaburzeń odżywiania czy ośrodkach leczenia otyłości.

Ułatwia ważenie osób z ograniczeniami ruchowymi lub po przebytych urazach w pozycji siedzącej. Waga krzesełkowa Seca 956 to specjalistyczne urządzenie gwarantujące bezpieczeństwo i wygodę dla pacjentów z ograniczoną sprawnością ruchową, a jednocześnie usprawniające pracę lekarzy i pielęgniarek. Waga zapewnia niezwykłą precyzję wykonywanych pomiarów, jest łatwa do utrzymania w czystości co jest niezwykle istotne ze względu na potrzebę częstego dezynfekowania. Wszystkie elementy stalowe są gładko zakończone co pozwala uniknąć skaleczenia się przez pacjenta, np. przez osoby starsze mające problem z zachowaniem równowagi. By zapewnić komfort zarówno dla pacjenta jak i personelu medycznego waga krzesełkowa została dodatkowo wyposażona w blokadę kółek, dzięki którym starsi pacjenci pewnie i bezpiecznie mogą usiąść lub wstać z wagi.

Dzięki zasilaniu bateryjnemu waga Seca 956 jest niezależna od dostępu do gniazdek elektrycznych, a jeden komplet baterii starcza na ok. 4000 ważeń. Na długą żywotność baterii ma również wpływ funkcja automatycznego wyłączania wagi po określonym czasie bezruchu. Szkolenie z użytkowania wagi jest tutaj praktycznie zbędne gdyż nieskomplikowany panel sterowania obsługiwany jest niemalże intuicyjnie. Estetyczny, elegancki design jest dodatkowym atutem. Waga krzesełkowa Seca 956 to urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu, spełniające normy najwyższej jakości dla wag medycznych.

Opis wagi

Konstrukcja
 • solidny stelaż rurowy.
 • wyprofilowane siedzisko wykonane z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa.
 • cztery podgumowane kółka, w tym dwa z dźwigniami blokującymi.
 • odchylane podłokietniki i podpórki pod nogi.
 • poziomnica i regulowane nóżki
Wyświetlacz
 • czytelny wyświetlacz LCD, wysokość cyfr 20 mm

 Dodatkowe funkcje

 • Funkcja HOLD
 • funkcja pozwala na przytrzymanie na wyświetlaczu wyniku ważenia - wyświetlacz pokazuje wynik pomiaru, także wtedy gdy pacjent zejdzie z wagi.
 • Funkcja TARA
 • przydatna funkcja, zwłaszcza wtedy gdy chcemy na wadze umieści dodatkowe obciążenie (np. krzesło czy wózek inwalidzki), a które nie powinno być uwzględnione w wyniku ważenia. Najpierw ważony jest dodatkowy przedmiot, a następnie zerujemy wyświetlacz wciskając przycisk TARA. Waga przedmiotu jest pomijana podczas kolejnego ważenia.
 • Funkcja AUTO-OFF
 • nieobciążona waga wyłącza się automatycznie po ok. 3 minutach. Jeżeli funkcje TARA albo HOLD są aktywne oraz jeżeli waga jest obciążona do min. 10 kg, wyłączenie wagi nastąpi po ok. 2 minutach.

Przydatne informacje

Jak każde urządzenie pomiarowe, by zachować jego pełną sprawność oraz poprawne i powtarzalne wyniki pomiaru, używając go trzeba pamiętać o podstawowych zasadach:

 1. Umieścić wagę w miejscu w którym nie ma ryzyka jej uszkodzenia.
 2. Przed użyciem wypoziomuj wagę zgodnie z instrukcją.
 3. W trakcie pomiaru waga powinna być ustawiona na płaskiej, równej, stabilnej, TWARDEJ powierzchni.
 4. Wagi krzesełkowej Seca 956 nie wolno używać jako środka transportu.
 5. Nie narażaj wagi na działanie wody i nie przechowuj jej w miejscach wilgotnych.
 6. Regularnie sprawdzaj i wymieniaj baterie.

BLOG

30 Inne produkty w tej samej kategorii: